کد خبر: ۲۵۸۶۳۱
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۸:۱۸

معاون رییس جمهوری در آخرین استاتوس فیس بوکی اش درباره توپی نوشته است که قرار است روز مسابقه تیم های ملی ایران و آرژانتین از سوی کاپیتان تیم ملی ایران به لیونل مسی کاپیتان تیم ملی آرژانتین اهدا شود.

به گزارش سرویس شبکه های اجتماعی شفاف، معصومه ابتکار رییس سازمان حفاظت محیط زیست در آخرین استاتوس فیس بوکی اش نوشت: در مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال کشورمان به مسابقات جام جهانی فوتبال 2014 برزیل که در ورزشگاه 12 هزار نفری آزادی برگزار شد، «زیست توپ» را به کاپیتان تیم آقای نکونام سپردم تا سفیر ایرانیان دوستدار طبیعت و محیط زیست باشد.

قرار است این توپ روز مسابقه تیم های ملی ایران و آرژانتین از سوی کاپیتان تیم ملی ایران به لیونل مسی کاپیتان تیم ملی آرژانتین اهدا شود. ولی فکر می کنم زیست توپ می تواند بیش از این نقش آفرینی کند. چرا که نه فقط نماینده ایران بلکه نماینده گونه های جانوری در حال انقراض 31 کشور دیگریست که در جام جهانی حضور دارند. یعنی بر روی 32 تکه آن تصویر گونه های در معرض خطر 32 کشور نقاشی شده است. این اقدام که از سوی انجمن یوزپلنگ ایرانی و پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی صورت گرفته با تحقیق در مورد گونه های در معرض تهدید، آنها را به جام جهانی که میلیاردها نفر در مقطعی از زمان شاهد آن هستند معرفی کرده است.

این کار ایران در واقع حرکتی منحصر به فرد در دنیاست و باید بیش از این در جام جهانی مورد توجه قرار گیرد. چرا که افکار عمومی را نسبت به مسایل و تهدیدات محیط زیست جلب می کند.ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: