کد خبر: ۲۹۹۷
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۰:۰۰

اکنون مذاکرتی انجام شده که در مدارس زنگی را به تدریس و آموزش تئاتر اختصاص دهند.

معاون امور هنری وزارت ارشاد با اشاره به نقش تئاتر در شکل گیری شخصیت کودکان گفت: اختصاص ساعتی برای تدریس تئاتر در مدارس کشور امری ضروری است.

به گزارش مهر، محمدحسین ایمانی‌خوشخو شامگاه جمعه در مراسم تجلیل از پیشکسوتان تئاتر اصفهان با اشاره به اینکه مقوله تئاتر شخصیت کودک را شکل می دهد، افزود: اکنون مذاکرتی انجام شده که در مدارس زنگی را به تدریس و آموزش تئاتر اختصاص دهند.

ایمانی تصریح کرد: در صورت راه اندازی این زنگ در مدارس شاهد رشد در بدنه تئاتر کشور خواهیم بود.

وی همچنین اظهار داشت: مقوله تئاتر شخصیت کودکان را شکل می دهد و بدین واسطه می توان بخش مهمی از معضلات اجتماعی را به این واسطه رفع کرد و به طور قطع ارزش آن کمتر از زنگ تربیت بدنی نیست و اجرای این امر نیازمند موافقت وزارت آموزش و پرورش است.

ایمانی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه مقوله تئاتر در چند سال اخیر رشد قابل توجهی داشته، اظهار داشت: در پنج سال گذشته، حرکت تئاتر در کشور روند رو به رشدی را طی کرده است.

وی همچنین ادامه داد: اکنون مقوله هایی چون آموزش هنر، افزایش فارغ التحصیلان، افزایش تولیدات نمایشی، حضور در مجامع بین المللی دیگر کشورها حاکی از وضعیت رو به رشد تئاتر در ایران است.

ایمانی همچنین اظهار داشت: اکنون توجه به حوزه تئاتر شهرستانها اقدامی بی نظیر است که در غالب تئاترهای منطقه ای استانی و .. اجرا شده است.

برای پیشرفت در عرصه تئاتر کشور نباید باند و باندبازی کرد

در بخش دیگری از این جلسه، محمدعلی کشاورز با اشاره به اینکه ما هرچه داریم از تئاتر است، اظهار داشت: اگر تئاتر در کشور ما جلوه پیدا نکند سینما نیز به جلوه نمی آید و باید در راستای ارتقای تئاتر کشور فعالیت کرد.

این بازیگر تئاتر و سینما و تلویزیون در ادامه تصریح کرد: نباید برای پیشرفت در عرصه تئاتر کشور باندبازی کرد و باید همواره برای پیشرفت جامعه کار کرد زیرا آنچه ما داریم از آن مردم است.

کشاورز همچنین خطاب به فعالان این عرصه اظهار داشت: افرادی که در عرصه تئاتر فعالیت می کنند باید با آداب و رسوم مملکت خود آشنا شوند و پس از آن به کار تئاتر بپردازند.

به گزارش مهر در این جلسه از محمدعلی کشاورز به عنوان چهره ماندگار و فراموش نشدنی تئاتر کشور تقدیر به عمل آمد و از حسین زرین فر، پری کربلایی، رضا کشایی، محمد علی میاندار، ملکشاه ابدالی، جمشید خانیان، فریدون سورانی، رسول هنرمند، مجید کیمیایی پور، الهام رضایی، احمد رضایی، احسان رحیمی و اسماعیل صرامی نیز در بخش های مختلف تقدیر شد.

همچنین در بخش دیگری از این جلسه از کارگردان تئاتر "بچه های خاکستری" برنده جایزه ویژه جشنواره بین المللی تئاتر کودک در بخش ویژه نیز تقدیر به عمل آمد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: