کد خبر: ۲۶۷۱
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۳:۴۶

در حالیکه " باراک اوباما " رییس جمهوری آمریکا و "شیمون پرز" رییس رژیم صهیونیستی امروز در کاخ سفید با یکدیگر دیدار خواهند کرد، اختلاف میان سران تل آویو و واشنگتن در خصوص ایران و نیز موضوع برقراری صلح با فلسطینی‌ها بیش از هر زمان دیگر آشکار شده است.

در حالیکه باراک اوباما و شیمون پرز امروز در کاخ سفید با یکدیگر دیدار خواهند کرد، اختلاف میان سران تل آویو و واشنگتن در خصوص ایران و موضوع صلح با فلسطینی‌ها بیش از هر زمان دیگر آشکار شده است.

به گزارش شبکه ایران، در حالیکه " باراک اوباما " رییس جمهوری آمریکا و "شیمون پرز" رییس رژیم صهیونیستی امروز در کاخ سفید با یکدیگر دیدار خواهند کرد، اختلاف میان سران تل آویو و واشنگتن در خصوص ایران و نیز موضوع برقراری صلح با فلسطینی‌ها بیش از هر زمان دیگر آشکار شده است.

این خبرگزاری افزود، شیمون پرز به عنوان نخستین مقام ارشد اسراییلی دیدارکننده با رییس‌جمهوری جدید آمریکا در کاخ سفید، تلاش دارد اختلاف نظر میان تل آویو و واشنگتن را کاهش دهد.

شیمون پرز دیروز طی یک سخنرانی در آیپک که یک گروه فشار طرفدار اسراییل است به تشکیل دو دولت فلسطینی و اسراییلی که سخت مورد حمایت اوباما قرار دارد، اشاره کرده‌ و این در حالی است که " بنیامین نتانیاهو " نخست وزیر رژیم صهیونیستی از زمان انتخابش در ماه فوریه تاکنون، از اشاره به این پیشنهاد آمریکا خودداری کرده ‌است.

خبرگزاری فرانسه در بخش دیگری با اشاره به اینکه " هیلاری کلینتون" وزیر امور خارجه آمریکا ماه گذشته به مقامات تل‌آویو هشدار داده بود در صورت عدم پیشرفت در مذاکرات صلح با فلسطینی‌ها، باید خطر از دست دادن حمایت کشورهای عربی را در مقابل ایران بپذیرند، افزود: برای نتانیاهو نخست‌وزیر راستگرای اسراییل، ایران در اولویت قرار دارد‏.‏

در همین حال، "آرون دیوید میلر" تحلیلگر آمریکایی دیروز دوشنبه اعلام کرد که شیمون پرز در دیدار خود با اوباما در خصوص نگرانی تل آویو از برنامه هسته‌ای ایران سخن خواهد گفت اما به تلاش رییس‌جمهوری آمریکا برای تعامل دیپلماتیک با تهران اعتراض نخواهد کرد‏.‏
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: