کد خبر: ۲۸۴۵
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۲:۳۰

سفر باراک اوباما رییس‌جمهوری آمریکا به مصر در چارچوب تلاش برای ایجاد شکاف میان کشورهای اسلامی و عربی صورت می‌گیرد.

بزرگترین حزب اپوزیسیون در مصر سفر احتمالی اوباما به این کشور برای گفت‌وگو در مورد رابطه مسلمانان و آمریکا را عاملی برای ایجاد تفرقه بین مسلمانان جهان ارزیابی کرد.

به گزارش شبکه ایران، همزمان با اعلام کاخ سفید درخصوص سفر 14 ژوئن باراک اوباما به مصر با هدف سخنرانی درباره روابط آمریکا و مسلمانان جهان، "محمد حبیب"، معاون رهبر اخوان المسلمین مصر در بیانیه‌ای اعلام کرد: سفر باراک اوباما رییس‌جمهوری آمریکا به مصر در چارچوب تلاش برای ایجاد شکاف میان کشورهای اسلامی و عربی صورت می‌گیرد.

و با بیان این‌که تجربه سفرهای اخیر مقام‌های آمریکایی به مصر و عربستان نشان داد که دیدار اوباما از قاهره نیز با دستور ایجاد تفرقه میان صفوف ایران-سوریه و عربستان- مصر انجام می‌شود، افزود: دولت آمریکا تلاش دارد از هر کدام از کشورهای مزبور به نفع منافع آمریکا و همچنین در جهت حفظ، ارتقا و تضمین امنیت اسراییل استفاده کند.

سفر اوباما به مصر نخستین سفر وی به یک کشور عربی و اسلامی پس از انتخاب به سمت رییس جمهوری خواهد بود. دیگر مقامات آمریکایی از جمله وزیر دفاع و نماینده ویژه رییس‌جمهور در امور خاورمیانه و وزیر خارجه این کشور، اخیراً سفرهایی به کشورهای مختلف عربی از جمله مصر و عربستان انجام داده‌اند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: