کد خبر: ۳۰۵۳
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۲:۵۶

کسانی که به دلیل مشکلات مالی و نداشتن شغل مناسب مجبور به فروش کلیه خود می شوند برای بهرمندی از یک میلیون تومان هدیه ایثار بنیاد بیماریها ی خاص به جای فروش به این مرکزو بیمارشتان محل پیوند کلیه اعلام می کنند که کلیه خود را اهداء کرده اند.

بیشتر کسانی که کلیه خود را می فروشند برای بهره مندی از یک میلیون تومان هدیه بنیاد بیماری های خاص نام اهداء برروی فروش کلیه خود می گذارند.

به گزارش «فردا» کسانی که به دلیل مشکلات مالی و نداشتن شغل مناسب مجبور به فروش کلیه خود می شوند برای بهرمندی از یک میلیون تومان هدیه ایثار بنیاد بیماریها ی خاص به جای فروش به این مرکزو بیمارشتان محل پیوند کلیه اعلام می کنند که کلیه خود را اهداء کرده اند.

فروشندگان کلیه پیش از عمل پیوند با مشتری خواهان کلیه وارد مذاکره می شوند و کلیه خود را بین 5 تا 7 میلیون تومان به وی واگذار می کنند.

هر فروشنده کلیه پس از معرفی شدن از سوی بیمارستان محل پیوند کلیه به بنیاد بیماری های خاص یک میلیون تومان از این مرکز دریافت می کند.

بر اساس این گزارش این افراد برای بهره مندی از یک میلیون تومان اهدایی با مشتری گیرنده کلیه توافق می کنند که در بیمارستان وسایر مراکز مرتبط با واگذاری کلیه صحبتی از فروش کلیه به میان نیاید و گفته شود که فرد فروشنده قصد اهداء کلیه خود را دارد.

در دولت آقای هاشمی رفسنجانی مصوب شد که که بنیاد بیماری های خاص به تمام کسانی که کلیه خود را ایثار می کنند مبلغ یک میلیون تومان هدیه داده شود.

بنا بر برخی گزارش ها غیر رسمی در سالهای اخیر به علت نابسامانی های اقتصادی و موج فزاینده بیکاری تعداد افراد متقاضی فروش کلیه افزایش یافته است.

هیچ آما رسمی از میزان خرید وفروش کلیه در ایران در دسترس نیست.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار