کد خبر: ۳۱۳۷
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۰:۱۵

سایت وابسته به گروهک نهضت آزادی به اصلاح طلبان هشدار داد دل خوش به کشیده شدن انتخابات به مرحله دوم نباشند.

دعواى حوض و شيرجه ميان ستادهاى کروبى و موسوي! (خبر ويژه)
رئیس ستاد انتخاباتی کروبی با انتقاد از میرحسین موسوی گفت او می خواهد یک پا در حوض اصولگرایی و یک پا در حوض رادیکالیزم شنا کند.
کرباسچی که به همراه تاجیک (از ستاد موسوی) در نشست افراطیون نفوذی در تحکیم شرکت کرده بود، این انتقاد را هنگامی مطرح کرد که محمدرضا تاجیک در توجیه تناقضات موجود در مواضع موسوی گفت: «الان مشربی داریم که پست مدرن هستیم که تمام دو انگاری ها را به هم می ریزد. درون گفتمان ها، هویت های متعدد وجود دارد و گفتمان شفاف وجود ندارد و بیشتر توهم است. به هیچ وجه معنای این اختلاط این نیست که ناگهان شیرجه می رویم در گفتمان اصولگرایی یا بالعکس.»
کرباسچی در واکنش گفت: اینکه ما از حوض گرم رادیکالیزم ناگهان به حوض سرد اصولگرایی شیرجه بزنیم خیلی بد است ولی بدتر از آن این است که بخواهیم یک پا در حوض اصولگرایی و یک پا در حوض رادیکالیزم شنا کنیم. این کار نشدنی است. هر مدیری باید جهت گیری هایش در این جامعه ای که یک عده اصولگرا هستند و یک عده اصلاح طلب مشخص باشد. درست کردن مخلوط در کجای دنیای امروز است؟ کجای پست مدرنیسم است؟ در دنیای امروز دموکراسی که با احزاب کار کند، احزاب می توانند غیرشفاف باشند؟ با درست کردن حزب «رستاخیز» می توان همه مردم را جمع کرد. اما وقتی حزبی می خواهد از مردم رای بگیرد باید شعارهایش دقیق و شفاف باشند. اگر قرار است ما دموکراسی داشته باشیم باید شفاف باشیم.
کرباسچی در این نشست- که مشابه آن با حضور تاج زاده و عبدی برگزار شد- همچنین از یکی از دلایل حضورش در ستاد کروبی پرده برداشت و مدعی شد:در شرایط موجود و فصل انتخابات، تغییر قانون اساسی سخنی که اسمش را نباید آورد نیست. اگر در زمان انتخابات زمینه ذهنی این بحث را در جامعه فراهم نکنیم، فرصت از دست می رود.فعلاً که مواضع کروبى باعث ترديد حاميان موسوى شده (خبر ويژه)
سایت وابسته به گروهک نهضت آزادی به اصلاح طلبان هشدار داد دل خوش به کشیده شدن انتخابات به مرحله دوم نباشند. میزان نیوز، اشتباه اصلاح طلبان را دلخوشی به مرحله دوم می داند و می نویسد: این گمانه زنی ها و تخمین ها تا چه حد با واقعیت نزدیک است و آیا می توان چنین احتمالی را مبنای تعیین استراتژی انتخاباتی قرار داد؟
این سایت با اشاره به حمایت خاتمی از موسوی پس از انصراف خود می نویسد: «اما در میان اصلاح طلبان کسانی بودند که یا از ابتدای حضور کروبی به او متمایل بودند یا اینکه پس از انصراف خاتمی به ستاد کروبی پیوستند. کروبی با کمک همکاران ژورنالیست به حجم شعارها و نامه های اصلاح طلبانه خود افزود... در شرایط فعلی به نظر می رسد شعارها و نامه های تند کروبی و حمایت چهره های مرجع اصلاح طلبی از کروبی، بیش از آن که توانسته باشد آرای خاموش جامعه را به سمت او جذب کند، باعث ایجاد تردید در میان حامیان موسوی شده است».
نکته بامزه در این میان سخنان جلایی پور عضو مشارکتی ستاد موسوی است. او به روال همیشگی خود، باز هم به اوت زده و تحریم کنندگان انتخابات را که در صف ضدانقلاب های نشاندار قرار می گیرند، حامی موسوی معرفی کرده است! به گزارش یاری نیوز وی می گوید «تحریمی های سابق به موسوی رای می دهند هر چند که او در قیاس با حجاریان (اصلاح طلب حداکثری) و خاتمی (اصلاح طلب میانه)، اصلاح طلب حداقلی است».
جلایی پور اخیراً به سروش به خاطر حمایت از کروبی - به عنوان مردعمل- حمله کرد. وی قبلاً هم شهروند امروزی ها (کسانی چون قوچانی و عبدی) را متهم کرده بود که با چاپ مقالات انتقادی ته دل خاتمی را برای نامزدی خالی می کنند!


رهنورد راست مى گويد يا گزارشگر ويژه سيا؟! (خبر ويژه)
خانم زهرا رهنورد همسر میرحسین موسوی با دفاع مجدد از شیرین عبادی گفت من برای عبادی به خاطر استقلال فکری که دارد احترام زیادی قائلم.
وی که در دانشکده علوم بهزیستی و توانبخشی دانشگاه شهید بهشتی سخن می گفت همچنین اضافه کرد: شیرین عبادی متفکری بزرگ است و به عنوان فردی که جایزه نوبل گرفته برای کشور عزت ایجاد کرد.
رهنورد درباره این سؤال که چرا در زمان ریاست دانشگاه الزهرا از عبادی دعوت کرده گفت مگر جرم است که از یک متفکر با اندیشه دعوت به عمل آوریم؟
اخیرا الهه هیکس از عناصر پشت پرده سناریوی نوارسازان، در گفت وگو با رادیوزمانه ضمن اذعان به گزارش لحظه به لحظه آشوب های خیابانی تیرماه 78 به خارج کشور (در پوشش گزارشگر حقوق بشر) فاش کرد که عبادی از سوی عبدالکریم لاهیجی (بغدادی) وکیل مدافع گروهک تروریستی منافقین و همکار استخبارات رژیم بعث عراق به وی معرفی شده و او هم عبادی را برای دریافت جایزه نوبل نامزد کرده است!
گروهک های تاسیس شده از سوی عبادی تحت عناوین شورای ملی صلح و کانون مدافعان حقوق بشر، همگی در خدمت سناریو سرویس های امنیتی آمریکا و در راستای منفی بافی و جعل گزارش برای القای نقض حقوق بشر در ایران قرار داشته اند. براساس برخی اخبار چنی معاون اسبق رئیس جمهور آمریکا بر فعالیت های ضدامنیتی مذکور در پوشش حقوق بشر نظارت داشت. عبادی تا مرز دفاع از جریان صهیونیستی بهائیت پیش رفت. و از این جهات معلوم نیست چرا همسر دکتر موسوی، به نامبرده عناوینی نظیر «متفکر، دارای استقلال فکری و کسی که برای کشور عزت آورد» می دهد. عبادی در روزگار پهلوی هم سلطنت طلب دوآتشه و حامی خفقان و سرکوب بود.
پوست خربزه...؟! اى بابا باز هم بايد زمين بخورم! (خبر ويژه)
رئیس دولت اصلاحات براساس تئوری توطئه گفت اختلاف بین اصلاح طلبان، پوست خربزه بسیار خطرناکی است که زیر پای ما گذاشتند.
خاتمی با اشاره به درگیری های اخیر حامیان موسوی و کروبی گفت: خودمان به اسم خودمان نباید خدای ناکرده کاری بکنیم که سبب سوء استفاده دیگران شود. وی اضافه کرد: این مسئله خطرناک است، باید متوجه شویم که این پوست خربزه بسیار خطرناکی است که زیر پای ما گذاشته شده تا از ناحیه خودماها ایجاد اختلاف شود.
فراگیر شدن توسل به تئوری توطئه در میان مدعیان اصلاح طلبی از آن جهت جالب توجه است که این طیف عمدتا مخالف تئوری توطئه بوده و معمولاً آن را توهم خوانده اند اما به ویژه طی یک سال اخیر با شدت یافتن روزافزون اختلاف در میان احزاب و گروه های مدعی اصلاح طلبی، این ذهنیت نیز در میان آنها تقویت شده که مدام علیه این مجموعه توطئه می شود. به عنوان مثال وقتی خاتمی چندین بار سراغ موسوی رفت اما موسوی اعلام نامزدی را نپذیرفت و خاتمی خود اعلام نامزدی کرد، موسوی ناگهان به میدان آمد و گفت من نامزد خواهم شد. همان زمان بسیاری از فعالان مشارکتی و کارگزارانی، موسوی را متهم به توطئه کرده و او را نفوذی اصولگرایان برای کنار زدن خاتمی و به هم زدن بازی اصلاح طلبان معرفی کردند! آن زمان گفته شد که اصولگرایان با موسوی، پوست خربزه زیر پای خاتمی گذاشته و او را زمین زده اند. این تلقی آن قدر فراگیر بود که خاتمی قسم خورد توطئه ای در کار نیست و پوست خربزه ای در میان نبوده است!
پیش از آن ماجرا هم خاتمی با دور زدن کروبی و بی اعتنایی به وعده خود مبنی بر تعیین تکلیف اصلاح طلبان تا 20آذر 87، دبیرکل حزب اعتماد ملی را به بازی گرفت که به دلخوری کروبی و اعلام نامزدی وی منجر شد. اما با وجود آمدن کروبی، خاتمی 2ماه بعد نامزدی خود را اعلام کرد که ایجاد فضای روانی سنگین علیه کروبی برای انصراف و کنار رفتن به نفع خاتمی را به همراه خود داشت. با آمدن موسوی هم، خاتمی به اختلاف و دلخوری بیشتر کروبی دامن زد آنجا که گفت «یا من می آیم یا میرحسین» و عمدا هیچ نامی از کروبی نیاورد. این ماجرا هم به اختلاف های شدید و لاینحل در میان دو طیف منجر شد و البته اگر پوست خربزه ای هم زیر پای کسی گذاشته شد، توسط آقای خاتمی بود که همه اصلاح طلبان را با هم به زمین زد.
فارغ از همه این اتفاقات طنزآمیز که حالا نام توطئه! به خود می گیرد، نقل این لطیفه معروف خالی از لطف نیست که طرف پوست موز- یا خربزه کذایی- دید و گفت ای بابا باز هم توطئه؟! باز هم باید زمین بخورم! بامزه تر از آن، آقایی بود که خودش پوست خربزه زیر پایش می گذاشت و می گفت ای بابا «دوباره باید زمین بخورم»!

همه ناموفق بودند غير از ما...!! (خبر ويژه)
معاون اسبق وزارت خارجه برای اثبات موفقیت دولت خاتمی در عرصه سیاست خارجی، دولت هاشمی رفسنجانی را ناموفق خواند.
به گزارش «اصلاحات» محمد صدر (عضو مشارکتی بنیاد باران خاتمی و حامی موسوی) گفت: «سیاست خارجی آقای هاشمی موفق نبود و روزی که آقای خاتمی دولت را تحویل گرفت، ما سیاست خارجی خوبی نداشتیم. همه سفرای اروپایی ایران را ترک کرده بودند، روابط با آمریکا که طبعاً بسته بود. خلیج فارس هم فعالیتی وجود نداشت. با آمدن آقای خاتمی به تدریج تغییرات کلی ایجاد شد.»
گفتنی است عزیمت هماهنگ و شیطنت آمیز سفرای خارجی از ایران در دوران آقای هاشمی به بهانه ماجرای رستوران میکونوس صورت گرفت و طرف اروپایی تصور می کرد با این اقدام تهدیدآمیز می تواند از ایران باج بگیرد اما استقامت ملت و دولت، و تاکید رهبرانقلاب بر بی اعتنایی به آن تهدیدها، باعث شد سفرای مذکور دست از پا درازتر برگردند و البته دستور رهبر انقلاب هم مبنی بر اینکه سفیر آلمان باید دیرتر از دیگران به کشور راه داده شود، عملی شد و سفیر مذکور با تحقیر مضاعف بازگشت. بنابراین اساساً این ماجرا ربطی به دولت خاتمی نداشت که آن را خرج موفقیت دیپلماتیک دولت خاتمی کنند.
صدر در گفت وگوی خود همچنین به عهدشکنی اروپائیان در ماجرای تعلیق برنامه، هسته ای ایران اذعان کرد و گفت: «قضیه تعلیق نشان دهنده حسن نیت ایران بود. اروپایی ها آمدند، مذاکره کردند و قول هایی هم دادند. فهمیدیم اروپایی ها به حرف هایی که می زنند عمل نمی کنند».
با عنایت به این سخنان و آشکار شدن بدعهدی و بی صداقتی اروپائیان، معلوم نیست مفهوم موفقیت را در عرصه سیاست خارجی در چه باید جست همچنان که میل به آمریکا در دولت اصلاحات و کمک به آنها در سرنگونی طالبان، با محبت! مقابل میلیتاریست های آمریکایی نظیر بوش مواجه شد که ایران را در محور شرارت قرار دادند و تهدید به حمله نظامی کردند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: