کد خبر: ۲۴۸۳
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۲:۱۰

درآزمایشى که براى اثبات مضرات امواج موبایل صورت گرفت، دو گوشى موبایل روشن را در کنار یک تخم مرغ قرار دادند. در عکس‌هاى گرفته شده با دوربین‌هاى حساس حرارتى مشخص شد پس از گذشت یک ساعت، تقریباً نیمى ازتخم مرغ سفت شده بود

پاى صحبت مردم که بنشینى مى‌گویند موبایل هم شده مثل چاى، یک روز از اخبار رادیو وتلویزیون مى‌شنویم و در روزنامه‌ها مى‌خوانیم که ضرر دارد و یک روز دیگر مى‌گویند نه مضر بودن آن ثابت نشده است. حال شما فکر مى‌کنید، امواج موبایل مضر هستند یا نه؟

به گزارش شبکه ایران درآزمایشى که براى اثبات مضرات امواج موبایل صورت گرفت، دو گوشى موبایل روشن را در کنار یک تخم مرغ قرار دادند. در عکس‌هاى گرفته شده با دوربین‌هاى حساس حرارتى مشخص شد پس از گذشت یک ساعت، تقریباً نیمى ازتخم مرغ سفت شده بود، زیرا عملکرد امواج مایکروویو موبایل مانند امواج مایکروویو‌هاى خانگى است که هم اکنون در آشپزخانه‌ها وجود دارد. علاوه بر این در پژوهش‌هاى دیگرى که در این باره صورت گرفته، مشخص شد استفاده بیش از حد از موبایل، احتمال ابتلا به بیمارى‌هاى آلزایمر و پارکینسون را هم افزایش مى‌دهد.

حتى پرفسور برن گروپر درتحقیقات خود نشان داد که اگر شخصى ۲ دقیقه با موبایل صحبت کند، ساختار آنزیمى بزاق دهانش کلا تغییر مى‌کند. این ابزار به ظاهر مفید، تاثیرات منفى بسیارى هم بر روى خون و ادرار دارد. همچنین امواج مایکروویو موبایل و میدان هاى الکترومغناطیسى ایجاد شده از آن، به ویژه آنهایى که در گستره فرکانس بدن هستند، باعث تغییر عملکرد جذب مواد معدنى در بدن مى‌شوند و سرعت گسترش تومورها را افزایش مى‌دهند.

درتحقیقى که در سوئد و در شرایط آزمایشگاهى روى یک خرگوش انجام شد، مرگ زودرس ناشى از امواج موبایل، نتیجه تحقیق اعلام شد. در این تحقیق یک خرگوش را کنار یک موبایل گذاشتند که همواره روشن بود. در این مدت هم رژیم غذایى درست و کاملى در مورد خرگوش اعمال مى‌شد. پس از ۲ ماه خون و سلول‌هاى خرگوش را براى آزمایش به آزمایشگاه بردند و نتیجه جالب توجهى را اعلام کردند؛ آن خرگوش با ادامه این وضعیت بیشتر از یک سال زنده نمى‌ماند. نمونه نسبى آزمایش شده این کار براى انسان را مى‌توانید در افرادى ببینید که شغلشان مرتبط با رادارها است.

آنها طول عمر بسیار کمى دارند و بسیارى از آنها در زمان سالخوردگى به بیمارى‌هایى مبتلا مى‌شوند که در جمعیت عادى کمتر دیده مى‌شود. چرا مضرات موبایل گفته نمى‌شود؟ ماجرا مانند قضیه سیگاراست. زمانى که کمپانى فیلیپ موریس از فروش سیگار میلیاردها دلار درآمد داشت به دانشمندان اجازه نمى‌داد در این مورد نظرداده یا نتایج تحقیقات خود را منتشر کنند. حتى اسناد تاریخى مى‌گوید، در سال ۱۹۶۰ پژوهشگرى که درباره مضرات سیگار تحقیق مى‌کرد، جان خود را در راه این مساله از دست داد و کشته شد.

در حال حاضر، فروش گوشى‌هاى موبایل در دنیا از سودآورترین فعالیت‌هاى تجارى است و بدیهى است که آنها نخواهند از میزان سودشان کاسته شود. بنابراین با وجود آگاهى از مضرات آن، هیچگونه اطلاع رسانى صورت نمى‌گیرد. آنها میلیاردها دلار براى راه اندازى آنتن هاى BTS خرج کرده اند و مى خواهند سودش را ببرند. اگر بخواهند سیستم‌هایشان را تغییر دهند، باید میلیاردها دلار هزینه کنند.

پس راه پر سود براى آنها عدم اطلاع مردم از زیان هاى موبایل است. موبایل و امواج قاتل این ابزار مفید که به ظاهر براى ما بسیار مفید و کار راه انداز است، مى‌تواند نتیجه تمامى فعالیت‌هایمان را بى‌ثمر کند. اگر تاجر خوب و موفقى باشیم، اما در نتیجه استفاده از موبایل، بیمار شویم، ثمره تمامى تلاش‌هایمان از بین خواهد رفت یا در چشممان بى‌ارزش مى‌شود.

موبایل خطرناک است و بهتر است که دیگر با این واقعیت کنار بیاییم. حمل کردن موبایل حتى در زمانى که مشغول مکالمه با آن هم نیستیم براى ما مضر است. حتى اگر گوشى موبایل ۳۰سانتى متر هم از ما فاصله داشته باشد امواج الکترومغناطیس حدود ۴۰۰ هزار Pw/M2 در هر لحظه با بدن اصابت مى‌کنند. زمانى که ما با موبایل حرکت مى‌کنیم، درجاهایى که آنتن‌ها آنها را کمتر پوشش مى‌دهند، گوشى سعى بیشترى براى به دست آوردن آنتن مى‌کند و در واقع سیگنال‌هاى بیشتر و قوى‌ترى از خود ساطع مى کند که این موضوع بسیار خطرناک است.

حتى به افرادى که مشکل قلبى دارند سفارش مى‌شود که موبایل را دور از خود نگه دارند در صورتى که بعضى‌ها آن را در جیب بغلشان مى‌گذارند. خانم‌هاى باردار نیز باید حداقل ۲ متر از موبایل دورتر باشند. یکى از نکات جالب این است که زمانى که شما با موبایلتان عکس بفرستید،هزار برابر خطرش بیشتر است.

این موضوع را یک دانشگاه اتریشى اثبات کرده است. جاهایى که پوشش کم است امواج گوشى بیشتر مى‌شود و در مقابل جاهایى مانند نزدیک آنتن‌هاى BTS هم که پوشش خوب است، امواج ساطع شده از طرف آنتن‌ها براى بدن بسیار خطرناک است. علاوه بر این، زمانى که در اتوبان در حال رانندگى هستیم این امواج همواره در حال کم و زیاد شدن هستند که باعث افزایش میزان برخورد امواج و شدت یافتن آن مى‌شود. زیرا در مسیر اتوبان میزان پوشش دهى آنتن موبایل یکسان نیست.

اما زمانى که مشغول مکالمه با موبایل هستیم، بیش از همیشه در معرض مضرات آن قرار داریم. به همین جهت در نهایت در مواقع ضرورى، مکالمه کوتاه با موبایل به کاربران توصیه مى شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار