کد خبر: ۲۱۰۶
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۸۸ - ۲۲:۰۶

درحالی که تمامی مسئولان کشور تلاش می کنند تا زمینه موفقیت تیم ملی را فراهم کنند اینگونه مسائل آرامش فوتبال ما بر هم می زند و آن را دچار تنش و درگیری های داخلی می کند که این امر نتیجه ای جز حاشیه سازی برای فوتبال و تضعیف تیم ملی در پی نخواهد داشت.

رئیس مجمع باشگاه استقلال با بیان اینکه هدف نهایی ورزش ترویج اخلاق و روحیه جوانمردی است و بی اخلاقی جایی در ورزش ندارد گفت: ادبیات اخیر سرمربیان تیم‌های ملی و استقلال در شأن ورزش و مربیان فوتبال کشور نبود.

مسعود زریبافان ضمن گلایه از مشاجره اخیر محمد مایلی کهن و امیر قلعه نویی اینگونه بی حرمتی ها را در ورزش سخیف و دور از ارزشهای دینی و اخلاقی توصیف کرد و به خبرنگار مهر گفت : این گونه رفتارها به دور از ارزشهای دینی و اخلاقی است.

وی با تاکید بر تقویت روحیه جوانمردی در ورزش کشور گفت: ورزش بر پایه اخلاق و رعایت روحیه جوانمردی و ایثار استوار است و باید در جهت ارتقا اخلاق و منش پهلوانی باشد نه عرصه ای برای تاخت و تاز.

رئیس مجمع باشگاه استقلال ادامه داد: خوشبختانه در کشور ما رعایت اصول اخلاقی به یک فرهنگ عمومی تبدیل شده است و در جامعه ما کسانی که این اصول را رعایت نمی کنند، مقبول نخواهند بود. به نظر می رسد کسی که در جایگاه معلمی و مربیگری قرار می گیرد باید برای سایرین یک الگو تمام معنا باشد و به فرمایش امام عزیزمان همه ورزشکاران باید به حضرت علی (ع) اقتدا کند.

زریبافان با اشاره به مقطع حساس فوتبال ایران برای صعود تیم ملی به جام جهانی اظهار داشت : درحالی که تمامی مسئولان کشور تلاش می کنند تا زمینه موفقیت تیم ملی را فراهم کنند اینگونه مسائل آرامش فوتبال ما بر هم می زند و آن را دچار تنش و درگیری های داخلی می کند که این امر نتیجه ای جز حاشیه سازی برای فوتبال و تضعیف تیم ملی در پی نخواهد داشت.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد اخلاقیات و روح جوانمردی همچنان در فضای ورزش کشور حاکم باشد و مربیان ، بازیکنان و تماشاگران با درک حساسیت شرایط فعلی تیم ملی از هرگونه رفتار و اقدامی که سبب بر هم خوردن آرامش فوتبال کشور می شود، اجتناب کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: