کد خبر: ۲۹۶۳
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۴:۰۶

کاندیداها باید در انتخابات از تهمت به یکدیگر و غیبت دیگران دوری کنند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در درس خارج خود گفت: کاندیداها نباید در فضای انتخاباتی اسرار شخصی افراد را افشا کنند و کلاه سر مردم بگذارند و وعده‌های توخالی برای جلب رای مردم بدهند.

‌به گزارش رسا، حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی، از مراجع تقلید، امروز در آغاز درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم و در جمع صد‌ها تن از طلاب و فضلای حوزه علمیه گفت: کاندیداها باید در انتخابات از تهمت به یکدیگر و غیبت دیگران دوری کنند.

وی افزود: کاندیداها نباید در فضای انتخاباتی اسرار شخصی افراد را افشا کنند و کلاه سر مردم بگذارند و وعده‌های توخالی برای جلب رای مردم انجام دهند.

این مرجع تقلید خواستار خیرخواهی کاندیداها برای آحاد مردم شد و اظهار داشت: این که به دنبال رای آوردن فرد حامی خود باشیم تا به ما پست و مقام بدهد آیا این خیرخواهی و مصلحت اندیشی است!؟ هرگز عقل و شرع این روش را نمی‌پسندد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: خودپوشاندن از مردم و جواب سؤال مردم را ندادن از رذایل اخلاقی است که در زندگی شخصی و جمعی، سیاسی، اقتصادی جاری می‌شود و نتیجه همه آن‌ها لعن خدا را درپی خواهد داشت و خداوند با کسی شوخی ندارد.

این مرجع تقلید با اشاره به تبرئه جنایات اسراییل در غزه از سوی دبیرکل سازمان ملل گفت: این جنایات در طول تاریخ بی‌نظیر بوده است،‌ از سازمان‌ ملل و جوامع بین اللملی تعجب است که چگونه چنین جنایت‌های آشکار را سرپوش می‌گذارند.

وی تاکید کرد: دولت زورمند اسراییل با تمام امکانات ملت مظلوم و کوچک غزه را از زمین و آسمان و دریا مورد تهاجم قرار داد و زن و مردم را سربریدند مدراس، بیمارستان ها را ویران کردند؛‌ اما با کمال تاسف دبیرکل سازمان ملل این جنایات را تبرئه می‌کند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی خطاب به دبیرکل سازمان ملل تصریح کرد: ما از وی سؤال می‌کنیم اگر این فاجعه جهانی در غزه مصداق جنایت نیست، پس جنایت جنگی در طول تاریج کجا اتفاق افتاد، یا این که جنایت جنگی در جهان نداریم!؟

وی با بیان این که هنوز مجروحان، خانواده‌های داغ‌دار، ویرانی‌ها در غزه وجود دارد، افزود: جنایات اسراییل در غزه احساسات جهانی را برانگیخت؛ ولی دبیرکل سازمان ملل از تمام این احساسات و جنایات با بی‌تفاوتی گذر کرد.

این مدرس خارج فقه حوزه علمیه با اشاره به این که تمام ملت‌ها انتظار داشتند تا سران اسراییل در این جنگ به پای میز محاکمه کشیده شوند، اظهار داشت: امروز دیگر اعتباری برای دبیرکل و سازمان ملل و شورای امنیت باقی نخواهد ماند و تبرئه آن‌ها موجب شده تا باردیگر لبنان و ایران از سوی این رژیم غیرقانونی مورد تهدید قرار گیرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: