کد خبر: ۲۴۸۹
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۲:۱۲

با توجه به گستردگی توزیع ملی کارت‌ها در میان مردم و لزوم حفظ اطلاعات محرمانه این کارت‌ها، بعضا در خریدهای الکترونیکی از پایانه‌های فروشگاهی یا کافی‌نت‌ها، افراد فرصت طلب ضمن مطالبه و یادداشت شماره کارت، رمز و کدcvv2 (کد امنیتی ملی کارت)درخواست مشتریان را انجام می‌دهند.

دارندگان ملی کارت‌های این بانک در هنگام مراجعه به فروشگاه‌ها، کافی نت‌ها و خریدهای الکترونیکی و اینترنتی مراقب سوء استفاده‌های احتمالی افراد فرصت طلب باشند.

به گزارش شبکه ایران، با توجه به گستردگی توزیع ملی کارت‌ها در میان مردم و لزوم حفظ اطلاعات محرمانه این کارت‌ها، بعضا در خریدهای الکترونیکی از پایانه‌های فروشگاهی یا کافی‌نت‌ها، افراد فرصت طلب ضمن مطالبه و یادداشت شماره کارت، رمز و کدcvv2 (کد امنیتی ملی کارت)درخواست مشتریان را انجام می‌دهند.

این گزارش می‌افزاید: پس از خروج مشتریان از فروشگاه‌ها یا کافی نت‌ها، افراد مذکور ضمن بررسی موجودی ‌حساب مشتریان از طریق اینترنت و با توجه به داشتن سه گزینه اصلی، اقدام به خرید تعداد زیادی شارژ تلفن همراه می‌کنند.

با توجه به اینکه اغلب خریدها به صورت شتابی انجام می‌شود، پیگیری و شناسایی سوء استفاده کنندگان به سختی ممکن است.

روابط عمومی بانک ملی در ادامه در توضیح این خبر می‌افزاید: این خبر به هیچ عنوان به معنای شیوع یک معضل در کشور نیست بلکه به علت بروز مواردی محدود از مورد مندرج در خبر، روابط عمومی بانک ملی براساس تعهد اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی خود و در جهت پیشگیری از یک معضل سوء، لازم دید عموم مردم به‌ویژه مشتریان خود را از این مسأله مطلع سازد.

بدیهی است بحث سوء استفاده احتمالی از اطلاعات محرمانه کارت‌های مشتریان که حفظ آنها بر عهده مشتریان ارجمند است ومحدود به این شیوه کلاهبرداری نیست.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: