کد خبر: ۲۹۴۹۱۲
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۲

مروارید خواستار هدایت سرمایه گذاران بزرگ کشور برای توسعه سرمایه گذاری در ایلام شد و تاکید کرد: استان ایلام می تواند با جذب سرمایه گذار و سرمایه در بخش های مختلف به یکی از قطب های اقتصادی کشور تبدیل شود.

استاندار ایلام به منظور تصویب و توسعه منطقه آزاد تجاری در مرز مهران با معاون اول رییس جمهور دیدار و به رایزنی پرداخت.

به گزارش از پایگاه خبری استانداری، 'محمدرضا مروارید' در دیدار با 'اسحاق جهانگیری' اظهار کرد: استان ایلام شاهراه ارتباطی دو کشور ایران و عراق و پل اتصال ایران به غرب آسیاست که توسعه منطقه آزاد تجاری مهران می تواند آینده این استان و کشور را متحول کند.

وی افزود: تصویب نهایی منطقه آزاد تجاری مهران یک انقلاب بزرگ اقتصادی برای مرزنشینان و امنیت خاطری برای مردم استان خواهد بود که سالها با رنج و مشقت در دفاع از مرزهای کشور از جان مایه گذاشتند.

استاندار ایلام گفت: رویکرد دولت تدبیر و امید در هم افزایی سازنده با دنیا و ایجاد آرامش در فضای کسب و کار و نیز وجود موقعیت خاص ظرفیت ها و قابلیت ها ایلام را به محل رجوع و رغبت سرمایه گذاران بزرگ تبدیل کرده است.

مروارید خواستار هدایت سرمایه گذاران بزرگ کشور برای توسعه سرمایه گذاری در ایلام شد و تاکید کرد: استان ایلام می تواند با جذب سرمایه گذار و سرمایه در بخش های مختلف به یکی از قطب های اقتصادی کشور تبدیل شود.

وی با قدردانی از خدمات دولت تدبیر و امید در استان از معاون اول رییس جمهوری برای سفر به ایلام برای بهره برداری از طرح های بزرگ استان دعوت کرد.

استاندار ایلام اضافه کرد: این استان دارای 11 درصد ذخایر گاز و چهار درصد ذخائر نفت کشور است که سرمایه گذاری در این بخش می تواند منجر به توسعه و اشتغال در منطقه شود.

مروارید در پایان خواستار تشکیل نشست برای پیگیری و بررسی طرح های وزارت نفت و تامین اعتبار طرح های استان شد که مورد موافقت معاون اول رئییس جمهوری و در دستور کار دولت تدبیر و امید قرار گرفت.*** دیدار استاندار و مسوولان استانی ایلام با وزیر راه و شهرسازیهمچنین استاندار ایلام به همراه معاون عمرانی و مدیرکل راه و شهرسازی استان با وزیر راه و شهرسازی دیدار کردند.

مروارید در این دیدار اظهار کرد: استان ایلام با توجه به اینکه در مسیر تردد زوار عتبات عالیات و محل ترانزیت کالا و خدمات به کشور عراق قرار دارد، نیازمند توجه و همراهی بیشتر مسوولان کشوری و اختصاص اعتبارات ویژه است.

وی افزود: تحول در زیرساخت های ارتباطی و شهرسازی ایلام می تواند نویدبخش آینده ای روشن در توسعه استان باشد.

استاندار ایلام یادآور شد: تأمین اعتبار طرح های عمرانی استان از جمله تونل کبیرکوه و تونل قلاجه، جاده ایلام - حمیل، چهار خطه ایلام - صالح آباد - مهران، بیمارستان 320 تختخوابی ایلام، تکمیل فرهنگسراهای استان، احداث راه آهن ایلام، تأمین زمین مصلی شهر مرزی دهلران و مدرسه خیرین صدر هاشمی ایلام و ... یک ضرورت است.

مروارید استان ایلام را به علت موقعیت خاص جغرافیایی و مرزی، نزدیکی به عتبات عالیات و مرکز عراق و نیز امنیت مرز پل توسعه مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دو کشور ایران و عراق خواند و تاکید کرد: توجه به طرح های راه و شهرسازی در این استان از اهمیت و حساسیت ویژه ای برخوردار است که باید در دستور کار دولتمردان جمهوری اسلامی قرار گیرد.

وزیر راه و شهرسازی نیز در این دیدار با اشاره به شناخت قبلی از موقعیت و شرایط استان ایلام ابراز امیدواری کرد با تلاش دولت خدمتگزار و همت مسوولان بتوانیم در جهت توسعه استان ایلام اقدام های مفیدی انجام دهیم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار