کد خبر: ۲۴۶۵۶۸
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۵:۳۱

محمدباقر نوبخت در آئين بزرگداشت ۱۲ فروردين با بيان اينكه دولت يازدهم درصدد خدمت به مردم و برطرف كردن مشكلات آنهاست، گفت: رئيس مركز آمار در روز نخستي كه وارد مكه مكرمه شدم، با من تماس گرفت و گفت كه خوشبختانه تورم ۴۳ درصدي مرداد و شهريور سال ۹۲ به ۳۲.۱ درصد كاهش يافته است.

محمدباقر نوبخت در آئين بزرگداشت ۱۲ فروردين با بيان اينكه دولت يازدهم درصدد خدمت به مردم و برطرف كردن مشكلات آنهاست، گفت: رئيس مركز آمار در روز نخستي كه وارد مكه مكرمه شدم، با من تماس گرفت و گفت كه خوشبختانه تورم ۴۳ درصدي مرداد و شهريور سال ۹۲ به ۳۲.۱ درصد كاهش يافته است.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني حج، محمدباقر نوبخت، سخنگوي دولت و معاون برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور در آئين بزرگداشتي كه به مناسبت ۱۲ فروردين، روز جمهوري اسلامي و سالروز شهادت دخت مكرم رسول اسلام، حضرت زهرا (س) در هتل دار هادي مكه برگزار شد، افزود: امشب، در آستانه شب اول جمادي‌الثاني، يادآور رخدادي تلخ و غم‌انگيز در تاريخ اسلام است كه شهادت حضرت زهرا (س) قلمداد مي‌شود. از طرف ديگر، مناسبت ۱۲ فروردين و روز جمهوري اسلامي را داريم كه به اعتقاد من، اين دو رويداد، ارتباط وثيقي با يكديگر دارند.

وي با تشريح فراز و نشيب‌هاي تاريخي دعوت پيامبر (ص) به دين اسلام، سپس رحلت رسول مكرم اسلام و ماجراهاي منتهي به شهادت حضرت صديقه (س) ادامه داد: اگر جامعه اسلامي از مديريت حضرت علي (ع) بي‌بهره نمي‌ماند، آن اتفاقات تلخ و رويدادهاي ناگوار هم پيش نمي‌آمد.

سخنگوي دولت يازدهم خاطرنشان كرد: بعدها هم با اينكه حكومت اسلامي در اختيار حضرت امير (ع) قرار گرفت، اما اجازه ندادند او به خوبي در جامعه اسلامي مديريت كند. همين عوامل، منجر به صلح امام مجتبي (ع) و شهادت سيدالشهدا (ع) شد.

وي با بر شمردن تلاش‌هايي براي تشكيل حكومت علويان در طول تاريخ، به ويژه در ايران ادامه داد: اگر حكومت علويان در صدر اسلام و پس از رحلت پيامبر نور و رحمت تشكيل مي‌شد، مطمئناً وضعيت اسلام از شرايط كنوني به مراتب بهتر بود.

دكتر نوبخت با تأكيد بر ارتباط اين موضوع با انقلاب اسلامي گفت: تمام تلاش‌ها براي تشكيل حكومت علوي راه به جايي نبرد. يا دوره زمامداري حاكمان كوتاه بود و يا گستره حكومت آنها بسيار محدود. تا اينكه انقلاب اسلامي مردم ايران به رهبري فقيهي فهيم، عاليقدر و مجاهد به پيروزي رسيد.

وي خاطرنشان كرد: اما آنچه در طول تاريخ بر پيامبر (ص)، امامان (ع) و صحابه آنها گذشته، در دوران ۳۵ سال گذشته بر حكومتي كه به نام شيعيان و علويان در ايران تشكيل شد، تحميل شد. يكي از منافقين مي‌گفت: همان مقاومتي كه در مكه مقابل پيامبر اكرم (ص) صورت گرفت تا نتواند در قلب‌ها نفوذ كند، از سوي قدرت‌هاي بزرگ به ما مأموريت داده شده بود. به اين شكل كه ابتدا مغزهاي متفكر آن را از بين ببريم. بنابراين كساني مانند شهيد بهشتي و شهيد مطهري را به شهادت رسانديم. سپس، وقتي ائمه جمعه را از بين برديم، در پي قطع زبان‌هاي انقلاب بوديم. وقتي شهيد رجايي و شهيد باهنر به شهادت رسانديم، آنها گفتند كه ما دو دست انقلاب را قطع كرديم. منافقين، حتي به قصد از بين بردن سرانگشتان نظام، افراد متدين و مذهبي را به شهادت مي‌رساندند. بعد هم با ۱۲ لشكر مكانيزه به كشور ما حمله كردند.

سخنگوي دولت يازدهم تأكيد كرد: قدرت‌هاي بزرگ در اين ۳۵ سال، حتي يك روز به انقلاب اسلامي اجازه ندادند مسير خودش را طي كند. آنها اتفاقات فراواني را براي به زانو در آوردن اين نظام رقم زدند كه محاصره اقتصادي امروز، از آن جمله است.

وي با بيان اينكه هر دو قدرت شرق و غرب با اينكه در ذات خود با يكديگر دشمني داشتند، اما براي از بين بردن نظام دست به دست هم دادند، اضافه كرد: در برابر اين فشارها و هجمه‌هاي درازمدت، مهم اين است كه ما تكليف خود را بدانيم.

نوبخت خاطرنشان كرد: آنچه در اين ۳۵ سال تغيير نكرد، مقاومت شما مردم در برابر زورگويي‌ها و تجاوزها بود. چرا كه خواست رهبري و اراده ملت بر اين بود كه حكومت علوي در كشور پابرجا بماند. امروز در سراسر دنيا، تنها نظامي كه مي‌تواند نماد و نشان حكومت علويان باشد، نظام مقدس جمهوري اسلامي است.

معاون برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور با بيان اينكه دنيا فهميده كه نظام جمهوري اسلامي قابل حذف نيست، اظهار داشت: دشمن تلاش كرد تا چهره‌اي منفي از اسلام و ايران در جهان ارائه بدهد و متأسفانه چهره بي‌منطق و خشن تكفيري‌ها و طالباني‌ها را به جاي اسلام معرفي كرد.

وي با تأكيد بر رسالت افزون‌تر در برابر اين دشمني‌ها گفت: ما بايد علاوه بر مقابله با اسلام‌هراسي و ايران‌هراسي در دنيا، از نظام مقدس جمهوري اسلامي نيز با تمام قوا حمايت كنيم.

نوبخت با بيان اينكه موضوع انرژي هسته‌اي، صرفاً بهانه‌اي از سوي قدرت‌هاي بزرگ است، اظهار داشت: آنها اسلام را طوري معرفي كردند كه بگويند همان مذهبي كه پيروانش جليقه انفجاري مي‌پوشند و خود را در ميان مردم منفجر مي‌كنند، مي‌خواهد با دستيابي به انرژي هسته‌اي، بمب توليد كند.

وي با اشاره به اينكه ما بايد نظام اسلامي را يك حكومت منطقي و اصيل نشان دهيم، افزود: ما به دنيا گفته‌ايم كه جمهوري اسلامي در پي بمب هسته‌اي نيست و مي‌خواهيم از دستاوردهاي انرژي هسته‌اي، فقط و فقط براي پيشرفت‌هاي تكنولوژي بهره ببريم، اما اين موضوع را چگونه بايد اثبات كنيم؟

معاون رئيس جمهور با قدرداني از زحمات رسانه ملي در اين باره گفت: آيا صدا و سيماي ما با تمام زحماتي كه متحمل مي‌شود، توان اين را دارد كه به عنوان يك رسانه، صداي ما را به گوش همه دنيا برساند؟ بنابراين ما ناگزيريم با دشمن به مذاكره بنشينيم و به آنها اثبات كنيم كه ما به دنبال اسلام تكفيري و طالباني و بمب هسته‌اي نيستيم.

نوبخت با ظالمانه خواندن تحريم‌هاي اقتصادي اذعان كرد: در حالي كه جمهوري اسلامي به عنوان يكي از قدرت‌هاي نفتي توان توليد روزانه ۴ ميليون بشكه نفت را دارد، تحريم‌ها موجب شد تا ما امكان فروش تنها يك ميليون بشكه نفت را داشته باشيم.

سخنگوي دولت با تأكيد بر موفقيت كشورمان در دور نخست مذاكرات هسته‌اي گفت: ما در دور اول، موفق به شكستن بخشي از تحريم‌ها شديم، اما تا پايان مذاكرات، راه درازي در پيش داريم كه اميدواريم مردم انقلابي و شما زائران خانه خدا، فرزندان خود را با دعاي خير در اين مذاكرات همراهي كنيد. چرا كه آنها در مقابل قدرت‌هاي استكباري به دعاي شما نيازمندند.

نوبخت در پايان سخنراني خود با بيان اينكه دولت يازدهم درصدد خدمت به مردم و برطرف كردن مشكلات آنهاست، گفت: رئيس مركز آمار در روز نخستي كه وارد مكه مكرمه شدم، با من تماس گرفت و گفت كه خوشبختانه تورم ۴۳ درصدي مرداد و شهريور سال ۹۲ به ۳۲.۱ درصد كاهش يافته است.

منبع:خبرگزاری مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: