کد خبر: ۲۳۶۳۴۹
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۲
پاسخ دولت به کسانی که سبد کالا نگرفته اند

در واکنش به اعتراضهای گسترده مردم به نحوه اختصاص سبد کالا از سوی دولت، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عصر امروز یکشنبه گفت:

در واکنش به اعتراضهای گسترده مردم به نحوه اختصاص سبد کالا از سوی دولت، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عصر امروز یکشنبه گفت: به علت ضعف مبانی اولیه بانک اطلاعات، شناسایی گروه‌های مشمول مصوبه دولت برای دریافت سبد کالا سخت است.

علی ربیعی در گفت وگو  با واحد مرکزی خبر افزود: از سوی دیگر تامین منابع مالی مورد نیاز پس از موافقت هیات وزیران به زمان نیاز دارد.

وی گفت: محدودیت انتقال منابع مالی و تهیه و توزیع کالاها از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به زمان بیشتری احتیاج دارد.ربیعی افزود: برای این که تحویل سبد کالا به تاخیر نیفتد در مرحله اول گروه هایی که شناسایی شده اند این سبد را دریافت می کنند.

وی گفت: در گام نخست کارمندان دولت، کارکنان نیروهای مسلح و افراد زیر پوشش بهزیستی و کمیته امداد شناسایی شده اند و در این مرحله کالایشان را تحویل می گیرند.

ربیعی افزود: به لحاظ محدودیت سبد کالا، تصمیم بر این شد در مرحله اول در بخش تامین اجتماعی، مستمری بگیران و کارگرانی که حقوق حداقلی دریافت می کنند، این سبد شامل حالشان شود.

وی گفت: در مرحله بعد که یکی دو هفته آینده آغاز می شود همه مستمری بگیران تامین اجتماعی، مشمول دریافت سبد خواهند شد و بلافاصله به همه کارگران مشمول کار سبد کالا تحویل می شود.

ربیعی افزود: بخشی از کارمندان که مشمول قانون کار و در محیط های اداری هستند؛ آن ها هم همراه با کارگران سبد کالا خواهند گرفت.

شناسایی برخی از اقشار واقعا دشوار است

وی گفت: شناسایی برخی از اقشار واقعا دشوار بود ولی از این ها غفلت نکردیم و برای شناسایی آنها برنامه داریم.

ربیعی افزود: در مجموع دولت براساس وعده اش اقدام می کند اما به علت پاره ای از محدودیت های ذکر شده در فواصل زمانی بسیار کوتاه، سبد های کالا تحویل می شود.

وی گفت: متاسفانه بلافاصله فضای رسانه ای عجولانه قضاوت کرد و من از رسانه ها درخواست می کنم در این باره به سرعت قضاوت نکنند.

ربیعی افزود: البته ما هم وظیفه داریم به موقع اطلاع رسانی کنیم.

مگر می شود دولت اقشار محروم را فراموش کند

وی گفت: مجموعه افرادی که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با آنها سرو کار دارد، خیالشان آسوده باشد؛ مگر می شود دولت اقشار محروم را فراموش کند.

ربیعی افزود: این برنامه دولت است که در مجموع رضایت و رفاه حال مردم را دنبال می کند و این سبد هم به مرور به  هموطنان مشمول تحویل می شود.

در مرحله اول 7 میلیون خانوار سبد کالا دریافت می کنند

وی با اشاره به اینکه در مرحله اول تحویل سبد کالایی، هفت میلیون خانوار این سبد را دریافت می کنند، گفت: البته برخی همپوشانی ها را نیز استخراج کرده ایم (مثلا هم کارمند بوده و هم جزء تامین اجتماعی) که برای ما زمانبر بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: دولت با همه قوا به فکر این است که محرومیت و زندگی سخت را برای جامعه کاهش بدهد؛ بنابر این در مرحله دوم هدفمندی روی درمان به عنوان موضوع اساسی تاکید دارد.

ربیعی گفت: از مردم می خواهم در این بانک اطلاعاتی از طریق بیمه شدن با توجه به شرایط مناسب بیمه روستایی به ما کمک کنند تا اطلاعات لازم را بیشتر به دست آوریم.

وی افزود: واقعا یکی از مشکلات بانک اطلاعات خانوار در ایران همین بیمه نشدن خانواده هاست که موجب شد در دولت قبلی هدفمندی یارانه ها به درستی سامان نیابد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به شدت برای ایجاد این بانک اطلاعاتی در زمینه جلب کمک همه دستگاه ها در حال فعالیت هستیم.

مغایرت ها میان کارمندان بزودی برطرف می شود

در همین حال، مدیر اجرایی طرح توزیع سبد کالا هم اعلام کرد: مغایرت هایی که میان برخی کارمندان به لحاظ دریافت سبد کالا مشاهده می شود، به زودی برطرف می شود.

بهمن حاجعلی در گفتگو با واحد مرکزی خبر با اشاره به اینکه در یک روز 200 هزار نفر سبد کالای خود را دریافت کردند، گفت: دلیل اینکه مشاهده می شود از دو کارمند با شرایط یکسان، یک نفر مشمول دریافت سبد کالا شده و دومی نشده، این است که اطلاعات افراد زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی، هنوز وارد سامانه نشده است که به زودی وارد می شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر آنهایی که تحت پوشش بیمه خدمات درمانی هستند برای دریافت سبد کالا پاسخ مثبت دریافت می کنند.

مدیر اجرایی طرح توزیع سبد کالا در مورد مهم ترین مشکلات نخستین روز تویع سبد کالا گفت: امروز تنها مشکل دستگاههای کارت خوان بود که در برخی مناطق ایراد داشت اما هیچ گزارشی ازکم و کسری اقلام سبد گزارش نشده است.

حاجعلی به مردم توصیه کرد پیش از مراجعه به مراکز عرضه از طریق ارسال کدملی خود به شماره های 500499 یا 700799 از اینکه سبد کالا به آنها تعلق می گیرد یا نه اطمینان حاصل کنند.

وی افزود: به آن دسته از هموطنان که مشمول دریافت سبد کالا می شوند هم توصیه می کنیم با توجه به اینکه همه اقلام سبد کالا تامین شده و در مراکز عرضه بوده و هم زمان کافی برای توزیع در نظر گرفته شده است، بدون عجله و با آرامش در روزهای آینده برای دریافت سبد کالای خود برنامه ریزی کنند.

مدیر اجرایی طرح توزیع سبد کالا ادامه داد با توجه به اینکه به صورت الکترونیکی تمام مراحل توزیع رصد می شود، تا زمانی که آخرین نفر سبد کالایی را دریافت کند عرضه کالا ادامه خواهد یافت.

حاجعلی با اشاره به اینکه 80 درصد جامعه هدف در طرح توزیع سبد کالا جزء اقشار ضعیف و تحت حمایت کمیته امام  (ره) و بهزیستی هستند، گفت: ملاک عمل ما در تعیین گروه هدف سطح درآمدی نبوده، چون مشخص است حقوق یک کارمند بیشتر از یک فرد زیرپوشش کمیته امام است.

وی گفت: در صورت هر گونه شکایت می توان با شماره 124 تماس گرفت تا رسیدگی شود.

مدیر اجرایی طرح توزیع سبد کالا گفت: ممکن است در روزهای اول به خاطر اینکه برای اولین بار است که بجای کوپن از سیستم الکترونیکی استفاده می شود، مشکلاتی بروز کند که به طور حتم از روزهای آینده برطرف خواهد شد.

حاجعلی یک بار دیگر هرگونه ارتباط میان سبد کالا و یارانه نقدی را رد کرد.
برچسب ها: سبد کالا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۴
در انتظار بررسی: ۴۵
غیر قابل انتشار: ۱۱
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۶
26
364
به دولت محترم عرض می کنم ؛بنده خودم که (به والله خانه هم نداشته و اجاره نشینم) هیچ، ولی پدرم که بازنشسته (مستمری بگیر)تامین اجتماعی و با حداقل حقوق هم بوده نیز مشمول دریافت این سبد کالایی نشده درحالی که در همسایگی ایشان دبیر بازنشسته آموزش و پرورش ،ویا یکی دیگر از بستگانم که بازنشسته کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و با حقوق بمراتب بالاتر بوده و دارای مغازه و خودروی شخصی و چندین واحد آپارتمان است مشمول دریافت سبد کالایی شده اند، واقعاً معنی این روش تقسیم بیت المال چیست؟اگر مستندات می خواهید از طریق ایمیلم تماس بگیرید تا به شما ثابت کنم.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۶
58
69
چرا بی عدالتی ؟ برخی خانواده های دو نفر و برخی بیشتر و حتی هفت نفر هستند . حالا چرا باید خانواده هایی که خرجشان بیشتر است به همان اندازه خانواده های دونفر سبد کالا دریافت نمایند. ای کاش مانند سال قبل مقدار یارانه به حسابها واریز میشد.
khaled
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۶
3
4
سلام بنده كارمند هستم . سبدكالا هم بهم تعلق گرفته ولي وقتي رفتم مغازه مربوطهاقلام را بگيرم. وكد ملي من را به سيستم دادسيستم پاسخ داد كارت مغايرت دارد(نفهميدم كدوم كارت كارت ملي يا كارت بانك) چندنفر بعد ازمن هم آمدند چنين مشكلي داشتند. لطفاايرادمربوطه را برطرف فرمائيد
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۶
18
48
این کار یعنی صدقه دادن به مردم.باباجان صدقه پیش گش مشگل بیکاریی وگرانی و تورم و فقر را ریشه ایی حل کنید نه با صدقه دادن
حسین
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۸:۲۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
تا همین چند سال پیش که دولت جنس کوپنی میداد مردم همه میگرفتن و هیچی از این حرفارو نمیزدن
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۶
3
79
جناب روحانی
خسته نباشید - و تا الان هم خیلی خوب بوده ولی با این طرح سبد کالا بدجوری به ملت توهین شد - اگر میخواهید انقلاب اساسی کنید کلاً طرح هدفمندی را جمع کنید و سوبسید ها را دوباره برقرار کنید
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
0
0
از دولت تدبیر ، بی تدبیری در امور بعید است.
دکتر بیکار
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
0
0
چرا به ما سبد کالا نمی دهید
آبادانی
ROMANIA
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
0
0
آقایان گویی شما در مریخ زندگی می کنید بعضی از مردم فرد شاغلی ندارند و زیر چتر هیچ سازمان یا اداره ای نیستند حال فکرش را بکنید که چگونه روزگار می گذرانند نمونه های فراوانی داریم
222
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
0
0
ما هنوز نرفتیم ولی توهر سایتی رفتیم نفهمیدیم
چه مدارکی باید داشته باشیم
مهدی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
0
0
این روش تقسیم بیت المال صیحیح نیست چرا باید اوناهایی که حقوق ملیونی دارند مشمول این طرح بشن ولی کسی که بیکار و سرپرست خانواره نگیره .خوب اگه قرار بود اینجوری بدید به همه میدادید.
تورج
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
0
0
...یعنی شما هنوز نمیدونید یک کارمند بانک بیشتر حقوق میگیره یا یک بازنشسته...؟
برادرم ماشا...خداوند بیشتربهش بده باپست معاون بانکی بهش تعلق گرفته ولی پدرم بازنشسته زیر 500ت.منی بهش تعلق نگرفته
اینقدر خندیدیم توی اون روز که نگو
هروقت یک سیستم یکپارجه بروز پی ریزی کردیم و راه انداختیم بعد میشه به مردم اینطوری رفاه رسوند نه با این آمار زیوار در رفته و این مردمی که همیشه فکرمیکنن باید روز اول نوبتشون بشه
کد خدا
ROMANIA
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۸
0
0
سلام
بابا این مردم 8 سال ذهنشان مشغول یارانه ودهک امثال اینها هر روزیک جیزی میگید این حرفها تا اخر سال که ادامه دارد بعد نوبت بنزین وخودرو ....دمتان گرم خوب بلدن ....
ابراهیم
UNITED KINGDOM
۰۱:۲۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۱
0
0
سلام وخسته نباشید به خیراندیشان مردم. منی که با700هزار تومن حوقوق که400هزارش روبه60متر جاباید توی حولقوم صاحب خونه بریزم بایه بچه شیرخشک خوار نان2 به مبلغ 16هزار تومن ویک زن مریض خانه نشین چه خاکی باید به سرم بریزم؟باکارگری توی شرکتی که احتیاج به آدمی که 40درصدبیناییی داره نداره چه کفنی به خودم باید بپیچم؟تمنادارم جوابمو بدید.