کد خبر: ۲۰۹۹
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۷:۲۰

این تصمیم در جلسه‌ای که با حضور معاون آفریقای وزارت امور خارجه و مسئولان اداره‌کل شمال و غرب آفریقای این معاونت و با توجه به ثبت نام قریب به اتفاق ناشران مراکشی در نمایشگاه بیست و دوم کتاب تهران اتخاذ شده است.

حضور کشور مراکش در بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بلامانع اعلام شد.

به گزارش مهر، این تصمیم در جلسه‌ای که با حضور معاون آفریقای وزارت امور خارجه و مسئولان اداره‌کل شمال و غرب آفریقای این معاونت و با توجه به ثبت نام قریب به اتفاق ناشران مراکشی در نمایشگاه بیست و دوم کتاب تهران اتخاذ شده است.

پیش از این محمدرضا وصفی مسئول بخش بین‌الملل نمایشگاه کتاب تهران با اشاره به تدارک مسئولان این بخش برای حضور ناشران کشورای خارجی، از منتفی شدن حضور مراکش در این نمایشگاه به دلیل قطع روابط دیپلماتیک دو کشور خبر داده بود.

ایتالیا، روسیه و پاکستان از جمله کشورهایی‌اند که ناشرانشان امسال برای نخستین بار در نمایشگاه حضور خواهند داشت. حدود 40 درصد از کل فضای فروش مستقیم کتاب خارجی در نمایشگاه امسال نیز به ناشران عربی اختصاص یافته است.

بیست ‌و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از 16 تا 26 اردیبهشت ‌ماه امسال برای سومین سال متوالی در مصلی امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: