کد خبر: ۳۰۶۵
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۵:۰۰

دو باشگاه استقلال و پرسپولیس دارای ظرفیت‌های بسیار بالایی هستند و می‌توان با استفاده از نام و برند این دو باشگاه فعالیت‌های اقتصادی فراوانی انجام داد، به طوری که همه هزینه‌های باشگاه اعم از فعالیت در رشته‌های مختلف را زیر پوشش قرار دهد.

امیررضا واعظی آشتیانی مدیر عامل باشگاه استقلال در یادداشتی تحت عنوان "تصمیمي شجاعانه و مدبرانه" نوشت: در شرایطی که دولت‌های گذشته از واگذاری سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به مردم ابا داشتند اما دستور رئیس‌جمهور برای واگذاری این دو باشگاه به مردم اقدامی شجاعانه، مدبرانه و اصولی است که باید با تدبیر سازمان تربیت بدنی و سازمان خصوصی‌سازی هر چه سریع‌تر و با دقت کامل اجرایی شود. به اعتقاد من دولت‌های گذشته از مساله استقلال و پرسپولیس استفاده ابزاری می‌کردند اما رئیس‌جمهور با هوشمندی و تدبر، تصمیم شجاعانه‌ای گرفتند که می‌تواند منشا خیر برای فوتبال ایران باشد.

به گزارش وطن امروز، در حالی که دو باشگاه مردمی استقلال و پرسپولیس سرمایه مادی ندارند و تنها سرمایه‌شان همین هواداران است، واگذاری سهام این دو باشگاه در این شرایط می‌تواند مفید باشد و باید با اجرایی شدن این دستور شاهد شکوفایی بیش از پیش این دو باشگاه باشیم. دو باشگاه استقلال و پرسپولیس دارای ظرفیت‌های بسیار بالایی هستند و می‌توان با استفاده از نام و برند این دو باشگاه فعالیت‌های اقتصادی فراوانی انجام داد، به طوری که همه هزینه‌های باشگاه اعم از فعالیت در رشته‌های مختلف را زیر پوشش قرار دهد.

نکته‌ای که نباید از آن غافل بود این است که واگذاری ‌باشگاه‌های پرطرفداری مانند استقلال و پرسپولیس به مردم، می‌تواند زمینه خصوصی شدن دیگر بخش‌ها را هم فراهم کند به طوری که با موفقیت در این کار، دیگر بخش‌ها هم به خود اجازه ورود به بورس را می‌دهند.

با این حال نباید در ورود پرسپولیس و استقلال به خصوصی‌سازی، سرعت را فدای دقت یا دقت را فدای سرعت کرد. به نظرم می‌توان بخشی از این سهام را به شکل بلوکی توزیع کرد تا افرادی که در مدیریت دستی بر آتش دارند، بتوانند سهام را بلوکی خریداری کنند و بخش دیگر هم بین طرفداران و هواداران توزیع شود.

با توجه به اینکه پس از دستور رئیس‌جمهور واکنش مثبتی از سوی کارشناسان ایجاد شد، امیدواری فراوانی به وجود آمد که دو باشگاه استقلال و پرسپولیس از سرگردانی مالی که در برخی موارد با آن برخورد می‌کنند،‌خارج شده و بتوانند در سایر رشته‌ها هم فعالیت کنند.

می‌دانید که اگر هر یک از این دو باشگاه در رشته‌های دیگر شرکت کنند، رقابت جالبی در آن رشته پدید می‌آید و به تبع آن هواداران فراوانی هم جذب آن رشته می‌شوند، بنابراین با خودکفایی مالی، این دو باشگاه می‌توانند مانند گذشته‌ای دور در دیگر رشته‌های ورزشی هم در رده‌هاي حرفه‌اي فعاليت کنند که این مساله به جز جذب تماشاگر می‌تواند باعث افزایش تولید ورزشکاران حرفه‌ای در آن رشته هم می‌شود.
لازم می‌دانم به عنوان مدیرعامل باشگاه استقلال آمادگی باشگاه را برای واگذاری سهام به مردم که سرمایه اصلی باشگاه هستند، اعلام کنم و خوشحال خواهم شد که اگر این اتفاق در زمان خدمت من در باشگاه استقلال رخ دهد. در این راه سازمان تربیت بدنی با چالش‌هایی همراه خواهد شد که با تدبیر لازم این موانع هم از بین خواهد رفت.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار