کد خبر: ۲۸۴۹
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۳:۱۰

برخی بخش های مرتبط با این طرح - از جمله تهدید به تخریب خانه های بدون مجوز فلسطینی واقع در مناطق اجرای طرح- با محكومیت های گسترده همراه شده است.

روزنامه نیویورك تایمز از اقدام جدید و پنهانی رژیم صهیونیستی در ساخت بوستان هایی در پیرامون شهر قدیم قدس شریف خبر داد و آن را به عنوان تقویت كننده ادعای این رژیم بر این سرزمین ارزیابی كرد.

به گزارش نیویورک تایمز، اسرائیل در طرحی صد میلیون دلاری، قصد دارد پارك هایی را بیرون از شهر قدیم قدس ایجاد كند كه می تواند ادعای اسرائیل را بر این سرزمین تقویت كند.

نیویورك تایمز افزود: اسرائیل به طور پنهانی، طرح چند ساله و 100 میلیون دلاری را در برخی مناطق مهم مذهبی و ملی در دست اجرا دارد كه درست در بیرون دیوارهای شهر قدیم قرار دارد و به عنوان بخشی از تلاش ها برای تقویت جایگاه قدس به عنوان پایتخت اسرائیل صورت می گیرد.

روزنامه آمریكایی با بیان اینكه طرح جدید اسرائیل، با انتقاد بین المللی و عمومی همراه نشده است،نوشت: در این طرح كه بخشی از آن به یك گروه اختصاصی واگذار شده است، همزمان املاك فلسطینیان برای ساخت شهرك های یهودی نشین در قدس شرقی خریداری می شود.

به گزارش شبکه خبر، با این حال، برخی بخش های مرتبط با این طرح - از جمله تهدید به تخریب خانه های بدون مجوز فلسطینی واقع در مناطق اجرای طرح- با محكومیت های گسترده همراه شده است.

در بخشی از این طرح، گورستان های زباله و زمین های بایر، پاكسازی و به بوستان و باغ های سرسبز تبیدل می شوند و امكان مشاهده این مناظر برای افرادی كه پای پیاده به این منطقه بروند، وجود دارد.

در این مناطق اسرائیل، تابلوهایی كه در آنها موارد مهمی از تاریخ یهود شرح داده شده، نصب كرده است.

این روزنامه همچنین با اشاره به اینكه بخش هایی از شهر قدس كه در آنها ساخت و ساز شده است، در جریان جنگ 1967 به تصرف اسرائیل درآمد، افزود: ضمیمه شدن این مناطق به اسرائیل، هرگز در خارج از منطقه به رسمیت شناخته نشد.

نیویورك تایمز همچنین از كاوش هایی كه باستان شناسان از سوی رژیم صهیونیستی در این منطقه انجام می دهند، خبر داد و نوشت: این باستان شناسان، اسناد و نشانه های مسلمی از زندگی یهودیان در دوره باستان در این منطقه یافته اند. این در حالی است كه مقامات و نهادهای فلسطینی، معتقدند این یافته ها، بخشی از تلاش برای مستقر دانستن تاریخ صهیونیسم در این منطقه است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار