کد خبر: ۳۰۸۹
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۰:۱۳

ناکارآمدی از ویژگی های دولت است و دولت باید این را اعلام کند نه اینکه برای پوشاندن ضعف خود، شروع به دادن آمارهای دروغین کند.

کارناوال برج ميلاد و آبروريزى کليپ تبليغاتى (خبر ويژه)
استفاده از سرود گروهک فدائیان خلق در کلیپ تبلیغاتی ساخته شده برای نامزد اصلاح طلبان که در همایش اخیر موج سومی ها! در سالن برج میلاد پخش شد، با اعتراض عناصر وابسته به این گروهک مارکسیستی ورشکسته مواجه شده است!
همایش مذکور چند هفته پیش با حضور خاتمی و موسوی برگزار شد و تلاش بر این بود که با ایجاد فضای احساسی، به هیجان لازم در میان افراد حاضر دامن زده شود تا احتمالا بعدها در فیلم های تبلیغاتی مورد بهره برداری قرار گیرد اما اکنون عناصر اپوزیسیون نزدیک به گروهک فدائیان خلق با انتشار نامه های اعتراضی در سایت های ضدانقلابی (نظیر اخبار روز) ستاد موسوی را متهم به دزدی و سوء استفاده از سرود موسوم به «آفتابکاران» کرده اند! صادرکنندگان این نامه با تخطئه انقلاب و دوران حاکمیت جمهوری اسلامی به ویژه در روزگار حضرت امام که موسوی نخست وزیر بود، به وی اعتراض کرده اند که با آن سوابق و با چه حقی در تبلیغات خود از سرود فدائیان خلق استفاده می کند؟!
البته به نظر می رسد شخص آقای موسوی با توجه به شلوغی فضای تبلیغات، شخصا در جریان تولید کلیپ هایی از این دست نباشد اما ضرورت دارد در درون ستاد خود بررسی کند که چه کسانی به گروهک ها و سرودهای تبلیغاتی آنها تا این حد شیفتگی دارند که حاضر می شوند تصاویری سیاه و منفی را با تصاویر آقای موسوی و سرود گروهکی ورشکسته مونتاژ کنند.
گفتنی است در همایش برج میلاد، برخی زنان بدحجاب به صورت مختلط با آقایان و با حالتی کارناوالی حضور داشتند.
ادب و کارآمدى از که آموختي؟از وزير اسبق نفت! (خبر ويژه)
وزیر اسبق نفت با حمله به دولت و متهم کردن آن به دروغگویی و بی اخلاقی گفت: دولت باید به مردم اعلام کند که ناکارآمد بوده است.
بیژن زنگنه وزیر کارگزارانی نفت در دولت 8 ساله خاتمی، به قلم نیوز (سایت رسمی ستاد موسوی) گفت: «ناکارآمدی از ویژگی های دولت است و دولت باید این را اعلام کند نه اینکه برای پوشاندن ضعف خود، شروع به دادن آمارهای دروغین کند.» وی اضافه کرد: «در دولتی که اخلاق جایی ندارد نمی توان انتظار داشت مسئولانش صادقانه به ناتوانی خود اعتراف و از مردم عذرخواهی کنند. دولتمردان با اشاعه این رفتار غیراخلاقی، دروغ را در سطح جامعه ترویج می کنند.»
گفتنی است بهزادیان رئیس ستاد انتخاباتی موسوی پریروز در گفت وگو با خبرنگاران ضمن بیان اینکه «اغلب اعضای شورای مشاوران میرحسین موسوی از وزرا و یاران پیشین خاتمی بوده اند»، گفته بود: شما در این لیست می توانید افرادی مانند زنگنه یا محتشمی پور را ببینید.
جمع شدن محتشمی و زنگنه با هم در ستاد موسوی از آن جهت قابل تامل است که محتشمی (رئیس فراکسیون اصلاحات) 27مرداد سال 1380 به هنگام بررسی رای اعتماد مجلس به کابینه دوم خاتمی، مدیریت زنگنه بر وزارت نفت را پرتخلف و فاجعه خوانده بود. همچنین چند هفته پیش در جریان سفر موسوی به استان خوزستان، شماری از متخصصان صنعت نفت با صدور بیانیه ای، ضمن اعلام حمایت از نامزدی وی، به گزارش تخلفات گسترده در وزارت نفت دولت خاتمی پرداخته بودند. این بیانیه در سایت کلمه (وابسته به ستاد موسوی) برای ساعاتی منتشر شد اما سپس حذف گردید.
اغلب نمایندگان استان خوزستان در مجلس ششم، مخالفان جدی مدیریت زنگنه و تخلفات وی بودند. امضای قرارداد ننگین و خیانت آمیز کرسنت برای فروش 25ساله گاز به امارات با قیمت مفت، از شاهکارهای دوران مدیریت کارآمد! آقای زنگنه بود که پای دلالان بسیاری را هم در پرونده این تخلف باز کرد و...
آقای بیژن زنگنه به خاطر قصه پرغصه و پرماجرای تخلفات و سوء مدیریت های وزارت نفت حق دارد به جای عذرخواهی و شرمندگی، در پوشش ستاد موسوی، به دولتی که به جلوگیری از آن تخلفات اهتمام کرده، بتازد هرچند همراهی وی با ستاد نامزدی که مبارزه با فساد و ریخت و پاش و پایبندی به قانون را سرلوحه شعارهایش دارد، جای سؤال دارد. خوب است آقای موسوی در کنار شبهه افکنی غیرمنصفانه و تجاهل آمیز «300میلیارد دلار درآمد نفتی کجا رفته»- که معلوم است با مجوز مجلس برای عمران و آبادی و سرمایه گذاری در استان های مختلف هزینه شده- یکبار هم از مدیریت 8ساله وزارت نفت در دوران ریاست مافوق فعلی خود (خاتمی) بپرسد، از همان متخصصان نفتی حامی خود در خوزستان هم بپرسد، یا از آقای محتشمی. اما امان از آشفتگی ها و شلوغی های بازار انتخابات!ديک چني:
بايد بفهميم مقابل ايران تنها مانده ايم (خبر ويژه)
معاون تندرو و بد نام رئیس جمهور پیشین آمریکا در اعترافی تلخ گفت: آمریکا باید این را درک کند که در مبارزه و مقابله با ایران و برنامه هسته ای آن بدون متفق مانده است.
به گزارش ریانووستی دیک چنی افزود: مذاکرات با ایران برای توقف برنامه هسته ای این کشور، تنها گذران بیهوده زمان است. اروپایی ها ایران هسته ای را پذیرفته اند و سعی دارند آمریکا را از اقدامات نظامی دور نگه دارند.
چنی همچنین اعلام کرد:گفت وگو با ایران، «توطئه ای عظیم» است که در آن هر یک از طرفین (1+5) اهداف خود را دنبال می کند و تنها آمریکا حقیقتاً سعی در متوقف کردن تهران دارد.
وی گفت اگر رژیم ایران به حتمی بودن حمله نظامی یقین نداشته باشد، مذاکرات با آنها محکوم به شکست خواهد بود. چنی تأیید می کند که بیشتر کشورها، از جمله فرانسه، آلمان و بریتانیا آماده همزیستی با ایران هسته ای هستند.
به عقیده معاون سابق رئیس جمهور آمریکا، تهدید واقعی حمله متقاعد کننده ترین استدلال و مؤثرتر از هر تحریمی خواهد بود و تنها استدلالی که امروز در ذخیره دولت اوباما وجود دارد، جنگ است.
گزافه گویی چنی درباره تأثیرگذاری حمله نظامی در حالی است که دولت بوش تا آخرین روز کاری خود تهدید ایران به حمله نظامی و اینکه همه گزینه ها روی میز است را در دستور کار داشت اما نهایتاً مطبوعات اروپایی و آمریکایی بوش را با این تحلیل بدرقه کردند که «کابوی تنها، از پا درآمد».
گفتنی است چنی عنصر پشت پرده جنگ افروزی ها و جنایت ها و عملیات تروریستی روزگار حکومت نومحافظه کاران بود اما سرانجام با شکست و خفت از معاونت ریاست جمهوری کنار رفت.
سخنان چنی با اظهارات جدید باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در گفت وگو با مجله نیوزویک همراه شده که ضمن دنباله روی از مواضع بوش گفته است: «ما در مواجهه با برنامه هسته ای ایران گزینه نظامی را از روی میز برنداشته ایم. من به طور شفاف گفته ام که هیچ گزینه ای را زمانی که موضوع امنیت آمریکا در میان باشد، از روی میز حذف نمی کنم. ایران تهدیدی برای منطقه است. سیاست 30 سال گذشته در قبال ایران نتیجه ای به همراه نداشته و ما در حال تغییر آن هستیم. همین واقعیت که تلاش خود را کرده ایم، موجب تقویت موضع ما در بسیج بین المللی و منزوی کردن ایران خواهد شد»!خانه تيمى به نام تحکيم به کام پدرخوانده ها! (خبر ويژه)
نشست طیف افراطی و نفوذی در تحکیم، عملاً به میتینگ شماری از پدرخوانده های این گروهک تبدیل شد. به گزارش خبرنامه امیرکبیر در این نشست کسانی چون ابراهیم یزدی، عزت سحابی، عماد باقی، حبیب پیمان، رضا علیجانی، تقی رحمانی، هدی صابر، بابک احمدی، عیسی سحرخیز، محمد عطریانفر، هاشم صباغیان، محمد بسته نگار، هرمیداس باوند، عبدالله نوری، احمد زیدآبادی و... البته چند تن از دانشجویان! حضور داشتند. در این تجمع تیمی، پیام سروش هم قرائت شد. سروش اخیراً از نامزدی کروبی حمایت کرد.
پیوند دفترتحکیم با عناصر افراطی و بعضاً وابسته به بیگانه باعث لطمه شدید به اعتبار این جریان دانشجویی شده است که قبل از استحاله از سابقه خوبی برخوردار بود و به تدریج این طیف به پیاده نظام عناصر امتیاز طلب و ساختارشکن تبدیل شدند که آخرین تحرک آنان، اعتراض رسوا به تشییع و تدفین شهدا در دانشگاه بود.
طیف افراطی تحکیم هفته گذشته برای حمایت از اعضای دستگیر شده خود، تجمعی را مقابل سالن غذاخوری دانشگاه امیرکبیر آن هم رأس ساعت 12! (ساعت مراجعه دانشجویان به غذاخوری) برگزار کردند که به شهادت عکس ها و تصاویر سایت خبرنامه امیرکبیر، کمتر از 50 نفر در آن تجمع شرکت کردند.
گفتنی است یک مقام قضایی فاش کرد از اعضای اصلی سایت خبرنامه امیرکبیر که در بازداشت به سر می برند، اسنادی به دست آمده که نشان می دهد سایت خبرنامه امیرکبیر توسط سازمان منافقین اداره می شود. رابطه منافقین با این سایت که مدیریت خبرنامه را برعهده دارد شخصی بنام «رضا-ی» می باشد که نماینده سازمان منافقین در سوئد است.
نگرانى موساد از راى احمدى نژاد و اميد به حملات رقبا (خبر ويژه)
حملات تخریبی مدعیان اصلاح طلبی به مواضع شجاعانه و مقتدرانه رئیس جمهور در حوزه سیاست خارجه، باعث روحیه بخشی و ذوق زدگی سرویس جاسوسی موساد شده است.
روزنامه صهیونیستی جروزالم پست طی گزارشی به نقل از منابع موساد می نویسد: نتیجه بررسی ها و مطالعاتی که از داخل ایران می رسد، موید احتمال پیروزی احمدی نژاد در انتخابات آتی است اما در هفته های اخیر انتقاد به رویکرد تندروانه وی در سیاست خارجی به ویژه درباره اسرائیل و کشورهای عربی، از سوی رقیبان اصلاح طلب او افزایش قابل ملاحظه ای یافته است.
جروزالم پست همچنین با اشاره به ملاقات های پی درپی مقامات رژیم صهیونیستی و آمریکایی، درباره تهدید نظامی علیه ایران می نویسد: با توجه به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری در ایران، آمریکا و اسرائیل باید از اتخاذ هرگونه رویکرد تهدیدآمیز نظامی در قبال این کشور اجتناب کنند.
جروزالم پست در ادامه به نقل از منابع دیپلماتیک اسرائیل آثار سوء هرگونه تهدید نظامی در مقطع کنونی را چنین برمی شمارد: «منابع دیپلماتیک معتقدند که هرگونه حمله نظامی در برهه کنونی و در آستانه انتخابات آتی ریاست جمهوری صرفا به تقویت مواضع سیاسی احمدی نژاد در داخل ایران خواهد انجامید و از سوی دیگر تلاش دولت ایران را برای دستیابی بیشتر به تکنولوژی هسته ای تسریع خواهد کرد.»
این روزنامه با اشاره به سیاست دولت اوباما می نویسد: «دولت اوباما برخلاف اینکه گفته است که می خواهد با ایران به طور مستقیم وارد گفت وگو شود اما انجام این گفت وگوها را به زمانی بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران موکول کرده است.»جوانگرايى انتخاباتى به شيوه مشارکت و کارگزاران (خبر ويژه)
شماری از فعالان سه حزب کارگزاران، مشارکت و سازمان مجاهدین برای حمایت از نامزد احزاب متبوع خود، به ترفند و پوشش «ادوار تحکیم» متوسل شدند. گفته می شود این رویکرد فریبکارانه به خاطر عدم نفوذ کلام احزاب مذکور در میان قشرهای دانشجو اتخاذ شده است.
در بیانیه صادره تحت عنوان «حمایت اعضای دوره های شورای مرکزی دفتر تحکیم از میرحسین موسوی (از ابتدای تاسیس در سال 58 تا سال 82)» این اسامی به چشم می خورد: هدایت آقایی، علی تاجرنیا، میثم سعیدی، داود سلیمانی، علی شکوری راد، جهانبخش خانجانی، رضا حجتی، علی باقری، سعید شیرکوند، ابراهیم شیخ، شمس الدین سیاسی راد، حسین بی غم، مجید فراهانی، سراج الدین میردامادی و میرفضل الله موسوی و جالب اینکه تحکیمی های بعد از سال 82 هیچ یک پای بیانیه صادره را امضا نکرده اند که از مقطوع النسل شدن احزاب مورد بحث در تحکیم از آن سال به بعد حکایت می کند. طی سال های اخیر، طیف گروهکی بر طیف وابسته به احزاب، در دفتر تحکیم غلبه کرده است.
در همین حال روزنامه اعتمادملی دیروز تیتر یک خود را به «حمایت ادوار تحکیم از کروبی» اختصاص داد و از قول زیدآبادی و مومنی حمایت این گروهک از دبیرکل اعتمادملی را اعلام کرد.
استفاده از عنوان «ادوار» به ترفندی همیشگی برای افراطیون مدعی اصلاح طلبی تبدیل شده است و این طیف از عناوینی نظیر ادوار تحکیم، نمایندگان ادوار مجلس و... برای سوءاستفاده های سیاسی بهره می گیرند حال آن که اعضای «ادواری ها» عملاً هیچ ربطی به دفتر تحکیم یا نمایندگی مجلس ندارند.
5/54 درصد، احمدى نژاد (خبر ويژه)
نتایج تازه ترین نظرسنجی ها در 30 مرکز استان نشان می دهد دکتر احمدی نژاد همچنان بیش از 50درصد آرا را به خود اختصاص داده و آرای دیگر نامزدها هم طی 3 هفته تقریبا هیچ رشدی نداشته است.
به گزارش الف، این نظرسنجی که 20اردیبهشت و در میان 15هزار نفر انجام گرفته نشان می دهد 5/57درصد پرسش شوندگان حتما در انتخابات شرکت می کنند که به نسبت نظرسنجی 6 اردیبهشت 3 دهم درصد رشد داشته است.
همچنین در پاسخ به این پرسش که «به چه کسی رای خواهید داد» 5/54 درصد احمدی نژاد، 22درصد موسوی، 2/3درصد کروبی و 2 درصد هم رضایی را به عنوان نامزد خود معرفی کرده اند. این آمار در نظرسنجی 6 اردیبهشت چنین بوده است: احمدی نژاد 6/53درصد، موسوی 9/21درصد، کروبی 8/3درصد و رضایی 7/1درصد.
با مقایسه دو نظرسنجی معلوم می شود آرای احمدی نژاد 9/0درصد، موسوی 1/0و رضایی 3دهم درصد رشد داشته اما آرای کروبی 6/0درصد کاهش داشته است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: