کد خبر: ۲۶۴۱
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۲۰:۲۸
اظهارات مدیرعامل فارس در جایگاه معلم اخلاق رسانه ای

مدیرعامل خبرگزاری فارس در اظهاراتی پیرامون سایت ها افزود: درباره سایتها مکانیزم نظارتی نداریم، فرد یه دامینی گرفته مطلب می نویسد، از وی شکایت می شود؛ اصلا کی هست این آقا داره اونجا فحش می ده حرف های بی ربط می زنه ...

مدیر عامل خبرگزاری فارس در اظهاراتی رسانه های کشور را به رعایت اخلاق رسانه ای دعوت کرد.

به گزارش «شفاف» حمیدرضا مقدم فر مدیر عامل خبرگزاری فارس که به عنوان کارشناس رسانه ای در برنامه تلویزیونی "ایران88" شبکه سه شرکت کرده بود در پاسخ به مجری برنامه درباره علت های روی آوردن رسانه ها به برخی رفتارهای غیراخلاقی رسانه ای گفت: اگر عرصه انتخابات عرصه جنگ و مخاصمه تعریف شود یا عرصه ای برای رقابت جهت خدمت به مردم، مسیر آنها معلوم می شود.

وی در این خصوص افزود: اگر این عرصه، عرصه جدال تعریف شود رقیب به هر وسیله ای زمین زده می شود.

مقدم فر در این خصوص توصیح داد: برخی رسانه ها از غربی ها الگو می گیرند و از هر وسیله ای استفاده می کند.

مدیرعامل خبرگزاری فارس در ادامه با بیان اینکه سطح خبرگزاری فارس ملی است در ادامه با انتقاد از کسانیکه به ساختارهای پذیرفته شده کشور حمله می کنند گفت: باید از وعده های غیرقابل اجرا و نامربوط پرهیز کرد.

وی که دائما بر حرکت های حرفه ای در عرصه رسانه تاکید می کرد همکاران رسانه ای خود را به ملاحظه بیشتر فرا خواند.

مقدم فر در ادامه با بیان اینکه در خبرگزاری فارس روزانه 1200 خبر تولید می شود گفت: در تولید این اخبار تقید همه کارکنان این است از اصول خارج نشوند و عدم تخریب افراد خط قرمز رسانه ماست.

وی در ادامه با ادعای اینکه قانون مدونی برای سایت ها نداریم گفت: البته برخی از سایتها برای رسمیتشان رفته اند و تشکیل پرونده دادند اما قانون در خصوص آنها الزام آور نیست.

مقدم فر در ادامه با بیان اینکه تولید وبلاگ ها و سایت ها که فعالیتشان به صورت غیررسمی است و حجم انبوهی پیدا کرده و دارای پیام هستند از نهادهای نظارتی خواست فعالیت خود را در این زمینه بیشتر کنند.

میهمان حضوری برنامه ایران 88 در ادامه به سخنان میهمان تلفنی برنامه یعنی حمید رسایی اشاره کرد و گفت: رسانه ها تکلیف خود را مشخص کنند که از چه روش رسانه ای پیروی می کنند.

به گزارش «شفاف» نکته قابل توجه در این خصوص این است که حمید رسایی چندی پیش در وب سایت شخصی خود نوشته بود دکتر لاریجانی از نامزدی خاص حمایت می کند که بعدها تکذیب شد.

مقدم فر در ادامه با اشاره به اینکه بخشی از جامعه رسانه ای ما دچار بیماری است، نامزدهای انتخاباتی را به نظارت بر رسانه های خود و کنترل آنها دعوت کرد.

وی در نصیحتی به برخی رسانه ها درباره روش های رسانه ای شان گفت: آنها با این کار اول به خود آسیب می زنند.

وی تلاش برای نوکری به مردم را الگوی درست خواند و از رقابت و مبارزه به شیوه غربی انتقاد کرد و گفت: در غرب حجمه و تخریب، انتشار عکس و مطالب خاص و زیر سوال بردن فعالیت های قبلی کاندیدا قبیح نیست. وی تاکید کرد این راه درست نیست و الان بخشی از جامعه رسانه ای ما مریض است.

مدیرعامل خبرگزاری فارس در اظهاراتی پیرامون سایت ها با ادعای اینکه مکانیزم نظارتی خاصی در خصوص سایتها وجود ندارد افزود: فرد یه دامینی گرفته مطلب می نویسد، از وی شکایت می شود؛ اصلا کی هست این آقا داره اونجا فحش می ده حرف های بی ربط می زنه ...

وی افزود اینها به کنار، ما از رسانه های رسمی کشور از قبیل خبرگزاری ها و روزنامه ها انتظار داریم.

در این لحظه مجری برنامه از مقدم فر پرسید که آیا این فضا با موعظه درست می شود؟ که پاسخ قطعی مدیرعامل فارس یک کلمه بود: نه !
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۲۴ - ۱۳۸۸/۰۲/۱۵
0
0
واقعا كه! به جاي آنكه اخلاق رسانه‌اي را از امثال آفتاب، بازتاب،بازناك (ببخشيد تابناك)، فردا و شفاف ياد بگيرند رفتند سراغ چه كسي!
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۳۲ - ۱۳۸۸/۰۲/۱۵
0
0
خدمت مدیرعامل عزیز خبرگزاری فارس عرض کنم شما را ارجاع می دهم به حکایت کهن و پر نغز که می گوید : رطب خورده کی کند منع رطب؟
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۴۴ - ۱۳۸۸/۰۲/۱۷
0
0
آقای محترم -مرز آزادی رسانهارا.شما تعیین می کنیدلطفا واقع بین باشید مردم آگاه هستندمن وشما وسیله خد مت هستیم نه ارباب مردم از امام (ره)یادبگیریم در س اخلاق را