کد خبر: ۳۰۳۷۹۵
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۷:۵۷

ائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: نمایشگاه‌های بهاره از پنجم تا بیست و پنجم اسفندماه در شهرستان‌ها و مراکز استان‌ها به مدت ۱۰ روز برگزار می شود.

مجتبی خسروتاج اظهار کرد: باید تدابیری اندیشیده شود که بازدیدکنندگان به لحاظ مسائل ایمنی و بهداشتی در شرایط خوبی قرار گیرند و بر این اساس نمایشگاه‌های بهاره باید فاکتورهای لازم را رعایت کنند و در این نمایشگاه‌ها اقلام اساسی خوراکی و کالاهای مثل پوشاک، کیف و کفش نیز عرضه می‌شود.

خسروتاج ادامه داد: در تهران نیز در سه محل نمایشگاه‌ها بهاره برگزار می‌شود که قرار است یکی از این مراکز مصلی باشد.

نانوایی‌های آزادپز مشمول قیمت‌گذاری نیستند
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: تشکل‌ها حق نرخ‌گذاری ندارند و قیمت‌گذاری از طرف هیچ نهادی برای نانوایان آزادپز صورت نمی گیرد.

با بیان این‌که نانوایی‌های آزادپز مشمول قیمت‌گذاری نیستند، گفت: هیچ اتحادیه و سازمانی حق قیمت‌گذاری در این زمینه را ندارد و از طرفی نانوایان باید دستورالعمل‌های سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و مقررات مربوطه را رعایت کنند و فاکتور خرید آرد را داشته باشند و در زمینه قیمت‌گذاری براساس ضوابط مربوطه عمل کنند.

وی با انتقاد از این که علیرغم همه اطلاع‌رسانی که در رابطه با آزادپزی شده ولی برخی از اصحاب رسانه مطالب دیگری عنوان می کنند، گفت: در برنامه تلویزیونی که در این زمینه برگزار شد، بارها در رابطه با این موضوع صحبت شده و مصوبه جدیدی نیست.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در رابطه با نان یک موضوع بحث افزایش ۳۰ درصدی انواع قیمت نان است که حدود ۲۰ درصد آن مربوط به افزایش هزینه‌های مرتبط با نانوایان مثل دستمزد و یا هزینه حامل‌های انرژی است و حدود ۱۰ درصد آن نیز مربوط به افزایش قیمت آرد است. بخش دیگر مصوبه این است که به تدریج و براساس درخواست نانوایان حدود ۲۰ درصد از نانوایان می‌توانند آزادپز شوند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار