کد خبر: ۲۹۷۹
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۲:۴۸

از نظر من رأی دادن به موسوی یا کروبی تفاوت چندانی با هم ندارد و مهم جلوگیری از ادامه روند ریاست جمهوری احمدی نژاد است.

یک عضو گروهک نهضت آزادی گفت کروبی یا موسوی تفاوت چندانی با هم ندارند.

به گزارش میزان نیوز، تقی رحمانی گفت: از نظر من رأی دادن به موسوی یا کروبی تفاوت چندانی با هم ندارد و مهم جلوگیری از ادامه روند ریاست جمهوری احمدی نژاد است.

تقی رحمانی پس از بیان سوابق مختصر میرحسین موسوی اظهار داشت «صحبت های میرحسین موسوی توهمی است و امکان مطالبه اهداف با چنین بیاناتی وجود ندارد. باید یک نیروی شجاع و اکتیو برای جلوگیری از فشار اجتماعی و سیاسی به قدرت برسد و ریاست جمهوری مهدی کروبی در شرایط فعلی مناسب تر است.»

گروهک نهضت آزادی همانند حزب مشارکت و کارگزاران، ضمن تقسیم نیرو، به همراهی و همکاری پنهان با برخی اعضای ستاد موسوی روی آورده و در عین حال همکاری هایی را نیز با برخی اعضای اعتماد ملی تدارک دیده است. نهضتی ها اخیراً جلسه ای با کروبی هم داشتند و از اقدامات و مواضع وی تشکر کردند.

متهم کردن خاتمی در دوران ریاست جمهوری به بی کفایتی و بی عرضگی و سپس حمایت از وی بهنگام اعلام نامزدی مجدد(پائیز و زمستان سال گذشته) و نام بردن از وی به عنوان لولای ائتلاف اصلاح طلبان موضع منافقانه ای بود که نهضت آزادی طی دهه گذشته در پیش گرفته و هم اکنون نیز می کوشد از طریق پنهان شدن پشت این نامزد یا آن ستاد، به ایفای مأموریت های نفاق افکنانه و مرز شکنانه ادامه دهد.


موضع مقامات سابق و فعلى آمريکا درباره ايران يکى است (خبر ويژه)
یک هفته نامه آمریکایی نظر برخی سیاستمداران در این کشور مبنی بر دادن مهلت چند ماهه به ایران (برای توقف برنامه هسته ای) و سپس سخت گیری و تشدید فشارها را غیر عاقلانه خواند. اخیراً کسانی چون دنیس راس و هیلاری کلینتون از موضع مذکور حمایت کرده بودند و نیکلاس برنز معاون سابق وزیر خارجه هم خواستار دادن مهلتی دو ماهه شده بود.
هفته نامه نیشن با اشاره به نزدیک بودن مواضع دموکرات هایی چون راس با موضع برنز معاون سابق وزیر خارجه می نویسد: برنز طی سخنانی در یکی از جلسات سنا ضمن حمایت از سیاست های اوباما درباره ایران، خواستار تعیین جدول زمانی دو ماهه شده است. این همان انعکاس نظرات نومحافظه کاران است. او می گوید اگر مذاکرات شکست خورد که حتماً شکست می خورد، در آن صورت آمریکا به همراه روسیه و چین باید تحریم سخت گیرانه علیه ایران را آغاز کنند.
این هفته نامه آمریکایی می افزاید: دنیس راس و دوستانش در مأسسه واشنگتن سیاست های خاور نزدیک(یک مأسسه صهیونیستی که سیاستهای اسرائیل را در آمریکا تبلیغ می کند) و مایکل رابین و دوستانش در مأسسه آمریکایی اینترپرایز (یکی دیگر از مؤسسات تندروی اسرائیل در آمریکا) نمی توانستند بهتر از برنز این مطالب را بیان کنند. اما آیا عاقلانه است که به ایران بگوییم دو ماه وقت دارد که با شرایط ما کنار بیاید یا از مواضع خود عقب نشینی کند؟ هیچ کس در این مورد سأالی نپرسید. این سؤال را هم کسی نپرسید که چرا باید توقع داشته باشیم که روسیه و چین که هر دو در ایران منافع اقتصادی دارند به تحریم سخت گیرانه آمریکا بپیوندند؟اين جبهه برخلاف ديگر ائتلاف ها ريزش آرا را بيشتر مى کند! (خبر ويژه)
دبیرکل حزب کارگزاران اذعان کرد هیچ یک از احزاب اصلاح طلب پایگاه رای قوی ندارند و ائتلاف آنها تحت عنوان جبهه اصلاحات ممکن است به ریزش بیشتر آرا منجر شود!
غلامحسین کرباسچی در گفت وگو با دویچه وله آلمان، در توجیه دودستگی در حزب متبوع خود بر سر حمایت از کروبی یا موسوی گفت: این توافق همه اعضای حزب بود چون قبل از آقای موسوی، من با آقای کروبی بودم و ایشان به هرحال جزو بزرگترین نیروهای اصلاح طلب هستند. برای تقویت جبهه اصلاح طلبان قرار شده من به ستاد آقای کروبی بیایم.
وی با اذعان به حرف ناشنوی بدنه از راس در میان احزاب اصلاح طلب گفت: معلوم نیست خروج هریک از کاندیداها به نفع جبهه اصلاح طلبان باشد بلکه ممکن است حتی باعث شود عده زیادی در انتخابات شرکت نکنند یا حتی ممکن است به کاندیدای مخالف اصلاحات رای بدهند، خیلی از آرا هست که مربوط به اشخاص است نه مربوط به پشتوانه سیاسی آنها.
کرباسچی همچنین گفت: هرکدام از شعارهای اصلاح طلبان که بتواند عملی شود، حتما توسط آقای کروبی بهتر از دیگران می تواند عمل بشود و اگر کسی در مقابل نیروهای غیرتحول خواه بتواند مقاومت کند، حتما آقای کروبی است. آقای کروبی در این مباحث تواناتر است.
تجربه انتخابات متعدد به ویژه انتخابات ریاست جمهوری قبلی به احزاب مدعی اصلاح طلبی ثابت کرده که آنها چه انفرادی و چه ائتلافی پایگاه رایی معتنابهی ندارند و حتی ائتلاف، باعث ریزش بیشتر آرایشان می شود. برخی از این مدعیان اصلاح طلبی اکنون امید بسته اند با متعدد کردن نامزدها، بتوانند مردم را در تشخیص سردرگم کنند که فرجام این خیال را نیز باید منتظر شد و دید. به هرحال احتمال ریزش آرا در صورت ائتلاف در جبهه اصلاحات هم از آن لطایف بامزه ای است که این جبهه بی مسما را تبدیل به استثنای خلاف قاعده در حوزه ائتلاف و تشکیل جبهه کرده است.اين ستاد مال هر کيه از فرارى ها اعاده حيثيت کند! (خبر ويژه)
محمود دولت آبادی از عناصر چپ و لائیک با حضور در نشست شاعران و ادیبان حامی میرحسین موسوی، به حمله علیه انقلاب فرهنگی پرداخت.
وی در سخنان خود گفت: من اگر اینجا هستم به خاطر احترام به دعوت کننده خود آقای مسجد جامعی است که دوره مدیریت وی دوره خوبی بود. من نیامده ام برای کسی تبلیغ کنم چرا که این کاره نیستم. ما را پیر کردند و خواستند که بمیرانند. چند سالی است که ملت شده ایم. قبلا امت بودیم.
مسافر کنفرانس برلین با فحاشی علیه انقلاب فرهنگی که از ضرورت های انقلاب اسلامی و سرنگونی رژیم استبدادی و وابسته پهلوی بود، گفت: این اقدام غیرقانونی و شناعت بود و به هیچ وجه مشروعیت ندارد.
وی با دفاع از عناصر فراری ضدانقلاب در پایان گفت: من به کسی رای می دهم که از ایرانیان فرهیخته ای که از کشور بیرون رانده شده اند، اعاده حیثیت کند. اگر کسی که این ستاد مال اوست چنین قابلیتی دارد از رای دادن به او پشیمان نخواهم شد.
دولت آبادی که به مواضع ستیزه جویانه نسبت به ارزش های اسلامی و انقلابی معروف است و با محافل سلطنت طلب ضدانقلاب در خارج کشور رفت و آمد دارد، چند سال پیش خاتمی را آخرین شانس جمهوری اسلامی خوانده بود و در انتخابات قبلی نیز ابتدا از معین و سپس هاشمی رفسنجانی حمایت کرد. وی آذرماه سال گذشته در مصاحبه با دویچه وله، دولت خاتمی را «دولت مستعجل» خوانده و درباره موضع انتخاباتی اش در سال 84 گفته بود: «به نظرم رسیده بود ایشان (هاشمی) از انعطاف بیشتر برخوردار است. تا آن زمان من هرگز به ایشان رای نداده بودم، ولی در آن مقطع، به جهت انعطاف پذیری ای که ایشان داشت و نکته جالب تر شاید برای شما این باشد که در دوره ریاست جمهوری قبلی ایشان بود که چهار سال و نیم جلوی انتشار تمام آثار من را گرفتند... آنچه در جامعه ما واقعا عجیب است، این که اگر من، که اهل خیر و صلاح هستم، سخنی می گویم که به سود جامعه است، خیلی زود متوجه می شوم که به لحاظ اجتماعی جواب معکوس دریافت می کنم. چه جوری باید این را گفت، که آیا خود این نوع واکنش، به نوعی شیوه ای نیست که می خواهد آدم ها و از جمله من را به انزوای بیشتر و به سکوت عمیق تری سوق بدهد؟ ... مرا به نوعی سکوت عمیق تر وامی دارند و گاه این قدر آشکار است که حیرت می کنم. مثلا فکر می کنم اگر این قدم مثبت را بردارم، ممکن است بلافاصله در ازایش دو قدم منفی برداشته شود پس بهتر است که برای پیشگیری از آن دو قدم منفی که برداشته خواهد شد، من این قدم مثبت را برندارم. خب این طبعا انسان را به سکوت بیشتر وادار می کند.»
وی در این مصاحبه همچنین ادعا کرده بود «انقلاب ایران، انقلاب پوپولیستی روستاییان بود»!
با حمايت هاى هاشمى و خاتمى به صحنه آمده ام (خبر ويژه)
نامزد مشترک حزب مشارکت و کارگزاران می گوید با حمایت های هاشمی و خاتمی در صحنه هستم. میرحسین موسوی طی سخنانی در دانشگاه شیراز و در پاسخ به این سأال که «چه تفاوتی میان شما و آقای خاتمی وجود داشت که با وجود اعلام نامزدی ایشان، شما اعلام کاندیداتوری کردید»، گفت «دکتر خاتمی برادر عزیز و گرامی ما است و نزدیک به سی سال است که با هم دوست هستیم و بسیار به هم نزدیکیم اما دوست و همکار بودن را نباید به معنی این همانی گرفت. من و آقای دکتر خاتمی در بسیاری از مسیرها و اهداف بسیار نزدیک به هم هستیم. بیانیه مفصلی که ایشان دادند و جوابی هم که من دادم به اندازه کافی این مسأله را باز کرد و مطرح کردن این مسایل جز اینکه ایجاد شبهه کند، نتیجه ای ندارد. از آقای دکتر خاتمی تشکر می کنم. ایشان قویاً از من حمایت می کنند و من از این حمایت مفتخرم. من با حمایت بسیاری از نیروها نظیر آقای خاتمی و آقای هاشمی رفسنجانی در صحنه هستم».
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: