کد خبر: ۲۶۷۷
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۴:۲۶

در جريان انتشار خبر نصب دوربين در برخي مدارس هستم، ولي مقرر شده است كه شوراي اطلاع‌رساني و اداره كل روابط عمومي آموزش و پرورش در اين زمينه اظهار نظر كند.

معاون پرورشي آموزش و پرورش اعلام كرد: اگر قرار باشد نصب دوربين در مدارس با مجوز صورت گيرد، خود وزارتخانه يك مجموعه سياستگذاري دارد كه اين مجموعه، موضوع را ابلاغ خواهد كرد.

به گزارش ایسنا علي‌اصغر يزداني، در پاسخ به اين سوال كه آيا شما نصب دوربين در مدارس كه يكي از اهداف عمده آن كنترل بخش تربيتي و جلوگيري از برخي آسيب‌هاي دانش‌آموزي عنوان شده را تاييد مي‌كنيد يا خير؟، گفت: در جريان انتشار خبر نصب دوربين در برخي مدارس هستم، ولي مقرر شده است كه شوراي اطلاع‌رساني و اداره كل روابط عمومي آموزش و پرورش در اين زمينه اظهار نظر كند.

وي در عين حال اعتقاد خود در اين زمينه را اين گونه مطرح كرد كه دانش‌آموز بايد در فضايي آرام و قابل اعتماد تحصيل كند و هر عاملي كه زمينه و موجبات بي‌اعتمادي و سلب آرامش دانش‌آموز را فراهم كند، باعث مي‌شود كه ما در بستر كار تربيتي توفيقات چنداني حاصل نكنيم.

معاون پرورشي و تربيت‌بدني آموزش و پرورش همچنين با بيان اين كه در هر حال در اين زمينه بحث مخالفت و موافقت وجود ندارد، عنوان كرد: اگر نصب دوربين در مدارس مصوبه و مجوز قانوني از وزارتخانه دارد و صلاحديد قانوني در آن ديده شده است، امر جداگانه‌اي است و اگر مبناي قانوني ندارد، آن هم بحث ديگري است.

اين مقام مسوول آموزش و پرورش با يادآوري اين كه مدرسه، فضاي عمومي است، اقدامي چون نصب دوربين در مدارس را نيازمند انجام بحث‌هاي كارشناسي و بررسي‌هاي دقيق دانست و افزود: با بسنده كردن به اين كه آيا موافق اين امر هستيد يا مخالف و يا طرح اين كه دوربين در چند مدرسه نصب شده يا نشده، نمي‌توان در اين زمينه اظهار نظر و تصميم‌گيري كرد و اين كار بايد يك مبناي دقيق كارشناسي و قانوني داشته باشد.

وي البته در پاسخ به اين كه آيا بحث نصب دوربين در مدارس در مراجع تصميم‌گير وزارتخانه نيز مطرح خواهد شد، اذعان كرد: اين بحث، يك بحث داخلي است و اگر در شوراهاي تصميم‌گيري از جمله شوراي معاونان هم بخواهد مطرح شود، بحثي داخلي است.

يزداني در پايان در اين زمينه تاكيد كرد كه كاري چون نصب دوربين در مدارس بايد مبناي قانوني و عقلايي و حاوي تاثيرات مثبت باشد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار