کد خبر: ۲۶۹۷
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۴:۳۰

ثبت برخي مطالب در سايت ها، از نظر پليس موجّه نيست و متخلفان از طريق مهندسي معكوس، شناسايي مي شوند.

رئيس پليس جرائم رايانه اي آگاهي نيروي انتظامي گفت: پليس با توجه به فضاي موجود، افرادي را كه از طريق اينترنت اقدام به انتشار فساد، فحشا، مطالب نادرست و ناشايست مي كنند، شناسايي و معرفي مي‌كند.

به گزارش فارس، سرهنگ مهرداد اميدي، در اين باره افزود: ثبت برخي مطالب در سايت ها، از نظر پليس موجّه نيست و متخلفان از طريق مهندسي معكوس، شناسايي مي شوند.

رئيس پليس جرائم رايانه اي آگاهي، با اشاره به اينكه برخي از سايت‌ها، بدون هويت و از طريق ديگر كشورها تغذيه مي‌شوند و امكان كنترل آنها سخت است، گفت: با در نظر گرفتن اصل مسئوليت پذيري در محيط وب، اقدام به ثبت هر مطلبي صورت نمي گيرد.

اميدي، درباره ورود غير مجاز افراد تحت عنوان هكر به فضاي خصوصي رايانه اي افراد گفت: از ديد پليس، نفوذ يك جرم و اقدام به سوء استفاده و جا به جايي پول يا اطلاعات، به ترتيب جعل و كلاهبرداري محسوب مي‌شود.

وي، با تاكيد بر اينكه نفوذ به سيستم مالي از طريق كارت‌هاي عابر بانك كم بوده است، گفت: نفوذ به سيستم مالي افراد در كشورمان از طريق رايانه نبوده، بلكه افرادي با روش‌هاي گوناگون شماره رمز و كارت را به دست مي‌آورند و اقدام به سوء استفاده مي‌كنند.

رئيس پليس جرائم اينترنتي پليس آگاهي ناجا درباره سرنوشت لايحه جرائم رايانه‌اي گفت: لايحه جرائم رايانه‌اي در مجلس تصويب و به شوراي نگهبان ارسال شده است.

سرهنگ اميدي افزود: در قانون جرائم اينترنتي مشكلاتي داريم كه در اين لايحه رفع شده و تا چند ماه آينده اعلام خواهد شد.

رئيس پليس جرائم اينترنتي پليس آگاهي، تجهيزات و امكانات رايانه اي پليس را مطلوب توصيف كرد و گفت: پليس از نظر تجهيزات، بنا به مقتضيات زمان و فناوري، خود را مجهز كرده است.

*هكر، نفوذگري است كه از طريق نقض سيستم‌هاي حفاظتي وارد سيستم‌هاي اينترنتي مي‌شود و فعل و انفعالاتي را انجام مي‌دهد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: