کد خبر: ۳۰۰۹۷۶
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ۱۴:۴۰

خوب خدماتی که ما ارائه می کنیم در سطح جهانی است چون یک وبسایت بین المللی هستیم و توقع کاربران هم از ما همین است. اول از همه با توضیحات و تصاویر کاملی که در وبسایت وجود داره مشتری به طور دقیق می داند که چه چیزی را می خرد. دقت بالایی در زمان تحویل هدیه وجود دارد.

اول از همه لطفا توضیح بدین که وبسایت سورپرایزگجت چی هست و چه کاری انجام میده:

سورپرایزگجت یک فروشگاه اینترنتی است که برای ایرانیان خارج از کشور فعالیت میکنه و کارش این هست که به اونها این امکان رو می دهد تا خانواده و یا دوستان خود را در ایران سورپرایز و خوشحال کنند. این سورپرایز کردن از طریق هدیه های جالب و متنوعی که در سایت قرار داره و همچنین بسته های مسافرتی و تفریحی انجام می شود. اغلب هدایا 24 ساعته به دست هدیه گیرنده میرسد و از لحظه سورپرایز و شادی اونها فیلم و عکس تهیه میشه و برای فرد سفارش دهنده در خارج از کشور ارسال می شود تا به نوعی اونها هم در این شادی شریک باشند و خودشون رو در کنار عزیزانشان حس کنند. کل قضیه از ابتدا تا انتها هم برای ما هیجان انگیزه و هم برای کسانی که سفارش دادند که ما در واقع پژواک صدای اونها برای خانواده هاشون خواهیم بود.

چه چیزهایی شما رو از سایر فروشگاههای اینترنتی متمایز می کنه؟

خوب خدماتی که ما ارائه می کنیم در سطح جهانی است چون یک وبسایت بین المللی هستیم و توقع کاربران هم از ما همین است. اول از همه با توضیحات و تصاویر کاملی که در وبسایت وجود داره مشتری به طور دقیق می داند که چه چیزی را می خرد. دقت بالایی در زمان تحویل هدیه وجود دارد. از آن مهمتر، افرادی که هدیه را تحویل می دهند کاملا آموزش دیده هستند و صرفا یک بحث تحویل معمولی نیست. بلکه سعی در انتقال حس فرد سفارش دهنده از آن سوی مرزها و سورپرایز کردن عزیزان اونها را دارند. خود محصولات و پکیجها هم از بهترینهای ایران هستند. مثلا یکی از سورپرایزهای ما دعوت فرد هدیه گیرنده به یک رستوران مجلل می باشد. خوب یک ماشین لوکس به دنبال فرد یا افراد هدیه گیرنده می رود. در رستوران، با بنرهای خوش آمدگویی با نام خود و هدیه گیرنده مواجه می شود. و فرایند پذیرایی از میهمانان ما نیز به طور کاملا ویژه و متمایز از سایر میهمانان آن مرکز خواهد بود. به طور خلاصه فرض کنید که مثلا یک فرد از کیلومترها آنطرفتر تصمیم می گیرد عزیزی را در ایران سورپرایز کند. با چند کلیک به ما می گوید که فلان روز این میهمانی برگزار شود. آن وقت ما در همان تاریخ و زمان تعیین شده آن عزیز را سورپرایز می کنیم و یک میهمانی مجلل در یکی از بهترین رستورانهای تهران مثلا هتل استقلال به نیابت از او برگزار می کنیم با تشریفات ویژه ای که حتی اگر خود فرد هم حضور داشت، مهیا کردن همه اینها بسیار سخت و زمانگیر می بود.برای همین است که ما ادعا می کنیم ما از میهمان شما بهتر از خود شما پذیرایی می کنیم! یا مثلا هدایای هیجان انگیزی مثل پرواز با پاراگلایدر که به خاطر آدرنالینی که در خون هدیه گیرنده آزاد میشه یه حس فوق العاده بهش دست خواهد داد و تا مدتها این سورپرایز به یادش خواهد موند.

با توجه به اینکه مشتریان این وبسایت در خارج از کشور هستند و محدوده کشورهای مختلف با شرایط مختلف و ارزهای بین مختلف خواهد بود، نحوه قیمت گذاری شما چطور انجام شده است؟

خوب ما در نظر گرفتیم که مثلا در آمریکای شمالی، استرالیا و اروپا که بیشتر مشتریان ما از این حوزه هستند، یک محصول به طور میانگین چه قیمتی دارد و اگر فرد سفارش دهنده قادر بود به طور مثال گل، کیک و یا یک محصول دیگر را از محل سکونت خود تهیه و ارسال کند و یا به طور مثال در شهر محل زندگی خود خانواده را یه یک شام در رستوران دعوت کند چه هرینه ای را بایستی می پرداخت. سپس با توجه به آن هزینه ها 20 تا 30 درصد ارزانتر، روی هدیه ها و پکیجها قیمت گذاری شده است. هزینه سفارش هم از هر کشوری و با هر ارز معتبری قابل پرداخت است و سیستم به طور اتوماتیک ارزها را تبدیل می کند.

فکر می کنید که دولت جدید چه تاثیری روی کار شما و کلا بحث تجارت الکترونیکی داشته باشه؟

خوب بحث بهبود فضای کسب و کار و رونق اقتصادی یکی از مهمترین مسایلیه که روی هر تجارتی اثرگذار هست که این امر جزء شعارهای دولت جدید بوده. یکی از مهمترین مسایلی که برای ما مهم هست، ثبات نرخ ارز هست. چون فروش ما به ارزهای بین المللی است و نرخ اون تاثیر مستقیم روزانه در قیمتهای ما دارد. بنابراین اگر ثبات در بازار ارز حاکم باشد، ما هم می توانیم کنترل بهتری بر سیستم قیمت گذاری خود داشته باشیم. از طرف دیگه افزایش پهنای باند، سرمایه گذاری در بخش فناوری اطلاعات و کاهش محدودیتهای بوروکراتیک که جزء وعده های رییس جمهور بوده کمک شایانی به توسعه تجارت الکترونیک خواهد داشت.

در مورد محدود بودن پهنای باند در ایران، به طور خاص چه فکر می کنید؟

خوب یکی از اصول مهم در تجارت الکترونیک و خرید آنلاین این است که با توجه به آنکه مشتری محصول را از نزدیک نمی بیند با استفاده از ابزارهای چندرسانه ای دید کاملی از محصول و ویژگیهای آن به مخاطب داده شود. اما پهنای محدود باند از یک طرف برای گردانندگان وبسایت مانع ایجاد می کند تا عکس و فیلم باکیفیت، به سختی بارگذاری شود و از آن مهمتر، برای مخاطبینی که می خواهند به این فیلم و عکس دست یابند، مشکل ایجاد خواهد کرد. البته با توجه به آنکه مخاطبین ما در خارج از کشور هستند بخش دوم این نقیصه شامل ما نمی شود و ما سعی کرده ایم تا به کمک فیلم و عکس تصویر کاملی از هدیه ها، روند سورپرایز و ... به کاربران خود ارائه دهیم. اساسا توسعه پهنای باند کمک بزرگی به توسعه تجارت خواهد کرد و گفته میشه که هر دلار سرمایه گذاری در این مقوله ده دلار بازگشت خواهد داشت.

بحث فیلترینگ چطور؟

در مورد فیلترینگ بیشتر از همه فیلترینگ شبکه های اجتماعی مانعی بر سر راه تجارت الکترونیکی، خرید آنلاین و فعالیتهای کارآفرینانه است. چراکه امروزه شبکه های اجتماعی ابزاری کارآمد برای توسعه تجارتهای کوچک و متوسط هستند. بحث تبلیغات، بازاریابی، ارتباط با مخاطب و گرفتن بازخورد، ارائه پشتیبانی و پاسخگویی به سئوالات به طرز شگفت انگیزی با کمک شبکه های اجتماعی تسهیل می شود. اما متاسفانه با توجه به فیلتر بودن این شبکه ها در ایران، کارآفرینان ایرانی تا حد زیادی از این مزیت بزرگ محروم می شوند.

برنامه های آینده شما برای سورپرایزگجت چیست؟

ما در حال حاضر هدایایی مانند عکس یادگاری چاپ شده روی اقلام مختلف مثلا روی ماگ، بسته های مسافرتی، سبدهای هدیه و کتاب رو به همه شهرهای کوچک و بزرگ ایران ارسال می کنیم و هدایایی مانند گل، کیک، میز غذا و پکیجهای تفریحی را در شهرهای بزرگ ارائه می کنیم. قدم بعدی ما این خواهد بود که گل و کیک را در تمامی مراکز استانها فعال کنیم که امیدوارم به تریج به این هدف بزرگ با حفظ کیفیت خدماتمان برسیم. همچنین قصد داریم تنوع محصولاتی مانند کیک و سبد هدیه را بیشتر کرده و یک سری برنامه ویژه هم برای شب یلدا داریم تا افرادی که در این شب مهم سال در کانون خانواده نیستند بتوانند محبت و گرمی حضور خودشان را به آنها از راه دور منتقل کنند.

گویا قسمت ارسال هدیه در ایران هم جدیدا راه افتاده؟

بله با در خواست هایی که از طرف عزیزان داخل ایران داشتیم، امکان خرید با کلیه کارت های عضو شتاب و سورپرایز کردن عزیران در داخل ایران هم فراهم شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: