کد خبر: ۲۱۶۲۴
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۱:۲۶

راديوهاي آمريکايي و صهيونيستي چندين ميليون مردم حاضر در حرم حضرت امام و نماز جمعه به امامت رهبر انقلاب را سپاهي و بسيجي و ماموران رژيم معرفي کردند.

به گزارش آتي نيوز به نقل از شبکه ايران، مراسم سالگرد ارتحال امام خميني (ره) و بيانات رهبر انقلاب و سخنان احمدي‌نژاد مورد توجه ويژه رسانه‌هاي بيگانه قرار گرفت.

رسانه‌ها بيانات رهبري و اظهارات رئيس جمهوري را در بستر تحولات پساانتخاباتي ارزيابي و تحليل نمودند. در اين راستا، ادامه ادعاي بحران مشروعيت در جمهوري اسلامي پيش‌فرض تبليغي رسانه‌ها قرار گرفت تا اينگونه القاء نمايند که سخنراني‌ها در مراسم سالگرد درگذشت امام، باهدف افزايش مشروعيت‌ حاکميت صورت گرفته که ادعا مي شود پس از انتخابات سال گذشته خدشه‌دار شده است .

حاشيه‌ها پيرامون سخنراني سيد حسن خميني نيز در راستاي سياست طرد نظام اسلامي و زمينه‌چيني براي حذف افرادي مانند هاشمي رفسنجاني از صحنه سياست القاء گرديد. به واقع اين حواشي در راستاي (ادعاي) رويکرد مرعوب سازي مخالفان و معترضان توسط دولت، ارزيابي شد .

به گزارش آتي نيوز تحول جامعه ايران برخلاف آرمان‌ها و مشي امام‌ خميني (ره)، درقالب برخي گفتگوها و گزارش‌هاي رسانه‌هاي بيگانه القاء شد. هدف رسانه‌اي آن است تا تحولات پساانتخاباتي را به مثابه آغاز اين تحول ادعايي معرفي نمايد. نکته قابل توجه آنکه تلويزيون بي‌بي‌سي در اين زمينه نقش پيشرو را برعهده گرفته است.

متن دروغ پردازي ها و ادعاهاي سخيف و مضحک راديو تلويزيون هاي بيگانه فارسي زبان به نقل از بولتن سازمان صدا و سيما به شرح ذيل است:

تلويزيون آمريکا - تاريخ 14/3/1389- ساعت 20:30:00

مجري: در وصيت نامه آقاي خميني (ره) اگر صحبت از حال فعلي و گذشته افراد هست ابتدا بايد روشن بشود که ملاک حقيقت در حال فعلي و گذشته افراد چيست کدام حال اگر چه جوري باشد با حقيقت متناسب است آيا ملاک دوري و نزديکي به روش آيت الله خامنه اي و حاکميت کنوني است اين سئوالي است که بايد پاسخ داده بشود.
س:از ديدن مراسم امروز شما احساس کرديد که يک جنگ دروني جدي در نظام جمهوري اسلامي ايران وجود دارد ؟.
ج:خير اتفاقا من با ديدن مراسم امروز مطمئن شدم که اين جنگ تمام شده است به خاطر اينکه آيت الله خامنه اي کاملا تنها مانده تنها کسي که مصداق سخنان ايشان هست دولت محبوب ايشان و رئيس جمهور منصوب ايشان است .
س: اين در واقع تلاش‌هايي که بسياري کردند سخنراني حسن خميني را مختل بکنند شما چه برداشتي کرديد فکر مي کنيد که يک حرکت جديدي براي سرکوب آغاز شده است :؟
ج: خير باز هم من فکر مي کنم که برنامه امروز از قبل تعريف شده بود يک هفته است که سپاه و بسيج در سراسر کشور دارند تلاش مي کنند نيروگاه پايگاه بسيج را با مسائل مختلفي اعم از اتوبوس و هواپيما و غيره به تهران بياورند و جالب است از شب قبل گزارش رسيده توسط خبرنگاران که داخل مقبره آيت الله خميني جا براي ورود نيست يعني از شب قبل پر شده بود طبيعي است که اينها از قبل آماده شدند براي اينکه نگذارند هرکس که کوچکترين انتقادي به وضع موجود دارد از جمله يادگار آيت الله خميني و نوه ايشان نتواند صحبت بکند کاملا قابل پيش بيني بود.


تلويزيون بي بي سي - تاريخ 14/3/1389- ساعت 18:00:00

مجري: اين مراسم ( در مرقد مطهر امام) غايبان بزرگي داشت تريبون دست مخالفان دولت نبو. تنها کسي که مي شود گفت به نوعي نزديک به مخالفان بود حسن خميني بود که صحبت‌هاي او هم قطع شد. برداشتتان از صحبت‌هاي امروز چه است؟.
قاسم شعله سعدي نماينده سابق مجلس: ببينيد جنبش سبز... تصميم گرفتند که از مناسبت هايي که در اختيار حکومت است استفاده کنند که اولينش روز قدس بود که آن شعار تکان دهنده نه غزه نه لبنان جانم فداي ايران را دادند که در واقع در تعارض با فلسفه وجودي خود روز قدس بود و يا در مناسبت هاي ديگري مثل 13 آبان 16 آذر عاشورا و غيره و چون اين شيوه اتخاذ شده بود در روز 22 بهمن حکومت تلاش کرد تا اين قضيه را به نفع خودش مصادره کند و با حضور نظامي امنيتي گسترده در واقع هم يک بخشي از طرفداران جنبش نتوانستند به صحنه بيايند و همان بخشي که آمدند را حکومت مصادره کرد و بعنوان طرفدارهاي خودش قالب کرد و براي سالگرد 22 خرداد و 25 خرداد که سالگرد انتخابات و همينطور آن تظاهرات ميليوني سنگين بود اين نگراني وجود داشت که در خرداد ماه چون مناسبت هاي ديگري از جمله همين مراسم ارتحال آقاي خميني وجود داشت بنابراين بايد حساسيت ويژه اي راجع به اين مناسبت ابراز مي شد تا بلکه براي نگراني هفته آينده که سالگرد 22 و 25 خرداد است را از همانجا بتوانند در واقع خط و نشان بکنند.
س: در واقع شما نظرتان اين است که اين مراسم به نوعي صف کشي دولت و طرفداران دولت بود مقابل مخالفان براي اينکه نشان بدهند که قدرت را در دست دارند؟.
ج: دقيقا همينطور است به اين منظور است ضمن اينکه چون آقاي خميني (ره) يک شخصيت کاريزماتيک هر دو طرف ادعا مي کند که من خط امامي هستم.

تلويزيون آمريکا - تاريخ 14/3/1389- ساعت 20:30:00

در خبرهاي ايران آيت الله سيد علي خامنه اي رهبر جمهوري اسلامي ايران در مراسم بيست و يکمين سالروز درگذشت آيت الله خميني گفت کسانيکه در صدد ايجاد تغيير در هدفهاي انقلاب ايران بر مي آيند هميشه چنان حرکت نمي کنند که مخالفتشان با انقلاب مشخص شود بلکه گاه در پوشش طرفداري از انقلاب حرکتي مي کنند که انقلاب از جهت گيري خود دور بيفتد در اين مراسم سخنراني حجت الاسلام حسن خميني نوه بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران به دليل تشنجي که گروهي با سر دادن شعار به وجود آوردند ناتمام ماند. احمدي نژاد رئيس جمهوري اسلامي ايران نيز در اين مراسم با اشاره به حوادث جاري کشور از انتخابات رياست جمهوري در ايران به عنوان مردمي ترين انتخابات جهان ياد کرد. از سوي ديگر مهدي کروبي طي سخناني که امروز منتشر شد با ابراز نگراني نسبت به وضعيت کشور تاکيد کرد که اکنون جمهوريت نظام بنام اسلاميت نظام تخريب مي شود اين نامزد معترض به نتايج انتخابات رياست جمهوري نسبت به افزايش روزافزون حضور نيروهاي بسيج و سپاه در عرصه سياست هشدار داد.

راديو اسرائيل - تاريخ 14/3/1389- ساعت 18:30:00

مجري: امروز هنگامي که در ارامگاه آيت الله خميني به مناسبت سالگرد درگذشت او مراسمي برگزار شده بود و به همين مناسبت حسن خميني پشت تريبون قرا رگرفت. شماري از ماموران رژيم با فريادهاي اعتراضي از ادامه سخنان نوه آيت الله خميني جلوگيري کردند.در حالي که تا سال گذشته حسن خميني يکي از طرفداران پر و پا قرص رژيم محسوب مي گرديد و مورد احترام سران حکومت بود از تابستان گذشته که او به جنبش سبز و طرفداران ميرحسين موسوي پيوست مورد تنفر رژيم واقع شد و در ماههاي اخير شديدا زير فشار حمله قرار دارد. در آيين نماز جمعه امروز هنگامي که سخنان وي قطع گرديد و او را از پشت ميکرفون پايين اوردند به اين سان يکي از نزديک ترين افراد به پايه گذار حکومت اسلامي ايران مورد تنفر رژيم قرا رگرفت. ماموران حکومت شعار مي دادند ما اهل کوفه نيستيم علي تنها بماند. آنها حتي حسن خميني را نوه نامشروع آيت الله خميني توصيف کردند و گفتند نوه واقعي بنيان گذار حکومت ايران حسن نصرالله است. آنها شعار دادند نواده روح الله سيد حسن نصرالله و همچنين شعار مي دادند مرگ بر موسوي مرگ بر منافق. همچنين هنگامي که احمدي نژاد در اين ايين سخن مي گفت ماموران رژيم مرتبا شعار مي دادند احمدي دلاور پيرو خط رهبر و فرياد مي زدند احمدي بت شکن بت بزرگ را بشکن. آنها همچنين با صداي بلند شعار مرگ بر کروبي مرگ بر موسوي و مرگ بر خاتمي سر مي دادند. حسن خميني هنگامي که با آشوب ماموران رژيم روبرو گرديد و ناچار به قطع سخنراني خود شد گفت قطعا در حرم امام افرادي هستند که در اين گروه اندک که از اين گروه اندک که شلوغ مي کنند بيزار هستند. منابع خبري گزارش دادند که هنگام آغاز سخنراني احمدي نژاد افراد خانواده آيت الله خميني به نشان اعتراض محوطه ارامگاه را ترک گفتند علي اکبر هاشمي رفسنجاني در ايين امروز حضور داشت و تا پايان سخنراني ها در تالار ماند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: