کد خبر: ۲۱۰۲
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۸۸ - ۱۶:۳۰

برای تشویق مسافران به استفاده از بلیت‌های مدت‌دار، نرخ این بلیت‌ها امسال نیز همچون دو سال گذشته، بدون تغییر باقی می‌ماند و نرخ بقیه بلیت ها 10تا 20 درصد افزایش مـی‌یابد.

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران نرخ جدید بلیت های مترو را اعلام کرد.

به گزارش شبکه ایران، "جعفر ربیعی" با بیان این که تغییر نرخ بلیت‌های مترو از فردا اعمال می‌شود اضافه کرد: برای تشویق مسافران به استفاده از بلیت‌های مدت‌دار، نرخ این بلیت‌ها امسال نیز همچون دو سال گذشته، بدون تغییر باقی می‌ماند و نرخ بقیه بلیت ها 10تا 20 درصد افزایش مـی‌یابد.

وی به اضافه شدن یک ناحیه در محاسبه هزینه سفر با استفاده از بلیت‌های مبلغ‌دار اشاره کرد و گفت: در ناحیه یک، با سفر از صفر تا 65/10 کیلومتر 650 ریال، ناحیه دو، از 65/10 تا 20 کیلومتر 700 ریال، ناحیه 3 ،‌ از 20 تا 30 کیلومتر 810 ریال،‌ ناحیه 4 ، از 30 تا 40 کیلومتر 850 ریال و در ناحیه 5 با طی مسیر بیش از 40 کیلومتر، هزار و10 ریال از اعتبار بلیت‌های مبلغ‌دار کسر می‌شود.

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران در گفت‌وگو با واحد مرکزی خبر افزود: نرخ بلیت‌های تک سفره از هزار و 250 ریال به هزار و 500 ریال،‌ بلیت‌های دو سفره از دو هزار و250 ریال به دو هزار و 750 ریال و نرخ بلیت های 10 سفره نیز از10 هزار ریال به 11 هزار ریال افزایش می‌یابد.

ربیعی هزینه جاری هر سفر با مترو در سال جاری را برای شرکت بهره برداری متروی تهران 3980 ریال اعلام کرد و گفت:‌ از این مبلغ به طور متوسط هزار ریال معادل یک چهارم قیمت تمام شده را مردم و بقیه را دولت و شهرداری پرداخت می‌کنند.

وی افزود: ‌دولت و شهرداری امسال باید 960 میلیارد ریال یارانه برای بلیط های مترو پرداخت کنند.

ربیعی با اشاره به این که مترو برای فراهم آوردن ارزانترین سفر تلاش می کند گفت:‌ برای همین منظور متروی تهران، ‌بلیط های گوناگونی از جمله بلیط های مدت دار، ‌مبلغ دار و سفری تهیه کرده است .

یادآور می شود60 درصد مسافران مترو از بلیط های مبلغ دار،‌ 5 درصد از بلیط های مدت دار و 35 درصد از بلیط های سفری استفاده می کنند که تلاش می شود استفاده از بلیط های سفری به 10 درصد کاهش یابد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: