کد خبر: ۲۶۶۲
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۱:۰۵

نتایج جدیدترین نظرسنجی ها از پیشتازی محمود احمدی نژاد در عرصه انتخابات ریاست جمهوری خبر می دهد.

قرار بود راى در سبد بريزيد نه آبرو بر زمين! (خبر ويژه)
تندرو های افراطی نفوذ کرده در حزب اعتماد ملی برخی چهره های معتدل این حزب را به شدت نگران کرده است. پس از آن که ایفای نقش بلندگوی رژیم صهیونیستی توسط حزب اعتماد ملی واکنش رسانه ها و چهره های اصولگرا را برانگیخت- و این حزب نیز بلافاصله ادعای گزاف خود را پس گرفت- چند تن از عناصر معتدل نزدیک به کروبی که به خاطر همراهی با او از مجمع روحانیون جدا شده اند، از عاقبت سوءاستفاده از کروبی توسط عناصری که بوضوح نه فقط به او بلکه حتی به اساس نظام جمهوری اسلامی اعتقادی ندارند، ابراز نگرانی کرده اند. اطلاعات دریافتی کیهان نشان می دهد که یکی از این افراد در جمع برخی هم حزبی هایش با اشاره به درگیری کروبی و کیهان به اعتراض گفته است که «شما قرار بود از طریق درگیری با کیهان رای جمع کنید و در سبد آقای کروبی بریزید نه این که آبروی او را ببرید»! اشاره این عضو اعتماد ملی به وعده های برخی از عناصر تندرو بوده که اخیرا با اهدافی خاص به جمع اطرافیان مهدی کروبی پیوسته اند و پس از آغاز مجادله با کیهان تاکید داشته اند ادامه این کار به نفع کروبی است و «می تواند برای او رای جمع کند»! اکنون تحلیل عناصر معتدل حزب این است که رفتار طیف تندرو نه فقط رایی به سبد کروبی منتقل نکرده بلکه تحمیل هزینه های سنگین به کسی است که همواره سعی کرده بود مرز خود را با گروه های فرصت طلب حفظ کند. این عضو اعتماد ملی در ادامه گفته است که نظر خود را درباره «نقشه ای که فرصت طلبان برای کروبی کشیده اند» به او منتقل خواهد کرد.ادامه نامه کروبي! (خبر ويژه)
طی دو روز گذشته، رادیوهای بیگانه و سایت های ضدانقلابی، مخصوصاً رادیو فردا-وابسته به سازمان سیا- ضمن حمایت گسترده و تشویق و ترغیب آقای کروبی، ناسزاهای فراوانی را نثار مدیرمسئول کیهان کرده اند. که بسیار طبیعی است و اگر برای آقای کروبی با توجه به ادعای خط امامی بودن ایشان! خجالت آور نباشد، برای کیهان که به یقین باعث افتخار است. اما گفتنی است که اکثر ضدانقلابیون و بیگانگان مورد اشاره تاکید کرده اند که نامه کروبی به مدیرمسئول کیهان فقط اعتراض وی به شریعتمداری نیست بلکه کروبی در این نامه به نظام جمهوری اسلامی ایران حمله کرده است و دقیقاً از همین زاویه به تعریف و تمجید از شیخ اصلاحات پرداخته اند.
یک سایت وابسته به محافل آمریکایی -روز آنلاین- که نه فقط وابستگی خود را انکار نمی کند بلکه گاهی آشکارا به این وابستگی افتخار هم می کند! طی تحلیلی در صفحه اول و پیشانی سایت خود با ارائه چند دلیل نتیجه می گیرد که مواضع حسین شریعتمداری همان مواضع انقلاب و جمهوری اسلامی است و از این روی حمله کروبی به وی را باید حمله به جمهوری اسلامی دانست! و سپس ابراز امیدواری می کند که کروبی به حملات خود ادامه دهد! این یادداشت با عنوان «ادامه نامه کروبی»! در سایت یاد شده آمده است و اظهارنظرهای مشابه رادیو فردا و سایت های سلطنت طلب و ضدانقلابی دیگر نیز در فضای اینترنت قابل دسترسی است. گفتنی است که کیهان بر خلاف رادیوهای بیگانه و محافل ضدانقلاب، فحش نامه کروبی را ناشی از فریب خوردگی ایشان و اعتماد بی مورد وی به برخی از اطرافیان خود می داند و تاکید دشمنان بیرونی بر حمله کروبی به جمهوری اسلامی ایران را بازی مشترک آنها و برخی از مدعیان افراطی اصلاحات تلقی می کند که می کوشند فضای کنونی را گل آلود و برخی از نامزدها را بیرون از نظام معرفی کنند!


انتقاد زيباکلام از تنگ نظرى در اعتماد ملى (خبر ويژه)
صادق زیباکلام با انتشار نامه ای سرگشاده به مهدی کروبی از استبداد و تمامیت خواهی حاکم بر تحریریه روزنامه اعتماد ملی گله کرد.
زیباکلام روز گذشته خطاب به کروبی با انتقاد از اینکه نوشته هایش به دلیل تنگ نظری سردبیر روزنامه اعتماد ملی دیگر در این روزنامه چاپ نمی شود، نوشت: «من میان محمد قوچانی و آقای حسین شریعتمداری، انصافاً دومی را انتخاب کنم. چون ظاهر و باطن، و پشت و روی آقای شریعتمداری یکی است. نه هرگز گفته طرفدار جامعه مدنی، حقوق شهروندی و قرائت هرمنوتیک از شریعت است و نه هرگز مدعی اصلاحات و اصلاح طلبی شده و نه گفته به جامعه چند صدایی تعلق خاطر دارد و نه طرفداری از پلورالیسم دینی کرده و نه هیچ یک از دیگر ادعاهای ظاهرالصلاح، دمکراتیک و آزادی خواهانه آقای قوچانی را کرده است».
زیباکلام ادامه داده است: «با آقای حسین شریعتمداری انسان دچار هیچ مشکلی نمی شود چون همواره تکلیف خودش را با او می داند. اشکال با کسانی به وجود می آید که وقتی به خلوت می روند آن کار دیگر می کنن». وی در توصیف خلق و خوی حرفه ای گردانندگان روزنامه اعتماد ملی نوشته است: « این افراد وقتی در جایی مختصر قدرتی پیدا می کنند همه ماسک های دگر اندیشی، دموکراسی خواهی و شعارهایشان در دفاع از آزادی قلم رنگ می بازد و از هر مستبد و تمامیت خواهی، مستبدانه تر و تمامیت خواهانه تر رفتار می کنند».
اعتماد ملی هنوز واکنشی به نامه زیباکلام نشان نداده است.پيش بينى بد بهزاد نبوى براى موسوى پيش آمد (خبر ويژه)
شماری از عناصر گروهکی به هنگام حضور نامزد اصلاح طلبان در دانشگاه ساری پلاکاردها و شعارهای «درود بر مصدق، سلام بر بازرگان» را سر دست گرفتند.
به گزارش سایت سلام که توسط شماری از همکاران روزنامه توقیف شده سلام راه اندازی شده، آنها همچنین خواستار تغییر قانون اساسی و جمع آوری گشت های ارشاد شدند.
شایان ذکر است که سایت یادشده از این اتفاق توسط عناصر مذکور با ذوق زدگی یاد کرده و به مرزبندی و تقابل روشن جریان خط امام با گروهک های نهضت آزادی و جبهه ملی اشاره ای نکرده است. چند سال پیش بهزاد نبوی، در گفت وگو با ایسنا، به دیدار خود از یکی از ستادهای انتخاباتی اصلاح طلبان در یکی از شهرستان ها اشاره کرده و گفته بود: «آنجا به دوستان ستاد گفتم برای ما بد است که عکس مرحوم مصدق باشد اما عکس امام در ستاد نباشد. پیداست یک تغییراتی در ما پیش آمده است»!
موسوی همچنین در ساری برخلاف موضع صریح جامعه مدرسین حوزه علمیه قم مبنی بر نامشروع معرفی کردن سازمان مجاهدین (انقلاب) که مستند به مواضع ضد انقلابی و ضد دینی برخی اعضای آن- امثال آغاجری- بود، از مشروعیت سازمان مجاهدین حمایت کرد.
موسوی در پاسخ به این سأال که جامعه مدرسین در بیانیه سازمان مجاهدین را مشروع ندانسته، آیا شما با این نظر مخالف هستید یا نه؟ اظهار داشت: «جامعه مدرسین قابل احترام است، اما باید به این مسئله توجه کنیم که چرا جامعه مدرسین بیانیه سیاسی می دهد و البته آنها نظر فقهی نمی دهند.(!) جامعه مدرسین نظر فقهی نمی دهد و بنده در خصوص سازمان مجاهدین باید بگویم ضمن استقلال خودم از حمایت سازمان مجاهدین استقبال می کنم و با صراحت می گویم سازمان مجاهدین رسمیت دارد».


نتايج نظرسنجى انتخاباتى در 32 شهر (خبر ويژه)
نتایج جدیدترین نظرسنجی ها از پیشتازی محمود احمدی نژاد در عرصه انتخابات ریاست جمهوری خبر می دهد.
به گزارش «الف»، در این نظرسنجی که در تاریخ ششم اردیبهشت ماه جاری در 32 شهر بزرگ کشور انجام شده، پرسش شده که علاقه دارید چه کسی نامزد شود. در این نظرسنجی احمدی نژاد با 9/44 درصد آراء نظرسنجی شدگان در رتبه اول ایستاده و بعد از او آقایان موسوی، کروبی و رضایی با 8/11، 7/1 و 6/0 درصد در رتبه های بعدی قرار گرفته اند.
براساس این نظرسنجی 2/57 درصد اعلام کرده اند در انتخابات شرکت می کنند، 2/19 درصد هنوز تصمیم نگرفته اند و 6/23 درصد نیز به گزینه «شرکت نمی کنم» رأی داده اند. در پاسخ به این سوال هم که به چه کسی رأی می دهید، 6/53 درصد نام احمدی نژاد، 21درصد موسوی، 8/3درصد کروبی و 7/1 درصد رضایی را عنوان کرده اند.
در قیاس میان احمدی نژاد و کروبی، 4/77 درصد احمدی نژاد و 1/16 درصد کروبی را معرفی کرده اند همچنان که 7/65درصد احمدی نژاد و 8/30درصد موسوی را ترجیح داده اند.
«الف» که سایت اصولگرای منتقد دولت است و توسط احمد توکلی اداره می شود، منبع این نظرسنجی را مراکز تخصصی کشور و با قید محرمانه یا غیرقابل استناد منتشر کرده و تصریح می کند: ضمناً غیرقابل استناد بودن نتایج یک نظرسنجی الزاماً به معنای نادرست بودن آن نیست.
دوغ با رنگ و سلول نمى شه اما اگه بشه... (خبر ويژه)
گزارشگر و کاتب ویژه خاتمی در سفرهای وی از لحن و سرعت تبلیغات 2نامزد اصلاح طلبان ابراز ناامیدی کرد و نوشت: آنها هنوز سرعت لازم برای خلق یک حماسه را ندارند و گاهی شک می کنم که برای پیروز شدن آمده باشند!
بابک داد طی مقاله ای در سایت افراطی و ضدانقلابی گویا نیوز تصریح کرد: کروبی با وجود مواضع شجاعانه و استحکام قابل تحسینش هنوز در بدنه جوانان روزنه ای نیافته و موسوی با سرعت کمی در حال تبیین خویش است! هنوز معلوم نیست برخی سخنان ایشان برای شنیده شدن توسط مردم بیان می شود یا قرار است بزرگان نظام را مجاب کند؟ او هم از جوانان غفلت کرده است.
وی آنگاه با دست کم گرفتن شعور جوانان راه عملی ترغیب آنان به سوی ستادهای دو نامزد مذکور را «رنگی کردن پوشش هواداران» دانست و نوشت: پوشیدن لباس های یکرنگ به عنوان تبلیغاتی موثر «با رنگ واحد» تجویز کنند و یا در تیراژی وسیع، به جای لوازم تبلیغاتی کلیشه ای (پوستر و تراکت) به تولید میلیونی تی شرت های یک رنگ و توزیع آن با قیمت های ارزان یا رایگان در میان جوانان بپردازند، «رنگ ها» سمت و سوی انتخاباتی جامعه را حتی قبل از 22خرداد نشان خواهند داد.
«داد» خواستار «استفاده از سلولهای جامعه» برای تبلیغات شد و نوشت: برای کار سلولی در هر سفر یا دیدار انتخاباتی، هر یک از هواداران متقبل شود یک تنه با سه یا 5 نفر دیگر، مستقیم و مفصل صحبت کند. پس از قانع کردن این 5 نفر، این هوادار از هرکدام از آن 5 نفر خواهد خواست هرکدامشان با 5نفر از نزدیکان و بستگان صحبت کند اما برخی اخبار منتشره از سوی ستادهای دو نامزد کنونی، اخباری کلیشه ای، فاقد تاثیرگذاری و تحریک و حرکت سازی است و نشانی از توانایی ایجاد تغییر در این نامزدها ندارد.تا موسوى در حلقه گروهک ها قرار نگيرد، اصلاح طلب نخواهد شد! (خبر ويژه)
انتقادها از میرحسین موسوی در حلقه اصلی تندروها همچنان ادامه دارد. آنها به بهانه ریزش آرا مدام وی را دعوت به دست کشیدن از طبقات محروم و اتخاذ مواضع تندروانه می کنند.
محمد دادفر عضو فراکسیون مشارکت در مجلس ششم و عضو گروهک ادوار تحکیم با وجود ابراز حمایت لفظی از موسوی گفت: اگر آقای موسوی می خواهد آرای طبقه متوسط را داشته باشد باید مطابق خواست و سلیقه این طبقه حرف بزند و شعارهای ایشان تاکنون بیشتر نگاهش به طبقه محرومین است و چندان توجهی به مطالبات طبقه متوسط ندارد.
هرچند که طبقه متوسط در اصطلاح جامعه شناسی و علوم سیاسی تعریف خود را دارد اما در میان عناصر افراطی به عنوان «اسم رمز»ی برای طرح توقعات ساختار شکنانه در پوشش ملت ایران به کار می رودو با تعریف اصلی آن تفاوت دارد.
دادفر که با سایت جمهوریت گفت وگو می کرد درباره این سؤال که «ائتلاف اصلاح طلبان پشت سر موسوی قرار گرفته، این تا چه حد می تواند در جذب آرا موثر باشد»، به کم خاصیتی حمایت احزاب مذکور اذعان کرد و گفت: «مهم تر از قرارگرفتن پشت سر آقای موسوی، قرار گرفتن آقای موسوی در بین اصلاح طلبان است. به عبارتی این انتظار را از آقای موسوی داریم که خودش را صراحتا در اردوگاه اصلاح طلبی معرفی کنند و از جبهه اصولگرایان دور شوند. اینگونه شانس بالایی برای جذب آرای تمامی اصلاح طلبان دارند.»
وی در پاسخ به این سؤال که «منظور شما به جز اصلاح طلبان دوم خردادی، اصلاح طلبانی مانند سازمان ادوار تحکیم، نهضت آزادی و ملی مذهبی ها است؟» به صراحت گفت: بله، هرچند که به نظرم گزینه نهایی این گروه ها با اشتراکات حداقلی آقای میرحسین موسوی خواهد شد.
گفتنی است به گزارش سایت «جهان» در همایش چند روز پیش حامیان مشترک خاتمی و موسوی که در سالن اجتماعات برج میلاد برگزار شد، هنگام پخش تصاویر مربوط به خبر اعلام ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی توسط مجری خبر، برخی عناصر حاضر در سالن با شنیدن صدای حیاتی، گوینده خبر که گفت: «روح بلند پیشوای مسلمانان و رهبر آزادگان جهان، حضرت امام خمینی به ملکوت اعلی پیوست» یک صدا شروع به سوت و کف زدن کرده و به شادی و پایکوبی پرداختند!
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۴۸ - ۱۳۸۸/۰۲/۱۵
0
0
من در برج میلاد بودم و همچین اتفاقی دروغ محض است. ...