کد خبر: ۲۹۲۰
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۲:۲۶

بکارگيري امکانات دولتي حتي تلفن همراه، به نفع يا ضرر نامزدها نيز از لحاظ قانوني و شرعي ممنوعيت دارد.

استاندار خراسان شمالي گفت: استفاده از امکانات دولتي له يا عليه نامزدهاي دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري ممنوع است و با متخلفان برخورد مي شود.

محمدحسين جهانبخش در جمع مديران دولتي اين استان افزود: بکارگيري امکانات دولتي حتي تلفن همراه، به نفع يا ضرر نامزدها نيز از لحاظ قانوني و شرعي ممنوعيت دارد.

وي اضافه کرد: مديران و کارکنان دستگاههاي دولتي که خارج از حوزه فعاليتهاي اجرايي انتخابات قرار دارند منعي براي حضور در ستادهاي انتخاباتي در خارج از وقت اداري ندارند.

او گفت: مديران و کارکنان دولتي در مباحث و انديشه سياسي آزاد بوده و مي توانند خارج از ساعات اداري در امور انتخاباتي فعاليت داشته باشند.

وي افزود: البته اين فعاليتهاي انتخاباتي و حضور در ستادهاي انتخاباتي براي کارکنان بخش سياسي و اجرايي انتخابات ممنوع است و کسي از حوزه سياسي حق شرکت در تبليغات و ستاد انتخاباتي نامزدها را ندارد.

او بار ديگر با تاکيد بر ممنوعيت بکارگيري امکانات دولتي براي تبليغات انتخاباتي نامزدها گفت: مديران دستگاههاي دولتي مدنظر داشته باشند که آخرت خود را به دنياي ديگران نفروشند و به هيچ وجه از امکانات دولتي براي فعاليتهاي تبليغاتي بهره نگيرند.

استاندار خراسان شمالي ضمن توصيه طرفداران نامزدها به رعايت اخلاق انتخاباتي، تصريح کرد: طرفداران نامزدهاي انتخاباتي به جاي تخريب ساير کانديداها، برنامه هاي خود را براي مديريت اجرايي کشور به مردم ارايه دهند.

وي در عين حال از تخريب اقدامات دولت نهم از سوي برخي نامزدها ابراز تاسف و بيان کرد: برخي نامزدهاي انتخاباتي به جاي ارايه برنامه هاي خود، عملکرد دولت نهم را زيرسووال برده و به جاي نقد منصفانه عملکرد دولت، به تخريب مي پردازند.

او افزود: گرچه تجربيات گذشته نشان داده که تخريب در عرصه انتخاباتي نتيجه معکوس دارد ولي همچنان برخي نامزدهاي انتخابات رياست جمهوري به تخريب کارکرد دولت مي پردازند و عملکرد دولت نهم را که مورد تاييد رهبري نيز است، زير سووال مي برند.

استاندار خراسان شمالي به مديران دستگاههاي دولتي استان توصيه کرد تا عملکرد مجموعه خود در دولت نهم را از طريق رسانه ها به اطلاع مردم برسانند.

وي رعايت قانون و تلاش براي صيانت از آرا مردم را مهمترين برنامه مجريان انتخابات رياست جمهوري دانست و گفت: مجريان انتخاباتي در استان خراسان شمالي با تلاش خود اجازه جا به جايي حتي يک راي مردم را نيز نمي دهند.

او تصريح کرد: مردم خود مهمترين اهرم براي صيانت از آرا مي باشند و در چنين شرايطي مباحثي چون تشکيل کميته صيانت از آرا و يا ناظر بين المللي، خدشه وارد کردن به سلامت انتخابات از سوي افرادي است که خود را بازنده انتخابات مي دانند.

امام جمعه بجنورد نيز در اين نشست اصلاح الگوي مصرف را به معناي استفاده بهينه در مصرف و جلوگيري از اسراف اعلام کرد.

آيت الله حبيب الله مهمان نواز گفت: بايد با برنامه ريزي مدون اصلاح الگوي مصرف را در تمام شوونات زندگي شخصي خود سرلوحه کار قرار دهيم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار