کد خبر: ۲۵۹۸۷۶
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ - ۰۲:۵۵
این خبر تکمیل شد و دیگر به روز نمی شود!

در روزهای اخیر داعش تحرکاتی را در مناطقی از شمال و شمال غرب عراق آغاز کرده و به مدد تسلیحات رسیده از برخی کشورهای منطقه ( عربستان،اردن،قطر،امارات متحده عربی و ...) مناطقی از عراق را به اشغال خود در آورده است.

سرویس بین الملل -شفاف: به گزارش خبرگزاری مهر، همزمان با درخواست ترکیه از ناتو برای برگزاری نشست فوری درباره حوادث موصل، وزیر خارجه ترکیه هم سفر خود به نیویورک را نیمه تمام گذاشت و  تصمیم گرفت به کشورش بازگردد.

 احمد داود اوغلو وزیر خارجه ترکیه اعلام کرد تصمیم گرفته است با قطع سفر خود به نیویورک به خاطر تحولات اخیر در موصل به ترکیه بازگردد.

این درحالی است که ترکیه خواستار برگزاری نشست فوری سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) درباره حوادث موصل شده است.

داود اوغلو در واکنش به خبر ربوده شدن چند کنسول ترک از سوی داعش اعلام کرد پاسخ کوبنده ای به هرگونه اقدامی که به شهروندان و کارکنان ما زیانی وارد کند خواهیم داد.


در روزهای اخیر داعش تحرکاتی را در مناطقی از شمال و شمال غرب عراق آغاز کرده و به مدد تسلیحات رسیده از برخی کشورهای منطقه مناطقی از عراق را به اشغال خود در آورده است.گزارش لحظه به لحظه

دوشنبه 16/4/93

11:35 عبدالفتاح السیسی: استقلال کردها آغاز فاجعه تجزیه عراق است

"عبدالفتاح السیسی" رئیس جمهور مصر روز گذشته در اظهاراتی تجزیه عراق را فاجعه بار دانست.

وی برگزاری رفرنداوم استقلال منطقه کردستان از عراق را آغاز فاجعه تجزیه این کشور توصیف کرد.

10:30 کنترل کامل ارتش بر یک جاده بین المللی

یک منبع امنیتی در فرودگاه نجف شب گذشته اعلام کرد: نیروهای امنیتی عراق دو نفر از سرکردگان داعش را در فرودگاه نجف بازداشت کردند.

این افراد از زندان بادوش فرار کرده بودند و از اربیل وارد فرودگاه نجف شده بودند که طبق ماده 4 قانون مبارزه با تروریسم بازداشت شدند.

9:45 افشای هویت اصلی بدل سرکرده داعش/ ابوبکر البغدادی در موصل حضور ندارد

کمیته امنیتی شورای استانداری نینوا هویت اصلی فردی که داعش ادعا کرده بود، "ابوبکر البغدادی" سرکرده این گروه تروریستی است، را افشا کرد.

در بیانیه شورای استانداری نینوا آمده است: شخصی که در این تصاویر به سخنرانی مشغول است "ابوبکر الخاتونی" والی موصل است و "ابوبکر البغدادی" نیست.

در ادامه این بیانیه آمده است: اطلاعات دریافتی حاکی از آن است "ابوبکر البغدادی" سرکرده گروه تروریستی داعش در موصل حضور ندارد.

یکشنبه 15/4/93

14:15 بسیج اهل سنت عراق برای رویارویی با داعش/ ساختمانهای دولتی موصل به زندان تبدیل شدند

در پی بیانیه جدید ترویستهای تکفیری درباره تشکیل خلافت اسلامی نگرانی گروههای اهل سنت عراق درباره سرنوشت خود در این کشور افزایش پیدا کرده است.

روزنامه الحیات امروز در گزارشی به نقل از یک منبع موثق عراقی اعلام کرد: شخصیتهای موثر اهل سنت عراق از شهرهای موصل، تکریت و الانبار و همچنین نمایندگان گروههای مسلح سنی طی روزهای اخیر دیدارهای متعددی درباره موضع گیری درباره اعلام خلافت اسلامی توسط داعش و افزایش نفوذ این گروه در عراق برگزار کرده اند.

خبر دیگر اینکه تروریستهای داعش، ساختمانهای دولتی موصل را به زندان تبدیل کرده اند.

12:56  حمله داعش به پایگاه هوایی اسپایکر در استان صلاح الدین

خبرنگار شبکه المیادین در عراق از حمله شدید گروه تروریستی داعش به پایگاه هوایی اسپایکر در استان صلاح الدین خبر داد.

پایگاه هوایی اسپایکر از جمله پایگاههای مهم نیروی هوایی ارتش عراق در راستای انجام ماموریتها علیه گروههای تروریستی است.


11:14  علمای اهل سنت عراق جنایت داعش در تخریب مساجد و حسینیه ها را محکوم کرد

جماعت علمای عراق(اهل سنت) در بیانیه ای تخریب مساجد و حسینیه ها در شهر موصل از سوی تروریستهای تکفیری را محکوم و تاکید کرد تخریب مساجد و حسینیه ها اقدامی جنایتکارانه است که در چارچوب ضربه زدن به بافت اجتماعی عراق و تجاوز آشکار به مقدسات صورت می گیرد.


شنبه 14/4/93

22:45 وحشت در اردوی داعشی ها در موصل به دنبال خبر زخمی شدن ابوبکر البغدادی

یک منبع امنیتی در استان نینوا اعلام کرد: به دنبال اعلام خبر زخمی شدن ابوبکر البغدادی در شهر القائم نوعی حالت ترس و وحشت داعشی را در موصل فرا گرفته است.

این منبع بیان کرد: شهر موصل هم اکنون شاهد فضای وحشت و رعب میان داعشی ها به دنبال اخبار مربوط به زخمی شدن ابوبکر البغدادی سرکرده داعش است و این وضعیت سبب شده که تروریست های وابسته به داعش بسیاری از مراکز و ساختمانها از جمله دادگاههای شرعی و دیگر مراکز وابسته به خود را تعطیل کنند.

18:49 واکنش قرضاوی به اعلام خلافت داعش

یوسف القرضاوی رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمین گفت: اعلام برپایی خلافت از سوی گروهک داعش از نظر شرعی باطل و به زیان اسلام است.

وی افزود: اقدامات گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام تبعات خطرناکی بر اهل تسنن در عراق و سوریه دارد.

15:34 ادامه همسویی بعثی-داعشی با چتر حمایتی اربیل

پایگاه المسله در گزارشی با اشاره به همسویی بعثی ها با داعشی ها در اربیل به نقل از یک منبع امنیتی آورده است: بعثی هایی که اصلیت آنها به استان ذیقار بر می گردد هم اکنون فعالیتهای نظامی گروهک داعش را از طریق مراکز سری در اربیل اداره می کنند.

این منبع بیان کرد: تعدادی از اعضای حزب بعث منحله از اهالی ناصریه و کسانی که مدتها در عضویت حزب بعث فعالیت می کردند و پس از سال2003 گریخته بودند، هم اکنون فعالیتهای نظامی داعش را اداره می کنند.یوسف عاید عضو شاخه حزب بعث منحله در ناصریه،محمد بندر الشدود عضو شاخه بعث و خلبان سابق، ریاض قاسم سرتیپ فراری و احمد عبدالله استاندار ذیقار قبل از سال 2003 هم اکنون در اربیل با داعش همکاری می کنند.

14:45 هلاکت صدها تروریست داعش در تکریت/انفجار پل ارتباطی میان بغداد - الانبار

یک منبع امنیتی در استان صلاح الدین امروز اعلام کرد: جنگنده های ارتش عراق امروز برخی مناطق شهر تکریت را بمباران کردند.این منبع که خواست نامش فاش نشود افزود: بر اثر این حمله صدها نفر از عناصر داعش به هلاکت رسیدند.

یک منبع امنیتی در استان الانبار نیز امروز اعلام کرد: شماری از تروریست های داعش صبح امروز پل ارتباطی میان بغداد و استان الانبار را منفجر کردند. این انفجار در منطقه الصقلاویه در شمال فلوجه رخ داد.

13:05 اماکن مذهبی در استان نینوی به پایگاههای داعش تبدیل شده است.

نماینده پیشین پارلمان عراق با بیان اینکه اماکن مذهبی در استان نینوی مورد هتاکی داعش قرار می گیرد اعلام کرد که این اماکن به پایگاههای داعش تبدیل شده است.

"لویس کارو"افزود کلیساها، حسینیه ها و مساجد استان نینوی تبدیل به پایگاهی برای داعش شده است.

یک رسانه عراقی هم فیلمی از رقص و پایکوبی و آوازخوانی تروریستهای تکفیری در یکی از مساجد موصل منتشر کرده است تا نشان دهد این گروه تکفیری از سوی آمریکا و رژیم صهیونیستی برای تخریب وجهه اسلام ماموریت ویژه ای دارد.


جمعه 93/4/13 

16:45 زخمی شدن ابوبکر البغدادی در حمله هوایی ارتش عراق/هلاکت شمار زیادی از سرکردگان داعش

منابع عراقی تاکید کردند اطلاعات تقریبا موثقی در دست دارند که نشان می دهد ابوبکرالبغدادی سرکرده گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی عراق و شام(داعش) در حمله هوایی ارتش عراق زخمی شده است.

یگان مبارزه با تروریسم عراق اعلام کرد اطلاعاتی تقریبا موثق و قطعی در اختیار دارد مبنی بر اینکه ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش در حمله هوایی جنگنده های ارتش عراق در شهر القائم در استان الانبار زخمی شده است.


12:35 هلاکت 2 سرکرده نظامی داعش/حمله هوایی مقر تروریستها در صلاح الدین

نیروهای امنیتی عراق طی درگیری با تروریست های داعش در استان الانبار دو فرمانده نظامی داعش را به هلاکت رساندند.این افراد فرماندهان نظامی شهرهای القائم و البوکمال بودند و "ابوعلی الموصلی" و "ابومحمد التونسی" نام دارند.

ابومحمد التونسی فرمانده نظامی داعش در شهر البوکمال سوریه و ابو علی الموصلی فرمانده داعش در شهر القائم بودند.

خبر دیگر اینکه جنگنده های ارتش عراق صبح امروز مواضع داعش در شمال استان صلاح الدین را بمباران کردند. بر اثر این حمله که در منطقه الشرقاط صورت گرفت شماری از تروریست های داعش به هلاکت رسیدند.

12:13 حمله به منزل وزیر آموزش و پرورش/هلاکت 88 داعشی و انهدام 12 خودرو در تکریت

یک منبع امنیتی در استان کرکوک اعلام کرد که افراد مسلح داعش به منزل وزیر آموزش و پرورش عراق در یکی از روستاهای الحویجه در جنوب غرب این استان حمله کردند.

این منبع که خواست نامش فاش نشود افزود: افراد مسلح پس از حمله به منزل "محمد علی تمیم" با استفاده از دو خودرو پارک شده در این منزل پا به فرار گذاشتند و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

پایگاه خبری الغدپرس نیز به نقل از دستگاه مبارزه با تروریسم گزارش داد: 88 تروریست داعش در عملیات امنیتی نیروهای ارتش عراق در منطقه "القصر الرئاسی" در شهر تکریت به هلاکت رسیدند.

در این عملیات همچنین 12 خودروی تروریست های داعش منهدم شد. این عملیات با پشتیبانی عشایر و نیروی هوایی عراق انجام شد.

پنجشنبه 12/4/93

13:40  استقرار ۳۰ هزار سرباز عربستانی در مرز مشترک عربستان و عراق

12:59  محاصره ۲ منطقه در کربلا برای دستگیری «الصرخی»

11:35 تکریت امروز از تمام مین‌ها و بمب‌های تکفیری‌ پاکسازی می‌شود

10:50   استفتای آیت الله «سیستانی» درباره روزه گرفتن ارتش عراق

چهارشنبه 11/4/93

18:45 شماره گذاری خودروهای تروریستها با پلاک جدید در موصل

منابع محلی در شهر موصل از مشاهده خودروهایی با پلاکهای جدید که متعلق به گروه تروریستی داعش است، خبر می دهند.

بنابر اعلام شاهدان عینی روی این خودروها به جای پلاکهای عراق، واژه "کشور خلافت" دیده می شود.

18:05 نوری المالکی:اعلام خلافت داعش زنگ خطری برای منطقه است

نخست وزیر عراق با اشاره به اینکه روند جبهه ها به نفع ارتش و نیروهای مردمی تغییر پیدا کرده است، اعلام خلافت داعش را زنگ خطری برای کل منطقه دانست.

نوری المالکی گفت: اعلام خلافت داعش به مثابه پیامی به کشورهای منطقه است که شما در دایره خطر قرار دارید.وی افزود: داوطلبانی از الانبار، صلاح الدین و موصل علیه داعش می جنگند و نبرد به نفع ارتش،پلیس و نیروهای مردمی تغییر پیدا کرده است.

15:55  زیباری : وقوع جنگ داخلی در عراق بعید است

وزیر امور خارجه عراق امروز در سخنانی با بعید دانستن وقوع جنگ داخلی در کشورش، تعیین نخست وزیر عراق را حق شیعیان این کشور دانست.

هوشیار زیباری وزیر امور خارجه عراق امروز در گفتگو با اشپیگل اعلام کرد: عراق به عنوان یک دولت و نظام سیاسی با تهدید مرگ آوری روبرو است به ویژه اینکه گروه های افراطی و تروریسم تلاش می کنند با تمام توان، وجود خود را اثبات کنند.

12:23 بمباران مقرهای داعش در الشرقاط/هلاکت شمار زیادی از تروریست ها

جنگنده های ارتش عراق امروز مقرهای گروه تروریستی داعش در منطقه الشرقاط در استان صلاح الدین را بمباران کردند.

یک منبع امنیتی عراق با اعلام این خبر افزود: جنگنده های ارتش ساختمان قائم مقامیه در منطقه الشرقاط که در سیطره تروریست های داعش بود را بمباران کردند. بر اثر این حمله هوایی بسیاری از تروریست ها به هلاکت رسیدند.

11:35 اعدام 480 زندانی توسط داعش/کنترل ارتش بر پالایشگاه های شمال صلاح الدین

نیروهای ارتش عراق پس از یک درگیری شدید با تروریست های داعش کنترل شرکت پالایشگاه های شمال در استان صلاح الدین را به دست آوردند. کنترل این پالایشگاه ها پس از یک هفته درگیری شدید با تروریست ها صورت گرفت.

خبر دیگر اینکه دفتر حقوق بشر عراق در بصره روز گذشته در بیانیه ای اعلام کرد: تروریست های داعش 480 زندانی زندان "بادوش" در استان نینوا را اعدام کردند. حقوق بشر عراق در ادامه اعلام کرد باید طبق قانون قربانیان تروریسم به خانواده های این افراد غرامت پرداخت کرد.

10:47 داعش یک کودک 6 ساله را 60 ضربه شلاق زد/ آزادسازی مقر لشکر چهارم ارتش در تکریت

یک منبع محلی در استان صلاح الدین شب گذشته اعلام کرد که تروریست های داعش یک کودک 6 ساله را شلاق زدند.

این کودک به این دلیل که کلمه داعش را بر زبان آورده بود هدف 60 ضربه شلاق قرار گرفت. تروریست های داعش از زمان اشغال برخی مناطق عراق از 20 خرداد تاکنون خطاب به مردم این مناطق دستور دادند بر زبان آوردن کلمه داعش جرم تلقی می شود و همه باید اسم کامل آن یعنی دولت اسلامی عراق و شام را بر زبان بیاورند. داعش مخفف کلمه دولت اسلامی عراق و شام است.

9:56 آزادسازی مقر لشکر چهارم ارتش در تکریت/ هفت عضو داعش در حملات هوایی کشته شدند

خبرنگار شبکه المیادین در عراق اعلام کرد: نیروهای ارتش عراق در آخرین نبرد با گروههای تروریستی توانستند مقر چهارم لشکر ارتش عراق را در جنوب استان تکریت از سیطره تروریستها خارج کنند.

ارتش عراق اخیرا نبردهای سنگینی را با گروههای تروریستی در این مناطق داشته است.

در تحولی دیگر، در حمله هوایی ارتش عراق علیه مواضع تروریستها در منطقه الکرمه (شرق فلوجه) هفت عضو داعش به هلاکت رسیدند.

سه شنبه 10/4/93

18:55  پنج تا ۱۰ سوخوی دیگر تا پایان تابستان به عراق ارسال می‌شود

18:40   کمک نیم میلیاردی عربستان به نام مردم عراق یک هفته پس از آنکه عراق مسئولیت حمایت مالی داعش را بر عهده عربستان دانست

17:40   خلبان‌های روسی ظرف چند روز آتی در آسمان عراق پرواز خواهند کرد

11:40 آمریکا نیروهای بیشتری به عراق اعزام می کند/امکان انجام عملیات نظامی مشترک در کردستان عراق

رئیس جمهور آمریکا از تصمیم خود برای اعزام دست کم 200 نیروی نظامی دیگر به عراق برای حفاظت از سفارت آمریکا در بغداد و همچنین اتباع خود خبر داد.

علاوه بر این 200 نیرو، آمریکا تعدادی بالگرد و هواپیمای بدون سرنشین نیز به عراق اعزام کرده است.بر اسا این گزارش، در صورت اعزام 200 نیروی جدید تعداد کل نظامیان آمریکایی حاضر در عراق به 800 نفر می رسد.

نقشه اوباما برای عراق

الجزیره گزارش داد اعزام جدید نیروها به عراق بخشی از تلاش های اوباما برای حمایت از دولت عراق است که در هفته های اخیر به شدت با نیروهای داعش درگیر شده است.

در همین رابطه یک مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود گفت : آمریکا در حال بررسی طرح انجام یک عملیات نظامی مشترک در شمال غربی عراق است که مرکز فرماندهی آن در اقلیم کردستان خواهد بود.

10:45 درگیری شدید در بابل/هلاکت و فرار جمعی تروریست های داعش

رسانه های عراقی از هلاکت و فرار جمعی تروریست های داعش بر اثر درگیری شدید در استان بابل خبر دادند.

یک منبع پلیس استان بابل امروز اعلام کرد که شماری از تروریستهای داعش در درگیری شدید با نیروهای امنیتی عراق در منطقه "جرف الصخر" در شمال بابل به هلاکت رسیدند. برخی رسانه ها تروریست های به هلاکت رسیده را 12 نفر اعلام کرده است.

این منبع که خواست نامش فاش نشود افزود: این درگیری شب گذشته و در 2 محور منطقه صنیدیج و الجرف و محور دوم در منطقه الفاضلیه صورت گرفت.

بر اثر شدت این درگیری شماری از تروریست های داعش پا به فرار گذاشتند.
 

9:58 شلیک چهار گلوله خمپاره به سوی مرقد امامین عسکریین/ هلاکت بیش از 50 عضو داعش در شرق موصل

یک منبع امنیتی در شهر سامرا از اصابت چهار گلوله خمپاره به صحن مرقد امامین عسکرین (ع) که باعث شهادت و زخمی شدن چندین زائر شده است.

یک منبع امنیتی در گفتگو با پایگاه عراقی المسله اعلام کرد: شب گذشته (دوشنبه) چهار گلوله خمپاره  به نزدیکی مرقد امامین عسکریین (ع) در شهر سامرا اصابت کرد که باعث شهید و زخمی شدن چندین نفر شد.

این منبع امنیتی به شمار دقیق زائران به شهادت رسیده و زخمی شدگان این حمله وحشیانه گروههای تروریستی اشاره ای نکرد.

این منبع تاکید کرد هیچ آسیبی در جریان این حمله تروریستی به حرم مطهر وارد نشد.

 منابع امنیتی در عراق از کشته شدن 40 عضو داعش که در بین آنها هفت انتحاری حضور داشته در شهر تکریت در نزدیکی سامرا خبر دادند. در این حمله ارتش 35 خودرو تروریستهای داعش در جاده حد فاصل واسط تکریت نیز منهدم شد.

 جنگنده های سوخوی روسی که تحویل عراق شده است از روز گذشته عملیات خود را با بهره گیری از تجارب خلبانهای عراقی آغاز کردند.

دوشنبه 9/4/93

17:00 استقرار نیروهای امنیتی در 3 محور کربلای معلی/ ترفندهای تروریستهای داعش برای نفوذ به کربلا

عثمان الغنمی" فرماندهی عملیات فرات مرکزی امروز اعلام کرد که تروریست های داعش سعی دارند از طریق کامیون های حامل مواد غذایی و کمک های انسانی وارد کربلای معلی شوند.

وی گفت: فرماندهی عملیات فرات مرکزی به نیروهای امنیتی و گارد مرزی به ویژه نیروهای مستقر در استان های همجوار الانبار و بابل دستور داده است اقدامات لازم و تدابیر امنیتی شدیدی را برای جلوگیری از نفوذ داعش به کربلا اتخاذ کنند.

جاسم الفتلاوی معاون استاندار کربلاء امروز اعلام کرد که شمار زیادی از نیروهای ارتش و افراد داوطلب مقابله با داعش در نقاطی در کربلا که احتمال می رود از سوی داعش تهدید شوند مستقر شده اند.

16:15 نماینده پارلمان عراق؛90 درصد استان دیالی از لحاظ امنیتی با ثبات است

منی العمیری نماینده استان دیالی در پارلمان عراق اظهار داشت: 90 درصد مناطق استان دیالی از لحاظ امنیتی با ثبات است و در پی کنترل نیروهای امنیتی عراق بر دیالی روند امور در این استان طبیعی است.

وی خاطرنشان کرد: سرویس های امنیتی عراق طی دو هفته گذشته 3 مورد تحرکات داعش برای از بین بردن امنیت و ثبات بعقوبه را ناکام گذاشتند.

12:50پاکسازی منطقه "العوجه" در استان صلاح الدین/ خنثی شدن حمله داعش به طوزخورماتو

منابع عراقی از پاکسازی منطقه العوجه در استان صلاح الدین و دفع حمله تروریستهای داعش به شهر طوزخورماتو در این استان توسط نیروهای پیشمرگه خبر می دهند.

ارتش عراق در ادامه پیشرویهای خود در استان صلاح الدین منطقه "العوجه" را در این استان پاکسازی کرد.

منابع عراقی همچنین از آزاد سازی تکریت طی روزهای اخیر خبر دادند.همچنین شبکه المیادین با انتشار خبری فوری اعلام کرد که نیروهای پیشمرگه ( از نیروهای مسلح اقلیم کردستان) از حمله داعش به منطقه طوزخورماطو در شمال بغداد جلوگیری به عمل آوردند.

12:35 درگیری شدید گروههای مسلح با یکدیگر در تکریت/ صدها تروریست به هلاکت رسیده اند

منابع عراقی از درگیری شدید میان گروههای تروریستی مسلح در شهر تکریت و افزایش شکاف و دودستگی میان آنها خبر می دهند.

این منابع اعلام کردند تکریت شاهد جدایی ها و شکاف در گروههای مسلح پس از هلاکت صدها نفر از اعضای این گروههای تروریستی تکفیری و بعثی است.

10:45 سلاحهای ارسال شده برای مخالفان سوری در اختیار داعش قرار می گیرد

معاون نخست وزیر عراق در امور انرژی از کشورهای حامی مخالفان سوری خواست که حمایت مالی و تسلیحاتی خود را متوقف کنند، زیرا سلاحهای آنها در اختیار داعش قرار می گیرد.

حسین الشهرستانی معاون نخست وزیر عراق در امور انرژی از کشورهای حامی مالی و تسلیحاتی مخالفان سوری خواست که به حمایت های خود پایان دهند چرا که این سلاح ها به دست گروه داعش می رسد گروهی که تهدیدی برای تمام منطقه است.

09:43 تروریستهای تکفیری تمام مساجد و حسینیه های تلعفر را منفجر کردند

تروریستهای تکفیری که مدعی تشکیل خلافت اسلامی و اجرای احکام الهی با تفکرات جاهلانه خود هستند، در جنایت جدید علیه اسلام و مسلمانان، تمام مساجد و حسینیه های شهر تلعفر را منفجر کردند.

یک منبع امنیتی به المسله در نینوی گفت تروریستهای داعش، تمام مساجد و حسینیه های تلعفر را منفجر کردند.

خاطر نشان می شود مردم شهر تلعفر، 16 ژوئن از فرمانده کل نیروهای مسلح عراق درخواست کردند آنها را از خطر حمله تروریستهای داعش نجات دهد.

تروریستهای تکفیری با وجود مقاومت گسترده نیروهای امنیتی و عشایر، شهر تلعفر را اشغال کرده و به ارتکاب جنایات وحشیانه در این شهر مشغول شدند.

09:40 اعلام خلافت اسلامی توسط داعش/ ابوبکر البغدادی رسما خلیفه شد!

سخنگوی گروه تروریستی داعش با اعلام حذف دو واژه عراق و شام از نام خود و اعلام برپایی خلافت اسلامی،ابوبکر البغدادی سرکرده این گروه تروریستی را به عنوان خلیفه مسلمانان اعلام کرد.

"ابومحمد العدنانی" سخنگوی داعش یکشنبه شب در یک فایل تصویری که به علت مسائل امنیتی به صورت مخدوش و به طور گسترده از سوی شبکه های عربی نظیر العربیه و الجزیره پوشش داده شد، با اعلام برپایی "خلافت اسلامی"، بر لزوم بیعت عناصر این گروه با ابوبکر البغدادی به عنوان خلیفه مسلمانان تاکید کرد.

یکشنبه 8/4/93

20:01 طرح امنیتی برای پاکسازی 5 منطقه استراتژیک شمال بابل از لوث داعش

یک منبع وابسته به پلیس عراق در بابل اعلام کرد: تجهیزات نظامی گسترده ای به منطقه جرف الصخر در شمال بابل رسیده است.

این منبع بیان کرد: هدف از ارسال تجهیزات و تقویت نیروها پاکسازی جاده النیسمی که عامریه فلوجه را به شمال بابل متصل می کند است. در نشست امنیتی که با حضور فرماندهان عملیات بابل و پلیس برگزار شد طرح امنیتی برای حمله به پنج منطقه تحت تسلط داعش بررسی شد به ویژه که این نقاط از مهمترین نقاط است که تسلط بر آنها مانع از حرکت تروریستها از الرمادی به شمال بابل می شود.

19:14 داعش از کودکان به عنوان سپر انسانی استفاده می کند

سازمان دیده بان حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد: گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی عراق و شام از هیچ فشاری به ساکنان نینوا دریغ نمی کند و از کودکان به عنوان سپر انسانی استفاده می کند که این سبب کشته شدن تعدادی زیادی از کودکان می شود.

در بیانیه این سازمان آمده است: گروهک داعش در هفده ژوئن سال 2014 ده کودک ساکن منطقه هفده جولای را برای انجام عملیات شناسایی با خود همراه کرده است و به این اکتفا نکرده است بلکه آنها را از شیشه خودروها بیرون داده تا مانع از هدف قرار گرفتن از سوی نیروهای امنیتی عراق شوند.

12:40 دستور جدید داعش؛ ازدواج با تروریست ها یا پرداخت 30 هزار دلار

گروه تروریستی داعش در تازه ترین جنایت خود در شهر موصل اعلام کرده است خانواده های این شهر باید دختران خود را به عقد و ازدواج تروریست ها در بیاورند یا در غیر اینصورت مبلغ 30 هزار دلار پرداخت کنند.

داعش اعلام کرده است که سرپیچی از این دستور عواقب سختی به همراه دارد. شماری از زنان شهر موصل پس از هتک حرمت توسط تروریست ها خودکشی کرده اند و این امر واکنش سازمان دیدبان حقوق بشر را در برداشته است.

10:44 اعزام بیش از 900 داوطلب مقابله با داعش به فلوجه/هلاکت 19 تروریست در الرمادی

یک منبع امنیتی در استان نجف شب گذشته اظهار داشت که بیش از 900 داوطلب مقابله با گروه تروریستی داعش از نجف راهی فلوجه شده اند. این منبع که خواست نامش فاش نشود افزود: این افراد 977 نفر هستند که روز شنبه برای مشارکت با نیروهای امنیتی در مبارزه با تروریست های داعش راهی فلوجه شده اند.

مردم عراق در پی صدور فتوای مراجع دینی این کشور درباره ضرورت دفاع در مقابل داعش آماده کمک به نیروهای امنیتی و ارتش شده اند و در استان های مختلف عراق یگان هایی برای جذب افراد داوطلب تشکیل شده است. این افراد پس از آموزش های لازم آماده نبرد با تروریست های داعش می شوند.

10:15 ریابکوف: روسیه در برابر اقدامات تروریست ها در عراق ساکت نمی ماند

"سرگئی ریابوکف" که به سوریه سفر کرده با بیان کردن این موضوع در کنفرانس خبری، گفت: روسیه در برابر اقدامات برخی گروه ها که سعی در گسترش تروریسم در منطقه دارند ساکت نمی ماند. 

ریابکوف که این اظهارات را پس از دیدار با "بشار اسد" رئیس جمهور سوریه، ایراد می کرد اشاره ای به این نکته که اقدامات روسیه در این خصوص چه خواهد بود نکرد. 

معاون رئیس جمهور روسیه در ادامه افزود: وضعیت در عراق بسیار خطرناک بوده و اساس این کشور مورد تهدید قرار گرفته است. روسیه اعتقاد دارد که بحران عراق و سوریه باید از طریق گفتگوهای ملی حل شود.


شنبه 7/4/93

18:45 پیشروی های ارتش در اطراف سد حیاتی حدیثه/پاکسازی منطقه الرقه در جنوب سامراء

یک منبع امنیتی در الانبار اعلام کرد: نیروهای لشگر هفتم عراق موفق به تسلط کامل بر اطراف سد حدیثه و باز کردن جاده حدیثه و منطقه البغدادی که تحت محاصره از سوی داعش بود شدند.

این منبع بیان کرد: نیروهای نظامی موفق به محاصره منطقه بروانه برای آزادی آن از لوث داعش شدند. نیروهای تحت فرمان سرلشگر قاسم الدلیمی موفق به پیشروی های گسترده در این منطقه شده اند.

18:40 اعلام آمادگی عربستان برای اجرای طرح آمریکا در عراق

ملک عبدالله پادشاه عربستان در دیدار با "جان کری" وزیر خارجه آمریکا گفت آماده است از نفوذ خود در بین گروه های سنی عراق برای سرنگونی دولت منتخب این کشور و تشکیل دولتی جدید استفاده کند.

پادشاه عربستان مدعی شده است با کنار رفتن دولت "نوری المالکی" و تشکیل دولتی با حضور دیگر گروه های عراق امکان بهتری برای مبارزه با تروریست های داعش به وجود می آید. به این ترتیب عربستان برای تغیییر دولت در عراق به آمریکا چراغ سبز نشان می دهد.

18:32 تسلط نیروهای امنیتی عراق بر استانداری صلاح الدین و مراکز دولتی تکریت

یک منبع وابسته به عملیات صلاح الدین اعلام کرد: نیروهای امنیتی با حمایت و پشتیبانی نیروی هوایی و عشایر الجبور در صلاح الدین همه مراکز دولتی از جمله ساختمان استانداری را به کنترل خود درآوردند.

این منبع از هلاکت شمار زیادی از تروریست های داعش خبر داد و افزود: نیروهای امنیتی هم اکنون به دنبال پاکسازی تمامی مناطق از لوث داعش هستند تا طی ساعات آینده پاکسازی کامل آن را از لوث تروریست های داعش اعلام کنند.

15:30 هر کس داعش را دوست نداشته باشد روزه اش قبول نیست!

سازمان دیدبان حقوق بشر در سوریه همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان اعلام کرد مفتی گروه تروریستی موسوم به داعش در شهر "الباب" واقع در شمال شرق استان حلب در سوریه در یکی از مساجد این شهر با صدور فتوایی مضحک اعلام کرده است که هرکس  نماز نخواند و گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام موسوم به داعش را دوست نداشته باشد روزه اش قبول نیست.

این مفتی داعش در ادامه فتوای مضحک خود اعلام کرده است که هرکس این صفات را داراست خود را به زحمت نیندازد چرا که غیر از تشنگی و گرسنگی چیزی عایدش نمی شود و روزه اش باطل است!

12:45 هلاکت سرکرده نقشبندیه در بعقوبه/بازداشت 10 متهم جنایی در بصره

یک منبع پلیس استان دیاله امروز اعلام کرد: نیروهای امنیتی عراق با افراد مسلح وابسته به گروه نقشبندیه (طرفدار عزت الدوری معاون صدام) در شرق بعقوبه درگیر شدند.

این منبع که خواست نامش فاش نشود افزود: بر اثر این درگیری یکی از سرکردگان گروه نقشبندیه و 5 تن از معاونان وی در اطراف منطقه المنصوریه در شرق بعقوبه به هلاکت رسیدند.

11:15 درخواست تامل برانگیز ملک عبدالله از السیسی درباره تحولات عراق

یک منبع مصری که خواست نامش فاش نشود در گفتگو با خبرنگار بخش عربی مهر اعلام کرد: "ملک عبدالله" پادشاه عربستان سعودی در سفر اخیر خود به قاهره و طی دیدار با "عبدالفتاح السیسی" رئیس جمهور مصر درخواست مهمی از وی درباره تحولات عراق داشته است.

بنابر اعلام این منبع، ملک عبدالله در جریان دیدار نه چندان طولانی مدت خود با السیسی از وی خواسته در جریان درگیری داعش علیه ارتش عراق موضعی در حمایت از دولت "نوری المالکی" اتخاذ نکند و از بغداد جانبداری نکند.

11:02 پنتاگون تایید کرد:استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در عراق

وزارت دفاع آمریکا امروز استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین این کشور در عراق را تایید کرد. "جان کربی" سخنگوی وزارت دفاع آمریکا با اعلام این خبر افزود: علت تجهیز برخی هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا به سلاح در عراق، حمایت از نیروهای مسلح این کشور است.

جمعه 6/4/93

21:06 نوری المالکی: برخی در صدد ممانعت از برگزاری نشست افتتاحیه پارلمان هستند

19:55 رئیس منطقه کردستان عراق از نیروهای پیشمرگه در نزدیکی موصل دیدن کرد

19:00 آغاز پرواز پهپادهای آمریکایی در آسمان پایتخت عراق

17:38 دومین واحد نیروهای آمریکایی با فرمانده جدید وارد بغداد شدند

13:30 قریب الوقوع بودن عملیات جنگنده‌های سوخو/وقتی کشی آمریکا در تحویل جنگنده‌ها

نخست وزیر عراق در اظهاراتی از قریب الوقوع بودن عملیات جنگنده های سوخوی خریداری شده از روسیه علیه گروههای تروریستی در عراق خبر داد.

"نوری المالکی" نخست وزیر عراق در اظهاراتی تاکید کرد: ارتش عراق اخیرا جنگنده های نوع سوخوی را از روسیه و بلاروس خریداری کرده است.

مالکی همچنین از ادامه تاخیر در تحویل جنگنده های اف 16 توسط آمریکا به عراق خبر داد.

10:30 فرار گسترده تروریستهای تکفیری از تکریت/هلاکت چند سرکرده مهم داعش

منابع امنیتی و سیاسی عراق از موفقیت نیروهای عراقی در پاکسازی دانشگاه تکریت از وجود تروریستهای تکفیری و هلاکت چند سرکرده مهم داعش خبر دادند.

نیروهای امنیتی عراق، در ادامه عملیات خود علیه داعش، ناحیه العلم تکریت را از وجود تروریستهای این گروه پاکسازی کردند.

احمد عبدالله الجبوری استاندار صلاح الدین عراق هم اعلام کرد نیروهای ارتش توانستند ساختمان دانشگاه تکریت در شمال این شهر را طی عملیات هلی برد موفقیت آمیز از وجود تروریستها پاکسازی کنند.

قاسم عطا سخنگوی رسمی فرماندهی نیروهای مسلح عراق هم از هلاکت سرکرده داعش در منطقه القائم و هفت نفر از همدستانش در حملات هوایی ارتش عراق به غرب الرمادی و هلاکت سرکرده داعش در غرب شهر تلعفر به نام معتصم عبدالرحمن خبر داد.

پنجشنبه 5/4/93

14:46 وزیر خارجه انگلیس در سفری از پیش تعیین نشده وارد بغداد شد

14:45 شفق نیوز: مالکی از حمله هوایی سوریه به تروریست‌ها در غرب عراق خبر داد

14:35 جنایت داعش در صلاح الدین؛ تروریست‌ها سه زن را بعد از تجاوز سر بریدند

14:21 آزادسازی المنصوره از لوث داعش/ویلیام هیگ وارد بغداد شد

یک منبع امنیتی در دیالی اعلام کرد: ارتش و نیروهای مردمی منطقه المنصوریه در شرق استان دیالی را از لوث تروریستهای وابسته به گروهک داعش آزاد کردند.

این منبع بیان کرد: در درگیری ها با داعش که منجر به آزادسازی این منطقه شد بیست تروریست داعشی به هلاکت رسیدند.

در صلاح الدین نیروهای امنیتی هفت تانکر، نوزده خودرو و ادوات دیگر گروهک داعش را منهدم و سیزده تروریست داعش را به هلاکت رساندند.

از سوی دیگر رسانه ها از ورود ولیام هیگ وزیر خارجه انگلیس به عراق خبر دادند.

11:47 نماینده وابسته به الاحرار:راه حل بحران کنونی عراق کنار گذاشتن اختلافات سیاسی است

حاکم الزاملی نماینده فراکسیون الاحرار العراقیه اعلام کرد: گروههای سیاسی عضو ائتلاف اتحاد ملی به استثنای ائتلاف دولت قانون بر روی نام عادل عبدالمهدی معاون اسبق رئیس جمهوری عراق و احمد چلبی رئیس کنگره ملی عراق برای نخست وزیری در کنار نامزدهای دولت قانون توافق کرده اند.

11:44 ماری هارف:آمریکا مخالف دولت موقت فوق العاده در عراق است

ماری هارف سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: آمریکا با تشکیل دولت موقت در عراق موافق نیست زیرا این موضوع خارج از قانون اساسی عراق است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بیان کرد: ما از تشکیل دولت فوق العاده حمایت نمی کنیم و این مورد مخالفت نوری المالکی نخست وزیر عراق نیز هست. مالکی به جان کری وزیر خارجه آمریکا اعلام کرده است که به تشکیل دولت جدید مطابق قانون اساسی پایبند است.

10:25 ادامه ضربات مهلک نیروهای امنیتی و عشایری به داعش/ هلاکت ابو انس الشامی

یک منبع وابسته به دستگاه مبارزه با تروریسم اعلام کرد: واحدهای مبارزه با تروریسم طی عملیاتی در منطقه الشرقاط در 120 کیلومتری شمال تکریت ابومحمد الناصری از سرکرده های داعش را به همراه تعدادی از معاونانش به هلاکت رساند.

یک منبع وابسته به فرماندهی عملیات صلاح الدین از عملیات نیروهای امنیتی عراق در منطقه الصینیه در شمال غرب تکریت و انهدام 150 خودرو متعلق به گروهک داعش خبر داد.


چهارشنبه 4/4/93

13:59 ریاست جمهوری عراق بزودی خواستار تشکیل جلسه پارلمان   جدید می‌شود

12:29  تشکیل گردانی از افسران سابق در موصل برای جنگ با داعش         

12:08 مخالفت مجلس اعلای اسلامی عراق با دخالت نظامی آمریکا در جنگ با داعش

11:45  وزارت خارجه ترکیه: داعش دشمن ما نیست

11:43 مداخله نظامی ناتو در عراق/ حمایت کره جنوبی از بغداد در مقابله با داعش

"اوانا لونگیسکو" سخنگوی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) در گفتگو با اسکای نیوز با اشاره به بحران اخیر عراق، بر لزوم ایفای نقش ناتو در بحران عراق در چارچوب حفظ ثبات بین المللی تأکید کرد.

وی با اشاره به برگزاری نشست وزرای خارجه کشورهای عضو ناتو در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری در بروکسل، اعلام کرد در این نشست با وجود اینکه بررسی تحولات اخیر در عراق در دستور کار این نشست نبود، شرکت کنندگان قرار است مسئله بحران عراق را که ممکن است امنیت بین المللی را نیز تهدید کند بررسی کنند.

وی خاطر نشان کرد مذاکراتی درباره امکان دخالت نظامی ناتو در عراق برای حمایت از ارتش این کشور در حل بحران اخیر در حال انجام است.

11:39  نشست ویژه رهبران گروه های سنی در کردستان عراق

رهبران گروه های سنی عراق با هدف تصمیم گیری در مورد حرکت بعدی خود در خصوص بحران این کشور به اقلیم کردستان رفته اند. 

بر اساس اخبار منتشر شده در مورد این نشست، امکان آنکه برخی از این رهبران گروه های سنی قصد پیوستن به داعش را داشته باشند وجود دارد.

11:31 موافقت ملک عبدالله با بازگشت بندر به قدرت/ ماموریت شاهزاده افراطی در پرونده عراق

دام پرس به نقل از منابع موثق از قدرت گرفتن دوباره "بندر بن سلطان" شاهزاده افراطی سعودی با موافقت "ملک عبدالله" پادشاه این کشور خبر داده است. بنابراین گزارش، در نهایت پس از رایزنی های فراوان و پس از فشارهای خارجی وارد شده، ملک عبدالله با بازگشت مجدد بندر بن سلطان به قدرت موافقت کرده است.

گفته می شود شاهزاده سعودی افراطی پس از برکناری از ریاست دستگاه اطلاعاتی عربستان، به عنوان مامور پیگیری و نظارت بر پرونده عراق انتخاب شده است.

10:46 آغاز فعالیت مستشاران نظامی آمریکا در عراق

"جان کربی" سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که اولین گروه مستشاران نظامی آمریکایی که پیشتر به عراق اعزام شدند، فعالیت خود را در این کشور آغاز کرده اند و ظرف دو یا سه هفته آتی نتایج ارزیابیهای خود را ارائه خواهند کرد.

وی تصریح کرد دو گروه از نیروهای ویژه آمریکایی در عراق متشکل از 40 نظامی که از عوامل سفارت این کشور در بغداد هستند، فعالیت خود را در عراق آغاز کرده اند.

10:46 سازمان ملل:طی ماه گذشته 1000 نفر در عراق کشته شدند/آغاز فعالیت مستشاران نظامی آمریکا در عراق

"جان کربی" سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که اولین گروه مستشاران نظامی آمریکایی که پیشتر به عراق اعزام شدند، فعالیت خود را در این کشور آغاز کرده اند و ظرف دو یا سه هفته آتی نتایج ارزیابیهای خود را ارائه خواهند کرد.

وی تصریح کرد دو گروه از نیروهای ویژه آمریکایی در عراق متشکل از 40 نظامی که از عوامل سفارت این کشور در بغداد هستند، فعالیت خود را در عراق آغاز کرده اند.

9:53 حزب الله عراق:آمریکا در بحران کنونی عراق دست دارد/عراق را گورستان تکفیریها خواهیم کرد

گردانهای حزب الله عراق اعلام کرد با هرگونه مداخله نظامی آمریکا در عراق مخالف است.

حزب الله عراق در این بیانیه تأکید کرده است آمریکا و دیگر همپیمانان آن در منطقه با حمایت از گروههای تروریستی و بازماندگان رژیم سابق بعثی در بحران کنونی عراق نقش دارند.

در این بیانیه تصریح شده است که هدف آمریکا و دیگر همپیمانانش، تجزیه و تقسیم عراق است.

9:49 پروژه خطرناک بارزانی به در بسته خورد/ مخالفت صریح واشنگتن با تجزیه عراق

منابع موثق سیاسی به پایگاه عراقی المسله اعلام کردند: "جان کری" وزیرخارجه آمریکا روز گذشته در دیدار با "مسعود بارزانی" رئیس اقلیم کردستان عراق، زمانی که می خواسته درباره تجزیه عراق و استقلال کردستان سخن بگوید وی را مجبور به سکوت کرده است.

بنابر اعلام این منابع، وزیرخارجه آمریکا در گفتگو با مسعود بارزانی به وی تاکید کرده که به جای سخن گفتن درباره تجزیه عراق، درباره دولت قدرتمند عراق صحبت کند.

9:09 ارتش عراق تلفات سنگینی به داعش در شرق تلعفر وارد کرد

محمد القریشی معروف به ابوالولید فرمانده یگان ویژه شهر تلعفر تاکید کرد نیروهای عراقی، خسارتها و تلفات سنگینی به داعش پس از نبردهای شرق فرودگاه تلعفر وارد کردند. وی افزود روحیه سربازان بسیار عالی است و ما به زودی برای بیرون راندن تروریستهای داعش آماده می شویم.

ابوالولید روز سه شنبه گفته بود نیروهای عراقی به طور کامل بر جنوب تلعفر مسلط شده اند.


سه شنبه 93/4/3


16:01 بغداد اعطای مصونیت قضایی به نظامیان آمریکایی را تکذیب کرد

در حالیکه وزارت دفاع آمریکا از وجود توافقاتی میان واشنگتن و بغداد در خصوص ارائه مصونیت به نیروهای یگان ویژه آمریکایی در عراق خبر می دهد، یک منبع آگاه در دولت مالکی این خبر را تکذیب کرد.

14:50 سفیران عراق و سوریه در تهران: همکاری کامل آمریکا و اسرائیل با تکفیریها/نابودی مقاومت و تجزیه منطقه هدف تروریستها و حامیانشان است

محمد مجید الشیخ و عدنان محمود سفیران عراق و سوریه در تهران امروز در یک نشست خبری، آمریکا را حامی تروریستها از جمله داعش معرفی و اعلام کردند نابودی مقاومت و تجزیه منطقه هدف گروه های تروریستی است.

14:00 هلاکت 40 تروریست داعش در سامراء/پاکسازی گذرگاه مرزی الولید

هلاکت 40 نفر از اعضای داعش در سامراء، پاکسازی گذرگاه الولید و خنثی سازی حملات تروریستها در پالایشگاه بیجی از جمله اخبار امنیتی اخیر عراق محسوب می شود.

"قاسم عطا" سخنگوی نیروهای مسلح عراق نیز اعلام کرد که نیروهای امنیتی عراق موفق شدند تلاش تروریستها برای حمله به پالایشگاه بیجی در شرق تکریت را خنثی کنند.

از سوی دیگر کمیته امنیتی شورای استانداری بابل اعلام کرد 77 نفر از اعضای القاعده که در میان آنها از چند نفر از سرکردگان این گروهک تروریستی نیز وجود دارد، در زمان انتقال از زندان مرکزی از شهر حله به زندان ذی قار  مورد هدف قرار گرفته و به هلاکت رسیدند.

همچنین منابع امنیتی اعلام کردند 40 نفر از اعضای داعش در منطقه "الجلام" واقع در شمال سامرا به دست نیروهای امنیتی عراق به هلاکت رسیدند.

12:55 انتقال تسلیحات از عراق به سوریه توسط داعش/آمریکا سیاست تروریست پروری را در پیش گرفته است

"عمران الزعبی" وزیر اطلاع رسانی سوریه با اشاره به بحران عراق اظهار داشت: حوادث مصیبت باری که هم اکنون در عرق در جریان است نه تنها امنیت کشورهای منطقه بلکه امنیت کشورهای اروپایی و بین المللی را نیز تهدید می کند.

الزعبی با اشاره به حمایتهای آمریکا و برخی کشورهای غربی از تروریستها تصریح کرد: آمریکا به همراه برخی از کشورهای بین المللی سیاست تروریست پروری را در خاورمیانه در پیش گرفته است.

12:35 محکومیت جنایات داعش در نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا

وزیران امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در نشست شب گذشته خود در لوگزامبورگ جنایات گروه تروریستی داعش در عراق را محکوم کردند.

11:26 اظهارات تحریک آمیز بارزانی /خبرنگارسی ان ان: غرب پشت حوادث عراق است

اظهارات تحریک آمیز مسعود بارزانی و ادعای وی درباره تجزیه عراق در حالی است که میلیونها عراقی با لبیک به ندای مرجعیت عالی دینی، به حمایت از ارتش برای سرکوب تروریستها شتافته اند و تکفیریها هم از ترس ورود ارتش به موصل، به بمبگذاری منازل مردم پرداخته اند.

مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق در اظهاراتی تحریک آمیز از حرکت عراق به سوی تجزیه خبر داد.وی که با شبکه آمریکایی "سی ان ان" مصاحبه می کرد گفت: عراق قطعا به سمت تجزیه می رود.

این اظهارات بارزانی در حالی مطرح می شود که میلیون ها نفر از مردم عراق به رهبری مراجع دینی آماده مبارزه با تروریستهای تکفیری هستند تا از عملی شدن نقشه های شوم قدرت های جهانی و متحدان منطقه ای آنها جلوگیری کنند.خبرنگار سرشناس آمریکایی، کریستین امانپور در تویتر خود با اشاره به به اظهارات مسعود بارزانی نوشت: اظهارات مسعود بارزانی برای اولین بار به من این پیام را داد که عراق واقعا در حال فروپاشی است و غرب پشت سر این ماجرا است.

11:21 آغاز سفر وزیر دفاع انگلیس به کشورهای عربی با محوریت عراق

وزارت دفاع انگلیس از آغاز سفر دوره ای وزیر دفاع این کشور به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس با هدف بررسی اوضاع امنیتی در عراق خبر داد.

 وزارت دفاع انگلیس با انتشار بیانیه ای اعلام کرد "فیلیپ هاموند" وزیر دفاع این کشور  امروز (سه شنبه) سفر دوره ای خود را با هدف بررسی تحولات امنیتی عراق،  به منطقه خلیج فارس آغاز کرد.

11:19 انفجار یک پل در شرق بعقوبه/ شهر القائم در اشغال داعش است

انفجار پل ارتباطی میان جلولاء و کلار شمال در شرق بعقوبه توسط تروریستها و اظهارات یک منبع امنیتی درباره اشغال شهر القائم توط داعش از جمله اخبار امنیتی عراق به شمار می رود.

یک منبع امنیتی در استان دیالی اعلام کرد که تروریستهای مسلح پل ارتباطی میان منطقه "جلولاء" و "کلار شمال" در شرق بعقوبه را منفجر کردند.

از سوی دیگر "رشید فلیح" فرمانده عملیات الانبار اعلام کرد مرکز شهر القائم هم اکنون در اشغال داعش است، اما مناطق اطراف این شهر تحت کنترل ارتش است.

11:12  پیام ویژه داوداوغلو به ترکمان های عراق

وزیر امور خارجه ترکیه از ترکمان های کشور عراق خواست تا با حفظ وحدت میان خود از ورود به درگیری های موجود در این کشور خودداری کنند.

"احمد داوداوغلو" در دیدار با "ارشاد الصالحی" رئیس حزب "جبهه ترکمان های عراق" ضمن بیان این مطلب گفت : ترکمان ها بخشی مهم از جمعیت عراق هستند در نتیجه اتحاد آنها امری بسیار مهم است. هر گونه درگیری میان ترکمان ها که ریشه قومی و مذهبی داشته باشد سبب ناراحتی ما می شود.

10:53  سفر غیرمنتظره جان کری به منطقه کردستان عراق

رسانه های عربی از سفر غیر منتظره جان کری وزیر خارجه آمریکا به منطقه کردستان عراق خبر دادند.

شبکه المیادین گزارش داد جان کری وزیر خارجه آمریکا لحظاتی پیش وارد شهر اربیل شد.

سفر جان کری به منطقه کردستان عراق سفری از پیش اعلام نشده و غیر منتظره است. نکته قابل تامل حضور شخصیتهای فراری از بغداد به سبب متهم بودن به حمایت از تروریسم است که هم اکنون در منطقه کردستان عراق به سر می برند و از حمایتهای مسعود بارزانی برخوردار هستند

10:35 دیدار کری با سیاستمداران عراق

منابع عراقی از دیدار جان کری با برخی از مقامات و سیاستمداران عراقی در بغداد خبر دادند.

"جان کری" وزیر خارجه آمریکا که به عراق سفر کرده است دوشنبه شب با برخی از مقامات و سیاستمداران عراقی دیدار کرد.از جمله مقامات و شخصیتهایی که کری با آنها دیدار کرد،"هوشیار زیباری" وزیر خارجه ، "سید عمار حکیم" رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق و "صالح المطلک" معاون نخست وزیر این کشور هستند.

08:24  استراتژی خطرناک تروریستها/بمبگذاری منازل مردم در موصل

تروریستهای تکفیری که به شکست قریب الوقوع خود در عراق واقف هستند، شروع به بمبگذاری منازل مردم شهر موصل کرده اند.

 یک منبع امنیتی در استان نینوی به المسله گفت تروریستهای داعش برخی منازل مردم شهر موصل را از ترس ورود نیروهای ارتش به این شهر بمبگذاری کرده اند

08:18  اولین نشانه های شکست تروریستها/داعش از کودکان به عنوان سپر انسانی استفاده می کند

تروریستهای تکفیری که با تلفات سنگینی به سبب حملات تمام عیار نیروهای ارتش و مردمی عراق روبرو هستند به استفاده از کودکان بیگناه به عنوان سپر انسانی روی آورده اند.

یک منبع امنیتی به المسله در استان الانبار گفت گروه داعش شروع به استفاده از غیر نظامیان به ویژه کودکان به عنوان سپرانسانی در برابر حملات ارتش عراق به فلوجه کرده است.


دوشنبه 2/4/93

 23:05 کویت خروج دیپلمات هایش از عراق را تکذیب کرد

وزارت خارجه کویت با صدور بیانیه ای اعلام کرد: خبرهای منتشر شده درباره خروج کامل دیپلماتهای کویتی از خاک عراق صحت ندارد و وزارت خارجه کویت با توجه به شرایطی امنیتی عراق شمار کارکنان خود را  در این کشور کاهش داده است.

 وزارت خارجه استرالیا با صدور بیانیه ای اعلام کرد: گذرنامه افراد مرتبط با داعش را که برای سفر به برخی کشورهای ناآرام خاورمیانه تلاش می کنند را باطل خواهد کرد.

و نیز "عدنان السراج" عضو ائتلاف دولت قانون، مقامات اقلیم کردستان عراق را به سو استفاده از شرایط امنیتی عراق برای پیشبرد اهداف سیاسی خودشان متهم کرد.

 

19:05 سیطره ارتش عراق بر گذرگاه الولید

سرلشکر "قاسم عطا" سخنگوی نیروهای مسلح عراق امروز در اظهاراتی تاکید کرد: نیروهای امنیتی با حمایت عشایر عراق توانستند بر گذرگاه الولید به طور کامل سیطره پیدا کنند.

همچنین ترکمنهای عراقی در شهر کرکوک که اخیرا شاهد ناامنی های متعددی توسط داعش بوده از تشکیل یگان عملیاتی در مبارزه با داعش خبر دادند.

از سویی دیگر کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد اتحادیه اروپا از تلاش های دولت عراق برای مبارزه با تروریسم حمایت می کند.

13:54 جان کری با نوری المالکی دیدار کرد

یک منبع آگاه اعلام کرد که جان کری وزیر امور خارجه آمریکا امروز با نوری المالکی نخست وزیر عراق در بغداد دیدار کرد.

13:53استان دیالی به طور کامل از تروریستهای داعش پاکسازی شد

نیروهای امنیتی با پشتیبانی عشایر عراق امروز استان دیالی را به طور کامل از لوث تروریستهای داعش پاکسازی کردند.

بنا بر اعلام منابع امنیتی، امور در استان دیالی به روند طبیعی خود بازگشته است. همچنین تمام مناطق و روستاهای سامراء در استان صلاح الدین نیز از وجود تروریستهای داعش پاکسازی شد.

12:57 انتقاد وزیر حقوق بشر از حامیان داعش/جزئیات کمک قریب الوقوع آمریکا

محمد شیاع السودانی وزیر حقوق بشر عراق شب گذشته در یک کنفرانس خبری از مواضع برخی در عراق مبنی بر اینکه گروه تروریستی داعش را انقلابی نامیده اند ابراز تعجب کرد. وی با ابراز تعجب از اینکه جنایات گروه تروریستی داعش در عراق از سوی برخی انقلاب مردمی تلقی می شود به بیان برخی جنایات این گروه پرداخت.

محمد شیاع السودانی افزود: جنایات داعش توسط برخی منابع در استانهای عراق و با همکاری سرویسهای امنیتی و فعالان سازمانهای مدنی و رسانه های گروهی ثبت شده است. تروریستها 14 رجال دینی را به خاطر مخالفت با همراهی با داعش اعدام کردند. این گروه تروریستی همچنین 175 دانشجوی عراقی را اعدام و در یک گور دسته جمعی دفن کرد.

خبر دیگر اینکه عباس البیاتی نماینده ائتلاف دولت قانون اظهار داشت: مشاوران آمریکایی به عراقی ها در زمینه تعیین مواضع و اهداف داعش با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین کمک خواهد کرد.

12:27جان کری وارد عراق شد

آسوشیتدپرس لحظاتی قبل در توئیتر خود از ورود "جان کری" وزیر امور خارجه آمریکا، به بغداد خبر داد. 

جان کری روز گذشته بطور سرزده به مصر سفر کرده بود و اینک در ادامه سفر خود به خاورمیانه، وارد بغداد می شود. 

در همین رابطه شب گذشته وزیر خارجه آمریکا در مصرگروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام را خطری برای کل کشورهای منطقه دانست.

12:04 دعوت داعش از لیونل مسی برای پیوستن به گروه های تروریستی

گردانندگان صفحات گروه تروریستی داعش در شبکه های اجتماعی توئیتر و فیسبوک به لیونل مسی بازیکن تیم ملی فوتبال آرژانتین به خاطر پیروزی بر تیم ملی ایران در جام جهانی برزیل تبریک گفتند.

تروریستهای داعش ضمن تبریک به مسی از وی دعوت کردند که به گروه های تروریستی که به زعم خود گروه های جهادی می نامند بپیوندد.

10:54 اظهار عجز اوباما در برابر داعش/آمریکا به تنهایی نمی تواند با تروریسم مقابله کند

"باراک اوباما" در مصاحبه با شبکه سی.بی.اس با اشاره به تحرکات داعش گفت : امکان دستیابی تروریست ها به تسلیحات بیشتر و نفوذ آنها به اردن و سوریه وجود دارد. رئیس جمهور آمریکا افزود قدرت نيروهای داعش و شبه نظاميان نزديک به القاعده در عراق ممکن است افزايش يابد و امنيت ساير کشورها را در منطقه تهديد کند.

اوباما در ادامه گفت: آمريکا نمی تواند به تنهايی به مقابله با اين نيروهای افراطی در خاورميانه برخيزد بلکه استراتژی آمريکا بايد همکاری با کشورهای منطقه باشد تا آنها بتوانند امنيت خود را تقويت کنند. افکار عمومی عراق در نهايت دولت اسلامی عراق و شام (داعش) را طرد خواهد کرد، ولی اين گروه همچنان تهديدی ميان مدت و درازمدت برای ايالات متحده به شمار می رود.

10:10  انتقال خودروهای آمریکایی در عراق به سوریه/نتانیاهو: آمریکا نباید با ایران همکاری کند

انتقال خودروهای آمریکایی به سوریه توسط داعش و واکنش نخست وزیر رژیم صهیونیستی به تحولات عراق از جمله خبرهای مربوط به این کشور است.

خودروهای نظامی آمریکا از نوع "هاموی" برای نخستین بار توسط گروه تروریستی داعش در حومه حلب در سوریه مشاهده شد.

تروریستهای داعش پس از سیطره بر برخی مناطق عراق خودروهای نظامی هاموی را از عراق به سوریه و مناطق تحت سیطره داعش در این کشور منتقل کرده اند.

از سوی دیگر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در گفتگو با شبکه تلویزیونی "ان.بی.سی" اعلام کرد آمریکا نباید درباره عراق با ایران همکاری کند.

9:23 سهمیه بندی بنزین از سوی داعش/اعدام 4 زن مسیحی توسط تکفیریها

عشایر موصل در بیانیه ای اعلام کردند که گروه تروریستی داعش 4 زن مسیحی را در شهر موصل اعدام کردند.

در این بیانیه آمده است: این افراد به خاطر سرپیچی از دستورالعمل های داعش در منطقه المنصور در موصل اعدام شدند.

گروه تروریستی داعش 20 خرداد با یورش به موصل این شهر را اشغال کردند و بلافاصله با صدور سندی دستورالعمل هایی را برای ساکنین این شهر اعمال کردند. پوشش نقاب و لباس بلند برای بانوان و داشتن ریش برای مردان و معرفی دختران برای ازدواج با تروریست های داعش از جمله این دستورالعمل ها است.


یکشنبه 1/4/93

16:35  آموزش تروریستهای تکفیری از سوی آمریکا/ خنثی شدن 7 حمله داعش به پالایشگاه بیجی

آموزش تروریستهای تکفیری داعش زیر نظر نظامیان آمریکایی در یک پایگاه سری در اردن و خنثی شدن هفت حمله تروریستهای داعش به پالایشگاه بیجی از جمله خبرهای مربوط به عراق است.

14:30 فرمانده بعثی و طراح حمله به موصل به هلاکت رسید

منابع امنیتی عراق از هلاکت یک فرمانده بعثی و طراح حمله به موصل خبر دادند.

یک منبع امنیتی عراق امروز اعلام کرد که نیروهای امنیتی عراق "انس الحمدانی" فرمانده بعثی گروه موسوم به "گردان های نینوا" را به هلاکت رساندند.

12:56 تشکیل گروه "آزادگان حمرین" در بعقوبه

یک منبع محلی از بسیج مردمی و تشکیل گروه آزادگان حمرین در منطقه حمرین واقع در استان دیالی برای مقابله با داعش در این منطقه خبر داد.

یک منبع آگاه در قبایل محلی ساکن در بعقوبه از تشکیل یک گروه مردمی تحت عنوان " آزادگان حمرین" برای مقابله با گروههای تروریستی در منطقه حمرین (واقع در 50 کیلومتری شمال شرق بعقوبه) خبر داد.

12:55 تشکیل گروه "آزادگان حمرین" در بعقوبه

یک منبع آگاه در قبایل محلی ساکن در بعقوبه از تشکیل یک گروه مردمی تحت عنوان " آزادگان حمرین" برای مقابله با گروههای تروریستی در منطقه حمرین (واقع در 50 کیلومتری شمال شرق بعقوبه) خبر داد.

این منبع که خواست نامش فاش نشود اظهار داشت: این گروه از نیروهای مردمی و داوطلب از عشایر محلی ساکن در منطقه حمرین با نظارت و حمایت سازمان اطلاعات عراق در این منطقه تشکیل شده است.

12:54 دیدار بارزانی و سفیر آمریکا در عراق

"مسعود بارزانی" رئیس منطقه کردستان عراق امروز (یکشنبه) با " رابرت بی کرافت" سفیر آمریکا در عراق دیدار کرد.

وی با اشاره به بحران اخیر عراق گفت: هر راهکاری برای حل بحران موجود در عراق باید با در نظر گرفتن واقعیتهای موجود و به طور واقع بینانه اتخاذ شود.

11:51 حمله هوایی ارتش به تجمع تروریست ها در تکریت/ هلاکت 40 عضو داعش

یک منبع امنیتی در استان کرکوک امروز اعلام کرد: تروریست های داعش و نقشبندیه (طرفداران عزت الدوری معاون دیکتاتور معدم صدام) در جنوب غرب استان کرکوک با یکدیگر درگیر شدند. در این درگیری 17 نفر از عناصر داعش و نقشبندیه به هلاکت رسیدند.

الفرات نیر گزارش داد: پلیس بصره در بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای پلیس 15 نفر از متهمان جرایم جنایی در سرتاسر استان بصره را بازداشت کردند. یک نفر از این افراد تروریست است که در جریان اشغال شهر موصل توسط گروه داعش از زندان "بادوش" فرار کرد.

11:26 500 تبعه انگلیس به گروه تروریستی داعش پیوسته اند

دستگاه اطلاعات انگلیس "ام آی 6" در گزارشی اعلام کرد که حدود 500 نفر از اتباع این کشور به گروه تروریستی داعش پیوسته اند.

در این گزارش آمده است: دولت انگلیس عملیات جلوگیری از تشویق شهروندان انگلیسی برای انجام ماموریت های انسانی در سوریه را آغاز کرده است و این اقدام با هدف پیوستن اتباع انگلیسی به جنگ در سوریه انجام می شود.


شنبه 31/3/93

17:10  داعش با کشتن چند کرد عراقی، رسما وارد درگیری با کردهای عراق شد.

14:30 کشف سلاح های اسرائیلی در دیالی/هلاکت تک تیرانداز داعش در فلوجه

یک منبع پلیس استان دیالی اعلام کرد: دستگاه های امنیتی عراق در مناطق مختلف استان دیالی سلاح هایی را از تروریست های داعش کشف و ضبط کرده اند که ساخت اسرائیل است.

نیروهای امنیتی عراق پس از درگیری شدید با تروریست های داعش و فرار داعشی ها، کنترل کامل مناطق المقدادیه و العظیم در استان دیالی را به دست گرفته اند و در حال حاضر بر اغلب مناطق فلوجه سیطره دارند.

13:00  روابط پشت پرده یک گروه تروریستی؛ آیا داعشی‌ها فقط برای خوردن کباب ترکی به ترکیه می‌روند!

انتشار یک اظهارنظر از یکی از مقامات ارشد دولت رجب طیب اردوغان درباره احتمال حمله داعش به ترکیه، بحث و جدل رسانه ای درباره روابط پشت پرده این گروه تروریستی را افزایش داده است.

از سوی دیگر"عبداللطیف شنر" معاون سابق نخست وزیر ترکیه در گفتگو با روزنامه "طرف" ترکیه تاکید کرد: عناصر گروه تروریستی داعش پس از عملیاتهای تروریستی خود در سوریه و عراق برای خوردن کباب ترکی به داخل ترکیه می آیند!

شنر که یکی از موسسان حزب عدالت و توسعه محسوب می شود، تاکید کرد: اردوغان تاکنون گروه داعش را تروریستی خطاب نکرده است!

اظهارات این مقام سابق دولت اردوغان با این مسئله که دولت ترکیه تاکنون گروه تروریستی داعش را در فهرست گروههای تروریستی قرار نداده، تطابق دارد.

12:51 رزمایش نظامی جریان صدر برای حمایت از مقدسات/ 35 داعشی در بابل به هلاکت رسیدند

رزمایش نظامی جریان صدر برای اعلام حمایت از مقدسات و هلاکت 35 تروریست داعش در بابل از جمله خبرهای امنیتی عراق به شمار می رود.

یک منبع امنیتی در استان بابل امروز اظهار داشت: 35 تروریست داعش در حمله نیروهای ارتش عراق در مناطق "السعیدات" و "الرویعیه" در شمال استان بابل به هلاکت رسیدند که در میان این افراد 9 سرکرده وجود داشتند که تبعه عربستان سعودی، پاکستان و سوریه بودند.

12:12 شمار داوطلبان مقابله با داعش به دو میلیون نفر رسید

علی الفیاض عضو ائتلاف دولت قانون امروز اعلام کرد که شمار افراد داوطلب خدمت در ارتش برای مقابله با گروه تروریستی داعش به دو میلیون نفر رسیده است

10:44 هلاکت یک فرمانده سعودی داعش/تصویب طرح پاکسازی موصل از تروریستها

ارتش عراق اعلام کرد که "وحید القحطانی" معروف به ابومصعب القحطانی فرمانده میدانی تروریستهای داعش در استان دیالی به هلاکت رسید. وی که یک سعودی است در جریان درگیری با نیروهای ارتش عراق کشته شد.

خبر دیگر اینکه ارتش عراق منطقه "البلور" در المقدادیه در استان دیاله را از لوث افراد مسلح داعش پاکسازی کرد.

المیادین نیز به نقل از یک منبع در کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق گزارش داد که فرماندهی عالی نظامی عراق طرح پاکسازی موصل از تروریستهای داعش را تصویب کرد.

09:45 اعدام 2 نیروی پیشمرگ توسط داعش/تروریستها 20 شهروند طایفه شبک را ربودند

اعدام 2 نیروی پیشمرگ توسط داعش و تعیین مبلغ جزیه برای شهروندان مسیحی موصل توسط تروریستهای داعش از جمله خبرهای امنیتی عراق به شمار می رود.

تروریستهای داعش برای شهروندان مسیحی ساکن موصل جزیه تعیین کردند. مبلغ این جزیه حداقل 250 دلار است و برای ثروتمندان و تجار بیش از این است.


جمعه 30/3/93

18:19 عملیات گسترده برای بازپس گیری موصل و تکریت/750 داوطلب در پایگاه الحبانیه

منابع امنیتی عراقی از عملیات گسترده نظامی طی ساعات آینده ضد داعش در موصل و تکریت و رسیدن 750 داوطلب به پایگاهی در این کشور خبر دادند.
15:46  بان کی مون: آمریکا و ایران برای تحرک در عراق نیازی به مجوز شورای امنیت ندارند

دبیر کل سازمان ملل در واکنش به مواضع روسها که هر گونه اقدامی در عراق را نیازمند موافقت شورای امنیت دانسته بودند، اعلام کرد هر اقدامی از سوی آمریکا و ایران در عراق نیازی به مجوز شورای امنیت ندارد.

15:40  نماینده آیت الله سیستانی: همه عراقیها مخاطب مرجعیت هستند

نماینده آیت الله سیستانی ضمن تمجید از داوطلب شدن هزاران عراقی برای جنگ با داعش این دعوت را فارغ از موضوعات مذهبی و طایفه ای دانست و خواستار تحرکت سریع علیه گروههای تکفیری شد

15:19 واکنش مقامات فرانسه به تحرکات داعش/ تاکید بر لزوم حل دیپلماتیک بحران عراق

مقامات فرانسه با گرفتن ژست حمایت از مردم عراق، هشدار درباره وخامت رو به افزایش بحران در عراق خواستار حل دیپلماتیک آن شدند.

14:39 آموزشهای ویژه البغدادی زیر نظر اسرائیلیها/منابع مالی داعش از کجا تامین می شود

گروهک تروریستی داعش که علاوه بر مناطقی از سوریه طی هفته های اخیر با همدستی بعثی های صدامی و برخی طرفهای خائن، موصل و مناطقی از صلاح الدین در عراق را نیز اشغال کرده است منابع مالی متعددی دارند که مهمترین آنها کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به ویژه عربستان است.

13:54 آزاد سازی منطقه المعتصم و الجزیره از لوث تروریستهای تکفیری بعثی

منابع امنیتی عراقی از آزاد سازی منطقه المعتصم در استان صلاح الدین و الجزیره در الانبار از لوث گروههای تکفیری و بعثی خبر دادند.

13:00  پاکسازی منطقه الاسحاقی در صلاح الدین

پاکسازی منطقه الاسحاقی در صلاح الدین و موضع دبیر کل ناتو درباره عراق از مهمترین اخبار مربوط به این کشور است.

وزارت دفاع عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد: نیروهای مسلح با حمایت عشایر موفق به پاکسازی منطقه الاسحاقی در صلاح الدین از لوث تروریستهای داعش پاکسازی کرده اند و موفق به اخراج و اسارت برخی از آنها و غنیمت گرفتن مقادیر زیادی سلاح و خودرو رها شده از سوی تروریستهای داعش شدند.

۱۲:۲۱ سیطره داعش بر یک کارخانه سلاح شیمیایی رژیم سابق/اعزام نیروهای استرالیایی به عراق

منابع عراقی از تسلط داعش بر یک کارخانه تولید سلاح شیمیایی رژیم سابق(که تعطیل شده است) در شمال غرب بغداد و اعزام نیروهایی از سوی استرالیا برای حمایت از سفارت این کشور در عراق خبر دادند

۱۲:۰۵ 644 دلار برای داوطلبان خط مقدم/داعش کودک 10 ساله را 70 ضربه شلاق زد

منابع عراقی از اختصاص 644 دلار از سوی نخست وزیر این کشور برای داوطلبانی که در خطوط مقدم با داعش می جنگند و ادامه اقدامات وحشیانه گروهک موسوم به دولت اسلامی عراق و شام در موصل خبر دادند

۱۱:۴۳ ضربات مهلک نیروی هوایی به داعش

ضربات مهلک نیروی هوایی عراق به مراکز داعش در بغداد و صلاح الدین و درخواست یکی از علما برای مقابله کسانی که با تروریستهای بعثی-تکفیری کشته شوند از مهمترین اخبار امنیتی عراق است.


پنجشنبه 29/3/9323:24 6 کشته و دهها زخمی در حملات تروریستی در بغداد/ هلاکت تروریست سعودی در بیجی


16:59  ابراز نگرانی همزمان عربستان و ترکیه از عملیات نظامی خارجی در عراق


16:59 ارائه طرح آزادسازی موصل توسط پارلمان عراق

"کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق امروز(پنج شنبه) اعلام کرد که طرح آزادسازی استان نینوی و شهر موصل آماده شده است.

"عباس البیاتی" عضو این کمیته در این خصوص گفت: برای بازپس گیری و پاکسازی سازی موصل  از عوامل داعش کاملا آماده هستیم.


15:43 بیانیه داعش به زنان موصل: هم اکنون وقت جهاد نکاح است

گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام موسوم به داعش در نهمین روز اشغال موصل، دومین شهر بزرگ عراق  با انتشار بیانیه ای از  ساکنان این شهر خواست که دختران خود را به منظور جهاد نکاح(اشاعه فساد و فحشا به اسم نکاح) تسلیم داعش کنند.

13:57 اعلام آمادگی زنان کربلا برای نبرد با داعش

"عقیل الطریحی" استاندار کربلا اعلام کرد: تعداد کسانی که برای نبرد با داعش داوطلب شده اند به 25 هزار نفر می رسد که در میان آنها زنان نیز وجود دارند. وی تصریح کرد: هم اکنون 1500 نفر از داوطلبان انتخاب و برای نبرد با داعش به التاجی، سامرا و بغداد اعزام شده اند.

استاندار کربلا خاطر نشان شد تاجران و سرمایه داران ساکن کربلا آمادگی خود را برای ارائه حمایتهای مالی از آموزش نظامی نیروهای مردمی و نیروهای امنیتی اعلام کرده اند.


11:15   ستاد عملیاتی سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) در استان «الانبار» عراق فعال است/ روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحارانوت با اعلام این خبر نوشت که فعالیت این ستاد برای حمایت اطلاعاتی از «داعش» است

11:14   ۱۵۰ تبعه استرالیا در گروهک‌های «داعش» و «جبهة النصره» عضویت دارند/ وزیر خارجه استرالیا این خبر را داد

11:13   انتشار بیماری‌های جنسی میان عناصر گروهک‌های «داعش» و «جبهة النصره»

10:00   نوری مالکی نخست‌وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق از ارجاع 59 افسر ارتش عراق به دادگاه نیروهای امنیت داخلی خبر داد/ مجازات‌های این دادگاه تا حد اعدام هم می‌رسد.

چهارشنبه 28/3/93

21:05  امارات سفیر خود را در عراق با هدف مشورت فراخواند و سیاستهای بغداد در سایه بحران این کشور را محکوم کرد

19:50 نیروهای ویژه عراقی در خیابان‌های پایتخت مستقر شدند

19:40  وزیر خارجه عراق: بغداد از آمریکا برای حل بحران کمک خواسته و ممکن است از ایران هم بخواهد

19:30 یک فرد مسلح عربستانی در «صلاح الدین» عراق کشته شد

18:40 وزیر دفاع آمریکا: حوادث عراق، واشنگتن را به تقویت حضور نظامی در منطقه ملزم کرده است

16:40  هوشیار زیباری وزیر خارجه عراق با «مقرن بن عبدالله» جانشین ولی‌عهد عربستان سعودی دیدار کرد/این دیدار یک روز پس از سخنان نخست‌وزیر عراق مبنی براینکه عربستان از داعش حمایت مالی می‌کند، انجام شد

16:26 مرگ 2 سرکرده خارجی دیگر داعش در «بیجی» و «بغداد»

14:48:فرار گسترده تروریستها از میدان نبرد در صلاح الدین، دیالی و تلعفر/تکفیریها لباس زنانه بر تن کردند

منابع موثق در عراق از فرار گسترده اعضای گروه تروریستی داعش از میدانهای نبرد پس از رویارویی با یگانهای ارتش عراق و نیروهای عشایر و و مردمی خبر می دهند.

بنابراین گزارش، تروریستها با مشاهده موج عظیم نیروهای ارتش عراق با توجه به عدم توان مقابله با آنها، مجبور به فرار گسترده از میدانهای نبرد در مناطقی از استانهای صلاح الدین ، دیالی و شهر تلعفر شده اند.

13:47:هلاکت 250 تروریست داعش در منطقه الصقلاویه

نیروهای امنیتی عراق امروز منطقه الصقلاویه را تحت کنترل خود درآوردند و 250 تروریست را به هلاکت رساندند. منطقه الصقلاویه در شمال غرب فلوجه واقع است.

13:16:اوباما: هنوز برای حمله هوایی به عراق زود است

"باراک اوباما" در ساعات پایانی شب گذشته بار دیگر با انجام حمله هوایی به مواضع داعش در عراق مخالفت کرد. به گفته مقامات کاخ سفید، دلیل مخالفت اوباما با این اقدام آن است که آمریکا هنوز اطلاعات دقیقی در مورد مواضع داعش در عراق ندارد. 

رئیس جمهور آمریکا در حالی با حمله هوایی به عراق مخالفت می کند که روز دوشنبه از اعزام 275 نیروی ویژه به این کشور برای دفاع از سفارت آمریکا در بغداد خبر داده بود. علاوه بر آن ناو هوایپمابر یو اس اس جرج بوش نیز طی روزهای گذشته وارد خلیج فارس شده تا برای حمله احتمالی به عراق آماده باشد.

12:40:تعطیلی پالایشگاه بیجی و ربوده شدن60 کارگر/آمادگی یگان کماندویی برای آغاز جنگ خیابانی در موصل

گروه تروریستی داعش امروز با استفاده از گلوله های خمپاره، پالایشگاه نفتی بیجی (بزرگترین پالایشگاه نفتی عراق) را هدف حمله قرار داد.

این حملات باعث تعطیلی بزرگترین پالایشگاه نفتی بیجی و توقف فعالیتهای نفتی در آن شده است.

12:18:خیابانهای تلعفر مملو از اجساد و اسیران داعش/هلاکت تروریست چچنی در شمال بعقوبه

یک منبع امنیتی عراق با اشاره به مبارزه مردم و نیروهای امنیتی با تروریستهای داعش و پاکسازی بخش اعظم شهر تلعفر اعلام کرد دهها نفر از تروریستهای داعش دستگیر شدند و خیابانها و کوچه های این شهر هم مملو از اجساد آنهاست.

11:57:حمایت صریح آمریکا از عربستان در مقابل دولت عراق

"جین ساکی" سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در یک کنفرانس مطبوعاتی به اظهارات اخیر دولت عراق در خصوص حمایت عربستان از تروریسم اشاره و بیان اظهارات مذکور را از سوی دولت مالکی محکوم کرد.

ساکی مدعی شد: بیان اظهارات فوق با منافع مردم عراق منافات دارد.

این در حالی است که مقامات عراقی با استناد به اسناد و مدارک موجود بارها بر حمایت عربستان از تروریسم در این کشور تأکید کرده اند.

11:12:هلاکت 15 تروریست در مرز نینوا و سوریه/اعزام 500 داوطلب مقابله با داعش به شمال بابل

نیروهای امنیتی عراق امروز طی عملیاتی 15 تروریست داعش را در مرزهای مشترک استان نینوا و سوریه به هلاکت رساندند. در جریان این عملیات همچنین 100 دستگاه خودروی گروه داعش منهدم شد.

سومریه نیوز نیز به نقل از "سعد حربیه" فرمانده عملیات استان بابل اعلام کرد که یک گروه از افراد داوطلب شامل 500 نفر برای دفاع از منطقه "البحیرات" در شمال استان بابل وارد این منطقه شده اند.

۱۰:۱۹ تدابیر امنیتی شدید استان الدیوانیه در مرزهای مشترک با عربستان سعودی

فرمانده پلیس استان الدیوانیه از تدابیر امنیتی شدید در مرزهای مشترک با عربستان سعودی خبر داد.

عبدالجلیل الاسدی فرمانده پلیس استان الدیوانیه اظهار داشت: استانداری الدیوانیه اقدامات امنیتی شدیدی را در مرزهای مشترک با عربستان اتخاذ کرده است.

۰۹:۵۸ هلاکت 50 تروریست داعش در کرکوک

رسانه های عراقی از هلاکت 50 نفر از اعضای گروه تروریستی داعش در کرکوک خبر دادند.

یک منبع امنیتی در استان کرکوک شب گذشته اعلام کرد که 50 نفر از اعضای تروریستی گروه داعش در درگیری با نیروهای پیشمرگ در شهر کرکوک به هلاکت رسیدند.

۰۹:۳۴ طرح استراتژیک بزرگ برای دفاع از استان دیاله عراق

شورای استانداری دیاله از یک طرح استراتژیک بزرگ برای دفاع از این استان عراق خبر داد

۰۹:۲۶ نشست رهبران سیاسی عراق/خطر تروریسم تمام منطقه و جهان را تهدید می کند

رهبران سیاسی عراق در نشستی که شب گذشته برگزار کردند، خواستار حمایت منطقه ای و بین المللی از عراق در جنگ با خطر تروریسمی شدند که منطقه و تمام جهان را تهدید می کند.

۰۹:۱۹ نوری المالکی شماری از فرماندهان امنیتی استان نینوا را برکنار کرد

نوری المالکی نخست وزیر عراق شماری از فرماندهان امنیتی استان نینوا را برکنار کرد. "مهدی الغراوی" فرمانده عملیات استان نینوا و عبدالرحمان حنظل مهدی  معاون وی و حسن عبدالرزاق الغازی رئیس ستاد نیروهای استان نینوا از جمله این افراد هستند.

9:19:نوری المالکی شماری از فرماندهان امنیتی استان نینوا را برکنار کرد

نوری المالکی نخست وزیر عراق شب گذشته شماری از فرماندهان امنیتی استان نینوا را برکنار کرد. "مهدی الغراوی" فرمانده عملیات استان نینوا و عبدالرحمان حنظل مهدی  معاون وی و حسن عبدالرزاق الغازی رئیس ستاد نیروهای استان نینوا از جمله این افراد هستند.


سه شنبه 27/3/93

19:57 عناصر داعش از پاسگاه پلیس تلعفر فرار کردند/تجیهزات مخابراتی عربستانی در دست داعشی‌ها

19:50  کامرون: داعش بزرگ‌ترین تهدید برای امنیت انگلیس است

19:45 وزیر خزانه‌داری آمریکا: باید علیه تامین‌کنندگان مالی داعش وارد شد

19:45 3 انفجار تروریستی مرکز شهر بغداد را لرزاند

19:00 ترکیه کنسولگری خود در بصره را تعطیل کرد

18:12 شهر راهبردی «تلعفر» به کنترل کامل ارتش عراق درآمد

16:20 دولت عراق، ریاض را حامی تروریسم و مسئول بحران کنونی این کشور اعلام کرد.

16:18 معرفی ساختار تشکیلات حکومتی و اداری «داعش» + اسامی اعضای تشکیلات

16:00  فرمانده گروه تروریستی «احرار العرب» در فلوجه کشته شد.

۱۵:۵۴: داعش موجودیت اسلام را هدف قرار داده است/ واکنش به داعش وظیفه هر مسلمانی است

دکتر "حسین قشقایی" رئیس پژوهشکده باقرالعلوم در گفتگو با خبرگزاری مهر به تشریح وضعیت کنونی عراق پس از اعلام تکلیف شرعی مسلمانان در قبال اقدامات تجاوزکارانه گروه تروریستی داعش پرداخت. وی گفت: در پی مراجعات مردم عراق به دفتر "آیت الله سیستانی" ایشان تکلیف شرعی مسلمانان را مشخص کرده اند که همان جهاد دفاعی است. یعنی بر مسلمانان واجب است که هر گونه حمله به جان و مال و ناموس خود را دفع کنند. در خصوص عراق نیز وضعیت به همین گونه است و ملت عراق به دلیل این که از سوی داعش مورد تعرض قرار گرفته اند، باید از خود دفاع کنند.

رئیس پژوهشکده باقرالعلوم در پایان با اشاره به انتشار تصاویر و فیلم هایی از جنایات داعش در اینترنت و شبکه های اجتماعی گفت: آنها با هدف ایجاد رعب و وحشت این کار را کرده اند اما با روشن شدن اوج وحشیگری این گروه، کاربران به محکوم کردن اقدامات تروریستی پرداخته اند و داعش به عنوان گروهی منفور شناخته شده است.

۱۵:۴۹: رژه نظامی 500 نیروی شورای بیداری برای مقابله با داعش

"هزبر العبیدی" یکی از مسئولان شوراهای بیداری امروز اظهار داشت: نیروهای شورای بیداری در استان دیاله که بالغ بر 500 نفر هستند در شمال شرق بعقوبه رژیم نظامی برپا کردند.

وی افزود: این رژه نظامی با هدف آمادگی برای مقابله با هر گونه حمله احتمالی با گروه تروریستی داعش صورت می گیرد.

العبیدی در ادامه گفت: نیروهای شورای بیداری در حال حاضر در بالاترین درجه آمادگی بسر می برند و در حال هماهنگی با سرویس های امنیتی و عشایر عراق هستند.

۱۵:۴۵: عناصر داعش در بعقوبه به جان یکدیگر افتادند

یک منبع امنیتی در استان دیالی اعلام کرد که اعضای گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام موسوم به داعش 44 تروریست را به صورت اشتباهی به هلاکت رساندند.

طبق تصریحات این منبع امنیتی تروریستهایی که به دست هم قطاران خود به هلاکت رسیدند زندانیانی بودند که قصد داشتند از بازداشتگاه المفرق واقع  در غرب بعقوبه فرار کنند.

اعضای داعش به تصور اینکه این افراد از نیروهای امنیتی عراق هستند آنها را مورد هدف قرار دادند.

۱۴:۲۷: هلاکت 7 داعشی در فلوجه/ بمبگذاری تجهیزات ارتش عراق توسط داعش

یک منبع امنیتی در استان الانبار امروز اظهار داشت: 7 نفر از عناصر گروه داعش در حمله هوایی نیروهای ارتش عراق در شرق فلوجه به هلاکت رسیدند.

شاهدان عینی در استان نینوا امروز اعلام کردند که عناصر گروه تروریستی داعش تجهیزات ارتش عراق در این استان را بمبگذاری می کند.

بنا بر اعلام شاهدان عینی، این اقدام با هدف پیشگیری از عملیات نیروهای امنیتی عراق صورت می گیرد به ویژه پس از اینکه با مقاومت نیروهای مردمی و ارتش عراق عرصه بر تروریست ها تنگ شده است.

۱۳:۲۸: سفارت بحرین در عراق به حالت نیمه تعطیل در آمد/هلاکت دونفر از سرکردگان داعش در موصل

در پی تشدید اوضاع امنیتی در عراق، وزارت خارجه بحرین از همه دیپلماتهای خود در عراق خواست که به منامه بازگردند.

وزارت خارجه بحرین پیشتر با انتشار بیانیه ای از شهروندان بحرینی مقیم عراق نیز خواسته بود که هرچه زود تر به کشورشان بازگردند.

از سوی دیگر منابع امنیتی صبح امروز (سه شنبه) از هلاکت"ابو ایمن" و "ابو عمر الموصلی" دو نفر از سرکردگان گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام موسوم به داعش در غرب موصل خبر دادند.

۱۲:۱۵: اعتراف هیگ به حضور 400 تبعه انگلیس در میان تروریست های داعش در عراق

ویلیام هیگ وزیر امور خارجه انگلیس در بیانیه ای اعلام کرد: احتمال بسیاری وجود دارد مبنی بر اینکه حدود 400 نفر از اتباع انگلیس هم اکنون در عراق حضور دارند و در کنار عناصر گروه داعش می جنگند.

وی با بیان این مطلب افزود: این افراد در صورت بازگشت به انگلیس خطر واقعی برای امنیت انگلیس محسوب می شود.

وزیر امور خارجه انگلیس در ادامه داعش را خشن ترین و وحشی ترین گروه در خاورمیانه توصیف کرد.

۱۱:۳۸: مقاومت مردمی کرکوک مانع از حمله داعش به قدمگاه امام رضا (ع) شد

شورای استانداری کرکوک امروز اعلام کرد که با همکاری نیروهای امنیتی و عشایر عراق تلاش گروه تروریستی داعش برای حمله به قدمگاه امام رضا (ع) در جنوب استان کرکوک ناکام ماند.

این شورا با اعلام این خبر افزود: عناصر داعش قصد داشتند به قدمگاه مبارک امام رضا (ع) در منطقه "تازه" 25 کیلومتری جنوب کرکوک حمله کنند که با مقاومت نیروهای امنیتی و عشایر و اهالی منطقه که اغلب ترکمن هستند این تلاش به سرانجام نرسید.

۱۰:۵۲: مواضع آیت الله سیستانی بسیار حکیمانه و تاثیرگذار است

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد در بیانیه ای اعلام کرد که مواضع آیت الله سیستانی مرجع عالیقدر عراق درباره تحولات کنونی این کشور حکیمانه و بسیار تاثیرگذار است.

در ادامه بیانیه همچنین نسبت به خطابه های طائفه ای که تبعات وخیمی برای تمامی منطقه به همراه دارد هشدار داده شده است.

۱۰:۴۶: نشست ویژه شورای امنیت ملی آمریکا با حضور اوباما/احتمال حمله به عراق قوت گرفت

"باراک اوباما" و تیم امنیت ملی آمریکا شب گذشته نشستی را برای بررسی راه های ممکن برای پایان دادن به بحران عراق برگزار کردند.

قرار است در روزهای آینده نیز اوباما نشست های دیگری را با اعضای این تیم برگزار کند تا به یک راه‎کار مناسب برای عراق برسد . با این وجود رئیس جمهور آمریکا اقدامات آتی ایالات متحده در عراق را به تلاش "نوری المالکی" نخست وزیر عراق، برای حل اختلافات سیاسی موجود در این کشور و هچنین تلاش برای کاهش ناآرامی ها مشروط کرده است.

۱۰:۱۳: وزیر خارجه انگلیس: وضعیت کنونی عراق نتیجه اشتباه کشورهای غربی است 

"ویلیام هیگ" وزیر خارجه انگلیس وضعیت کنونی عراق را نگران کننده توصیف و تأکید کرد که لندن در حال بررسی گزینه های موجود برای حمایت از عراق در بحران به وجود آمده است.

 وزیر خارجه انگلیس در ادامه تأکید کرد که کشورش هیچ گونه دخالت نظامی در عراق نخواهد داشت و به ارائه کمکهای انسان دوستانه و کارشناسی در زمینه مبارزه با تروریسم بسنده می کند.

وی همچنین با بیان اینکه برخی فکر می کنند وضعیت کنونی عراق نتیجه برخی اشتباهاتی است که کشورهای غربی در اشغال عراق در سال 2003 مرتکب شده اند مدعی شد: مشارکت انگلیس در جنگ علیه عراق هرگز اشتباه نبوده است.

۰۹:۳۹: هلاکت 315 تروریست داعش در 3 استان الانبار، دیاله و صلاح الدین

قاسم عطا سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق در یک کنفرانس خبری اظهار داشت: 315 تروریست داعش در استان های الانبار، دیاله و صلاح الدین به هلاکت رسیدند.

وی با بیان این مطلب افزود: 9 تروریست داعش نیز در حالی که پوشش زنانه بر تن داشتند در منطقه العظیم بازداشت شدند. یکی از این افراد از جمله زندانیان فراری بود.

۰۵:۱۲ : آمریکا 275 نظامی به بغداد اعزام می کند/ابوالولید : مردم عراق منتظر اخبار خوش باشند

سرلشگر ستاد محمد ابوالولید که فرماندهی نبردها در نینوی را برای سرکوب تروریستهای تکفیری و بعثی های صدامی برعهده دارد، از ورود کمکهای نظامی برای نیروهایش در منطقه تلعفر خبر داد و تاکید کرد نیروهایی که وی فرماندهی شان را برعهده دارند، از مرحله دفاع به مرحله هجوم غافلگیرکننده منتقل خواهند شد.

خبر دیگر اینکه یک رسانه عراقی گزارش داد دو مقام بلندپایه آمریکایی دوشنبه شب در بغداد با نوری المالکی نخست وزیر عراق دیدار کردند که با هدف بررسی اوضاع کنونی عراق انجام شد.

قرار بود که اوباما با تیم امنیت ملی آمریکا درباره چگونگی تعامل با بحران عراق تشکیل جلسه دهد.

از سوی دیگر رئیس جمهوری آمریکا که تا کنون هیچ اقدام جدی برای مبارزه با تروریستها در عراق انجام نداده، از اعزام 275 نظامی به بغداد برای حمایت از سفارت آمریکا خبر داده است.

۰۴:۳ : پاکسازی المقدادیه و هلاکت 7 تروریست/ داعش با بعثی ها هم به بن بست خورد

یک منبع امنیتی در دیالی از هلاکت هفت تروریست داعشی از جمله سه تک تیرانداز و انهدام پنج خودرو آنها در شهر المقدادیه در شمال شرقی بعقوبه خبر داد.

داعش با بعثی ها هم به بن بست خورد

خبر دیگر اینکه یک رسانه انگلیسی از بروز اختلافات و شکاف میان داعش و بعثی های صدامی خبر داد و تاکید کرد ائتلاف این گروهها به زودی متلاشی خواهد شد و نتایج خونینی خواهد داشت.


:۰۳:۵۷ : 30 تروریست داعش در شمال تکریت به هلاکت رسیدند

یک منبع امنیتی در استان صلاح الدین امروز سه شنبه از هلاکت 30 تروریست تکفیری در شمال شهر تکریت خبر داد.

این منبع امنیتی به المسله گفت 30 تروریست داعش در عملیات امنیتی در بخش شمالی شهر تکریت به هلاکت رسیدند.

۰۳:۰۸: ارتش عراق و گردانهای دفاع مردمی منطقه العظیم را از لوث داعش پاکسازی کردند

یک منبع امنیتی در استان دیالی از پاکسازی منطقه العظیم از وجود تروریستهای داعش در عملیات مشترک ارتش و نیروهای دفاع مردمی خبر داد .

این منبع به المسله گفت گردانهای دفاع مردمی و ارتش عراق با همکاری یکدیگر، منطقه العظیم را از وجود تروریستهای داعش پاکسازی کردند.

۰۱:۵۲ : تازه ترین موفقیت ارتش عراق/دو منطقه فلوجه از اشغال داعش آزاد شد

یک منبع امنیتی در استان الانبار تاکید کرد نیروهای لشگر ششم ارتش عراق، مناطق الشورتان وابراهیم بن علی فلوجه را از لوث  تروریستهای داعش پاکسازی کردند.

عملیات آزادی دو منطقه الشورتان و ابراهیم بن علی با مشارکت نیروهای لشگر ششم ارتش عراق و همکاری عشایر انجام شد.

۰۱:۵۲ : آثار باستانی عراق در معرض نابودی/بغداد از یونسکو درخواست کمک کرد

وزیر گردشگری و باستانی عراق رسما از یونسکو و دیگر سازمانهای بین المللی خواست از آثار باستانی شهر موصل و دیگری مناطقی که در معرض حملات تروریستی قرار دارند، حمایت کنند.

لواء سمسم وزیر گردشگری و باستانی عراق خواستار حمایت یونسکو و دیگر سازمانهای بین المللی از آثار باستانی عراق در موصل و دیگری مناطقی شد که در معرض حملات تروریستی قرار دارند.

درخواست این مقام عراقی پس از آن مطرح شد که سرکردگان گروه تروریستی تکفیری داعش به مزدوران خود دستور دادند تمام کلیساها را در مقابل دیدگان مردم موصل تخریب کنند.

۰۰:۴۷ : تاکید سازمان ملل بر ارتکاب جنایات جنگی از سوی داعش

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد تاکید کرد داعش و گروههای همدست آن مرتکب جنایات جنگی در عراق می شوند.

ناوی پیلای تاکید کرد تقریبا این مسئله قطعی است که داعش و گروههای همپیمان آن مرتکب جنایات جنگی در عراق با اعدام دسته جمعی صدها غیرنظامی در طول پنج روز گذشته شده اند.

۰۰:۰۸ : هتاکی تروریستهای تکفیری به مراقد پیامبران/ربوده شدن خادمان اماکن مقدس

تروریستهای تکفیری که برای هیچ چیزی به جز عقاید انحرافی و گمراه کننده خود ارزشی قائل نیستند، به مراقد مطهر حضرت یونس و حضرت دانیال علیهما السلام اهانت کردند.

شبکه المیادین گزارش داد تروریستهای داعش، مراقد حضرت یونس و حضرت دانیال علیهما السلام در موصل را بست.

این شبکه افزود تروریستهای داعش، تمام خادمان این دو مرقد را ربودند.


دوشنبه 26/3/93

21:44  هتک حرمت زنان توسط داعش در موصل و درخواست کمک زنان

قاسم عطا سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق :ما مجددا از اقلیم کردستان می خواهیم که مظنونین موجود در کردستان از جمله احمد الدباش، علی حاتم السلیمان و رافع الرفاعی را تحویل دولت مرکزی دهد زیرا این افراد با حضور در شبکه های تلویزیونی علیه نیروهای امنیتی و روند سیاسی موضع گیری می کنند و به دنبال ایجاد فتنه طایفه ای هستند.

همچنین هوشیار زیباری وزیر خارجه عراق در جمع سفیران برخی کشورهای اروپایی در بغداد بر عزم کشورش برای گرفتن فرصت از تروریستها برای خودنمایی سخن گفت و از مواضع برخی کشورها در حمایت از عراق تمجید کرد.

از سویی دیگر یک منبع امنیتی اعلام کرد: تروریستهای داعش پنج زن را در موصل مورد هتک حرمت قرار داده اند و زنان موصلی از نیروهای امنیتی برای نجات این فاجران کافری که آنها را مجبور به جهاد نکاح می کنند کمک خواسته اند.

زنان موصلی بیان کرده اند که داعشی ها جاهل با ثبت اسامی زنان آنها مجبور به جهاد نکاح مطابق جدول زمانی با داعشی هایی تونسی، چچنی ،سعودی و دیگر تابعیت ها می کنند.


 20:50    پنتاگون: هیچ برنامه‌ای برای اقدام نظامی مشترک ایران و آمریکا در عراق وجود ندارد

 20:44    گردان 50 هزار نفری عاشورا برای مقابله با داعش

 19:59    تظاهرات بانوان عراقی در لبیک به فتوای مرجعیت

19:50     وزیر خارجه انگلیس:‌ 400 انگلیسی همراه داعش در عراق می جنگند

 19:18   داعش مزار مورخ موصلی را تخریب و کلیساها را آتش زد

19:05    رابطه پشت پرده آمریکا و داعش از زبان فعال مصری: چرا داعش تاکنون یک آمریکایی را نکشته است؟

17:04  وزیر خارجه آمریکا: آماده مذاکره با ایران درباره عراق هستیم/ به عراق هواپیمای بدون سرنشین می‌فرستیم

14:25  منابع امنیتی عراق از زخمی شدن «عزت الدوری» خبر می‌دهند

14:23 فرمانده ارتش عراق در منطقه «الانبار» روز دوشنبه از کشته شدن دستکم 200 تروریست در حمله هوایی ارتش به شمال فلوجه خبر داد.

13:59  فرماندهی عملیات «الانبار» فاش کرد: طرح آمریکایی - اروپایی تبدیل عراق به اسفنجی برای جذب تروریست‌ها / همکاری 4 دستگاه اطلاعاتی منطقه‌ای

۱۳:۵۳: داعش کلیساها را در موصل تخریب می کند/ هلاکت 500 تروریست در الانبار

منابع عراقی از دستور گروهک داعش برای ویرانی همه کلیساها در موصل خبر دادند.

از سوی دیگر رشید فلیح فرمانده عملیات الانبار اعلام کرد: نیروهای طی عملیاتی در مناطق مختلف الانبار 500 داعشی را به هلاکت رساندند.

۱۳:۵۱: مشارکت زنان عراقی برای نبرد با داعش

یکی از نمایندگان فراکسیون وفا ملی در پارلمان عراق، اعلام کرد که هزاران نفر از ساکنان استان "ذی قار" در جنوب عراق برای مقابله با داعش داوطلب شده اند.

وی همچنین خاطر نشان شد که تعداد زیادی از زنان عراقی نیز برای مقابله با داعش داوطلب شده اند.

این منبع همچنین تأکید: مراکز جذب داوطلب به صورت شبانه روزی و بدون وقفه در حال فعالیت هستند و همچنان مردم به این مراکز مراجعه می کنند.

 ۱۲:۵۳: بسته شدن فرودگاه بین المللی بصره تکذیب شد

شورای استانداری بصره امروز در بیانیه ای اعلام کرد که فرودگاه بین المللی بصره به فعالیت خود ادامه می دهد و هیچ مشکل فنی یا امنیتی وجود ندارد.

این شورا در ادامه بیانیه خبر بسته شدن فرودگاه بصره را تکذیب کرد. برخی رسانه ها اعلام کرده بودند فرودگاه بین المللی بصره به دلایل امنیتی بسته شده است.

۱۲:۵۱: آغاز عملیات گسترده در منطقه "راوه" در غرب عراق علیه داعش

منابع آگاه در منطقه "راوه" در غرب الانبار از شروع عملیات گسترده ضد داعش با مشارکت نیروهای امنیتی و عشایر در این منطقه خبر دادند.

از سوی دیگر احمد ابو ریشه رئیس کنگره بیداری عراق اعلام کرد: کسانی که در الانبار و صلاح الدین حضور دارند داعش هستند و نه انقلابیون و کسانی که وجود این گروهک تروریستی را تکذیب می کنند با آنها همسو هستند.

۱۲:۵۰: ورود نیروهای ویژه برای مقابله با داعش از بابل به سامراء

منابع وابسته به پلیس از رسیدن نیروهای کمکی از استان واسط  که تعداد آنها 450 نفر است خبر دادند. به گفته این منابع هدف از اعزام این نیروهای کمکی از واسط به ذیقار حمایت از زندان مرکزی الناصریه در الحوت است.

از سوی دیگر منابع عراقی اعلام کردند: نیروهای ویژه از بابل عازم سامراء برای جنگ با داعش شده است. به گفته این منابع افراد مذکور به خوبی برای جنگ های خیابانی آموزش دیده اند.

۱۲:۴۸: ارتش عراق کنترل شهرک تلعفر را به دست گرفت

"سعد معن" سخنگوی رسمی وزارت کشور عراق اعلام کرد که ارتش توانست کنترل شهرک تلعفر در نزدیکی مرز سوریه را به دست بگیرد.

وی همچنین اظهار داشت: با ورود تجهیزات و تسلیحات نظامی به داخل شهر تلعفر و آغاز عملیات نظامی گسترده علیه داعش از شب گذشته تا کنون، نیروهای امنیتی توانستند به طور کامل کنترل امور را در این شهرک به دست گیرند.

۱۲:۲۹: تحرکات داعش در غرب استان الانبار

"فرحان فتیخان" فرماندار منطقه القائم در استان الانبار عراق اعلام کرد که عوامل گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام  موسوم به داعش به مناطق "الرمانه" و "الکرابله" واقع در غرب این استان نفوذ کرده اند.

وی همچنین تصریح کرد که داعش چند مرکز پلیس در این مناطق را تحت اشغال خود درآورده است.

از سوی دیگر منابع محلی از قطع آب، برق و اینترنت در استان نینوی از دو روز گذشته تا کنون خبر می دهند.

۱۲:۰۸: دفاتر 5 شبکه ماهواره ای در بصره بسته شد

شورای استانداری بصره شب گذشته در نشستی فوق العاده دستور داد که دفاتر شبکه های ماهواره ای در بصره همچون البغدادیه، الرافدین، البابلیه، الحدث و العربیه بسته شوند.

در ادامه بیانیه گفته شده است که دفاتر این شبکه ها به دلیل تحریک آمیز بودن و تشویق به اقدامات تروریستی بسته شده اند.

نینوا، صلاح الدین، الانبار و دیاله از جمله استان هایی هستند که برخی مناطق آنها توسط گروه تروریستی داعش اشغال شده است و گفته می شود شبکه های مذکور حامی اقدامات این گروه است.

۱۲:۰: داعش از سوی برخی سیاستمداران حمایت می شود / هلاکت 10 نفر از عناصر داعش در بغداد

نیروهای امنیتی عراق صبح امروز (دوشنبه) 10 نفر از عناصر گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام موسوم به داعش را در منطقه "اللطیفیه" واقع در جنوب بغداد به هلاکت رساندند.

از سوی دیگر "هادی احمد" یکی از نمایندگان ائتلاف دولت قانون در گفتگو با الغد پرس اظهار داشت: برخی از گروههای سیاسی و سیاستمداران عراقی هستند که با حمایت از تروریسم در داخل کشور سعی دارند عراق را به ورطه نابودی و هلاکت بکشانند.

وی همچنین تأکید کرد که مردم نسبت به سیاستهایی که برخی از سیاستمداران کشور اتخاذ کرده اند آگاه هستند.

۱۱:۲۳: واقعیت عراق پس از اشغال موصل تغییر کرده است

زلمای خلیل زاد سفیر اسبق آمریکا در بغداد اظهار داشت: واقعیت عراق در حال حاضر پس از سیطره افراد مسلح داعش در موصل دومین شهر بزرگ این کشور و تلاش آنها برای سیطره بر بغداد تغییر کرده است.

وی با بیان این مطلب افزود: سرعت تحولات در عراق من را یاد اوضاع افغانستان در دهه 90 می اندازد هنگامی که گروه طالبان با سرعت و یکی پس از دیگری شهرها را اشغال می کرد.

۱۰:۲۸: النجیفی به سخنگوی داعش در عراق تبدیل شده است

"عبدالهادی السعداوی" یکی از نمایندگان ائتلاف دولت قانون در واکنش به اظهارات اخیر " اسامه النجیفی" رئیس پیشین پارلمان عراق در خصوص مذاکره دولت با داعش اعلام کرد که  نجیفی با بیان چنین اظهاراتی به سخنگوی داعش در عراق تبدیل شده است.

وی همچنین تصریح کرد: رئیس پیشین پارلمان عراق این نکته را فراموش کرده است که دولت و پس از آن همه مردم عراق، با کسی که کمر به قتل و نابودی آنها بسته است مذاکره نخواهند کرد و جنایات این گروه تروریستی را علیه مردم بی گناه، هرگز فراموش نمی کنند.

۱۰:۲۷: تشکیل گردان های عاشوراء برای مقابله با داعش

مجلس اعلای اسلامی عراق اعلام کرد که برای مقابله با گروه تروریستی داعش گردان هایی را تحت عنوان "گردان های عاشوراء" تشکیل داده است.

سید علاء الموسوی با اعلام این خبر افزود: این گردان ها متشکل از 50 هزار مبارز است که به دعوت مرجعیت دینی عراق برای مقابله با داعش به دفاتر مجلس اعلای اسلامی عراق در سرتاسر کشور مراجعه کرده اند.

۰۹:۲۸: واشنگتن برای مقابله با داعش باید با ایران همکاری کند

لیندسی گراهام سناتور آمریکایی روز گذشته اعلام کرد که واشنگتن باید برای مقابله با گروه های اسلامی افراطی و جلوگیری از پیشروی آنها در شهرهای عراق با ایران همکاری کند.

وی همکاری با ایران را شبیه همکاری آمریکا با جوزف استالین برای جلوگیری از پیشروی های آدولف هیتلر در جنگ جهانی دوم خواند. این سناتور آمریکایی گفت: چه بسا ائتلاف میان ایران و آمریکا در شرایط فعلی یک نیاز باشد.

۰۹:۰۱: عکس‎هایی که صدای آمریکا را درآورد/ساکی:تصاویر قتل عام نشان از خوی حیوانی داعش دارد

گروه تروریستی داعش عصر روز گذشته تصاویری را در خصوص قتل عام تعداد زیادی از نظامیان عراقی در شهر تکریت منتشر کرد که این اقدام با واکنش و انتقاد اغلب کشورهای جهان مواجه شد.

"جن ساکی" سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، با اشاره به این خبر که از سوی شبه نظامیان داعش منتشر شده آن را اقدامی هولناک دانسته و اعلام کرد که این تصاویر نشان از خصلت خونخواری تروریست ها دارد.

بر اساس این گزارش، ژنرال قاسم الموسوی، سخنگوی ارتش عراق، اصالت این تصاویر را تائید کرده است.

۰۴:۳۲: هشدار مالکی به رسانه ها و سیاستمداران خائن/امنیت و حاکمیت عراق خط قرمز است

نخست وزیر عراق در نشستی با فرماندهان لشگر هفدهم ارتش جنوب بغداد با هشدار به سیاستمداران و رسانه های همسو با تروریستهای تکفیری تاکید کرد ما نیازی به قانون فوق العاده نداریم و ما بر اساس قانون سلامت ملی عمل خواهیم کرد.

نوری المالکی تصریح کرد عراق دیگر از حالا به بعد در برابر تجاوزات داعش و القاعده و کشورهای حامی آنها سکوت نخواهد کرد.

وی از فرماندهان امنیتی خواست هر فرد خائن یا همدست با تروریستها را دستگیر کنند.

۰۴:۰: هفت تروریست داعش در واسط دستگیر شدند

نیروهای ارتش عراق، هفت تروریست داعش را در استان واسط دستگیر کردند.

شاکر جودت فرمانده پلیس استان واسط از دستگیری هفت تروریست وابسته به گروه تکفیری داعش خبر داد و گفت دو نفر از این تروریستها از زندان بادوش گریخته بودند.


یکشنبه 25/3/93

16:19  تحلیلگر شبکه سی‌ان‌ان: داعش میراث جرج بوش رئیس جمهوری پیشین آمریکاست

15:58  گروه عشائر موصل موفق شدند «ابووهب الدمشقی» سرکرده داعش که پست فرماندهی ساحل غربی دجله در موصل را برعهده داشت، به قتل برسانند.

15:55  فیلم اعزام داوطلبان عراقی برای مبارزه با گروهک تروریستی داعش که در پاسخ به ندای مرجعیت حرکت کرده‌اند

15:50  سخنگوی وزارت خارجه فرانسه: پاریس فعلا تصمیمی برای خارج کردن اتباع خود از عراق ندارد

۱۵:۴۳ فتوای آیت الله سیستانی کمر داعش و بعث را شکست

محمد المهری نماینده آیت الله سیستانی در کویت گفت: فتوی آیت الله سیستانی درباره ضرورت جهاد و حل سلاح به شکل کفایی برای شهروندان عراقی کمر داعش و توطئه کنندگان ضد عراق و گروه عزت ابراهیم الدوری و همه بعثی ها را شکست.

وی افزود: با این فتوی جهادی بزرگ، آیت الله سیستانی فرمانده انقلاب اسلامی عراق و تاجی بر سر همه عراقی ها لقب گرفت. این فتوا ملت عراق را از داعش نجات داد، روحیه ارتش را بالا برد و توطئه علیه اسلام اصیل را خنثی کرد.

۱۵:۲۷ نفوذ تروریست ها از مرزهای عربستان برای حمله به زندان ناصریه

یک منبع امنیتی در استان ذیقار اعلام کرد: بر اساس اطلاعات دریافتی تروریست ها از مرزهای عراق با عربستان با هدف حمله به زندان اصلی ناصریه حمله کردند.

این منبع که خواست نامش فاش نشود افزود: یگانهایی از ارتش و نیروهای امنیتی با پوشش هوایی در حال حاضر در اطراف زندان الناصریه مستقر شده اند.

یک منبع امنیتی در نینوی اعلام کرد: نیروهای ویژه موفق به هلاکت طلال الدوری یکی از سرکرده های گروه تروریستی نقشبندیه در نینوی شده اند.

۱۵:۱۰ هلاکت 100 تروریست داعش در تلعفر/42 کشته و زخمی در انفجار بغداد

نیروهای امنیتی عراق امروز طی عملیاتی بیش از 100 تروریست گروه داعش را در منطقه تلعفر در استان نینوا به هلاکت رساندند.

این عملیات با همکاری نیروهای ارتش و عشایر تلعفر انجام شد. پایگاه خبری الغد نیز به نقل از یک منبع امنیتی در بغداد گزارش داد: یک فرد انتحاری خود را در نزدیکی مقبره شیخ عبدالقادر الکیلانی در مرکز بغداد منفجر کرد.

بر اثر این انفجار دستکم 12 نفر کشته و 30 تن زخمی شدند. المیادین نیز گزارش داد که وزارت کشور عراق حمله مسلحانه به ساختمان این وزارتخانه را تکذیب کرد.

۱۴:۵۹ تلاش تونی بلر برای تبرئه از یک اتهام سنگین/ حوادث کنونی نتیجه جنگ علیه عراق نیست!

"سرگئی لاوروف" وزیرخارجه روسیه اخیرا در اظهاراتی آمریکا و انگلیس را مسئول اصلی وقایع هولناک عراق طی روزهای اخیر دانسته بود.

وی تاکید کرده بود: وقایع عراق نتیجه مستقیم شکست ماجراجویی هایی انگلیس و آمریکا در منطقه است.

 "تونی بلر" نخست وزیر سابق انگلیس امروز در اظهاراتی تلاش کرد آمریکا و انگلیس را از نقش داشتن در وقایع عراق که با سیطره داعش بر برخی شهرهای این کشور همراه شده، تبرئه کند.

وی مدعی شد که هیچ ارتباطی میان جنگ انگلیس و آمریکا علیه عراق در سال 2003 و وقایع کنونی در این کشور وجود ندارد و این مسائل ناشی از شکست غرب در تحرک درباره موضوع سوریه است.

۱۴:۳۰ اوضاع عراق نتیجه اهمال در حل بحران سوریه است

اخضر ابراهیمی نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای حل بحران سوریه امروز اظهار داشت: حمله گروه های مسلح در عراق نتیجه رکود جامعه جهانی در حل بحران سوریه طی 3 سال گذشته است.

وی در ادامه گفت که ناتوانی در حل بحران سوریه باعث شده است درگیری از این نوع (درگیری در سوریه) در داخل مرزهای یک کشور محصور نشود و گسترش پیدا کند.

ابراهیمی افزود: متاسفانه جامعه جهانی در حل بحران سوریه اهمال ورزید و [اوضاع کنونی عراق] نتیجه این اهمال است.

۱۳:۱۶ سرنوشت النجیفی همانند سرنوشت صدام خواهد بود

نماینده ائتلاف دولت قانون در گفتگو با پایگاه خبری الیوم الثامن اظهار داشت: سرنوشت اثیل النجیفی استاندار نینوا همانند سرنوشت صدام دیکتاتورمخلوع عراق خواهد بود.

وی افزود: گریختن النجیفی از نبردهایی که ارتش با تروریستها در موصل داشت و عدم همکاری وی با نیروهای امنیتی دلیل اصلی سقوط کامل استان موصل در دستان تروریستها بود.

وی تاکید کرد: النجیفی به طور بسیار خوب و مناسبی با داعش همکاری کرد و به نیروهای امنیتی نیز دستوراتی درباره عدم مجازات تروریستها صادر کرده بود.

۱۲:۵۸ مقابله عشایر تلعفر با داعشی ها در 4 محور/انهدام 4 خودرو داعش در سامراء

شیوخ و عشایر منطقه تلعفر در استان نینوا امروز توانستند در 4 محور با حملات گروه تروریستی داعش مقابله کنند.

به کمک این مقاومت، تروریست ها پا به فرار گذاشتند و شماری از آنها کشته و زخمی شدند.

جنگنده های ارتش عراق امروز 4 خودروی گروه داعش را در منطقه سامراء منهدم کردند. در عین حال گروه جدیدی از داوطلبان مبارزه با داعش وارد سامراء شدند.

۱۲:۱۶ مرجعیت دینی به شدت با تجزیه عراق مخالف است

مرتضی کشمیری نماینده آیت الله سیستانی مرجع تقلید شیعیان عراق در انگلیس اظهار داشت: مرجعیت شیعه به شدت با تجزیه عراق مخالف است و حفظ وحدت اراضی کشور اولویت آن است.

وی ابراز امیدواری کرد که تروریست ها هر چه سریعتر توسط ارتش قهرمان عراق نابود شوند.

۱۰:۴۲ اجبار زنان موصلی به جهاد نکاح/ چهار زن عراقی خودکشی کردند

برخی سرکردگان داعش طی روزهای اخیر زنان موصلی را مجبور به جهاد نکاح کرده اند.

بر این اساس، گروه تروریستی داعش با استفاده از بلندگوهایی در برخی نقاط موصل از مردم می خواهند که زنانشان را به ازدواج نیروهای داعش درآورند.

گفته می شود داعشی ها در شهر موصل دادگاهی را تشکیل داده و کسانی را که از ازدواج دخترانشان با اعضای داعش جلوگیری می کنند را به بدترین نحو مجازات می کنند.

 ۱۰:۱۹ درخواست پناهندگی اسامه و اثیل النجیفی به نروژ

اسامه النجیفی رئیس پارلمان عراق و برادر وی اثیل النجیفی استاندار نینوا از دولت نروژ درخواست پناهندگی کردند.

این اقدام پس از آن صورت می گیرد که دوره پارلمان فعلی عراق تمام شده است و مصونیت اسامه النجیفی به پایان رسیده است. وی پس از پایان مصونیت خود نمی تواند از برادرش اثیل النجیفی که احتمال دارد به خاطر حوادث نینوا بازخواست شود حمایت کند.

۰۹:۱۰حکم شلاق چند جوان در موصل به دلیل تماشای فوتبال جام جهانی

عناصر تروریستی داعش شب گذشته چند جوان ساکن شهر موصل را به دلیل تماشای مسابقات فوتبال جام جهانی شلاق زدند. این جوانان در حال تماشای فوتبال در قهوه خانه های مردمی بودند که از نظر داعش این اقدام لهو و لعب محسوب می شود!

گروه داعش همچنین یک جوان را که ریش نداشت شلاق زدند چرا که به عقیده آنها ریش بلند نداشتن بر خلاف دستور العمل داعش در شهر موصل است.

۰۹:۳۲ داعش دستور آتش زدن کتاب های درسی در موصل را صادر کرد

گروه تروریستی داعش دستور داد تمامی کتاب های درسی در موصل به آتش کشیده شود.

داعش در توضیح این اقدام اعلام کرده است که کتاب های درسی موجود بر خلاف تعالیم اسلام است.

01:27 زمانی که گروهی از داعشی‌ها قصد ورود به روستای زراعیه را داشت با مقاومت ساکنان این روستا مواجه شد که طی این درگیری همسر این زن عراقی زخمی شد و زمانی که یک داعشی قصد زدن تیر خلاص را داشت توسط زن روستایی هدف قرار گرفت و کشته شد.

01:11 رئیس کمیته امنیتی مجلس استان دیالی عراق اعلام کرد که در درگیری میان ارتش عراق با تروریست‌های داعشی در این استان 10 شبه نظامی کشته شدند و 4 خودرو آنها نیز منهدم شد.

01:00 وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد که کشورش آماده است تا 12 میلیون دلار به آوارگان عراقی که درپی بحران امنیتی در این کشور وادار به ترک منازلشان شده‌اند، کمک کند.


شنبه 24/3/93

۲۳:۰۸ : البیاتی خبر داد : احتمال آزادی مناطق اشغال شده عراق تا چند روز دیگر

یک عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق از احتمال آزادی مناطقی که تروریستهای داعش اشغال کرده بودند، تا چند روز آینده خبر داد.

عباس البیاتی خاطر نشان کرد تکریت و سامراء مرحله خطر را پشت سر گذاشته و هدف دوم آزادی موصل است و مناطق اشغال شده طی چند روز آینده آزاد خواهد شد.

 ۲۲:۲۰ : قلیچدار اوغلو : اردوغان تسلیحات داعش را تامین می کند

کمال قلیچدار اوغلو رئیس حزب جمهوری خلق ترکیه فاش کرد سلاحهایی که در اختیار تروریستهای داعش است، از سوی رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه تامین شده است.

 ۲۱:۴۳ : حمله هوایی به مقر نشست سرکرده های داعش در موصل

بالگردهای ارتش محل نشست سرکرده های داعش را در کاخ های ریاست جمهوری در موصل هدف قرار دادند.از سوی دیگر سید صادق الشیرازی از مراجع دینی اعلام کرد: حفظ عتبات مقدسه وظیفه ای بر عهده همگان است. و همه پیروان اهل البیت علیهم السلام باید در راستای حفظ عتبات مقدسه تلاش کنند

۲۰:۳۵ :  ورود نماینده آیت الله سیستانی به سامراء

منابع امنیتی عراقی از ورود نماینده آیت الله سیستانی به سامراء و تدابیر امنیتی شدیددر کربلا خبر دادند.

یک منبع امنیتی عراقی در استان صلاح الدین اعلام کرد: احمد الصافی نماینده مرجعیت دینی به همراه داوطلبان گردانهای مردمی وارد شهر سامراء در جنوب صلاح الدین شد.

از سوی دیگر قیس الخزعلی گفت: اوضاع امنیتی کربلا خوب است و نیروهای امنیتی مطابق یک طرح محکم آماده رویارویی با هر اقدامی هستند.

۲۰:۰۰ :  نماینده ائتلاف دولت قانون: آمریکا فقط حرف می زند/هلاکت دهها عضو داعش در فلوجه

حنان الفتاوی نماینده ائتلاف دولت قانون در پارلمان عراق با بیان اینکه آمریکا در عمل هیچ کمکی به عراق نمی کند دولت این کشور را به افزایش همکاری با ایران تشویق کرد.

از سوی دیگر فرماندهی نیروهای ضربتی عراق  از هلاکت 70 نفر از عوامل گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام موسوم به داعش و زخمی شدن 65 نفر دیگر در فلوجه خبر داد.

۱۹:۲۳ : هلاکت مفتی داعش در شمال شرق بعقوبه / آغاز عملیات پاکسازی منطقه السعدیه

همزمان با آغاز عملیات پاکسازی منطقه السعدیه در استان دیالی از عوامل داعش، منابع خبری از هلاکت مفتی داعش و پنج نفر از همرهان وی در این استان خبر دادن

 ۱۸:۵۷ : اعلام آمادگی هزاران نفر ازاهالی کربلا برای جهاد علیه داعش

استقبال گسترده مردم استان کربلا از فتواهای مراجع دینی مبنی بر جهاد علیه داعش و استعفای دسته جمعی کارمندان دو شبکه ماهواره ای در عراق در اعتراض به سیاستهای مغرضانه این شبکه ها علیه ارتش و مردم این کشور از جمله اخبار امنیتی اخیر عراق به شمار می رود.

۱۸:۴۸ : کشته شدن برادر زن عزت الدوری در شمال بعقوبه

منابع امنیتی عراقی از کشته شدن برادر زن معاون دیکتاتور معدوم در شمال بعقوبه در دیالی خبر دادند.

 حملات آمریکا به داعش ظرف 24 ساعت آینده

رسانه آمریکایی دیلی بیست به نقل از منابع آمریکایی از احتمال آغاز حملات آمریکا به گروه داعش ظرف 24 ساعت آینده خبر داد.

کشته شدن برادر زن عزت الدوری در شمال بعقوبه

منابع امنیتی عراقی از کشته شدن برادر زن عزت الدوری معاون دیکتاتور معدوم عراق صدام در شمال بعقوبه در استان دیالی خبر دادند.

تسلط نیروهای امنیتی بر غرب موصل

منابع امنیتی از تسلط کامل نیروهای امنیتی عراق بر غرب موصل خبر دادند.

سرلشگر ابوالولید فرمانده عملیات نینوا اعلام کرد غرب موصل بطور کامل تحت سیطره است و منطقه تلعفل تحت کنترل است.

همچنین منابع امنیتی از کشته شدن یک سرهنگ سعودی در شهر سامرا خبر دادند

  16:59 ثبت نام ۳ هزار داوطلب مبارزه با داعش در «دیوانیة» عراق: ساکنان استان «دیوانیة» عراق نیز در پاسخ به حکم جهاد مراجع به سوی مراکز ثبت‌نام داوطلبان هجوم آوردند.

16:13 سخنگوی رسمی ستاد فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق، از پاکسازی اغلب مناطق استان صلاح‌الدین خبر داد.

16:07 وزارت خارجه انگلیس روز شنبه اعلام کرد این کشور در اولین مرحله از کمک‌ها به دولت عراق برای مقابله با بحران اخیر، 3 میلیون پوند برای حمایت از آوارگان مناطق شمالی عراق، اختصاص داده است.

15:38:حمله هوایی به جنوب تکریت/بیش از 200 تروریست داعش به هلاکت رسیدند

یک منبع امنیتی در استان صلاح الدین امروز اظهار داشت: نیروهای ارتش عراق در راستای پاکسازی مناطق مختلف این کشور از حضور تروریست ها پایگاه تروریست ها در منطقه بیجی در جنوب تکریت در استان صلاح الدین را بمباران کردند.

14:50:وزارت کشور: اوضاع امنیتی بغداد بسیار باثبات است/تشکیل گروه "اهل الغیره" در بصره

"سعد معن" سخنگوی وزارت کشور عراق امروز اعلام کرد که اوضاع امنیتی در بغداد بسیار باثبات است.

خبر دیگر اینکه عشایر بصره امروز از تشکیل گروهی از داوطلبان به نام گروه "اهل الغیرة" (اهل غیرت)  برای دفاع از استان بصره و عراق و مقدسات آن خبر دادند.

13:24:هلاکت دهها تروریست در حملات هوایی به موصل/ ابو قتاده الموصلی سرکرده داعش کشته شد

یک منبع امنیتی در فرماندهی عملیات نینوا (وابسته به ارتش عراق) اعلام کرد: حملات هوایی ارتش عراق به مواضع گروه تروریستی داعش در برخی مناطق جنوب موصل باعث کشته و زخمی شدن دهها نفر از آنها شده است.

گروه تروریستی داعش اخیرا با تخلیه خیابانهای موصل به مناطق جنوبی این شهر و نقاط مرزی با سوریه گریخته بودند.

12:24:بیانیه جدید آیت الله سیستانی درباره جهاد علیه داعش/ صفهای طولانی در پاسخ به ندای مرجعیت دینی

دفتر آیت الله سیستانی با صدور بیانیه ای آخرین اظهارنظر این مرجع عالیقدر شیعیان درباره جهاد کفایی علیه تروریستهای داعش را منتشر کرد. بنابراین گزارش، آیت الله سیستانی تاکید کرده است در شرایط فعلی ضرورتی برای پیوستن کارمندان و افراد شاغل به جهاد کفایی وجود ندارد و آنها در صورت لزوم در آینده می توانند به جهاد علیه تروریستها بپیوندند.

از سوی دیگر، خبرهای رسیده از عراق حاکی از آن است که مردم عراق برای لبیک گفتن به ندای مرجعیت دینی عراق به طور گسترده در مراکز اعزام حضور پیدا کرده و صفهای طولانی تشکیل داده اند.

11:01:بارزانی: نیروهای پیشمرگه اجازه تهدید علیه کردستان را نمی‌دهند

"مسعود بارزانی" رئیس اقلیم کردستان عراق امروز در اظهاراتی تاکید کرد: نیروهای پیشمرگه در راستای حفاظت از مرزها و جان و مال ساکنان منطقه کردستان حضور دارند و اجازه هر گونه تهدیدی علیه کردستان را نمی دهند.

10:1:ارتش عراق راه های منتهی به کردستان را مسدود کرد

درگیری های ارتش عراق با گروه داعش همچنان ادامه دارد بطوریکه صبح امروز سی ان ان از مسدود شدن راه های منتهی به کردستان از سوی ارتش خبر داد.

9:29:پسر معاون صدام در تکریت به هلاکت رسید

نیروهای امنیتی عراق در جریان پاکسازی مناطق مختلف این کشور از گروه داعش، 50 تروریست را در تکریت به هلاکت رساندند. در جریان این عملیات که مقر تروریست های داعش و سرکردگان حزب بعث را هدف قرار داده بود، احمد عزت الدوری پسر عزت ابراهیم الدوری معاون فراری صدام دیکتاتور معدوم عراق به هلاکت رسید.

8:49:عمار حکیم: عراق را به گورستان داعشی ها تبدیل خواهیم کرد

عمار حکیم رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق با سخنرانی در یکی از پادگان های داوطلبانه مردم این کشور گفت: عراق به گورستان گروه تروریستی داعش تبدیل خواهد شد. وی در ادامه گفت که از اهل سنت، مسیحیان و ایزدی ها همچون اهل تشیع دفاع خواهد کرد.

4:30:تعداد داوطلبان مبارزه با داعش به یک میلیون و 200 هزار نفر رسید/پاکسازی کامل سه منطقه صلاح الدین

تعداد داوطلبان پیوستن به ارتش برای جنگ با تروریستهای تکفیری در پاسخ به فراخوان مرجعیت عالی دینی عراق و درخواست نوری المالکی به یک میلیون و 200 هزار نفر رسید.

مراکز ثبت نام داوطلبان پیوستن به نیروهای مسلح به ویژه ارتش با استقبال گسترده قشرهای مختلف مردم عراق حتی افراد مسن روبرو شده تا جایی که رسانه های عراق تعداد داوطلبان را بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر اعلام کرده اند.خبر دیگر اینکه سه منطقه صلاح الدین از وجود داعش پاکسازی شد.

از سوی دیگر المیادین گزارش داد وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد با ایران درباره اوضاع عراق بحث و تبادل نظر نمی کند.

۰۳:۲۲ : اعلام آمادگی چین برای کمک به عراق

چین با بیان اینکه تحولات امنیتی عراق را به دقت تحت نظر دارد، از بغداد خواست هر کمکی را که نیاز دارد به پکن ارائه کند.

۰۲:۳۸ :  هلاکت 10 نفر از سرکردگان بعثی های صدامی/ شهر الدور هم پاکسازی شد

یگان مبارزه با تروریسم عراق از کشته و زخمی شدن 47 تروریست از سرکردگان حزب منحله بعث و باند تروریستی داعش در حملات هوایی کوبنده به مخفیگاه آنها در شمال تکریت خبر داد.یگان مبارزه با تروریسم اعلام کرد در حملات هوایی کوبنده ارتش عراق به مواضع تروریستهای تکفیری و بعثی های صدامی در شهر الدور در شمال تکریت، 47 نفر از سرکردگان حزب منحله بعث از جمله فرزند عزت الدوری مرد شماره دو رژیم بعثی سابق و سرکردگان داعش کشته و زخمی شدند.


جمعه 23/3/93

23:59 دارالفتوی مصر عضویت در داعش را حرام اعلام کرد.

۲۳:۵۷ : تلفات سنگین داعش در نبردهای آزادسازی/هلاکت 100 تروریست در یک روز

منابع امنیتی در عراق از تلفات سنگین تروریستهای داعش در روز جمعه و هلاکت دست کم 100 نفر از آنها خبر دادند.

۲۳:۱۳  : مالکی : عملیات پاکسازی شهرها از تروریستها آغاز شده است

نخست وزیر عراق تاکید کرد نیروهای مسلح، عملیات پاکسازی شهرها را از وجود تروریستها آغاز کرده اند.

نوری المالکی ضمن صدور فرمان جذب افراد داوطلب مبارزه با داعش، درباره هر گونه سهل انگاری یا همکاری با تروریستها هشدار داد و از نقش برجسته مراجع دینی در حمایت از ارتش در نبرد با تروریستها تمجید کرد.

۲۲:۲۳ : اوباما : نیروی نظامی به عراق اعزام نخواهیم کرد

رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد عراق به حمایتهای لجستیکی نیاز دارد و واشنگتن هرگز نیروی نظامی به این کشور اعزام نخواهد کرد.

باراک اوباما روز جمعه در سخنانی اظهار داشت عراق از حمایتهای بین المللی در رویارویی با چالشهای امنیتی برخوردار خواهد شد.

۲۱:۲۰  : مفتی داعش به هلاکت رسید

یک منبع در یگان مبارزه با تروریسم از هلاکت یکی از سرکردگان گروه تروریستی داعش موسوم به مفتی شرعی خبر داد.این منبع افزود نیروهای کماندویی در یک عملیات پیشدستانه، صقر الناصری مفتی شرعی گروه تروریستی داعش را در شهر تکریت به هلاکت رساندند و جسد وی به یک مرکز امنیتی نزدیک منتقل شد.

20:20:نوری المالکی وارد سامراء شد

نوری المالکی نخست وزیر عراق در رأس یک هیأت نظامی وارد شهر سامرا شد. او در این سفر وضعیت امنیتی شهر سامرا را با استاندار استان صلاح الدین مورد بررسی قرار خواهد داد.


19:10  فراز کیلانی، از خبرنگاران بی بی سی در بغداد می‌گوید مردم پایتخت عراق نگران تکرار جنگ داخلی سال‌های 2006 تا 2008 هستند.

19:00 بشیر الزیدی، خبرنگار بخش عربی بی‌بی‌سی: در تکریت صف‌های طولانی خودروها در مقابل پمپ بنزین‌ها به چشم می‌خورد. طول یکی از صف‌ها بیش از دو کیلومتر بود. برخی آرایشگاه‌های مردانه روی شیشه‌های خود نوشته‌اند که دیگر صورت مردها را اصلاح نمی‌کنند. (اصلاح صورت و تراشیدن ریش قبلا از سوی جنگجویان سنی عراق ممنوع شده است)

18:10:ورود نیروهای مردمی به سامرا
 
هزاران نفر از نیروهای داوطلب مردمی برای حفظ و حراست از اماکن مقدس وارد این شهر مقدس شدند.

17:53:خروج صدها پرسنل نظامی آمریکا از یک پایگاه هوایی در شمال بغداد

دولت آمریکا با خارج کردن پرسنل نظامی خود از یک فرودگاه در حومه بغداد به پیشروی تروریست های داعش به سمت این شهر واکنش نشان داد. این نیروها در یک پایگاه نیروی هوایی ارتش عراق موسوم به بلد مستقر شده بودند.   

به گفته مقامات نظامی آمریکا این پرسنل نظامی آمریکایی که در حال آماده کردن زمینه تحویل جنگنده های F-16 به عراق بوده اند، به بغداد منتقل شده اند. در زمان اشغال عراق حدود 3 هزار و 600 نظامی آمریکایی در پایگاه هوایی بلد مستقر شده بودند که بسیاری از آنها پس از تحویل این پایگاه به ارتش عراق در سال 2011 از آن خارج شدند.

17:45: جان کری: از اوباما انتظار اقدامات فوری در عراق داریم
 
وزیر خارجه آمریکا در یک نشست خبری گفت: از اوباما انتظار اقدامات فوری در عراق داریم. وی با خطرناک خواندن اوضاع عراق از سیاستمداران این کشور خواهان اتحاد در مقابل گروههای مسلح شد. وی داعش را دشمنی وحشی خواند و از تمرکز دولت آمریکا بر اوضاع عراق خبر داد.
 
17:24:گزارش سازمان ملل از وضعیت موصل پس از اشغال داعش
 
"رابرت کلویل" سخنگوی کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل متحد امروز در گزارشی اعلام کرد: شمار کشته شدگان در روزهای اخیر پس از حمله اسلامگرایان افراطی به شهر موصل به صدها نفر رسیده است.

در این گزارش آمده است: 17 نفر از کشته شدگان غیر نظامیان و کارمندان پلیس و دستگاه قضایی در شهر موصل هستند که توسط عناصر داعش اعدام شده اند.

17:02:علمی اهل سنت بصره: نبرد در برابر داعش یک واجب ملی و شرعی مقدس است
 
علمای اهل سنت عراق در استان بصره از آمادگی کامل اهل سنت این کشور برای دفاع از خاک عراق در برابر تروریسم خبر دادند. علمای اهل سنت عراق در استان بصره اعلام کردند: گروه داعش نماینده هیچ یک از اهل سنت یا اهل شیعه نیست بلکه انسان عراقی را هدف قرار داده است.
 
16:58:هلاکت 66 تروریست داعش در مناطق مرزی استان صلاح الدین
 
یک منبع لواء ابوالفضل العباس (ع) امروز اعلام کرد که 66 تن از عناصر گروه تروریستی در درگیری با نیروهای امنیتی عراق در مناطق مرزی استان صلاح الدین به هلاکت رسیده اند.


13:16:حضور 3 هزار شهروند ترک در بین تروریست های داعش
 
در کنار تروریست های داعش که پس از حمله به موصل تمامی کارکنان سرکنسولگری ترکیه در این شهر را به گروگان گرفتند، نزدیک به 3 هزار شهروند ترک می جنگند. بر این اساس این افراد از کشورهای مختلف از جمله فنلاند، الجزایر، آلمان و حوزه بالکان بوده و از طریق مرز سوریه به داعش محلق شده اند.
 
12:55:افتتاح دفاتر جذب نیروی داوطلب برای مقابله با داعش در استان های عراق
 
شماری از استانداران عراق در بیانیه ای اعلام کردند که از دولت و نیروهای مسلح عراق در مبارزه با تروریسم حمایت می کنند.

در این بیانیه که از سوی استانداران بابل، نجف، المثنی، واسط، دیاله و القادسیه تهیه شده آمده است: دفاتری برای جذب داوطلبانه مردم برای مقابله با تروریست ها در برخی استان های عراق ایجاد شده است.

12:41:خلاء امنیتی در برخی مناطق دیاله/داعش در نفوذ به غرب استان الانبار ناکام ماند

یکی از مسئولان امنیتی منطقه السعدیه در استان دیاله امروز اظهار داشت: در نتیجه عقب نشینی شماری از نیروهای ارتش و پلیس از پایگاه های خود طی 24 ساعت گذشته خلاء امنیتی در برخی نواحی السعدیه ایجاد شده است.

11:43:اوضاع عراق خارج از کنترل نیست/وضعیت موصل ناشی از پیامدهای بحران سوریه است
 
هوشیار زیباری وزیر امور خارجه عراق اظهار داشت: اوضاع موصل و مناطق خارج از کنترل دولت شبیه دوران پس از سقوط رژیم صدام است.

وی با بیان این مطلب افزود: اوضاع عراق خارج از کنترل نیست و می تواند به وضعیت قبل و حتی بهتر از آن بازگردد. زیباری خاطرنشان کرد: بهبود اوضاع در گروی اتخاذ اقدامات عملی و پویا و نیز بازنگری در ساختار نیروهای مسلح است.

 
11:12:گفتگوی تلفنی بایدن و مالکی/کری: اوباما درباره عراق تصمیمات فوری اتخاذ می کند
 
جو بایدن معاون رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته در تماس تلفنی با نوری المالکی نخست وزیر عراق اوضاع امنیتی این کشور را مورد بحث و بررسی قرار داد.
 
10:27: اخبار ضد و نقیض از وضعیت جلولاء در نزدیک مرز ایران
 
رسانه های خارجی اخبار ضد و نقیضی را درباره وضعیت جلولاء در نزدیک مرزهای ایران و سیطره داعش بر این منطقه منتشر کرده اند.
 
9:58: فابیوس: پیشروی گروه های افراطی حاکمیت عراق و ثبات منطقه ای را تهدید می کند
 
لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه در بیانیه ای خواستار اقدامات فوری جهانی برای کمک به اوضاع عراق شد. در این بیانیه آمده است: تحرکات اسلامگرایان افراطی حاکمیت عراق را تهدید می کند. وی خاطرنشان کرد که پیشروی دولت اسلامی در عراق و شام موسوم به داعش تهدیدی برای وحدت و حاکمیت عراق است و همچنین تهدیدی خطرناک برای امنیت و ثبات منطقه محسوب می شود.

04:19 پیشروی نیروهای ارتش در موصل/جنگنده های عراقی مواضع داعش در موصل را هدف قراردادند

04:03 منع آمد و شد در بغداد/4 ورودی شهر بغداد بسته شدند

03:51 عملیات هوایی موفق ارتش عراق در اطراف سامرا/تقویت نیروهای امنیتی در سامرا

 03:21 هلی‌برد نیروهای ویژه ارتش عراق به داخل شهر موصل

03:03 اخبار ضد و نقیض از درگیری در جنوب بغداد

02:53 تروریست‌های داعشی در اطراف خانقین

02:24 مقامات محلی در کرکوک: مسیر زمینی با بغداد قطع شده است

00:45 هزار نفر از نیروهای بسیج مردمی وارد سامرا شدند

پنجشنبه :93/3/22

20:50: عقب نشینی داعش از موصل و سایر شهرها
 
هوشیار زیباری وزیر خارجه عراق از عقب نشینی داعش از موصل و سایر شهرهای عراق خبر داد.
 
20:15:حرکت نیروهای ویژه عراق به سمت فرودگاه موصل
 
نیروهای ویژه عراق از چند جهت به سمت فرودگاه موصل حرکت کرده اند.

19:27 وزیر خارجه عراق گزارش‌های پیشین درباره درخواست عراق از آمریکا برای دخالت در بغداد را رد کرد و گفت: «هیچ‌کس خواستار دخالت نظامی آمریکا در عراق نشده است.»

19:04 اتحادیه عرب برای بررسی اوضاع عراق نشست فوق‌العاده تشکیل می‌دهد

 19:00 تیپ کمکی استان بصره برای مقابله با داعش عازم نینوی شد.

15:38 آمادگی برای بزرگترین عملیات نظامی ارتش عراق در موصل

14:07:عقب نشینی ناگهانی نیروهای داعش از موصل/ حرکت تروریستها به سوی نقاط مرزی سوریه

شاهدان عینی در شهر موصل امروز اعلام کردند: نیروهای داعش از ساعتی پیش در پی رسیدن دستوراتی درباره عقب نشینی به سوی منطقه ربیعه، خیابانهای موصل را تخلیه کردند. بنابر اعلام شاهدان، هم اکنون هیچ نشانه ای از نیروهای داعش در خیابانهای موصل دیده نمی شود و به نظر می رسد به طورکامل از این شهر عقب نشینی کرده اند.

این منابع از دستورات فرماندهان داعش به نیروهای تحت امر خود در زمینه لزوم عقب نشینی به منطقه ربیعه در 125 کیلومتری موصل و در نزدیکی مرز سوریه خبر می دهند.

14:02حمله مجدد تروریستها به سامرا ناکام ماند/ شورای امنیت اقدام علیه داعش را بررسی می‌کند

سرلشکر "فاضل برواری" فرمانده نیروهای کماندویی ارتش عراق امروز از ناکام ماندن حمله گروه تروریستی داعش به شهر سامرا خبر داد. وی اعلام کرد: نیروهای یگان طلایی تلاش تروریستها برای نفوذ به سامرا را ناکام گذاشتند و هم اکنون شرایط کاملا امن است.

از سوی دیگر، منابع سیاسی در عراق اعلام کردند: شورای امنیت سازمان ملل در نظر دارد با برگزاری نشستی تدابیر احتمالی و اقدام علیه داعش در عراق را بررسی کند.


12:06 حمله ناکام تروریستها به کرکوک/ 17 عضو داعش کشته و زخمی شدند

 
یک منبع امنیتی در گفتگو با خبرنگار پایگاه عراقی السومریه نیوز اظهار داشت: درگیریهای نیمه شب گذشته میان داعش و نیروهای پیشمرگه کردستان عراق در کرکوک با کشته و زخمی شدن 17 تروریست همراه شد.

12:05 به مناسبت اشغال کنسول‌گری ترکیه در موصل: ترکیه و انتخاب سخت حمایت یا عدم حمایت از تروریسم

12:04 درگیری پلیس با داعش در جنوب بغداد/۱ پلیس عراقی کشته و ۵ نفر زخمی شدند 

11:39 بان‌کی‌مون خواستار اتحاد جامعه‌ بین‌المللی با عراق برای مقابله با داعش شد

10:46:واکنش داوداوغلو به اقدامات داعش/ کسی نباید قدرت ترکیه را آزمایش کند
 
"احمد داود اوغلو" وزیرخارجه ترکیه پیش از ترک نیویورک به مقصد آنکارا، درباره اقدامات اخیر تروریستها در موصل اظهار داشت: ما به شدیدترین نحو ممکن با کسانی که به شهروندان ما آسیب برسانند، برخورد می کنیم.

08:00:تاکید سران سیاسی بر وحدت ملی عراق و مجازات خاطیان
 
در پی ناامنی های اخیر در نقاط مختلف عراق به ویژه استانهای صلاح الدین، نینوا و الانبار سران سیاسی عراق در منزل "ابراهیم الجعفری" رئیس ائتلاف ملی در بغداد گرد هم آمدند.

این نشست با حضور "نوری المالکی" نخست وزیر عراق و "اسامه النجیفی" رئیس پارلمان و برخی دیگر از سران سیاسی این کشور برگزار شد.


03:01 سوزان رایس: آماده کمک به عراق برای مقابله با داعش هستیم

01:59 شورای امنیت اقدامات داعش در عراق را «به شدیدترین لحن ممکن» محکوم کرد

01:59   نشست سران عراق در دفتر ابراهیم الجعفری

رسانه های عراق لحظاتی پیش از آغاز نشست ملی با حضور نخست وزیر، رئیس پارلمان، رئیس ائتلاف ملی و رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق خبر دادند.

بر اساس گزارش الفرات، نشست ملی در دفتر ابراهیم الجعفری نخست وزیر اسبق با حضور نوری المالکی نخست وزیر، اسامه النجیفی رئیس پارلمان، سید عمار حکیم رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق آغاز شده است.

این نشست به دعوت ابراهیم الجعفری با هدف بررسی اوضاع امنیتی به ویژه سیطره گروه تروریستی داعش بر برخی مناطق موصل و صلاح الدین برگزار شده است.

یک منبع آگاه به الفرات گفت این نشست با حضور ابراهیم الجعفری، سید عمار حکیم، نوری المالکی، خضیرالخزاعی معاون رئیس جمهور، اسامه النجیفی رئیس پارلمان، روز نوری شاورس و حسین شهرستانی معاونان مالکی، براهم صالح

از رهبران ائتلاف کردستان عراق، عدنان الجنابی از اعضای ائتلاف الوطنیه، یونادم کنا رئیس فراکسیون الرافدین، هاشم الهاشمی دبیرکل فراکسیون الفضیله و صالح المطلک به همراه سلمان الجمیلی از رهبران ائتلاف متحدون در حال برگزار است.


۰۰:۵۸ : نشست فوق العاده ناتو درباره حوادث موصل/سفر نیمه تمام داود اوغلو به نیویورک

همزمان با درخواست ترکیه از ناتو برای برگزاری نشست فوری درباره حوادث موصل، وزیر خارجه ترکیه هم سفر خود به نیویورک را نیمه تمام گذاشت و به تصمیم گرفت به کشورش بازگردد.
 
۰۰:۱۴: سیطره ارتش بر فرودگاه موصل/نشست سران عراق در منزل ابراهیم الجعفری

آغاز نشست ملی با حضور مالکی، حکیم، الجعفری و النجیفی

رسانه های عراق از آغاز نشست ملی با حضور نخست وزیر، رئیس پارلمان، رئیس ائتلاف ملی و رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق خبر دادند.

بر اساس گزارش الفرات، نشست ملی در دفتر ابراهیم الجعفری نخست وزیر اسبق با حضور نوری المالکی نخست وزیر، اسامه النجیفی رئیس پارلمان، سید عمار حکیم رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق و برخی دیگر از مقامات سیاسی با هدف بررسی اوضاع امنیتی به ویژه سیطره گروه تروریستی داعش بر برخی مناطق موصل و صلاح الدین برگزار شده است.چهارشنبه 21/3/93


۲۳:۳۸: استاندار کربلا : اوضاع امنیتی کربلا عالی است/ مردم به شایعات توجه نکنند

عقیل الطریحی استاندار کربلای معلی تاکید کرد عشایر و بزرگان و مردم کربلا همواره مواضع شرافتمندانه در رویارویی با گروههای تکفیری و تروریستی داشته اند و همه باید در حفظ امنیت و مقابله با شایعات مشارکت کنند.

۲۲:۴۸: نماینده پارلمان عراق در گفتگو با  خبرگزاری مهر :آنچه در موصل رخ داد کودتا علیه دموکراسی بود/ رد پای آمریکا و اسرائیل در ناآرامی ها

نماینده شهر موصل و استان نینوا در پارلمان عراق رخدادهای این شهر و فروپاشی امنیتی را که در مناطق مختلف عراق رخ داده به کودتای سیاسی و نظامی علیه دموکراسی در این کشور تشبیه کرد و درباره پیامدهای خطرناک آن هشدار داد.

شیخ محمد تقی مولا نماینده عضو فراکسیون المواطن(مجلس اعلای اسلامی عراق) از استان نینوا به مرکزیت موصل در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری مهر ، رخدادهای این شهر و از هم گسیختگی امنیتی را که در مناطق مختلف عراق رخ داد به کودتای سیاسی ونظامی علیه دموکراسی در این کشور تشبیه کرد و هشدار داد در صورتی که اقدامی جدی علیه این تجاوزات صورت نگیرد تا چند روز دیگر شاهد ورود تروریستها به شهرهای مذهبی و به ویژه سامرا و کربلا خواهیم بود. وی بر دست داشتن آمریکا و رژیم صهیونیستی در ناآرامی های عراق تاکیدکرد.
 
۲۲:۰۰: ورود 4000 نظامی آمریکایی به فرودگاه بغداد
 
منابع امنیتی از حضور 4000 نظامی آمریکایی به فرودگاه بین المللی بغداد برای پشتیبانی از نیروهای امنیتی عراق در جنگ علیه داعش خبر دادند. این چهار هزار نظامی آمریکایی از پایگاه نظامی در ترکیه برای حمایت از ارتش عراق ضد داعش مطابق با توافقنامه استراتژیک میان دو کشور وارد عراق شده اند.
 
۲۱:۳۱: حمایت اتحادیه اروپا و عرب از عملیات ضد داعش/اعزام نیروی کمکی به سامراء
 
حمایت اتحادیه اروپا و اتحادیه عرب از عملیات ضد داعش، اعزام نیروی کمکی به سامراء و صلاح الدین و آزاد سازی تکریت از آخرین اخبار امنیتی عراق است.
 
۲۰:۳۶: اخبار هولناک از احتمال منهدم شدن سد موصل/ جان 250 هزار نفر در خطر است
 
انهدام سد موصل که بزرگترین سد در عراق به شمار می رود، یک خطر جدی در مبارزه ارتش عراق با تروریست های داعش است. بر این اساس در صورت منهدم شدن این سد، حجم آب عظیمی که در پشت آن جمع شده به سمت شهر جاری شده و جان صدها هزار نفر را به خطر می اندازد.
 
۲۰:۰۷:درگیری سنگین داعش و ارتش در ورودی سامرا/ کینه شدید تروریستها از امامین عسکریین(ع)
 
یک منبع امنیتی در استان صلاح الدین از درگیریهای شدید گروه تروریستی داعش و ارتش عراق در ورودی شهر سامرا خبر می دهند.
 
۱۸:۳۹: نشست ویژه رهبران عراق در منزل ابراهیم الجعفری/ داعش 300 زندانی را در تکریت آزاد کرد
 
نشست ویژه مسئولان برجسته عراقی در منزل ابراهیم الجعفری، فرار 300 زندانی از سوی داعش در تکریت و اعدام 15 داعشی از سوی ارتش عراق از آخرین اخبار عراق است.
 
۱۷:۵۹:نیروهای ارتش عراق وارد موصل شدند/ سیطره تروریستها بر شبکه تلویزیونی صلاح الدین
 
نیروهای امنیتی عراق با ورود به برخی مناطق موصل عملیات پاکسازی و خنثی کردن بمبهای کار گذاشته شده توسط تروریستها را آغاز کردند.
 
۱۷:۴۶ :ابو الولید با لشگری عظیم در نزدیکی موصل اردو زد
 
منابع امنیتی عراقی اعلام کردند: نیروی نظامی گسترده ای به فرماندهی سرلشکر ابو الولید از سوی فرمانده کل نیروهای مسلح مامور آزادسازی موصل از لوث داعش شده است.
 
۱۷:۴۴ :مرکز پلیس العوجه در تکریت به آتش کشیده شد/ انفجار کلیسای شهر موصل توسط داعش
 
یک منبع امنیتی در استان صلاح الدین اعلام کرد: تروریستهای داعش مرکز پلیس العوجه در تکریت (جنوب استان صلاح الدین) به آتش کشیدند.

در تحولی دیگر، منابع امنیتی از وقوع انفجاری شدید در یکی از کلیساهای شهر موصل که تحت کنترل تروریستها داعش قرار دارد، خبر می دهند.

۱۷:۳۵: انتشار نقشه حملات داعش به شهرهای عراق
 
گروه تروریستی داعش با انتشار یک نقشه اعلام کرد شماری از شهرهای شمال عراق را کاملا تصرف کرده و مدعی شد شمار دیگری از شهرها را نیز تا حدودی به کنترل خود درآورده است.
 
۱۷:۲۴:تسلط داعش بر تکریت و فرودگاه الظلوعیه در صلاح الدین
 
منابع امنیتی اعلام کردند: داعش پس از درگیری با واحدهای نظامی ارتش عراق به طور کامل بر شهر تکریت مرکز استان صلاح الدین مسلط شده است.
 
۱۷:۱۶ :تشکیل ارتش جدید برای رویارویی با داعش/ مردم نینوا سلاح به دست گرفته اند
 
"نوری المالکی" نخست وزیر عراق امروز در یک کنفرانس خبری تاکید کرد: مقامات عراقی پس از مشاهده کوتاهی نیروهای ارتش، در تلاش برای تشکیل ارتشی جدید با استفاده از نیروهای داواطلب جهت جنگیدن با نیروهای داعش هستند.
 
۱۷:۱۲ :آمادگی عشایر برای بازپس گیری الحویجه/ داعش سرکنسول ترکیه در موصل را ربود
 
آمادگی عشایر برای بازپس گیری الحویجه، تشکیل گردانهای اسود نینوی در بصره و درگیری های شدید میان پیشمرگان و داعش در جنوب غرب نینوا و تسلط داعش بر کنسولگری ترکیه در موصل از مهمترین اخبار عراق به شمار می رود.
 
۱۶:۵۳ : اثیل النجیفی: فرماندهان امنیتی موصل باید در دادگاه های نظامی محاکمه شوند
 
اثیل النجیفی استاندار نینوا اعلام کرد: نیروهای امنیتی عراق در موصل و کرکوک به دلیل شایعات از بین رفتند.
 
۱۶:۰۷:ارتش عراق حمله داعش به غرب بغداد را دفع کرد
 
یک منبع امنیتی وابسته به وزارت کشور عراق اعلام کرد: در درگیری های شدید شب گذشته تا بامداد امروز میان ارتش عراق و اعضای گروهک داعش در منطقه الزبدان در منطقه ابوغریب در غرب بغداد دو نظامی عراقی کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند.
 
۱۵:۵۸:هشدار درباره خطر تروریسم/مجامع بین الملل به مسئولیت خود عمل کنند
 
رئیس ائتلاف العربیه ضمن درخواست نشست فوری برای بررسی اوضاع امنیتی عراق از مجامع بین المللی خواست که به مسئولیت خود عمل کنند.
 
۱۵:۵۸: کشته و زخمی شدن 11 نفر در انفجار خودرو بمبگذاری شده در بصره
 
یک منبع امنیتی در استان بصره از کشته شدن دو نفر و زخمی شدن 9 نفر دیگر بر اثر انفجار خودرو بمبگذاری شده در بازاری مردمی در منطق سفوان در جنوب غرب بصره خبر داد.
 
 

برچسب ها: داعش عراق تروریسم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۳
غیر قابل انتشار: ۶
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۲
1
3
سلام
الان بادیدن این عکس سرداراسکندری
قلبم به درد اومد در سایت شیعه نیوز
لینکش رو برات قرار می دم
بذار مردم ببیند که جنایتی داره تو عالم میشه...
http://www.shia-news.com/fa/news/74273
امیر
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۳
3
6
از گـرد حــریم کبریا دور شوید
از خـاک بهشت شیعه ها دور شوید
تــا خـشم ابالفضل هـویدا نشده
ای سـگ صـفتان ز سامرا دور شوید
محمد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۴
4
10
اي برادران سني و شيعه نگذاريد فرزندان زنا زاده ابوسفيان (بني اميه ) به مسلمانان مسلط شوند
ناشناس
UNITED STATES
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۴
5
9
تارزیم عربستان درراس قدرت باشند همین است ومسلمین روی آرامش نخواهنددید.بهترین استرازی ایجاد درگیری درخود عربستان وازبین بردن سعودی است.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۳/۳۰
از قبل هم گفتیم لازمه چند تا بمب در ریاض منفجر بشه تا سعودی ها حساب خودشون را بدونن البته انکارا و استانبول هم فراموش نشه که اونا هم از حامیان داعش هستن
مجید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۵
3
13
بیایید یکسال حج نروید.چرا پول خود را به وهابیون میدهید تا از ان برای داعشی های زنا زاده زن وسلاح تهیه شود.لعنت خدا بر ال زیادوال مروان تا قیامت.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۷:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۸
0
0
سلام
دو خبر تاسف بار دیگر هم به خبرها اضافه شد که در کنییا گروه داعش قدرت عجیبی پیدا کرده و گروه جدید با همان آرم و تشکیلات به راه انداخته که خداوند رحم کنه و دست به کشتار و تخریب وسیعی زده.
و در اردن هم به شکل مستمر پا گرفته و این خبرها واقعا ناوشایند هستش.
خدا کنه دستگاه دیپیلماسی ما هرچه سریعتر در منطقه خودش رو فعال تر نشان دهد.
كارمند مترو
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۹
2
2
با سلام
اين روزها آدم وقتي يادش ميوفته تو ايران يه قاسم سليماني داريم آرام ميشه .
حاج قاسم دوستت داريم .
تا شما هستي ما ايراني ها در امان هستيم
خدايا از عمر من كم كن به عمر پر عزت حضرت جناب آقاي سردار سپهبد حاج قاسم سليماني اضافه كن .
تا اين سردار دلاور و همراهانشان و رهروانشان هستند اين مملكت بيمه ميباشد .
كاش بشود به طور خاص فعاليتهاي اين عزيز دوست داشتني به جوانان توضيح داده شود .
حاج قاسم نوكرتم . فداي قد و بالات كه هر وقت عكس و فيلم شما رو تو اخبار و جرايد ميبينم بي اختيار اشك ميريزم .
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۹
1
4
لعنت بر داعش
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۳
1
6
آقای سفیر عراق اگر آمریکا مدافع و پرورش دهنده داعش است، چرا دست نیاز به سویش دراز کردید و التماس کمک از او دارید؟؟؟!؟!؟!