کد خبر: ۳۰۶۰
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۲:۵۷

تاکيد دولت بر اطلاع رسانی شفاف

سخنگوي دولت اطلاع رساني صحيح را مهمترين رسالت روابط عمومي هاي دستگاه هاي اجرايي عنوان
کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، ، غلامحسين الهام در سومين همايش ملي روابط عمومي هاي دستگاه هاي اجرايي حرکت انبياي الهي و انقلاب اسلامي را مبتني بر ابلاغ و رساندن پيام حق عنوان کرد و گفت:در قوانين نظام اسلامي ما بر ارتباطات جمعي و آگاهي مردم از مسائل سياسي تاکيد شده است .

رييس شوراي اطلاع رساني دولت گفت: نظام جمهوري اسلامي ايران نظامي مبتني بر حق و مردم گرايي جدي و واقعي است و به همين علت در مسير صدق و درستي با مردم تعامل دارد.

الهام جايگاه اطلاع رساني را جايگاه والايي برشمرد و افزود: دولتي که به محوريت مردم اعتقاد دارد و بر اين باور است که سمتي جز خدمتگزاري مردم ندارد دانستن را حق مردم مي داند ونگاه يک خدمتگزار با نگاه يک قدرتمدار کاملا متفاوت است.

سخنگوي دولت با بيان اينکه معتقديم چون حکومت متعلق به مردم است هيچ جاي ابهامي نبايد وجود داشته باشد افزود:اطلاع رساني به مردم را حق آنها مي دانيم .

وي گفت: دولت ها در اوج قدرت بايد پاسخگو ي مردم باشند و مردم حق دارند مطالبات خود را آزدانه بيان کنند .

سخنگوي دولت افزود:پاسخگويي به مردم از مباني حکومت ديني است وبايد روابط عمومي ها بر پايه اين تفکر ديني شکل گيرد.

الهام درادامه با بيان اينکه دولت بايد اقتدار را با پاسخگويي ترکيب کند تصريح کرد: وقتي مردم
مي دانند بازي هاي سياسي رنگ مي بازد.

سخنگوي دولت اطلاع رساني درست را مهمترين رسالت روابط عمومي ها دانست و تاکيد کرد: امروز
اطلاع رساني درکشور خوب صورت مي گيرد و شبهه افکني در اين باره ترفند مشکوک نظام سلطه است که قصد تاثير گذاري برافکار مردم را دارد .

وي با اشاره به توفيقات رئيس جمهور در شکستن انحصار خبري غرب و رساندن پيام صلح و برادري ملت ايران به جهانيان در نشستهاي مهم بين المللي افزود: رييس جمهور در دانشگاه کلمبيا و ژنو با شکستن فضاي سانسور توانست حقيقت پيام ملت ما را به گوش جهان برساند.

وي سانسور پيچيده را همان سانسور سازمان ملل براي ممانعت از رسيدن پيام رييس جمهور ما به جهانيان دانست و گفت: در سازمان ملل و دانشگاه کلمبيا و ژنو آنچه ابلاغ شد شکستن سانسور حاکمي بود که نمي گذارد حرف اين ملت به گوش جهان برسد و رييس جمهور با اقدام خود درحقيقت در مسير گفتمان امام خميني(ره) حرکت کرد.

الهام در پايان با اشاره به در پيش بودن انتخابات رياست جمهوري تصريح کرد: امروز روز آماده کردن مردم براي انتخاباتي درست، عادلانه و شفاف است.

وي تصميم گيري را حق مردم دانست که با دانستن و آگاهي امکان مي يابد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: