کد خبر: ۲۸۹۴۸۲
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۳ - ۰۸:۰۷
شما نظر دهید/

نظر شما مخاطبان شفاف در این خصوص چیست؟ آیا با اختصاص کارت اعتباری انرژی به جای یارانه نقدی موافقید؟ به نظر شما با قطع یارانه نقدی در مصرف انرژی صرفه جویی می شود؟ اصلا به نظر شما حذف یارانه نقدر در شرایط فعلی صحیح است؟ نظرات خود را بدون توهین به اشخاص حقیقی و حقوقی برای ما ارسال کنید.

سرویس اقتصاد شفاف: همین چند وقت پیش بود که خبر رسید همزمان با اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها، شرکت ملی نفت طرح جدیدی را کلید زده است که به موجب آن قرار است یارانه نقدی بخش تولید و مردم را حذف کنند و یارانه پرداختی معمول در قالب کارت‌ اعتباری انرژی شارژ و ماهانه صرف پرداخت قبض حامل‌های انرژی شود.

در واقع در طرح کارت اعتباری انرژی که شرکت ملی نفت ایران ارایه کرده است ، اینگونه عمل می شود که در گام اول به تولید و در گام بعدی به هر خانوار ایرانی یک کارت اعتباری انرژی ارایه شود و افراد بتوانند از طریق این کارت هزینه‌های قبض‌های آب، برق و گاز و هزینه بنزین و گازوییل و گاز مایع مصرفی ماهانه خود را بپردازند.

به تازگی نیز خبر رسیده که بررسي و امکان‌سنجي اجراي طرح کارت انرژي با هدف اختصاص اعتبار انرژي به هر ايراني در دستور کار وزارت نفت قرار گرفته و در صورت اجرايي شدن کارت اعتباري جاي پرداخت نقدي يارانه را خواهد گرفت.

با جدی شدن این مساله، يک مقام مسئول در وزارت نفت جزئيات جديدتري از طرح مطالعاتي اين وزارتخانه براي جايگزيني "کارت انرژي" به جاي "يارانه نقدي" اعلام کرده است.

نصرت الله سيفي، موضوع طرح را اختصاص سهم انرژي به هر ايراني به صورت اعتباري جهت پرداخت هزينه هاي انرژي با کارت اعتباري انرژي اعلام کرد و گفت: اين طرح در سطح کلان، در پي اجراي قانون هدفمند کردن يارانه ها بدون ايجاد تغييري در قانون است تا از سويي زمينه را براي اجراي قانون اصلاح الگوي مصرف نيز فراهم کرده و از سوي ديگر، از تزريق بيش از حد نقدينگي به جامعه جلوگيري کند.

مديرعامل شرکت بهينه سازي مصرف سوخت با اعلام اينکه طرح مطالعاتي کارت انرژي، طرح جديدي است که با هدف ايجاد سازوکاري جديد براي پيشبرد بهتر اهداف قانون هدفمندي يارانه ها و زمينه سازي براي اجراي قانون اصلاح الگوي مصرف در دست بررسي قرار دارد، تصريح کرد: مطابق قانون هدفمندي يارانه ها، بايد 50 درصد از منابع ناشي از آزادسازي قيمت کالاهاي مشمول يارانه جهت رفاه مردم هزينه شود، اين در حالي است که با توجه به حجم نقدينگي تزريق شده به جامعه در سال‌هاي گذشته، تامين منابع طبق اين سازوکار با مشکلاتي مواجه شده است.

اين مقام مسئول با اشاره به اينکه طبيعي است تزريق نقدينگي، افزايش تورم و تحميل فشار مضاعف اقتصادي به جامعه را در پي دارد، اظهار داشت: همچنين بند 7 قانون هدفمندي يارانه ها در حالي بر ارتقاي نظام تامين اجتماعي، گسترش بيمه خدمات درماني، توانمندسازي اجتماعي و اشتغال، مقاوم سازي مسکن و... تاکيد کرده است که به دليل سهم بالاي پرداخت نقدي به مردم، سرمايه کلان ملي به منابع ناچيز و غيرمولد بدل شده است.

سيفي با يادآوري اين نکته که در عين حال دولت نمي‌تواند قانون را اجرا نکند، تاکيد کرد: از سويي قيمت حامل‌هاي انرژي بايد به سمت آزاد شدن حرکت کند و از سويي، اجراي فازهاي بعدي نيازمند افزايش پرداخت‌هاي نقدي است که مشکلات را مضاعف مي‌کند.وي افزود: در طرح کارت انرژي، اعتبار انرژي به هر ايراني مطابق با استانداردهاي معيار مصرف اختصاص مي‌يابد و پرداخت قبوض آب، برق، گاز يا خريد بنزين، گازوييل، نفت، گاز و... از محل کارت اعتباري انجام مي‌شود.

اين مقام مسئول در تشريح نحوه استفاده از اعتبار کارت انرژي عنوان کرد: اگر فرد به ميزاني کمتر از آنچه که در کارت اعتباري به وي اختصاص يافته است، هزينه کند، علاوه بر صرفه جويي در مصرف انرژي، امکان ذخيره سازي يا انتقال اعتبار به کارت ديگري را خواهد داشت و اگر به اعتباري بيش از آنچه در کارت اعتباري براي وي درنظر گرفته شده است نياز پيدا کند، هزينه مازاد را به صورت نقدي و با قيمت آزاد پرداخت مي‌کند.

سيفي با تاکيد بر اينکه بر مبناي اين طرح، مردم با تبديل اعتبار کارت خود، هزينه هاي انرژي را پرداخت مي‌کنند، گفت: با اجراي اين طرح، علاوه بر اين که هر سال ميزان معيارهاي مصرف ارتقا مي‌يابد، مي‌توان قيمت حامل‌هاي انرژي را نيز مطابق با قانون افزايش داد.به گفته وي، به اين ترتيب هرسال ميزان ريالي ارزش اعتبار نيز بالاتر مي‌رود و گيرندگان اعتبار، خود به دنبال آزادسازي قيمت حاملهاي انرژي خواهند بود؛ همچنين اين طرح را مي‌توان به اشخاص حقوقي اعم از مصرف کنندگان و توليدکنندگان انرژي نيز گسترش داد.

سيفي در تشريح مزيت هاي اجراي اين طرح توضيح داد: مزيت‌هاي اجراي اين طرح را مي‌توان در چهار جنبه اقتصادي، فني، اجتماعي و زيست محيطي و سياستي و امنيتي برشمرد که کنترل تورم، جلوگيري از توزيع بي رويه نقدينگي، واقعي شدن قيمت انرژي، ارتقاي توان صادراتي، ارتقاي بهره وري انرژي و کمک به توزيع صحيح يارانه انرژي از جمله اين مزيت‌ها است.

نظر شما مخاطبان شفاف در این خصوص چیست؟

آیا با اختصاص کارت اعتباری انرژی به جای یارانه نقدی موافقید؟

به نظر شما با قطع یارانه نقدی در مصرف انرژی صرفه جویی می شود؟

اصلا به نظر شما حذف یارانه نقدر در شرایط فعلی صحیح است؟

نظرات خود را بدون توهین به اشخاص حقیقی و حقوقی برای ما ارسال کنید.

بدیهی است شفاف از انتشار نظرات توهین آمیز معذور است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۷۵
در انتظار بررسی: ۲۰
غیر قابل انتشار: ۴۰
عباس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
15
86
كارت انرژي بهانه است مي خواهند يارانه ها را قطع كنند
امير
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
عباس آقا، دوست عزيز، به نظر من شما اشتباه مي كنيد. اگر ابتدا زيرساختهاي اساسي مانند تفكيك كليه كنتورهاي انرژي از جمله گاز و آب و برق آماده بشه به نظر مياد كار درستي باشه. بنده خودم چندوقت پيش در سايت شركت آب و فاضلاب براي بهبود فرهنگ مصرف آب و جلوگيري از هدر دادن توسط مصرف كننده هاي پرمصرف پيشنهاد تخصيص كارت اعتباري مصرف آب رو دادم كه اگه روش فكر كنند بعد از چكش كاري حتما قابل بررسي و اجراست. اميدوارم كسي پيدا بشه به اين پيشنهادهاي ارائه شده توجه كنه شايد از توش يك پيشنهاد به درد بخور پيدا بشه كه نفع اون براي عموم جامعه باشه.
مریم
-
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
14
76
نه ما اصلاً راضی نیستیم خودمون هم میتونیم پولامون خرج کنیم چرا دولت هر کاری دوست داره انجام میده به حرف دل ملت هیچ وقت گوش نمیدهد د . خواهشاً مردم را بیشتر از این بدبخت نکنین .
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
80
45
نه خیر زنده باد احمدی نژاد قهرمان
احسانی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
بانظرت موافقم..باهمون45تومان جنسهاراصدبرابرکردندهمه بلایی هم سرمون اوردندحالاهم زورشون میادهمین مبلغ ناچیزرابدن.
محمدرضا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
11
54
خیر
حسین
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
12
41
اول این طرح را در یک شهر کوچک امتحان کنند تا ایرادهای آن معلوم شود(بصورت پایلوت)سپس در سطح ملی به اجرا در آورند تا دوباره با یک کار نسنجیده مردم را به دردسر نیندازند.
مجتبی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۳
اول در تهران اجرایی بکنند بعد مردم راضی بودند به شهرهایی مثل اصفهان و تبریز و بعد به شهرهای دیگر.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
3
51
مخالف هر گونه تغییر بدون کارشناسی هستم . فلسفه یارانه مشخص بود . دولت بجای اصلاح خودش همیشه سعی می کنه هزینه های مصرفی خودش رو با زور از مردم بگیره . جدیدترین روش اون هم گفتن دروغه !
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
1
39
خیر چون در حا حاضر در آپارتمانهایی که دارای کنتورهای مشترک هستند مخصوصا تک واحدی ها هر واحد سهم خود را به مدیر ساختمان پرداخت می کند بعد مدیر ساختمان یکجا قبوض را به حساب شرگت مبروطه واریز میکند اما چون کارت انرژی اعتباری است و نقدی نیست این روند با مشکل مواجه خواهد شد. مگر قبوض هر واحد جداگانه باشد که فقط در ساختمانهای نوساز اینگونه است /
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
13
35
نه ما اصلاً راضی نیستیم خودمون هم میتونیم پولامون خرج کنیم چرا دولت هر کاری دوست داره انجام میده به حرف دل ملت هیچ وقت گوش نمیدهد د . خواهشاً مردم را بیشتر از این بدبخت نکنین . زنده باد احمدی نژاد قهرمان كارت انرژي بهانه است مي خواهند يارانه ها را قطع كنند
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
3
41
خیر به دلیل این که نمیخواهیم قربانی جنون بوروکراسی شویم.
محمد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
4
34
با این طرح به طور کلی مخالفم. چرا که موجب می شود تا اسراف بیش از پیش شود. وقتی با این کارت فقط می شود هزینه انرژی پرداخت و ما هم این قدر مصرف نداریم، پس مجبوریم مصرف را بالا ببریم تا حداقل دلمان نسوزد.
شهروند
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
جناب توجه نکردی: "گر فرد به ميزاني کمتر از آنچه که در کارت اعتباري به وي اختصاص يافته است، هزينه کند، علاوه بر صرفه جويي در مصرف انرژي، امکان ذخيره سازي يا انتقال اعتبار به کارت ديگري را خواهد داشت"
مهدی
-
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
6
26
خیر
یک بنده صادق خدا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
4
31
زمانی که قرار بود هدفمندی یارانه بصورت نقدی اجرا شود به اخطارهای کارشناسان اقتصادی باکفایت بی اعتنا بودند . حالا به هر دری میزنند که مردم را قانع کنند که بدلیل وجود مشکلات بیشمار اینکار باید متوقف شود.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
0
18
فضای کسب و کار و تولید را سهل کنند تا اشتغال و جریان نقدینگی برقرار شود و تمام سازمانهای حمایتی مثل بهزیستی و کمیته امداد و....... را در هم ادغام و نیازمندان را از دغدغه فراموش شدن رها کنند و سپس همه یارانه ها را قطع کنند و از به هدر رفتن منابع ملی جلوگیری کنند ولی خوب منافع خیلی ها در این نیست متاسفانه
محمدرضا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
1
19
سلام بهتراین بودمثل گذشته نظرسنجی هابصورت نموداری وستونی درج میشد..
علی اکبر
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
3
29
دولت روحانی اینقدر وعده های دروغ داد که مونده تو اجراش! حالال هم نقشه کشیدن چجوری همین صنار مبلغ ماهانه رو قطع کنن! بهتره به فکر هزاران میلیارد تومانی که اختلاس و ارتشا میشود رو بگیرن . هر از گاهی سروکله یه اختلاس و یا رانت هزاران میلیاردی پیدا میشه که معادل یک سال یارانه کل ملته!بهتره جلوی اینجور اختلاسهاورانتها رو بگیرن نه اینکه 45 تومان ماهانه مردم بدبخت رو قطع کنن!
پیمان
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
0
25
برادر من مگه کسی به نظر ما اهمیت میده بهای آب وبرق وگاز... چدین برابر شده هنوز یارانه در جا می زنه برادر من کی به من وشما اهمیت میده ما الان با کل دنیا در جنگ اقتصادیم از این ور هم میگیم تحریم ها اثر نداره شایید بیش از 80 درصد مردم زیر فقر زندگی می کنند البته این تحریمها برای پولدار ها فرصت پول افزایی اما بیچاره قشر حقوق بگیر
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
1
19
وامصیبتا!!!! دوباره فرم پرکردن و پول دادن و پست و مال یکی بیاد مال یکی نیاد و گم شدن و گیر و گرفتاری و آخرش هم معلوم نیست قراره چه کلاه جدیدی بره سر مردم.
احمد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
33
9
با درود ... جناب اقای احمدی نژاد میرزا تقی خان امیر کبیر دوم ایران بودند که دشمنان خارجی پیشرفت ایرا ن و بد خو اهان دا خلی هر چه میتوانستند کار شکنی کردند
امير
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۲
جناب احمدآقا با عرض معذرت بايد بگم جنابعالي يا خيلي بي سواد تشريف دارين يا خيلي كم هوش كه احمدي نژاد رو با اميركبير مقايسه مي كنيد. واقعا كه شخصي مثل محمود بايد هم حامي مثل شما داشته باشه غير از اين باشه جاي تعجبه. البته تاريخ در آينده براي همه روشن خواهد كرد كه واقعيت چه بوده. همانطور كه امروز همه اميركبير رو به خوبي ميشناسند، احمدي نژاد رو هم خواهند شناخت اونوقت شما مجبور خواهيد بود براي اين حماقت خودتون افسوس بخوريد
مصطفي
ROMANIA
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
2
19
كارت انرژي هدفي جز در تنگنا قرار دادن مردم ندارد.
اين كار ظلم است.دولت براي حل مصرف بنزين نمي خواهد تعرفه واردات را بردارد كه مطمئن باشيد 50 درصد مصرف بنزين و انرژي كم مي شود بلكه مي خواهد مصنوعي مصرف را كم كند.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
0
21
خیرموافق نیستیم چون دولتها نشان دادن فقط به فکرمنافع خودشان هستند نه مردم بعد از مدتی دوباره نظرشان عوض میشه مثل جرزدن بچه ها در بازی قیمتها را برگردانند به روز اول یارانه ها را قطع کنند این بهتره این نظرمردم است نمیتوانند بروند کنار مردم دولت جدید انتخاب می کنند
تورج
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
0
26
اصلا ابدا نه خیر بهیچ وجه هرگز امکان ندارد موافق باشم
دلسوز
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
2
11
سلام عليكم
اين مسائل را بعهده اهلش بسپاريد چرا كه ملت ديگر بيشتر از اين نمي توانند درگير آزمون و خطا باشند و طرح به صورت آزمايشي ابتدا انجام شود و دوباره سيستم جواب ندهد و باز چوبش بر روي شانه قشر پايين جامعه بخورد .
خدا نگهدار
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
27
3
بلی
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
1
24
اعتمادي وجود ندارد
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
3
25
خير
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
3
22
نه
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
3
24
بدبخت شدیم
این دولت تدبیر امید کاری می کند که از زندگی پشیمان بشیم
ali
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
3
19
خیر
taras
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
2
25
هر دولتی میاد به نوعی مردم رو تحت فشار قرار میده . ملت بدبختی هستیم ما.
بهمن
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
1
12
اجرای طرحهای که فقطدرحد یک پیشنهاد است وضع را بدتر میکند تنها راه حل اینست که دولت نقش نظارتی مدبرانه داشته باشد وبه بخش خصوصی اعتمادنماید از یک اقتصادرو به رشد مشابه منطقای پیروی نماید باید کاری کرد که سطح درامد افراد بیشتر شود وبااین افزایش دیگرنیازی به دریافت یارانه نباشد باید نهادهای موازی دولت دستشان در در دخالت در اقتصاد کوتاه یا کمتر شود تایک شیوه اقتصادی بر اقتصاد کشور حاکم شود تا در صورت هوگونه اشتباه فاحش کسی جوابگو باشد یک اقتصای کلان جای اززمایشوخطای متعددنیست
ياران
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
2
13
با اين تدبير هاي دولت ديگر اميدي به آينده نمانده . از ماست كه برماست
به قولي : چو يارانه مباد تن من مباد
ناشناس
ROMANIA
۱۸:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
1
20
نخیر .بابا به کی بگیم ما از پس گرونی بر نمی آییم
هموطن
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
0
17
دولت به دنبال قطع یارانه است می خواهد طوری قطع کند که صدای مردم درنیاد وگرنه کارت اعتباری بهانه است قبلا" ازاین کارت های خالی زیاد به مردم دادند
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
0
18
نه خیر این کارت برای خودتان باشد تا با هر جا خواستید بروید یارانه این ماه را بدهید کارت باشد ارزانی تان
هاوار
UNITED STATES
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
3
16
مردم چه موافق وچه مخالف باشندطرح رااجرامیکننداصلا نظر مردم شرط نیست. چون تاحالا طرحی که به نفع مردم باشد اجرانشده بیچاره مردمانمان
ناشناس
-
۱۸:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
2
15
مگر مردم موش آزمايشگاهي هستند ؟
sarina
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
1
14
الان دولت شعارميده بيمارستانهاي دولتي اينطوري شده و اونطوري شده حالا كسيكه كارش به بيمارستان نيفتاد گناهش چيست شايد تا آخر عمر هم به بيمارستان نيازي نباشد

به هر حال همه اش كلك رشتي است كه اين يارانه نا چيز رو از مردم بدزدند مني كه قسمتي از اقساط و ما يحتاج زندگيم رو با اين يارانه 3نفر ميگردونم واي به حال من و امثال من
علاوه بر اينها اگر به قبوض دقت كنيد
نصف مبلغ قبض به آبونمان ارزش افزوده بيمه و گازرساني به روستا اختصاص دارد و همه اينها را من صدقه ميدهم
ميدانم كه در سايت قرار نميدهيد ولي ديگه با اين يادداشت راحت ميشم كه حرفامو زدم
ناشناس
ROMANIA
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
0
13
مخالف ام
زیرا در نقاط محروم و یا افرادی که وسیله نقلیه ندارند و ...... پول پرداختی برای هزینه انرژی ( برق گاز بنزین ) کمتر از یارانه دریافتی و اینها همیشه طلبکار می شوند حال طرف از انباشت طلب اش چه استفاده ای می تواند بکند .
سید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
0
11
برای قشرکم درآمد واقعان سخت میشه خانوادهای بی سرپرست هستند که با یارانه زندگی می کنند وکسی هست بدون اینکه کسی بفهمد تموم قبض آب وبرق وگاز را پرداخت می کنند تا برای زندگی مقداری پول دست برای کسی دراز نکنندحالا اگر خودش پرداخت کند برای امورات زندگی خود چه باید کرد ....؟
امیر اورجی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
12
4
اتفاقاً کارت انرژی خیلی بهتر است یکی اینکه از ترافیک عابر بانکها کاسته میشود و دیگر اینکه قبوض انرژی از طریق آن پرداخت میشود و از ترافیک حضوری مردم در بانکها کاسته خواهد شد !
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
به اشتغال زایی هم کمک میشه و شغل شریف بنزین فروشی و بنزین خری آغاز میشه
ابراهیم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۳
با چند هزار تومانی که توی کارت انرژی شاید اونم شاید بریزند حتما میتونی قبضتو پرداخت کنی.
شاکری
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
6
4
زمانیکه جناب احمدی نژاد مثل تمام کارهایش بالجاجت قانون یارانه رااجرا کرد ایا تورم گرانی اینجوری بیدادمیکرد حالا ملتی که در حال غرق شد ن است باید حولش داد گه زود تر غرق بشند
بد بخت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
0
11
یه دفه بگین پول تمام ابن ادا و اتفارا چیه ما تو یک برج 50 واحدی هستیم آب برق گاز همه چی اشتراکیه چطور سهم خودمونو پرداخت کنیم عجب بدبختی داریم شدیم ابزار آزمایش
شیرازی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
0
12
خیر اصلا موافق نیستم چرا اینکار را می کنید چرا به فکر ما نیستید با این هزینه های دندان پزشکی وغیره چند ماه است که پس انداز میکنم که دندان هایم را درست کنم حالا هم از بد شانسی طرح جدیدی امده اخر کجا ول خرجی کردیم
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
0
12
نهههههههههههههه
ایکس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
0
11
نه هیچ کس راضی نیست اینطور بشه
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
9
حالا که به بهانه اجرای طرح یارانه نقدی قیمت حامل های انرژی و بالطبع تمام کالاهای مصرفی چند برابر شده، می خواهند یارانه را قطع کنند. همینجوری هم یارانه درصد کمی از تورم فعلی را جوابگوست. مردم یارانه را فقط برای انرژی مصرف نمی کنند. همه چیز گران شده نه فقط انرژی. گیرم که کارت اعتباری انرژی بدهند. آیا قیمت دیگر کالاهای مصرفی را هم پایین می آورند؟
ناشناس
FRANCE
۰۰:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
2
4
متاسفانه علیرغم این که اکثر اقتصاددانان در زمان اجرای یارانه ها که زمان مناسب برای اجرایش نبود به دولت دهم بارها تذکردادند اما آقای احمدی نژاد وکابینه اش با ندانم کاری و فقط برای مطرح کردن خودشان، یارانه ها را ناقص و بدون کارشناسی اجرا کردند که نتیجه اش را هم همه شاهدیم و الان هم باز ان حرف مگر وقتی یارانه ها اجرا نشده بود سوبسیت روی قبوض آب و برق و گاز نبود؟ چرا ما عادت داریم لقمه را دور سرمان بگردانیم بعد در دهانمان بگذاریم؟
مهدی مرادیفر
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
11
مگر دولت مبلغ یارانه زودتر نگرفته مثل گران شدن بنزین اب برق گاز اگر مردم دقت کنند در ازای این مبلغ قیمت این خدمات چند برابر شده از دولت میخواهیم این کلللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللید را برای جای دیگر نگهدارد شاید قفلی باشه به این کلید احتیاج داشته باشه
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۲:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
18
اگر قیمتها به قبل از پرداخت یارانه ها برگدد چرا که نه با سر استقبال میکنیم!
م ح
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۷:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
14
خیراصلا موافق نیستم به این علت به بهانه پرداخت یارانه تمام اجناس راگران کردید قمیت اجناس رابرگردانیدبه قبل ازپرداخت یارانه وماهیچ یارانه نمیخوایم تمام یارانه درهمان قبوض پرداخت شودبهتراست
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۷:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
13
اصلا و ابدا موافق نیسیتیم تورا خدا جمع کنید این بحثهارا مردم مردند از اضطراب هر از چند گاهی چنین بحثها را مطرح میکنند و این یارانه را زهر مارشان می کنند
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۷:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
16
نه نه یوخ بابا
حسین
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
20
خیر به شدت با این پشنهاد مخالفیم
سروش
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
26
7
بسمه تعالی بنظر من خیلی عالیست.
شهروند
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
خوب است درصورتیکه زیرساختهای جداسازی کنتورها و عرف پرداخت قبوض توسط مدیرساختمان و... هم اصلاح شود و درضمن قیمت سوبسید انرژی منصفانه تعیین شود نه کم.. همانطور که اشاره شده درصورتیکه کمتر از میزان کارت مصرف انرژی داشتیم بتوانیم به حساب کارت دیگری واریز کنیم!
اشنا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
فامیل روحانی که نیستی؟
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
7
خير
لیلا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
6
اصلا خوب نیسست بشرطی که تورم ببه دووره خاتمی برگرده
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
3
0
اين طرح صندوق جهاني پول است و قبلا نيز طرح هدفمند كردن يارانه ها را در دولت اقاي احمدي نژاد را هم صندوق جهاني پول داده بود كه الان مي بينيد مشكلات عديده اي براي كشور ايجاد كرده است.
پس مار گزيده بايد از ريسمان سياه و سفيد بترسد متاسفم كه چرا متخصصان اقتصادي به دنبال الگوبرداري از سياستهاي اقتصادي غرب كه نسخه هاي پياده شده و يران كننده در كشورهاي جهان سومي است را ميخواهند در ايران پياده كنند. كه در كوتاه مدت راضي كنند و در دراز مدت همچون پرداخت يارانه ها خانمان برانداز است.
امیر
UNITED STATES
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
2
4
نه اصلا مایل نیستم زنده باد احمدی نژاد
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
1
در جواب دوست ارجمند اقاي امير كه فرمودند (بهبود فرهنگ مصرف آب و جلوگيري از هدر دادن توسط مصرف كننده هاي) بايد عرض شود شركت آب و فاضلاب براي جلوگيري از هرز رفتن اب در شبكه زير زميني خود بياد لوله ها را بازبيني كند متاسفانه غريب و به 30 تا 40 درصد اب دارد با توجه به زنگزدگي و يا سوراخ بودن لوله ها در سطح شهرها هدر ميرود جلوي منزل ما درخت چناري 5 طبقه قد كشيده بود چون اب هرز رفته شركت آب و فاضلاب مجاني ميخورد بعد كه من زنگ زدم چون فشار اب كم و كمتر شده بود امدند و واكاوي كردند و ديدن چه وسعطي از اب تو اين چندين ساله تلف ميشده خوب شركت آب و فاضلاب اول بايد از خودش شروع كند بعد اين فرهنگ الگو سازي را به مردم هم انتقال بدهد. مسلما اين لوله هاي بكار رفته در سطح تهران 30 تا 50 سال قدمت دارد اينها را نوسازي كند تا مردم هم اب اشاميدني بدون زنگ زدگي ميل كنند.
عابدینی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
1
اگر همه قیمتها به قبل از پرداخت یارانه ها برگرده وکار شناسی بشه نه حاکو حاکو تصمیم بگیزید وکلیه قیمت ها از خوار بار وانرژی به حالت اول برگرده / کلاه انرژی پیش کش
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
1
اقا سروش نفسش از جای گرم بلند میشه از بد بختی مردم خبر نداره .از کسایکه برای شهریه تحصیلی بچه هاشون وگذرودن امورات زندگیشون،گرفتن جهزیه واسه دخترشون دلشون خوشه به چندر غازی که دولت بهشون میده .من میخوام بدونم ایا دولت به زندگی این مردم نگاه میکنه وتصمیم میگیره.یانه فقط اون ادمهایی رو میبینه که با ماشین اخرین سیستم وارد خیابونا میشن و ویراژ میدن.من چند ماهه که میخوام برای بچه ام لباس زمستونی بخرم منتظر این ماه یارانه ام .اگر ندهند چکار کنم .شغل ازاد داریم که نمی چرخه.اون وقت زیر نویس میکنن تو شبکه ها که جمعیت جوان کمه بزایید که بیست سال دیگه زیاد بشن .اخه با کدوم درامد میتونیم احتیاجات بچه هامون رو جواب بدیم.
ناشناس
UNITED STATES
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
3
شما که کار خودتونو میکنید بس چرا نظر مردم رو میخواین
احسان
CZECH REPUBLIC
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
1
1
با سلام اینکه میگویند نقدینگی با یارانه زیاد شده وما کارت یارانه بدهیم چه فرقی می کند از نطر درامد بعد میگویند فقط هرچه مصرف کنی از شارژمیتوانی استفاده کنی خوب تکلیف ان دسته از مردم که صرفه جوئی میکنند چی انه هم به اجبار مصرف را بالا خواهند برد پس این طرح شکست خورده است خودتان را خسته نکید با تشکر
مهدی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
2
تزريق بيش از حد نقدينگي؟؟؟؟؟؟
یعنی این 45 تومان نقدینگی بیش از حده؟؟
بعدشم دولت اگه مرده یارانه پولدارا رو قطع کنه همه چی خوب میشه.نه اینکه فقط زورش به بدبختا برسه
علی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
1
2
با سلام من به عنوان یک اقتصاد دان عرض میکنم که بگذارید مردم با همین مبلغ کم خودشان تصمیم بگیرند شما حق ندارید در زندگی شخصی مردم سرک بکشید وبرای انان تصمیم بکیرید لذا با توجه به اینکه با اجرای مرحله دوم میبایست مبالغ یارانه مردم تا بیش ازدو برابر افزایش پیدا میکرد خدا امام خمینی را رحمت کند که اگر ایشان بود مملکت به این صورت اداره نمیشد.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
1
5
نه
NO
لا
یوخ
خیر
ابدا
اصلا
علی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
5
ظلم تا کی؟قرار بود با افزایش قیمت حامل های انرژی یارانه نقدی هم افزایش یابد.!!!!جلو حیف ومیل میلیاردها تومان سرمایه های بیت المال گرفته نمیشه.فکر شب وروز مسوولین شده این شندرغاز رو چطور از مردم بگیرن؟
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
2
مردم با همین یارانه زندگی میکنن خیلیاشون
نکنید انقدر اذیتمون نکنید ،ما جز این یارانه چیزی نداریم:(
یکی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
2
چرامردم رابیشتردربدبختی می اندازیدشمابااین کارهاوضع راازاین که هس بدترمیکنین چیزدیگه ای نبودگیربدین یارانه روچسبیدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
عادل فرحانیان
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
1
خیر به شدت مخالفم
مجمع کارمندان اصلاح طلب
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
3
یارانه نقدی حق مسلم ماست .
ناشناس
UNITED STATES
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
1
گذشته از بحث یارانه و کارت اعتباری انرژی، خواهشمنداست در ایستگاههای توزیع بنزین و گاز از کارتخوان استفاده شود تا رانندگان و کارکنان ازمشکل نداشتن پول خرد نجات یابند.
ناشناس
-
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
1
1
خیر
sharifi
-
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
1
خیر با کارت انرژی مخلف هستم
محمد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
0
سلام کارت هوشمند باشرایط اعلام شده منجر به افزایش اختلافات خانوادگی به دلیل هرکارت در اختیار خودش می باشد زن وبچه روستایی چگونه می تواند کارت انژی استفاده کند اقایان خودشان را دیده اند مردم روی همان چند 45 هزار تومان حساب باز کرده اند قسط اضافه شده است مخالم
مجید
NETHERLANDS
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
3
چرا این قدر مردم رو تو اضطراب قرار میدین بخدا تو اون دنیا باید جواب بدین!
اصغر
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
3
خیر به شدت مخالفم
عباس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
2
خیر
وحید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
1
من وخانوادم از همان اول ثبت نام نکردیم و رایانه نمیگیریم ولی خیلی پشیمان شدم چون همه اون کسایی که من را تشویق کردن به ثبت نام نکردن خودشون اولین روز ثبت نام کرده بودن ، فکر میکنم این کار دست شرکت گاز و برق و... را باز میزاره تا قیمتهای گران فعلی را چند برابر کنند ، کلا هر تصمیمی که تا حالا در رابطه با رایانه ها گرفته شده هیچکام به نفع مردم خصوصا قشر محروم نبوده است .
فدائي انقلاب
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
1
نه اصلا موافق نيستيم .شما همين هزار45تومان راهم به ملت نمي توانيد ببينيد.زنده باد برادر محمود كه لااقل عيدي مي داد وام مي داد به ديدن مردم خصوصا مناطق محروم مي رفت و.....................
زهرا
ROMANIA
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
1
اصلا کاردرستی نیست ۹۰درصدمردم مطمنامخالف این موضوع هستندچراازمردم نظرخواهی نمیکنندوهرکاری فکرمیکننددرسته راانجام مدهند
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
4
هرچه زودتر یارانه راقطع قیمت های انرزی را به حالتاول برگردانید موافقم
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
1
یه دفعه بگید یارانه نمیدیم بهتره مسخره کردید ملت رو
محمدبسيجي
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
1
1
موافقم
شهروند
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
1
خیر
پرهام
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
2
اول باید مشخص کنن که میزان اعتباری که به هرنفرمیدن چقدره بعد نظر خواهی کنن
اشنا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
1
اگر راست میگویید توافق هسته ای انجام شود تحریم ها به شکل کامل برداشته شود پرداخت یارانه پیشکش خودتان کو گوش شنوا !!!!!!!!!!!!!!!
ایرانی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
3
خیر یارانه همه امیدمن بدبخت است لطفا قطعش نکنید
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
5
من موافق نیستم . زنده باد احمدی نژاد
سعید
UNITED STATES
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
2
نخیر اصلا موافق نیستیم به جای یارانه نقدی کارت بنزین بدن بنزین و میخوام چیکار شما که میخواین یارانه رو قطعش کنین دیگه انقده بهانه نیارین بیچاره مرده از دست شما ها چی میکشن خیلی ها با این یارانه نقدی خرج خانوادشون میدن اگه اینم قطع بشه دیگه وای ویلااااااااااا
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
2
خیر
ابراهیم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
2
خیر
عباس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
3
با سلام، مگر برای این طرح کارشناسی نشده، خودشان نمیدانند همین طرح باعث تورم شده!؟ حالا همان مقدار ناچیزی که دست این مردم شریف را میگرفت را به بهانه ای عجیب میخواهند از دستشان بگیرند.
کشوری که مردمانش در سختی و مشکلات در جنگ و صلح در کنار این ملت هستند، حق شان این نیست که هرجوری که دوست دارند برای آنان و به صلاح خیش نه مردم تصمیم گرفته شود...
شهرام
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
3
نه اقا اصلا بدرد نمیخوره...بنزین واس من پول نمیشه من جوون ک دارم درس میخونم چشمم ب این یارانس و با این پول کم دارم زندگیمو میگذرونم.... لطفا ب همه ی جور نگاه نکنین.باتشکر
علی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
2
نه نه نه نه نه نه نه نه
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۸:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
4
اگر بنا به قطع يارانه ها باشد بايد و بايد قيمتها برگردد به نرخ دلار 1226 تومان و گوجه فرنگي بايد کيلويي 100 تومان شود نه 3500 تومان.
نجفی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۸:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
2
نه نه خیرخیر یوخ یوخ وسلام
مهران
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
2
خیر-بعد از راه اندازی مبحث یارانه ها و پرداخت نقدیما جوان ها که کلا از خانه دار شدن-شغل مناسب.ماشین مناسب و ... نا امید شدیم و دیدیم چقدر خوش به حالمون شد.اگه می خواهید کاری کنید قیمت ها را به سابق برگردانید تا فرغونی به اسم پراید نشه 20 میلیون
علی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
1
خیلی سادست انرژی وقتی گرون شه همه چی به همان میزان گرون میشه چون بالاخره کارخانه ها و حمل و نقل و... با هوا کار نمی کنند و من واقعا متاسف ام چون این طرح فقط مردم تو فشار بیشتر قرار میده اگر هم بخواد کمکی کنه ما در برار سودی که داره قیمت های چند برابر را خواهیم داشت که مردم رو در شرایط خیلی سخت تر قرار میده و این طرح در قشم مشکلات رو نشون نمیده چون در اونجا ما کارخانه یا چیز دیگری نداریم که بخواد واقعا زیان های این طرح رو نشون بده
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
2
لطفا با مردم بازی نکنید.خیر مخالفیم
امید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
3
آقا جان: اولا با کارت اعتباری انرژی به جای یارانه نقدی مخالفیم. دوم اینکه: با این کارت نان هم میشه خرید؟ یک دفعه در اون دولت قبلی نان را کردند ده برابر. سوما: چرا دولت یارانه ها را با توجه به این تورم موجود، افزایش نمیدهد؟ وزارت نفت چه کاره است که به جای هفتاد میلیون مردم شریف و غیور ایران تصمیم میگیره؟ - بعدش هم اگه راست میگید شما یه سر و سامانی به خودتان بدید. دیگه هم از طرف مردم تصمیم نگیرید.
فرزاد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
1
مگر از دست مردم کاری هم برمیاد فعلا ریش و قیچی بدست مسئولانی است که ما بر خودمان برگزیدیم
مهدی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۰:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
4
با جایگزین کردن یارانه با کارت سوخت موافقم چون در مصرف حتما موثر خواهد بود و کسانی هم که خودرو ندارند از یارانه سهم خود استفاده می کنند و هر چیزی می خواهند تهیه می کنند.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
1
تو رو خدا براي ي بارم ک شده در راستاي خدمت و اسايش مردم قدم برداريد.اين فيلما چيه درمياريد.دزديا رو کم کنيد همه چي درست ميشه و ب اين فيلم هندياهم اجتياج نيست.
مهدی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
1
0
من از امروز فاتحه مردمو خوندم-این دیگه اخر بدبخت کردنه مردمه.
amir
ROMANIA
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
1
نه بابا ما به یارانه نقدی نیاز داریم.روش حساب کردیم نباشه بدهکار بانک میشیم
فتحی خلخال
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
1
خیر مادیگه واسه بدبخت شدن جایی نداریم کیسه بدبختیمون یک سال پیش پر شده
غضنفر کلیدساز
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
2
0
خیر زنده باد احمدی نزاد
محمد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
0
خیر
احمد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
1
نه خیر کار درستی نیست.
حامد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
1
2
درود براحمدی نژاد قهرمان خیلی از فقیربیچاره ها زندگیشون بایارانه میچرخه اگه دولت راست میگه یارانه مرفحین بی درد رو قطع کنه
مهدی ص
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
1
میخواند کم کم قطعش کنند اونم بعد از اینکه جنسارو چندبرابر کردند قبلانم که یارانه درقبوض اب برق گاز و.... بود حالا بعد اینهمه افزایش میخواین به حالت سابق برگردین !
محمد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
0
1
سلام باز هم نقشه جدید که تو دور جدید مبلغ یارانه ها اضافه نشه تا مردم به همین چندر قاز رضایت بدهند
علی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۲
0
1
اقا میخوان حامل های انرژی رو گرون کنن خوب چه کار به یارانه دارن اینا
مجتبی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۱:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۲
0
0
خیر.... اگر قیمتها به قبل از یارانه برگردد موافقم در غیر این صورت نه .
محمد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۱:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۲
0
0
این طرح ضعیف است و نتیجه ای جز نارضایتی مردم نداد فقط میشه گفت خروس بی محل.
دانیال
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۷:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۲
0
0
اگر قبل از اجرا در یک شهر اجرا وسپس اگر جواب داد با نظر سنجی در کل کشور اجرا گردد خوب است وگرنه مشکلات دو صد چندان شود
سهیل
UNITED STATES
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۲
0
3
نه اصلا موافق نیستم... چون من با پول یارانه میرم دانشگاه
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۲
0
1
اگر هرماه یارانه را به20میلیون نفر میدانند البته یارانه78میلیون نفر الان بعدازنوزده دوره واریز برای افزایش نرخ انرژی در داخل هیچ مشکلی نداشتیم
وبرای استفاده بهینه از انرژی ملی باید در همه امور خانگی صنعتی و....باید بهینه سازی ودرست مصرف کردن با تشویق وتنبیه همراه باشد.پول دارم میپردازم.فقیر45میگیره غنی هم45عدالت است؟؟؟نه...فکربکنید.
شهیاد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۲
1
1
خیر اصلا با کارت موافق نیستم به جای افزایش مقدار یارانه ان را همقطع کنید با این هزینه های سرسام آور تازه افزایش جمعیت هم مد نظر شماست کی میتونه با این وضع بچه دار شه ؟با این کار سلب اعتماد ملت از دولت اتفاق می افتد
arash
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۲
0
3
ما شدیم اسباب بازی شما و دولتمردان ما هم به واقع هستند کودک
آقای گرفتار
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۲
0
0
به همه ی ما ثابت شده که هرکسی روی کار اومد فکر خودش و اطرافیانش بوده و خواهد بود.... پس همگی باید برای فرج امام زمانی که عدالت را برقرار میکنه دعا کنیم .. واسلام
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۲
2
4
نه به هیچ وجه موافق نیستیم زنده باد احمدی نژاد
جعفر
-
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۲
0
1
در شرایط فعلی صلاح نیست زیر ساخت می خواهد
عبداله
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۲
0
2
البته ایده خوبی است اما کسانی هستند که با همین یارانه زندگیشونو میگذرانند اگر به صورت اختیاری اجرا بشه خوبه به شرط اینکه دوباره قیمتهای حاملهای انرژی را افزایش ندهند و باقیمانده پول موجود در کارت بعد از تسویه به صورت ماهانه قابل برداشت باشه
بدبخت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۲
0
0
ما دلمون خوش بود ماهانه یارانه رو جای اجاره خونه میدادیم الان باید کف خیابون بخوابیم و افراد دولت زیر کورسی که از اتش زدن زندگی ما گرم شده
دانش
ROMANIA
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۲
0
0
خیر. مخالفم. همین دوقران از مردم که روی آن حساب کرده اند نگیرید.
sadam
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۲
0
0
با سلام..کار درست و بجاییه اول اینکه بعضی ها میگن احمدی نژاد بهترین بود اون کشورو به باد داد از اول کار اشتباهی بود یارانه ولی حالا که پیش اومده کارت انرژی بسیار کار. درستیه چون پولی که در گردشه دوباره برمیگرده خزانه فقط امیدواریم مردم به پول نقد فک نکنن این بهتر از پول نقده
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۲
0
0
مخالف هر چند معلوم نیست که چگونه میخواهید اجرا کنید فقط مردم بیچاره را به درد سر میندازیدمناطقی که نه اب ونه برق و نه گاز و نه ماشین دارند و یارانه نون شبشون شده تکلیفشون چه میشه
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۲
0
0
مخالف دولت تدبیر واقعا در طی این یک سال و انی که ازش گذشت خیلی به فکر مردم بوده عوارض برق از 800تومان شده 10000تومان از یارانه همان اوایل 10 هزار کم کرده حلا هم...
علی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۲
0
0
باسلام.
من از طرح و لایحه سردرنمیارم ولی سوالم اینه که یه زن با 5دختر ویه پسربه شدت مریض که شوهر بیکارشم فوت کرده نون شبشو ازکجا تهیه کنه؟؟؟؟؟
به جای افزایش رفاه همچین آدمایی فقط به فکر طرح دادن باشیدا خب!!!!
گفته ی امام رو هم که فراموش کردن مسئولا " به فکر مردم مستضعف بودنشونو"
امير
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۲
0
0
اينها بازي اقاي نوبخت هست
احمد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۲
0
0
خیر این هم از عجایب دولت تدبیر است. درود بر احمدی نژاد
امیر
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۱:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۳
0
0
این کار کاملا اشتباه است قشر ضعیف جامعه نابود می شوند
u3f
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۳:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۳
0
0
خیلی مبلغ دندون گیری بود! که انگار همونم میخوان براش بازی در بیارن، متاسفم واسه نام کشورم...
رضا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۳
0
0
من هم با اين كار دولت مخالف هستم.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۳
0
1
45 تومن میدن انوقت هر روز میگند
کیارش
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۳
0
0
موافق نیستم اول باید حقوق هارا اصلاح کنید و دریافتی مردم را براساس دلار پرداخت شودبعد هزینه هارا افزایش دهید مگر دردنیا کشوری هست که بعداز 30 سال خدمت با مدرک لیسانس 500 لار در ماه درامد ناچیزداشته باشد این فقط بهانه افزایش هزینه ها مردم توسط دولت بوده ونظر یکسری کارشناس بینیاز وثروتمند است
صائن
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۳
0
0
وزیر اموزش و پرورش هنگامی که متوجه شد امکان دارن استیضاح بشه گفت حقوق معلمای ابتدایی رو 20 درصد زیاد می کنم و تا الان زیرش زده ، اینا وقت پول دادن همه چی یادشون میره ولی زمان ندادن و پول گرفتن خیلی دقیقن
علی اکبر
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۳
0
0
سلام من موافقم چون مثلا یه بنزین که فقط به یه قشر ماشن دار تعلق میگیره درصورتی که مال کل مردم ایرانه بلاخره کسی که میخواد امکانات داشته باشه از جیب بقیه نباید مایه بزاره البته من ماشین دارم .این کار عالیه چون اونکه ماشین نداره ضرری نمیکندبشرطی که من میگم یارانه همه چیزا رو بدن به خودمان تا خودمان برای خرج ان تصمیم بگیریم.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۳
0
0
مخالف هستم
ایرانی نالان
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۳
0
0
خیر به هیچ وجه موافق نیستم . مخالفم مخالفم مخالفم مخالفم مخالفم مخالفم مخالفم مخالفم مخالفم مخالفم مخالفم مخالفم مخالفم مخالفم مخالفم مخالفم مخالفم مخالفم مخالفم مخالفم مخالفم مخالفم مخالفم مخالفم مخالفم مخالفم مخالفم مخالفم مخالفم مخالفم مخالفم مخالفم مخالفم مخالفم مخالفم مخالفم
ناشناس
UNITED STATES
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۳
0
0
مخالفم چون الان در مصرف انرپی بیشترین صرفه جویی را می کنم تا پول یارانه را صرف درمان میضم بکنم.
ali
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۳
0
0
خیر موافق نیستم چون هیچ اعتمادی نمی توان به دولتمردان کرد در صورتی که فقط به فکر خورشان هستند نه مردم .
جواد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۳
0
0
چه شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۳
0
1
آقا من خسته شدم و برای زندگی دارم میرم ارمنستان .اینقدر روحم تو ایران تو فشار هست که نگو بای بای
ابراهیم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۳
0
0
به چه زبونی بگیم:

یوق یوق یوق
نه نه نه
NO NO NO
لا لا لا
pas pas pas
नहीं नहीं नहीं
아니 아니 아니
không không không
не не не
نہیں نہیں نہیں
ոչ ոչ ոչ
しない しない しない
بفمید نمیخاهیم!!!!!!!!!!!!!!!!
بی نام2
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۳
0
0
کسانی که مینشینند از این نقشه ها برای مردم می کشند مطمئناً اصلا خودشنان به یارانه نیازی ندارند
ضرب المثل معروف میگه :
سوار از حال پیاده خبر نداره و سید از گرسنه
حالا بازهم سواره ها با دل سیردور هم بنشینند و برای پیاده ها و برای گرسنه ها نقشه بکشند که چطور میشه به مردم فشار بیشتری وارد کرد
ناشناس
UNITED STATES
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۳
0
0
نه. خواهش میکنیم همچین کاری نکنید.مگه چه فرقی میکند.ولی خیلیها بهمین پول ناچیز محتاجند.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۳
0
0
نه نه نه
نخیر ما موافق نیستیم
به این بهانه میخواد یارانه ندهند
بابا اگه مردم راضی بودند که همون موقع انصراف میدادند.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۳
0
0
نه تورو خدا این کارو نکنید تو شهرستان ما خیلی ها با این یارانه زندگیشونو میگذرونن
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۷:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۴
0
0
سلام
اگر یارانه ها قطع بشه اونایی که فقط درآمدشون همین یارانه هاست چیکار کنند؟
الناز
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۷:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۴
0
0
سلام. نظر ها رو خوندین. دقت کردین همه میگن نه. تواین نظرسنجی حدود 95 درصد مخالفن. 4درصد گفتن باید شرایط اعلام شه تا نظر بدن. آیا واقعا طر حی با این همه مخالف اجرایی میشه؟ حداقل دو تا کارشناس بیارن ملت رو توجیه کنه و برنامه رو شفاف بگه چیه
شهروند
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۴
0
0
در کشوری که ثبات اقتصادی وجود ندارد ، نمی توان تصمیماتی گرفت که به نفع مردم باشد ، تمام تصمیمات دولت ها به نفع خود و به ضرر مردم و تحت فشار قراردادن آنها بوده اما با سرپوشهای ، ذخیره برای نسلهای آینده ، بهبود الگوی مصرف و ... صورت مسئله را تغییر داده است ، کاهش ارزش پول ملی به یک سوم ، افزایش هزینه های نان ، فرآورده های لبنی ، دارو ، درمان ، مایحتاج روزمره ، برنج و روغن و شوینده و ... چه ارتباطی به سوخت و انرژی دارد مگر آنها به نوبه خود تصاعد گران نشده اند، دولتمردان و مجلسیان محترم الان که نرخ نفت به حدود 80 دلار رسیده آیا حاضرید بنزین را آرزان کنید، لطفا دنبال صرفه جویی از خود ، جلوگیری از اختلاسهای میلیاردی ، باشید، واقعا درد مردم را نمی فهمید و از این همه فشار بر مردم شرم نمی کنید.
محمد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۴
0
0
نه اصلا راضی نیستیم
اینها فقط و فقط بهانه است
نو شاد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۴
0
0
سلام ،بابا شرایط و قیمت حاملهای انرژی

رو برسونین به اول سال 88، دیگه از ما

نپرسین ، یارانه رو اصلا ندین ،خودتونو هم ،

تو زحمت نندازین و کارت انرژی هم صادر

نکنین چون براتون کلی هزینه داره و مخالف

سیاست صرفه جوئی شماست،
نعمت
-
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۴
0
0
موافق نیستم
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۴
0
0
خیر
پاشا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۴
0
0
نه آقا نخواستیم قیمتها رو برگردونید به قبل از اجرای یارانه از جونمون چی میخوایید
یک ایرانی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۴
2
0
بنده چندین بارتونظرسنجیتون شرکت کردم هربار جواب دادنی نظرشمابررسی میشود۲۴ ساعت دیگه اماهیچوقت ندیم نظرمنوبذارین چارچون منتقدسیاستهای غلط دولت بیتدبیرم پس آزادی بیان کجاست یادت بخیردکتراحمدی نژادکاش زودتراین چن سال تمومشه
رضوان
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۴
0
0
نه آقا شما همین قیمتا رو بیارین پایین نه کارت میخوایم نه انرژی
کارشناس اقتصاد
ROMANIA
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۴
0
0
به نظر من دادن یارانه نقدی از همان اولش هم اشتباه بود چرا؟به این دلیل که کشور ایران قادر به طرح یک برنامه برای رفع مایحتاج خود نیستند .عزیزان نظرات همه شما روی چشم بنده همه ای شما درست میگین چون شما اقتصاد نخوندین .نمی دانید که افزایش پول نقد یعنی تورم ،یعنی گرانی ،یعنی بیکاری ،یعنی فقیری و بد بختی ،دولت بزرگترین اشتباه را کرد باید این پول را دوباره جمع آوری کند دادن یارانه نقدی از این به بعد حماقت محض است چرا چون ریال ایران بی ارزش شده ...این را هم بگم زمانی که جناب دکتر آحمدی نژاد میتوانستند اول از همه به بخش تولید یارانه بدند بخش تولید باید حمایت میشد چرا؟ چون فقیر ترین آدم توی کشور ایران داشت حقوق ثابت میگرفت پس به همان میزان باید کالا تولید میشد ،با افزایش نقدینگی تقاضا افزایش می یابد پس تولید هم باید افزایش یابد ولی تولید کننده بد بخت که نمی توانست به این سرعت ظرفیت تولیدش را گسترش دهد اینجاست که دولت باید حمایتش کند یا ناچار به افزایش قیمتها شود ...حالا یکم روش فکر کنید ونظر بدید
علی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۴
0
1
خیر
مهرداد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۷:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۵
2
1
موافق هستیم اما به شرطی که دولت .مجلس وقوه قضاییه باهم کسانی که مستحق یارانه نیستن رو شناسایی وحذف کنندبعدش اینکار انجام دهند.......
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۵
0
1
now
ساناز
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۴
0
0
من با این. کارت هزینه. دانسگام پرداخت میکردم...