کد خبر: ۲۴۳۲۸۰
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۱

اشتون در بیانیه ای که پس از پایان سفر دو روزه اش به تهران منتشر کرد ، اعلام کرده است: کسی نباید از اینکه در سفر به من تهران تمرکز زیادی بر موضوع حقوق بشر بود، تعجب کند، من با فعالان زن در ایران درباره شرایط زنان در این کشور گفت و گو کردم.

کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در آغاز سفر خود به تهران که همزمان با روز جهانی زن (8 مارس) بود، با جمعی از فعالان زن از جمله با نرگس محمدی و نیز با گوهر عشقی مادر ستار بهشتی دیدار و گفت و گو کرد.

خانم اشتون در گفت و گو با بی بی سی ضمن اشاره به اینکه موضوع حقوق بشر برای او (و اتحادیه اروپا) بسیار مهم است، افزود : ما از ابتدا در طرح موضعمان نسبت به حقوق بشر در ایران بسیار صریح بوده ایم.

اشتون که روز یکشنبه پر دیداری داشت و از دیدار با روحانی و ظریف گرفته تا لاریجانی و جلیلی را در دستور کار خود داشت، قسمتی از برنامه سفر خود به تهران را به دیدار با زنان فعال در ایران اختصاص داد.

اشتون در بیانیه ای که پس از پایان سفر دو روزه اش به تهران منتشر کرد ، اعلام کرده است: کسی نباید از اینکه در سفر به من تهران تمرکز زیادی بر موضوع حقوق بشر بود، تعجب کند، من با فعالان زن در ایران درباره شرایط زنان در این کشور گفت و گو کردم، فعالیت‌هایی که از روزنامه‌نگاری تا کمک به پناهندگان افغان، بخش‌های مختلف جامعه مدنی را در بر می‌گیرد."

اشتون پس از یک سفر دو روزه فشرده به تهران و دیدار با مقامات کشورمان ، تهران را ترک کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۵
در انتظار بررسی: ۲۰
غیر قابل انتشار: ۱۹
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۹
10525
9109
ایا این خانم همسران دانشمندان ترور هسته ای را دید
naeim
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۹
دمت گرم
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۹
حرفت متین
ولی نگاه این مادر آدم رو دیوونه میکنه
حمید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۲
ما که ریگی به کفشمون نیست بذارین دیدار کنه!
مقامات ما هم در آمریکا با مخالفان دولت آمریکا دیدار می کنند ولی اونها حساسیتی نشان نمی دهند.
حسین
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۲
آقای ناشناس حرف جنابعالی نیز متین تر ولی نگاه مادران وهمسران وفرزندان قربانیان هسته ای آدم (آدم) را دیوانه نمیکند؟؟؟؟!!!!
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۹
3401
3046
واقعا" به اشتون چه ربطی داره مسائل داخلی کشور چرا بهش اجازه این فضولیها رو میدن ...
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۱
حقوق بشر به همه انسان ها مربوطه
عمو مصي
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۰
1861
1557
... كه اشتون با همه فاميل ميشه و به خونشون سر ميزنه . چرا خونه ما نمياد . چرا خونه آرميتا اينا نميره ؟ جواب : چون از درد سر خوشش نميادو عاشق آشوب تو كشور هاي مختلفه مثل سوريه عراق افغانستان به اكراين هم رحم نكرده و خرابه درست كرده
سارا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۷:۵۸ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۱
آخه به اندازه کافی بقیه به اونا سر میزنن ولی کی صدای ایم مادر بدبخت رو شنید؟
محسن
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۰
1808
1656
ما هیچگونه مطلب و نکته نامناسب و خلاف حقوق بشری نداریم که از ملاقات خانم اشتون با برخی افراد نگران باشیم. افراد آزادند که حرفاشون رو هر طوری دوست دارند بزنند مگر اینکه باعث تضییع حقوق دیگران شود. افتخار میکنیم که جامعه شفاف و برخوردار از امنیت برای همه آحاد مردم و احزاب و اقوام مختلف داریم....
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۱
شما با احمدی نژاد نسبتی دارید؟
محمد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۰
1481
1051
چون دانشمندان هسته اي را با چراغ سبز غربي ها شهيد كردند فلذا خودشان قاتل محسوب مي شود غير از خدا كسي نيست اينها را باز خواست كند ولي اشتون با رفتن پيش مادر ستار بهشتي مي خواهد سوژه بر عليه ما پيدا كند و ما را به عنوان نقض حقوق بشر محكوم كنند وما هم اينها را در قتل دانشمندان هستي ما و كشتند مسلمانان در عراق و سوريه و افغانستان و پاكستان و لبنان و فلسطين به عنوان نقض حقوق بشر محكوم مي كنيم
علي
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۲
والله اونن طور كه ما خبر دار شديم اشتون جايي نرفته يه دوسه تا خانوم از ايشون توي سفارت فكر كنم اتريش وقت گرفتن ديدار داشتن همين سفارتم خاك اون كشوره ديگه هر كسي ميتونست وقت بگيره بره ببيندش انتظار ندارين كه مهمون راه بيفته بياد همه جاي خونه ما رو سرك بكشه
شما خودت كم كاري كردي ميتونستي وقت بگيري بري ببيني حرفات با احترام بزني
محمد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۱
3
74
مادر ستار بهشتی بهش چی گفته....این مهمه؟
مرضیه بناری
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۱
3465
5243
اگر قوه قضائیه به خانه ستار بهشتی می رفت اگر پسرش مقصر بود دلیل می اورد و اگر مقصر نبود عاملان مرگ ستار را مجازات میکرد و ازش ملاطفت و دلجوئی میکردند هرگز مادر ستار با اشتون ... دیدار نداشت.