کد خبر: ۲۷۹۰۰۳
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۳ - ۲۲:۳۷

کارگر یکی از شرکت های بزرگ خودروسازی کشور در نامه ای خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی، به انتقاد از برخی تصميمات غيركارشناسانه در كميسيون صنايع پرداخت.

کارگر یکی از شرکت های بزرگ خودروسازی کشور در نامه ای خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی، به انتقاد از برخی تصميمات غيركارشناسانه  در كميسيون صنايع پرداخت.

در این نامه که نسخه ای از آن را در اختیار شبکه اطلاع رسانی تدبیر و امید قرار گرفته آمده است:

به نام خدا

با سلام

نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي نمي دانم اين دردنامه و رنج نامه اي را كه امروز براي شما مي نويسم خواهيد خواند يا نه؟ نمي دانم آيا براي شما درد و دل يك كارگر زحمتكش و بي پشتوانه يك شركت خودروساز ارزش خواندن داشته باشد يا نه؟ نمي دانم آيا اصلا مي دانيد كارگر بودن و كارگر زيستن يعني چه؟ اما در هر حال مي نويسم چون خدايي هست كه اگر شما نامه ام را بي جواب گذاشتيد او گريه ها و اشك هاي مظلوم را بي جواب نمي گذارد.

برادران و خواهران بزرگوارم انگار همين ديروز بود، روزي كه شما به مجلس راه يافتيد.  من و امثال من سر خوش از آنكه حقوق حقه ما به زودي به دست خواهد آمد تمام مشقات و ناملايمتي هاي روزگار را تا به امروز به جان خريديم و دم بر نياورديم تا مبادا كم حوصلگي و اعتراض ما مانع از آن شود كه خدايي ناكرده خللي در مسير انجام امور محوله شما پيش آيد و ما شرمنده شويم.

نمايندگان محترم، ما كارگران خودروساز در اين چند سال اخير و ايامي كه خطوط توليد كارخانه ها به واسطه تحريم ها و نبود قطعات به حالت نيمه تعطيل در آمده بود با تحمل فشارهاي اقتصادي و تورم افسار گسيخته ي حاكم و  همچنين نبود امنيت شغلي كه دمار از روزگارمان در آورده بود ،حق اعتراض و حتي اعتصاب را براي خود محفوظ نگه داشته بوديم اما آبروداري و شكيبايي پيشه كرديم و اميدمان را از دست نداديم و روزي كه در انتخابات مجلس راي خود را به نام شما به صندوق مي انداختيم با خود روياي زندگي و فردايي زيبا تر و بهتر براي فرزندانمان را در سر مي پرورانديم. رونق صنعت خودروسازي و افزايش قدرت اقتصادي ما به پشتوانه تلاش و حمايت  شما نمايندگان مجلس از سياست هاي اقتصادي دولت منتخب آرزويمان بود. اما هيچوقت فكر نمي كرديم فرداي بهتري كه در انتظارش بوديم را مافياي اقتصادي و وارد كنندگان خودرو هاي لوكس و تشريفاتي نابود كنند. آري فكر نمي كرديم كه سود صبر و تحمل صادقانه ما در جيب دلالان و واسطه هايي برود كه غم نان برايشان بي معنا بوده و نابودي صنعت خودروسازي داخلي و بيكاري صدها هزار شاغل در اين مجموعه روياي قديمي شان باشد. افسوس كه تورم 50 درصدي از آن ما بود و پاداش هاي 100 درصدي سهم حاميان واردات خودروهاي خارجي...!

به راستي مشكل مملكت ما فقط قيمت خودروهاي داخلي است كه شما نمايندگان عزيز ما  بهترين  ايام و ساعتهاي خدمت رساني را صرف جنگ و جدل با شوراي رقابت و خودروسازان داخلي مي كنيد؟ آيا فقط قيمت خودرو در اين سالهاي اخير چند برابر شده بود؟ آيا قيمت نان و پنير و مسكن و دلار همچنان پايين است؟ راستي مي دانيد بدهكاري يعني چه؟ آيا تا به حال شرمنده همسر و فرزندانتان شده ايد؟ آيا اخطاريه عدم پرداخت اقساط وام شما  به درب منزل ضامنتان رفته است؟ آيا مي دانيد عقب افتادن اجاره خانه و ايجاد مزاحمت صاحبخانه يعني چه؟ بي شك هيچ كدام را تجربه و لمس نكرده ايد اما باور كنيد ما تجربه كرده ايم و دم بر نياورديم.

برادران و خواهران عزيزم آيا امكان پذير نبود به جاي اين همه مبارزه با خودروسازان داخلي كه سالهاست باعث اشتغالزايي صدها هزار نفر و روشن نگه داشتن چراغ خانه هاي ما شده اند قانوني را در مجلس به حمايت از توليدات داخلي وضع مي كرديد تا سرمايه داران و مافياي قدرت و ثروت نتوانند پايه هاي صنايع داخلي را سست كنند و باعث ورشكستگي آنها شوند؟. آيا حقيقتا مشكل اساسي و واجب ملت ايران بالا رفتن قيمت پرايد و پژو بود؟ آيا خروج ميلياردها دلار ارز به واسطه واردات خودرو به كشوري كه با تحريم ها دست و پنجه نرم مي كند عقلاني و كارشناسي شده است؟ آيا تا اين حد كيفيت خودروهاي داخلي پايين و قيمتشان بالاست كه  شما چشمهايتان را  بر عملكرد مافياي واردات خودرو هاي لوكس و تشريفاتي ببنديد؟ 2 سال است كه  فرزندانم را نتوانستم حتي با اتوبوس به مسافرت ببرم، باور كنيد ربطي به قيمت پرايد نداشت جيبم خالي بود .

نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي ما اميد داشتيم با حضور شما به عنوان يك ايراني و حمايت از خودروسازان داخلي سفره ها و جيب هاي كارگران زحمتكش كارخانه ها رنگين تر و پر پول تر شود، اما متاسفانه  با تصميم گيري هاي غير كارشناسانه اين روزهاي بعضي از دوستان شما در كميسيون صنايع مجلس و عدم ممانعت جدي از صدور مجوز واردات بي رويه خودروهاي لوكس و ميلياردي به داخل كشور نه تنها در آينده اي نه چندان دور سفره هاي ما خالي تر از قبل خواهد شد ، چه بسا مجبور شويم سفره هايمان را هم به حراج بگذاريم و به نان شب محتاج شويم!

در پايان بايد بگويم سخن بسيار است و اميد آنكه گوش شنوايي براي دردهاي ما باشد كم،  اما به هر حال اميدوارم صداي ما به گوش شما برسد. و روزي فرا برسد كه از راي دادن خودمان پشيمان نشده باشيم.

در پناه حق باشيد

شهريور 93
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۳۸
داود
UNITED STATES
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۵
7
89
کاش تمام خودرو ساز های داخلی تعطیل میشدن سالیانه چندین هزار خانواده به خاطر خودرو های بی کیفیت تولید داخل جانشان را از دست میدهن اقای کارگر محترم که این نامه را نوشتی میدانی در یک تصادف ساده محصولات ایرانی چند نفر کلا بی پدر میشون ونان شبشان بطور کامل قطع میشود نه اینطور که تو نوشتی من نمی توانم بنویسم ولی میتوانم با شما و تمام مدیران ایران خودرو مناظره بزارم رودررو صحبت بکنیم ایا مدیران حضرت عالی و خانواده هایشان ماشین های تولید داخل را سوار میشون من برای مناظره حاضرم اگر مجلس ورود نداشت حالا حالا پیکان تولید می کردید پدر تولید در ایران را سود جویان داخلی در اوردن بی کیفیت ترین محصولات را از کشور بوووووووووووووووووق وارد کردن چرا اون روز نامه نمینوشتی که کارگاه ها بخاطر مدیران سود جوی شما یکی یکی بسته و ورشکسته شدن سفره شما و خانواده ات عزیز ولی سفره دیکر گارگران چی واقعا جای بسی تاسف است همه بفکر خویش هستن اگر میخواهی دعای در حق خودت هم بکنی اول دیگران را مد نظر قرار بده بعد برای خود دعا کن من با مدرک دیپلم حاضرم با تمام با تمام تولید کنندگان داخلی در امر خودرو مناظره کنم
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۷
یعنی با ماشین خارجی هیچیشون نمیشه؟1
علیرضا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۵
7
82
واقعا چرت و پرت بود صنعت خودرو سازی خون مردم را در شیشه کرده
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۵
5
58
برادر گرامی مزد زحمات مدیران و کارشناسان محترم خودروسازان عزیز همه روزه و البته همه ساعته در جاده ها و خیابانهای برون شهری و حتی درون شهری به عینه لمس میکنیم.اصولا با قیمت خون بیشمار مردم بیگناه به بهانه نان سفره عدهای ولو کثیر جائز نیست شما هم مثل بقیه کارگران فکر کار دیگری باشید به جای تولید این ارابه های مرگ.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
3
61
کارگر محترم از پاداش های هر سه ماهه نزدیک به یکصد میلیون تومانی مدیران کارخانجات اتومبیل سازی مطلبی ننوشته اند
حسن
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۰:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
3
61
سلام
هموطن گرامی کارگر زحمتکش خدا قوت اما برادر عزیز بدان که کیفیت ماشین های داخلی افتضاح است این را از ان کارمندی بپرس که با خون دل خوردن پولی پس انداز میکند ووام 25 درصد میگیرد وماشین وطنی تهیه میکند در حد پزو وسمند و درست بعد از ماه ششم استفاده از این ماشین ودر حالیکه هنوز بیست هزار کیلومتر با این ماشین نرفته عیوب بیشمار ان شروع می شود یک روز موتور ان خراب می شود یک روز گیر بکس یک روز جلو بندی وخلاصه مصیبت از زمانی اغاز می شود که بعد از چهل هزار کیلومتر گارانتی ان به پایان می رسد وباید از جیب خود خرجش کنی هر چند که در دوران گارانتی هم اگر ماشین نیاز به تعمیر اساسی داشته باشد باید چند ماهی منتظر امدن قطعه شوی بله می گفتم بعد از پایان گارانتی درست اندازه ی خرج یک خانوار باید هر دوسه ماه یک بار خرج ماشینی کنی که هنوز دوسال سوار ان نشد های این ها که میگویم نه سیاه نمایی است ونه اغراق همه ی این مصایب را تجربه کرده ام و مدارک ان در نمایندگی های ایران خودرو موجود است شما هم راضی نباش که به قیمت هزینه وعمر تلف شده هموطنانت در تعمیرگاه ها نانی به خانه ببری همیشه گفته اند که این دو خودرو سازی ایجاد اشتغال کرده باور کنید شما ی کارگر که هر جای دیگریه م کارگری کنی همین مزد را میگیری اما در مقابل خسارات مالی و وقتی که از ما تلف می شود در پروسه تعمیر این ماشین ها این اشتغال زایی به چشم نمی اید مگر اینکه منظورتان پول های کلانی باشد که به جیب سهامداران گردن کلفت این دو خودرو سازی روان می شودا
محسن
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۱:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
2
50
سلام دوست عزیزی که این نامه را نوشتید . مشکل خودرو سازی ما دروغ است و دروغ به جای اینکه سازنده خودرو باشیم متاسفانه مونتاز کار شده ایم . چرا که اگر قطعه ساز و خودرو ساز بودیم با امکانات داخلی میباید خودرو تولید می شد نه اینکه سی کی دی از خار ج از کشور می آمد و شما عزیزان آنرا سر هم می کردید . اشکال در ریخت و پاش های مدیران و با دستی های شماست مردم و ما مصرف کنندگان چه گناهی کردیم که باید تابوتی به نام خودرو سوار شویم آیا فکر کرده اید همین خودرو های گران و بی کیفیت چند خانوار را نابود کرده اند . به چه قیمتی به قیمت کار عزیزان در صنایع خودرو سازی به خدا اگر شما در خانه بنشینید و ضرر ها و آسیب های وارده از این خودرو ها را به شما بدهند و به جای آن خودرو وارد کنیم باز سود کرده ایم . چه به مدیران خود نامه نمینویسید و بگویید چرا قرار داد یکطرفه و تحمیلی به مردم می دهند بابت این خودرو های بی کیفیت ؟؟؟ چرا به این عزیزان نمی گویید تا کی میخواهید زور بگویید و قطعات چینی بی کیفیت روی خودرو ها بگذارید؟؟؟ شما دوست عزیز نامه را اشتباه به نظر بنده نوشته اید و آنرا باید به مدیران خود مینوشتید تا از ریخت و پاش های خود کم کنند و به شما بدهند. ما چه گناهی داریم ؟؟؟ به چه قیمتی؟؟؟؟؟؟
معلم دلسرد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۱:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
11
35
ببین کارگر خودروسازی با انهمه سرمایه و مزایا اینطور گریه کنه.ببین معلم چی میکشه!!!!!!!
حاج نایب
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۷
معلم چی میشکه؟؟؟ چی میکشه؟؟؟ والا معلما خوب دارن میگیرن و عشق و حال میکنن. من خودم شخصا آرزو اشتم معلم باشم
بچه جنوب
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۸
آقای حاج نایب خان به عنوان یک معلم ازت ممنوتم که سواد یاد گرفتی و تونستی حق معلمات رو ادا کنی راستی اگه حقوق یک معلم با مدرک کارششناسی ارشد رو با یک کارمند دیپلمه تامین اجتماعی یا شرکت نفت و گاز و ادارات برق و ....... مقایسه می کردی هرگز چنین نمی اندیشیدی .
دلسوز
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۶:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
2
33
آیا میدانید عامل گرانی خودرو، احتکار خودرو توسط خودرو سازان و نمایندگی های آنهاست؟و سود این کار در جیب مدیران خودرو سازی میرود؟ولی زحمت اصلی را کارگران و مهندسان میکشند؟
سبحان
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۷:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
26
7
احسنت...
چه عجب صداي كارگران هم در امد.
اما نامه خوبي بود
حمید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
4
33
کارگر عزیز وزحمت کش سلام آیا آن زمانی که بازار خودرو سازها رونق داشت وگوش ملت را میبریدن آیا حقوق شما به موقع وزیاد پرداخت میشد
ایرانی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
2
55
این نامه بیشتر شبیه نامه مدیران خودرو سازی به نمایندگان مجلس و مظلوم نمایی بسیار ناشیانه است.
در این نامه طوری مطلب عنوان شده که گویا کارگران زحمتکش صنعت خودرو از دست مدیرانشان رضایت کامل داشته و تنها مشکل آنها بحث قیمت گذاری خودرو است. حال آنکه از این قیمت بسیار بالای خودروی بی کیفیت داخلی ریالی سود به جیب کارگران این بخش نمیرود.
علی
UNITED KINGDOM
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
آفرین به هوش و زکاوتت،بخدا زدی به هدف
حاج نایب
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۷
واقعا براتون متاسفم ... فقط بلدین بی هیچ دلیل منطقی همینطوری بی هیچ اطلاع و دانشی اظهارنظر کنید
رضوی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
3
46
کاملا معلوم است این فریب نیز زیر سر روسای خودرو سازان است و چنین کارگری اصلا وجود خارجی ندارد و اگر تا این حد سواد داشت که چنین نامه بنویسد، مطمئنا تا حالا واسه خودش مدیر بود و هدف آنها انحراف اذهان عمومی است.
علی
UNITED KINGDOM
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
آفرین دقیقا همینه
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
2
30
واردات خودرو باعث رقابت وافزایش کیفیت خواهد بود چرا که خودرو های بی کیفیت ایرانی سالانه هزاران کشته میدهد .یکی از مدیران خودرو ساز کفته بود که صادرات خودرو برای ما به صرفه تر است.
خدا بزرگه
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
1
27
کارگر عزیز! تو که مدیر عامل نیستی که با از دست دادن شغلت منافع کلانت به خطر بیافتد. آنهایی باید بترسند که سالها پول ملت را روانه جیب خودشان می کنند. اگه کارگری هست، همه جا پیدا می شود.
عزت اله
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۹
اگر کارخانه تعطیل شود کارگر بدبخت وبیکار میشود
مظلوم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
3
29
ای کارگر زحمتکش. وقتی میبینی که در یک گروهی قرار گرفتی که حقوقی که به تو می دهند، حاصل اشک مردمی است که عزیزان خود را در تصادفات به خاطر بی انصافی روسایتان از دست داده اند و آه مظلوم دنبال این لقمه نان است، چطوری این لقمه آلوده به نفرین از گلوی تو پایین می رود!
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
6
16
برو جای دیگه ای کار کن. روزی واسه آدم زرنگ همه جا گسترده است. مگه خودت تنبل باشی.
خشم زیر خاکستر
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
2
18
آدم با انصاف! تو حاضری واسه رفاه خودت، یک ملت کشته و مجروح بدن و ملیاردی آسیب مالی ببیند که تو راضی باشی. اصلا تو وجدان داری. زن و بچه تو هم دارن سوار همین قراضه ها میشن و میرن زیر تریلی. اینا همش بهونه است.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
2
14
برادر عزیز!در صورتی حرف شما قابل قبوله که کیفیت خودروهای داخلی مناسب شان مردم عزیز ایرانه ؛ رجوع کنید به آمار سالیانه کشته های هزاران ایرانی که میلیونها نفر داغدار میشن
دردواره های یک شهروند ایرانی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
1
16
کارگر عزیز هیچ میدونی همین انحصاری بودن خودرو چقدر باعث تولید خودروهای بی کیفیت و البته بسیار گران توسط خودروسازان داخلی شده و هر ساله چند نفر از هموطنان ما به دلیل کیفیت پایین خودروهای ساخت شما به کام مرگ فرستاده می شوند؟می دانی چند خانواده داغدار عزیزان خود شده اند؟چند خانواده سرپرست خود را از دست داده اند؟چند پدر و مادر ثمره یک عمر خود را به خاک سپرده اند؟چند انسان بی گناه دچار نقص عضوهای وحشتناکی مثل سوختگی های شدید،قطع نخاع و فلج،نابینا شدن و ... شده اند؟بس کنید این شکوه های خودخواهانه را.کسی باید بلاخره به فکر مردم باشد یا نه؟خودروسازان قیمت های حلبی هایشان را ناجوانمردانه گران کرده اند و نبود رقابت باعث شده بی خیال قیمت منصفانه،امنیت،کیفیت،مشتری مداری و همه چیز شوند.بس کنید و بگذارید مردم بلاخره یک خودرو باکیفیت سوار شوند.باور کنید به نفع همه است.حتی خودروساز داخلی به فکر بالا کشیدن خود خواهد افتاد
پيكان چراغ پهن
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
2
18
من 5 باري رفتم ايران خودرو-خدايي بايد اين خودرو سازان رو مي بردند تو كار سينما-حتما سينمايي ما به اندازه كشور هند پيشرفت مي كرد-عجب فيلمي شده.مثل فيلم سينمايي آخراجي شده(فروش ميلياردي)-شماره 1-2-3-4-5-.....-عجب كارگري است اين كارگر-تو بايد منش مي شدي تا دست به آچار
مهدی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
2
23
آقای محترم نامه نویس(کارگر یا هر شخصی)
فکر میکنی واردات خودرو اخیرا شروع شده که بدتر شدن وضع زندگی من وتو حاصل واردات خودرو باشه؟!

فکر میکنی واردات خودرو متوقف بشه مشکلات حله؟!!

فکر میکنی خروج ارز ناشی از واردات خودرو خیلی زیاده؟!!!

میدونی خروج ارز ناشی از واردات خودرو در مقایسه با خروج ارز ناشی از کالاهایی مثل موبایل و لوازم آرایشی و سیگار و ... اصلا به چشم نمیاد؟

میدونی که سالهاست در کشور انحصار خودروسازس وجود داره اما خودروسازها همچنان درجا میزنند؟

میدونی همین انحصار باعث شده که خودروسازها فکر کنند که برای فروش محصولاتشون مجبور نیستن روی ارتقای کیفیت کار کنند و حتی افت کیفیت هم در فروششان تاثیر ندارد؟

میدونی تعداد زیادی ایرانی زخم خورده ی کیفیت و ایمنی بسیار پایین همین خودروسازها هستند؟

میدونی با سه برابر شدن قیمت خورد در سالهای اخیر جوون ایرانی دیگه آرزوی همین خودروی بی کیفیت و خطرناک رو داره؟

میدونی در تمام دنیا تجربه نشون داده که انحصار عاقبت خوبی نداره؟
عبدالله
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
1
26
به نطر من كه اين درد نامه يك كارگر نيست بلكه اين رنجنامه يك مفسد اقتصادي است كه از زبان يك كارگر نوشته شده است يعني به نام كارگر اما به كام سرمايه دار
مجید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
2
15
برادر زحمتکش چند سال مردم باید سوبسید تولید داخلی خودرو را با جان ومالشان پرداخت کنند ؟تازه خودرو وارداتی نیز چرا باید جزیره آزاد وغیر آزاد داشته باشه؟چرا نباید هر خودرویی که میخواهی اینترنتی خرید وارسال بشه ؟
یه ایرانی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
2
15
خودرو های داخلی اگر با کیفیت لازم ساخته شود و با قیمت منصفانه تحویل مردم داده شود بازار مورد نیاز خود را دارد و ربطی به واردات خودروهای لوکس نداره به جای التماس به مجلس کیفیت خودرو رو بالا ببرید ،پاداشهای چند ده میلیونی رو به مدیران ندهید ،رانت خواری رو در خودروسازی بذارین کنار هم مردم راضی میشن هم قیمتها تعدیل میشه
بهروز
FRANCE
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
2
21
جناب کارگر ( یا مدیر) خودرو ساز چرا زمانی که پاداشهای میلیونی می گرفتید و حتی تا نوشابه روزانه خانوادتون رو هرروز بدست تان می دادند تا خودروهای بی کیفیت تولید کنید و درهمان زمان کارگران کارخانه های دیگر برای لقمه نانی محتاج صدایت در نمیامد . چرا قبلا که مهندسان سالی 6 ماه برای آموزش با پول این ملت بدبخت به کشورهای آلمان و فرانسه و... میرفتند و حقوق های میلیونی میگرفتند تا این خودرو های بی کیفیت را مونتاژ کنند نامه ای نمی نوشتی؟ مگر کارگران خود رو سازی و شرکتهای قطعه ساز وابسته چند درصد از کل کارگران کشور را تشکیل می دهند که بایستی یک ملت به خاطر شما شاهد تصادفات و نقص عضو شوند. آیا تاکی می خواهید نان خود را به خون مردم ایران آلوده کنید و به خانواده خود دهید.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
2
9
خودرو ملی ، شاهکار جهانی
مجید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۶
1
19
کارگر محترم نویسنده این نامه حالا که بسیاری از تخلفات مالی خودرو سازان مشخص شده بهتر بود با همکاران خود دسته جمعی برای مدیران خود نامه می نوشتید و از وضعیتی که خود آنها بوجود آورده اند گله میکردید
مهدی
-
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۷
1
17
شاهرگم رو میزنم اگه این نامه نامه کارگر باشه
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۹
اگر این نوع نامه نگاری داری چرا رفتی کارگری حداقل استعدادت از مدیران ایران خودرو بیشتره
ایرانی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۷
1
12
ترفند جدید خودرو سازان نمایندگان با قدرت از حق مردم دفاع کنید
جواد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۷
1
15
سلام همکار عزیز
من هم مثل شما کارگر هستم ولی اصلاً راضی نیستم با پول خون مردم و اجحاف در حق بقیه افراد جامعه خرج زن و بچه را بدهم و کرایه خانه و . . . را بدهم امار مرگ عزیزان هم وطن به خاطر استفاده از خودروهای بی کیفیت داخلی گویای این امر هست حالا قیمت غیر واقعی آن بماند .
همکار عزیز انحصاری کردن صنعت خودرو چیزی به غیر از ترحم بر پلنگ تیز دندان نیست. البته بهتره بگم گرگ تیز دندان
همکار عزیز:
به نظر من یک لحظه را هم هدر نده و از صنعت خودرو خارج شو زیرا درامد آن مشکوک است زیرا سراپا اجحاف در حق مردم است
همکار عزیز :
بعد از این برای نامه نوشتن از رئیسان خود کمک نگیر
به امید موفقیت روز افزون
جزايري
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۷
0
19
آقاي کارگر، احترام کارگران و زحمتکشان واقعي بجاي خود، دست بوس همه شون هم هستم، اما خداوکيلي اگر اين متن رو يکي از مديران خود شرکت خودروسازي ننوشته باشه و بعد هم خودت، وجود خارجي داري، چقدر گرفتي تا اينو بنويسي!؟ ببينم نويسنده اين نامه، تو به تابوت هاي وطني ميگي خودرو!!؟ ضمنا" اگر پنير و گوشت و... گران بشوند، سر جمع ماهانه 200.000 تومان هزينه يک خانوار بيشتر ميشه ( که اون هم نبايد باشد) اما وقتي يه تابوت 8 ميليوني يهو ميشه 20 ميليون، ديگه عمرا" اگه راست ميگي و کارگري، بتوني بخريش! هنوز اينو نفهميدي؟
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۷
0
4
آیا کار کردن در شرکت های خودرو سازی حرام است ؟
با توجه به اینکه خودرو سازان کم فروش گران فروش رشوه ده و قاتل مردم در تصادفات هستند آیا کار برای آنها جایز است ؟
مهدی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۷
0
5
با احترام تمام به تمامی گارگران زحمت کش اصنعت خودرو سازی
بیشتر مطاب در بالا بیان شد.اما مشکل ما مصرف کنندگان شما عزیزان نیستید بلکه آن چرا که از تولیدات شما وحاصل دسترنج شبانه روزیتان بدست می آید تکه های آهنینی است که هیچ گونه امنیت. استاندارهای قلابی ونماین و...... ندارد. آری برادر عزیز آمار کشته های سا لانه این مملکت را در این بیست واندی سالی که از جنگ میگزرد را نگاه کن انوقت متوجه میشوید روزانه چند خانوار بی پدر وبدون سرپرست مشوند باید چکارکنند.؟؟؟؟
با یک نگاه در سایرکشورها ببیند که صنعت خودرو سازی آنها پس از 10 سال به کجا وصنعت ما پس از 45 سال به کجا نه ناکجا رسیده.
قیمت تمام شده محصولات ایرانی فقط در این سالها از7تا15 میلون به 20تا60 میلون رسیده همین این همه تمامی هنرنماییی مسئولان آنجاست.
بنظر بنده بایستی هرچه سریعتر در این صنعت تابوت سازی را بست وتمامی شما عزیزان گارگر را در دیگر مراکز صنعتی مشغول به کار کرد.
علی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۸
0
6
همین چیزا مینویسیم ومسولان میترسن اگه کارخانه تعطیل بشه خیلیها بیکار میشن .ومسولین ایران خودرو هم سواستفاده میکنن.خداوکیلی شما به عنوان یک ایرانی عذاب نمیکشین بعد از چندین سال سابقه به طوریرکه سابقه ایران خودرو از هیوندا بیشتر .بیای طرح بدی وانت پراید ادم خجالت میکشه به همچین ماشینی نگاه کنه .حالا مشکلات فنیش بماند .من تعجبم مسولین تو این چند سال تو چه فکری بودن که پس از چند سال طرحی جدید اومده به اسم وانت پراید .هیچ کارایی هم نداره
غلامحسین تسبیحی
UNITED STATES
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۸
9
1
من تعجب میکنم که چرا باید اینقدر نسبت به محصولات داخلی خودمان که اینقدر هم خوب ساخته شده اند بد بگوئیم. الان من یک پزوه GLX د وگانه سوز داخلی خریدم به 27 میلیون که خیلی هم راضی هستم. بیائید و ایندر از محصول وطنی بدنگوئید. البته سالها پیش هم یک دستگاه پیکان خریده بودم به قیمت 120 هزارتومان. خوب این تورم است که باعث شده قیمت خودروها افزایش پیدا کنند.
مهدی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۸
0
5
سالانه چند هزار نفر هموطن از دنیا برن که شما سرکار بمونی
محسن
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۸
0
5
این نامه نه کارگر بلکه مدیران خودروسازی بود از دهان کارگر
علی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۸
0
2
چقدر ما مردم منتظر روزی بودیم که حلقه حصر وانحصار ظالمانه خود رو سازان شکسته شود. این اتفاق باید سی سال پیش رخ می داد تا ما در دنیا از نظر کیفیت خودرو حرفی برای گفتن داشتیم.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۸
0
3
من که 2سال تو این کارخانه 10سال قبل کار کردم چقدر بی در وپیکر بود وچه پولی به یکسری مهندساین میداد خصوصا" عزیز دردانه های سفارشی 2تا 3 برابر بقیه میگرفتند خصوصا" پاکتی و سهمیه ماشین وکالا ومسافرت خارجه دقت کنید خیلی ها هم فامیلی هستند از یک فامیل که با رابطه آمده اند بالای 10نفر که میشناختم میرسید
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۹
0
2
من هم احتمال میدم این اشک تمساح نقشه جدید خودرو سازها برای چاپیدن مردمه. نه درددل یک کارگر.
رضا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۹
1
2
لطفاً میزان حقوق ماهانه ، آکورد ، رکورد ، پاداش ماهانه ، پاداشهای فصلی و سالانه ، کمکهای غیر نقدی ، پاداش مدیر عامل و .......... راه بنویس تا خواننده بتواند مقایسه ای بین درآمد شما و سایر کارگران دیگر سازمانها داشته باشد .
مهدی نجار
UNITED STATES
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۹
0
2
به کی بگیم ما ماشین ایرانی نمی خواهیم.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۹
0
2
اگر این نامه هم برای کارگر ساه خودرو ساز باشد باید گوش اون مدیران را گرفت که خودشون پول کلان به جیب زدند وحق کارگر خود را هم ندادند من مدیر خورو سازی را میشناسم که هر وقت ماشی را میخوستند گران کنند خودش واقوام درجه یک خود را خبر میکرد تا فلان ماشین را چند تا چند تا خریداری کنند وسود خوبی به جیب بزنند شفاف جان حتما این را منتشر کن که دل من از اینها که دل فامیل را سوزوندند خون است
مهدی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۹
0
2
دوست عزیز شما باید توجه داشته باشید که اگر واردات خودرو آزاد شود برای خود شما هم سود های بهتری خواهد داشت ما همین تجربه را در مورد نوشابه سازی داشته ایم. برادر من آزموده را دوباره آزمودن خطاست. اول اینکه شرکتی های مثل ایران خودرو کلی سرمایه دارند مانند ملک و سهام و غیره که همین ها به همان تورم دامن می زند ولی اگر قیمت ها شفاف و آزاد شوند خیلی از مشکلات حتی خود شما هم کمتر می شود.در آمد شما هم از همان سهام می تواند پرداخت شود.
saman
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۹
0
2
این نامه ی یک کارگر خودرو ساز نیست.
این ترفند جدید خودرو سازان است. خودرو سازان اگر بخواهند حق کارگران را بدهند هیچوقت کم نمی آورند. حتی اگر چند برابر بدهند. چون 70 درصد برای آنان سود دارد.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۹
0
4
سلام.من.اعتقاد کامل دارم این نامه کارگر نیست وخود خودرو ساز ها مونتاژ کار این نامه را نوشته اند و گرنه ظلمی که به قشر کارگر در کشور ما به نام قانون قراداد موقت میرود جای هچگونه شک وتردید نمی گذارد!....
حسن
UNITED STATES
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۹
0
0
ما توی مملکت اگه نخوایم کارخونه خودروسازی یا همون ارابه سازی مرگ نداشته باشیم کی رو باید ببینیم؟
!!!!!!!!!!!!
شایان
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۹
1
0
بعضیها جوری از خودرو داخلی بد میگن و انتقاد میکنن که انگار نمیدونن که در شرایط فعلی تحریم تنها جایگزین خودرو های بی کیفیت داخلی خودرو های بی کیفیت تر چینی هستند.
و نادانسته در زمین رانت خواران وارد کننده خودرو آشغال از چین بازی میکنن