کد خبر: ۲۵۳۸
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۲:۳۵
افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی؛

به عنوان کسي که در کميسيون تلفيق بودجه متن را انشا کرده و با وزير تعاون تلفني هماهنگ کردم، اعلام مي کنم افزايش حقوق بازنشستگان تامين اجتماعي پيشنهاد مجلس بود.

در مورد افزايش حقوق بازنشستگان تامين اجتماعي دولت واقعيت را به مردم نمي گويد، در لايحه پيشنهادي دولت به مجلس حتي به اندازه يک ريال افزايش حقوق براي بازنشستگان تامين اجتماعي پيش بيني نشده بود. اين يک دروغ آشکار است که دولت بخواهد اين اقدام را به خود نسبت بدهد.

به گزارش«شفاف» جمشید انصاری نماینده مردم زنجان در مجلس، با اشاره به وعده هايي چون پرداخت سهام عدالت، پرداخت پول نقد 50 تا 70 هزار تومان به همه مردم از طرف دولت، حذف ماليات کارگران و توزيع سيب زميني و پرتقال، گفت: طبعاً بخش عمده يي از اين صحبت ها و اقدامات با هدف کسب راي و تبليغات انتخاباتي است. حتي اگر دولت مدعي شود وظايف قانوني خود را انجام مي دهد مردم چنين ادعايي را نمي پذيرند.

انصاری افزود: اگر بنا بود هدفمند سازي يارانه ها با اين هدف که گفته مي شود پول نفت بر سر سفره مردم برود، انجام بشود، چهار سال گذشته بايد انجام مي شد. دليلي ندارد دولت در آخرين ماه هاي آخرين سال مسووليتش اين موضوع را مطرح کند. لايحه يي هم که در رابطه با هدفمند سازي يارانه ها به مجلس آمده با آنچه آقاي احمدي نژاد يا برخي از مسوولان دولت مطرح مي کنند، متفاوت است.

احمدی نژاد با زیر دستان برخورد کند!

عضو فراکسیون اقلیت مجلس ادامه داد: ارقامي که به عنوان سهم يارانه هاي قابل پرداخت به خانواده ها بيان مي شود بر مبناي تغيير قيمت حامل هاي انرژي به قيمت فوب خليج فارس در سال اول اجراي لايحه محاسبه مي شود يعني اگر امسال ما به يکباره قيمت همه حامل هاي انرژي را شش تا هفت برابر گران کنيم به حداقل مبلغ پيشنهادي آقاي رئيس جمهور يعني حدود 34 هزار تومان براي پرداخت به مردم مي رسيم. رقم 70 هزار توماني که آقاي احمدي نژاد مطرح مي کند که به مردم پرداخت خواهد شد، مربوط به قيمت نفت صددلاري است.

وی اضافه کرد: متاسفانه يا مسوولان دولتي اطلاع درستي از قيمت نفت به رئيس جمهور نمي دهند يا اينکه با توجه به اينکه برخي محاسبات تغيير کرده، نرخ جديد را به ايشان اطلاع نداده اند. من فکر مي کنم اطرافيان رئيس جمهور به ايشان اطلاعات درستي نمي دهند و اين موجب پايين آمدن منزلت ايشان در بين مردم مي شود و آقاي احمدي نژاد بايد با اين زيردستان خود برخورد کند. اين سوال جدي مطرح است که اگر از نظر دولت پرداخت نقدي حامل هاي انرژي کار درستي بود چرا در سال هاي اول و دوم مسووليت انجام نداد؟ چرا به سال آخر موکول شد؟

دروغ آشکار دولت!

انصاری گفت: در مورد افزايش حقوق بازنشستگان تامين اجتماعي نيز دولت واقعيت را به مردم نمي گويد، به هيچ وجه دولت در لايحه پيشنهادي خود به مجلس حتي به اندازه يک ريال افزايش حقوق براي بازنشستگان تامين اجتماعي پيش بيني نکرده بود. اين يک دروغ آشکار است که دولت بخواهد اين اقدام را به خود نسبت بدهد. بنده به عنوان کسي که در کميسيون تلفيق بودجه متن را انشا کرده و با وزير تعاون تلفني هماهنگ کردم، اعلام مي کنم افزايش حقوق بازنشستگان تامين اجتماعي پيشنهاد مجلس بود.

این نماینده مجلس تصریح کرد: در مجلس پيشنهاد شد 2500 ميليارد تومان از سهام دولت به سازمان تامين اجتماعي واگذار شود و متقابلاً سازمان موظف به افزايش حقوق بازنشستگان تامين اجتماعي به اندازه حقوق بازنشستگان کشوري شد. اين مصوبه مجلس است. جالب آنکه آقاي احمدي نژاد در نامه يي که بعد از تصويب بودجه در اعتراض به تغييرات اعمال شده از سوي مجلس در لايحه دولت نوشت به همين بودجه پيش بيني شده براي افزايش حقوق بازنشستگان اعتراض کردند. دولت اگر با اين کار موافق بود بايد پيشنهاد خود را در لايحه مي آورد.

وی افزود: اينکه امروز پشت تريبون ها اعلام شود دولت به دنبال افزايش حقوق بازنشستگان است، با عملکردشان همخواني ندارد. البته قطعاً بازنشستگان ما که اهل روزنامه خواندن هستند، مي دانند که آيا اين پيشنهاد دولت بوده يا مجلس تصويب کرده است يا مثلاً سخناني که در رابطه با واگذاري سهام عدالت مطرح مي کنند. همه مي دانند واگذاري سهام عدالت در قانون برنامه چهارم که توسط دولت آقاي خاتمي تهيه شد و به تصويب رسيد، پيش بيني شده است. هر دولت ديگري هم که بيايد بايد اين قانون را اجرا کند، بنابراين اينها موضوعاتي نيست که بتوان حول آن تبليغات کرد.

صدا و سیما و سردی فضای انتخابات

عضو فراکسیون اقلیت که با ضمیمه اعتماد گفت و گو کرده، درباره فضای انتخابات هم گفت: سردي فضاي انتخابات به دو سه دليل ايجاد شده است. رسانه هاي کشور به ويژه رسانه ملي که معمولاً از چند ماه مانده به انتخابات رياست جمهوري طرح موضوع انتخابات را در اولويت کاري خود قرار مي دادند و در برنامه ها به نوعي به مردم يادآوري مي شد که انتخاباتي در پيش رو است به هر دليلي هنوز وارد اين مرحله از کار نشده اند. در نتيجه بسياري از اقشار مردم حتي اطلاع ندارند که يک ماه و نيم بعد، انتخابات رياست جمهوري را پيش رو داريم.

وی ادامه داد: دليل ديگر اينکه کانديداهاي وارد شده به عرصه انتخابات به جز آقاي احمدي نژاد که در مسووليت رياست جمهوري قرار دارند و به صورت طبيعي چهره، تصوير، صحبت ها و برنامه هايشان مدام براي مردم طرح مي شود، ساير کانديداها به ويژه کانديداهاي اصلاح طلب در رسانه ها حضور جدي ندارند و برخي از آنها اصلاً رسانه يي ندارند. طبعاً همه اين دلايل دست به دست هم داده و امکان اينکه جامعه به صورت فعال در اين مقطع با مساله انتخابات برخورد کند را کم کرده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: