کد خبر: ۲۴۷۰
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۰:۵۳

سارقان پس از سوار كردن زنان و دختران به‌خودروي خود، با تهديد چاقو اموال آنها را سرقت مي‌كردند و طعمه‌هايشان را در بيابان رها مي‌كردند.

به سر كردن چادر زنانه، ترفندي بود كه 2 زورگير حرفه‌اي براي جلب اعتماد طعمه‌هايشان از آن استفاده مي‌كردند.

به گزارش همشهری، سارقان پس از سوار كردن زنان و دختران به‌خودروي خود، با تهديد چاقو اموال آنها را سرقت مي‌كردند و طعمه‌هايشان را در بيابان رها مي‌كردند.

دستگيري 2 مظنون
عصر 20 فروردين ماه امسال، ماموران گشت كلانتري 171 تهران در بزرگراه تهران- قم متوجه پژوي سبز رنگي شدند كه با سرعت زيادي در حركت بود.

ماموران با مشاهده 2 مرد جوان كه سرنشينان اين خودرو بودند به راننده دستور ايست دادند و بعد از توقف خودرو به پرس و جو از آنها پرداختند.

در حالي كه مردان جوان مدعي بودند براي انجام يك كار فوري قصد رفتن به تهران را دارند، ماموران متوجه دستپاچگي يكي از آنها شده و تصميم به بازرسي داخل خودرو گرفتند. با كشف مقدار زيادي طلا كه زير صندلي عقب خودرو پنهان شده بود، هر دو جوان دستگير و براي بازجويي به اداره پليس انتقال يافتند.

در حالي كه مردان جوان مدعي بودند طلاها متعلق به خواهرشان است و به همين خاطر كاغذ خريد آنها را همراه خود ندارند، ماموران بار ديگر به بازرسي داخل خودرو پرداختند و اين بار موفق شدند تعدادي مدارك شناسايي كه متعلق به زن جواني بود، كشف كنند.

راز يك زورگيري
با ارسال اين پرونده به پايگاه نهم پليس آگاهي تهران، بررسي‌ها روي مدارك كشف شده در خودروي متهمان متمركز شد و چند روز بعد كارآگاهان موفق شدند صاحب اين مدارك را شناسايي كنند.

«همه اين مدارك و طلاهايم را چند روز قبل، 2 سرنشين يك پژوي سبز رنگ با تهديد چاقو از من سرقت كردند». زن جوان در حالي اين جملات را به تيم تحقيق مي‌گفت كه براي دريافت مدارك شناسايي‌اش به اداره آگاهي دعوت شده بود.

اين زن وقتي فهميد كه ماموران دزدان اموالش را دستگير كرده‌اند در تشريح ماجرا گفت: چند روز قبل در يكي از خيابان‌هاي اسلامشهر منتظر تاكسي بودم كه پژوي سبز رنگي مقابلم توقف كرد.

زن جواني كه چادر به سر داشت، روي صندلي عقب ماشين نشسته بود و من كه با ديدن او مطمئن شده بودم اين خودرو مسافركش است، با خيال راحت سوار آن شدم. بعد از طي مسافتي راننده مدعي شد كه بنزين ماشينش تمام شده و براي رفتن به پمپ بنزين تغيير مسير داد.

وقتي خودرو در محلي خلوت توقف كرد، فردي كه عقب ماشين نشسته بود، پياده شد و آنجا بود كه متوجه شدم وي مرد جواني است كه چادر زنانه به سر كرده است. خواستم داد و فرياد كنم كه ناگهان مرد راننده با چاقو تهديدم كرد و گفت كه اگر سر و صدا كنم مرا خواهد كشت.

من هم وحشتزده به دستور آنها عمل كردم تا اينكه آنها همه طلاها و اموالم را برداشتند و بعد از رها كردن من در بيابان سوار خودرو شده و پا به فرار گذاشتند.

شكايت‌هاي مشابه
بعد از اظهارات زن جوان، بازجويي از 2 متهم دستگير شده از سر گرفته شد و آنها وقتي متوجه شدند يكي از طعمه‌هايشان شناسايي شده و رازشان را بر ملا كرده است لب به بيان حقيقت گشودند.

سارقان مدعي شدند: در طول روز در خيابان‌هاي اسلامشهر پرسه مي‌زديم تا زنان و دختراني را كه قصد رفتن به رباط كريم را داشتند شناسايي كنيم. بعد از شناسايي طعمه‌هايمان، يكي از ما چادر به سر مي‌كرد تا از اين طريق اعتماد آنها را جلب كنيم.

به اين ترتيب بود كه افراد مورد نظرمان را سوار خودرو كرده و بعد از كشاندن آنها به محلي خلوت، اموالشان را سرقت مي‌كرديم اما بعد از آخرين سرقت، زماني كه در راه رفتن به تهران بوديم ماموران به ما مظنون شدند و دستگير شديم.

بعد از اعترافات متهمان، ماموران موفق شدند 6 نفر ديگر از مالباختگان را كه طعمه مردان سارق قرار گرفته بودند، شناسايي كنند.

شاكيان بيايند
سرهنگ عباسعلي محمديان- رئيس پليس آگاهي تهران- با بيان اين خبر گفت: بعد از انتقال شاكيان به اداره آگاهي، يكي از آنها مدعي شد كه سارقان علاوه بر سرقت اموالش، وي را مورد آزار و اذيت قرار داده‌اند كه متهمان اين اتهام را رد كرده‌اند.

وي با بيان اينكه سارقان براي اجراي نقشه‌هاي خود از خودروهاي پژو آردي به رنگ سبز يشمي يا پيكان سفيد استفاده مي‌كردند، افزود: كساني‌كه به اين شيوه از آنان سرقت شده مي‌توانند براي شناسايي متهمان و طرح شكايت به شعبه چهارم دادياري در دادسراي جنايي تهران يا پايگاه نهم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در شهرري مراجعه كنند و يا با شماره تلفن 55905653 تماس بگيرند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: