کد خبر: ۲۹۴۹۰۷
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۵

مهلت قانونی ۶ ماهه سرپرستی محمود نیلی احمدآبادی در دانشگاه تهران فردا ۱۹ آذر رسما تمام می‌شود.

مهلت قانونی ۶ ماهه سرپرستی محمود نیلی احمدآبادی در دانشگاه تهران فردا ۱۹ آذر درحالی رسما تمام می‌شود که به نظر می رسد رسیدگی به وضعیت سرپرستی این دانشگاه در دستور کاری جلسه امروز شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار داده نشده است.

دکتر نیلی احمد آبادی 19 خرداد 93 با حکم دکتر فرجی دانا وزیرعلوم سابق بعد از دریافت نظر مشورتی 50 نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه، به سرپرستی دانشگاه تهران منصوب شد و بعد از اتمام حکم سه ماه سرپرستی، حکم وی تمدید شد و براساس آیین نامه شورای عالی انقلاب فرهنگی این حکم فقط یکبار تمدید می شود.

یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی دراین باره به مهر گفت: حکم سرپرستی روسای دانشگاه ها فقط یکبار تمدید می شود و در جلسه این هفته شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز بررسی صلاحیت سرپرست دانشگاه تهران در دستور کار نیست.

وی ادامه داد: شاید در لحظه آخر به صورت یک فوریتی خواستار بررسی صلاحیت سرپرست دانشگاه تهران شوند ولی در حال حاضر چنین در خواستی ارایه نشده است .

عبدالحسین فریدون مدیرکل دفتر وزارتی وزارت علوم درباره معرفی سرپرست دانشگاه ها به ویژه دانشگاه‌ تهران به شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز گفت: هنوز بررسی برای معرفی سرپرست ها به شورای عالی انقلاب فرهنگی صورت نگرفته است .

فریدون درحالی از عدم بررسی معرفی سرپرست دانشگاه های بلاتکلیف به ویژه دانشگاه تهران خبر می دهد که این دانشگاه از بهمن 92 با حضور سرپرست اداره می شود و حدود 11 ماه است که رئیس ندارد.

محمود نیلی احمدآبادی سرپرست دانشگاه تهران پیش از این در این رابطه به مهر گفت: از زمانی که دکتر فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در وزارت علوم مستقر شده است با اینکه در روز معارفه وی حضور داشتم ولی صحبتی با هم نداشته ایم و از روند کار اطلاعی ندارم.

وی یادآورشد: معرفی که خواهم شد ولی چه زمانی هنوز مشخص نیست.

به گزارش مهر، علاوه بردانشگاه تهران بررسی صلاحیت سرپرست دانشگاه‌های بزرگی همچون پیام نور، خوارزمی، اصفهان، یاسوج نیز انجام نشده و همچنان با سرپرست اداره می شوند .

درحال حاضر دانشگاه تهران و دیگر دانشگاه‌هایی که با سرپرست اداره شده و از مدت حکمشان می گذرد در انتظار تصمیم‌گیری فرهادی وزیرعلوم جدید هستند که آیا آنها را برای تأیید به شورای عالی معرفی می کند یا اینکه فرد دیگری را انتخاب خواهد کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: