کد خبر: ۳۱۵۰۱۶
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۹:۱۴

نشست خبری مدیران شبکه های سیما برای معرفی برنامه های ایام نوروز برگزار و در آن با توجه به همزمانی ایام فاطمیه و ایام نوروز ویژه برنامه های این ایام معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ احسانی مدیر شبکه اول سیما در این نشست درباره برنامه های نوروزی این شبکه گفت: مجموعه تلویزیونی «فوق سری» به کارگردانی مهدی فخیم زاده برای پخش در ایام نوروز از شبکه اول در نظر گرفته شده است.


وی با اشاره به این که این سریال موضوع نوروزی ندارد گفت: محور این سریال جذاب است هر چند موضوعی ویژه نوروز نیست.


احسانی افزود: ساعت پخش این سریال ساعت22و تکرار آن روز بعد ساعت هشت و14:30دقیقه خواهد بود.


احسانی همچنین از افزوده شدن مجدد گروه کودک به شبکه اول خبرداد و گفت: برنامه های کودک به صورت تولیدی در ماه های نخست سال94پخش خواهد شدو از آن پس کم کم با تولید و پخش برنامه های زنده و متنوع در کنار برنامه های تامینی به رونق گروه کودک درشبکه اول افزوده خواهد شد.


مدیر شبکه اول افزود: مجموعه سین مثل سریال به روزگار مادری تغییر نام داده است و سریال ها و فیلم هایی با موضوع مادر و جایگاه زن با اجرای امیر حسین مدرس هر شب ساعت23روی آنتن شبکه اول می رود.


وی افزود: برنامه های معارفی آفتاب شرقی و گزیده حدیث سرو، مستندهای آفریقای رام شده و ایرانگرد، برنامه نشان مهربانی، برنامه های گفتگو محور و برنامه عید شرقی با معرفی آیین نوروزی اقوام ایرانی و برنامه نقطه اوج با معرفی برترین های ورزشی سال 93 از دیگر برنامه های ویژه شبکه اول سیما خواهد بود.


احسانی به برنامه «اینجا آینده» با اجرای سید علی ضیا از ساعت20جمعه29اسفند به عنوان دیگر ویژه برنامه شبکه یک اشاره کرد وگفت: این برنامه با نظرخواهی مردم برای دعوت از میهمانان در حوزه های فرهنگی، علمی و فناوری، ورزشی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، حماسه و دفاع و دین و معارف تهیه و پخش می شود.


احسانی مدیر شبکه یک سیما در ادامه این نشست خبری درباره فیلم های سینمایی این شبکه گفت: از سه شنبه26اسفند فیلم های سینمایی نوروزی شبکه اول روی آنتن می رود که در این ایام21 فیلم سینمایی از این شبکه پخش خواهد شد.


استقبال از نوروز، دو هفته پیش از پایان سال93


مدیر شبکه دو سیما در ادامه نشست خبری با اشاره به رویکرد جدید شبکه دو به عنوان شبکه اجتماعی و شبکه زندگی گفت: برنامه های این شبکه از دو هفته پایانی سال93 به استقبال نوروز رفته است، به ویژه در روزهای پایانی این هفته که ویژه برنامه های خاص نوروزی شبکه دو آغاز می شود.


وی افزود: ویژه برنامه چند ساعته «خوبی از خودتونه» پنجشنبه این هفته با نگاه ویژه به روی آنتن خواهد رفت ضمن این که جمعه نیز همین برنامه با تجربه ای جدید از گروه کودک و نوجوان و مجریان خاص پخش خواهد شد.


وی افزود: برنامه «بهار در خانه»، ویژه برنامه تحویل سال نو است که از اذان مغرب29اسفند تا اذان صبح اول فروردین خواهد بود.


وی با اشاره به همزمانی ایام فاطمیه و ایام نوروز گفت: خانه و خانواده و زن محور اصلی ویژه برنامه تحویل سال 94 است که با نمایش زندگی و محورهایی ازجمله باهم بودن و برای هم بودن، خانواده اصیل ایرانی را معرفی می کند.


وی گفت: نقش زوج های هنرمند، پدران و دختران، هنرمندان و ورزشکاران و قشرهای مختلف جامعه به ویژه بانوان در این برنامه پررنگ تر خواهد بود.


جعفری جلوه از پخش مجموعه نمایشی «کلاه قرمزی» به عنوان یکی از برنامه های نوروزی امسال شبکه دو نام برد که هر شب ساعت21 از این شبکه پخش خواهد شد ضمن این که امسال «عمو پورنگ» در بخش کودک و نوجوان ساعت 16:30 دقیقه میهمان مخاطبان خواهد شد.


مدیر شبکه دو افزود: بعد از ایام شهادت حضرت زهرا (س) در بخش ارائه آثار برجسته سینمایی ایران و جهان در دو نوبت صبح و عصر ساعت 9 برای کودکان و عصر ساعت 18 برای خانواده فیلم سینمایی پخش می شود.


وی گفت: مسابقه دستپخت های خودمانی از گروه خانواده و مسابقه نشان برتر از گروه اجتماعی دیگر هدیه نوروزی شبکه دو به بینندگان خواهد بود.


وی افزود: در ایام فاطمیه نیز برنامه «آیین خانه» و «کوی محبت» و برنامه های ترکیبی از جمله ویژه برنامه های این ایام در نوروز خواهد بود.


پخش 19 فیلم سینمایی در ایام نوروز


در ادامه این نشست خبری میرحسینی مدیر شبکه سه سیما نیز با اشاره به این که19فیلم سینمایی برای ایام نوروز مخاطبان این شبکه در نظر گرفته شده است گفت: یک سریال شش قسمتی مناسبتی از29 اسفند به نام «کوچه های خواب» خواهیم داشت و از ششم فروردین سریال 


«مرکزی در حاشیه» به کارگردانی مهران مدیری پخش خواهد شد.


وی افزود: برنامه سال تحویل شبکه سه با نام «بهار نارنج» با اجرا و تهیه کنندگی احسان علیخانی از ساعت 19 تا 3 بامداد میهمان خانه های مخاطبان خواهد شد. تیتراژ زیبا، کلیپ های جذاب و نخبگان و مهمان های ویژه از جمله ویژگی های این برنامه است.


وی گفت: ادامه برنامه سال قبل «آقای گزارشگر» در ایام نوروز پخش خواهد شد ضمن اینکه برنامه به «رنگ طلا» در پانزده برنامه30 دقیقه ای، حاشیه مسابقات اینچه اون کره جنوبی را روی آنتن می برد.


وی افزود: برنامه مدار 135 درجه با محوریت راهیان نور، برنامه «مهربانو» با معرفی زنان توانمند مسلمان از دیگر برنامه های این شبکه است.


وی گفت: مسابقه 103، برنامه زنده آب و آینه، برنامه یادگاری، برنامه با من بخوان، چراغ خانه، سمت خدا و مصباح از جمله برنامه های ایام نوروز است که بیشتر محوریت آنها بر زنان و سیره حضرت زهرا (س) به عنوان الگوی زنان تکیه دارد.


وی گفت: مستندهای مرگ آفرینان، چشم انداز، نمای3، دیدنی های پشت صحنه و سینما پشت پرده را نیز برای این ایام در نظر گرفته ایم.


بیش از 15فیلم سینمایی جدید در سینما 4


مدیر شبکه چهار سیما در ادامه نشست معرفی برنامه های نوروزی شبکه های سیما با اشاره به این که رویکرد علمی و فرهنگی به مباحث رسانه ای، محور برنامه تحویل سال نو شبکه چهار سیماست گفت: ویژه برنامه تحویل سال این شبکه ساعت20:30دقیقه 29اسفند با محوریت تحکیم خانواده به ویژه نقش مادر در خانواده روی آنتن این شبکه می رود.


رستم وندی افزود: گزارش های فرهنگی و اجتماعی درباره نقش خانواده، دعوت از چهره های فرهنگی و هنری، شاعران، طنز پردازان، مخترعان و استادان دانشگاه از بخش های برنامه تحویل سال نو شبکه چهار خواهد بود.


وی اضافه کرد: شبکه چهار برای ایام نوروز سریال ایرانی پخش نمی کند اما سریال خارجی «پائولا» محصول 2011 فرانسه از جمله چهار سریال خارجی این شبکه برای ایام نوروز است.


رستم وندی افزود: در سینما94 نیز بیش از15فیلم سینمایی جدید از ساعت 15تا 17برای ایام نوروز در نظر گرفته شده است ضمن این که برنامه نمای کوتاه با بررسی فیلم های کوتاه، برنامه طنز پیشگان با معرفی کمدین های معروف دنیا، برنامه مستند 4 و سه نوبت نمایش فیلم های مستند با نگاه ویژه نوروزی برای مخاطبان ویژه شبکه چهار در نظر گرفته شده است.


مدیر شبکه چهار سیما همچنین به پخش برنامه نگاه نو که مستندهایی درباره مسایل بین المللی همراه باتحلیل کارشناسان است اشاره کرد و گفت: برنامه فرمول 4 که فنون مستندسازی را آموزش می دهد، برنامه های گفتگو محور و ترکیبی، سری سوم آموزش نقاشی و برنامه30 دقیقه ای دنیای دانش که برای اولین بار کارگاه های بین المللی و آموزشی را از سایت های مختلف ترجمه کرده است از دیگر برنامه های جذاب شبکه 4 در نوروز 94 خواهد بود.


مدیر شبکه چهار همچنین به برنامه گفتگو محور مهربانی اشاره کرد و گفت: ادامه رویکرد اصلی این برنامه که احترام به والدین است در این برنامه در ایام نوروز پی گیری می شود.


پخش 18 فیلم سینمایی از شبکه 5


مدیر شبکه پنج سیما هم در ادامه نشست خبری معرفی برنامه های نوروزی شبکه های سیما به تشریح برنامه های این شبکه در این ایام پرداخت و گفت: 18فیلم سینمایی هر روز ساعت13:30دقیقه روی آنتن می رود.


مجید زین العابدین افزود: همچنین15فیلم سینمایی در قالب برنامه «تماشاخانه» ویژه کودکان هر روز ساعت 11پخش می شود.


وی سریال «سر به راه» به کارگردانی سعید سلطانی را به عنوان سریال نوروزی شبکه پنج نام برد و گفت: از آغاز نوروز این سریال هر شب ساعت 20:15دقیقه پخش و30 دقیقه بامداد و10روز بعد تکرار می شود.


مدیر شبکه پنج در ادامه با اشاره به همزمانی ایام فاطمیه و ایام نوروز اضافه کرد: همچنین سریال «خاتون» با همکاری سیمای استان ها از این شبکه روی آنتن می رود. 


زین العابدین همچنین از پخش برنامه «بچه های دیروز؛ بچه های امروز» در این ایام خبر داد و گفت: این برنامه با اجرای گیتی خامنه و آزاده آل ایوب خواهد بود و تغییرات آن اضافه شدن برخی از برنامه های جذاب امروزی است که بچه های امروز نیز با آن خاطره دارند.


مدیر شبکه پنج سیما افزود: مستندهای نوروزی شبکه پنج نیز در این ایام هر روز ساعت 16:15دقیقه روانه آنتن می شود ضمن این که برنامه ویژه «راهیان اقتصاد ایران» نیز در جدول پخش برنامه های نوروزی شبکه پنج جا گرفته است.


وی گفت: جشن ایران بهار نیز در نوروز هر شب ساعت 21 از شبکه پنج پخش می شود و مسابقه «تهران تاکسی» نیز هر شب ساعت22:30دقیقه از این شبکه پخش می شود. این مسابقه که در نوروز اولین سری آن پخش خواهد شد، مسابقه مشاغل است که افراد در یک حرفه، با هم به رقابت می پردازند.


زین العابدین ویژه برنامه تلویزیونی «فرش بهشت» را به عنوان برنامه تحویل سال شبکه پنج نام برد و گفت: این برنامه در مدت هفت ساعت به روی آنتن شبکه پنج می رود این برنامه تلویزیونی از هشت بخش متفاوت تشکیل شده و ساختار آن به صورت ترکیبی و زنده است.


قندپهلو با حضور شاعران تاجیک و افغان

مدیر شبکه آموزش سیما در ادامه نشست خبری معرفی برنامه های نوروزی شبکه های سیما با بیان این که برنامه «قند پهلو» که در حال ضبط است، پخش آن متناسب با نوروز، ادامه خواهد داشت؛ گفت: از ویژگیهای برنامه «قند پهلو» در ایام نوروز این است که علاوه بر شاعران طنزپرداز کشورمان، شاعران تاجیک و افغان نیز در آن حضور دارند.


ساری افزود: پخش برنامه «قندپهلو» با آغاز تعطیلات نوروزی، روی آنتن می‌رود، اما در ایام فاطمیه پس از چند روزه وقفه، از 5 فروردین، دوباره پخش آن آغاز می‌شود.


وی به دیگر برنامه های نوروزی شبکه آموزش اشاره و اضافه کرد: برنامه مشاعره به‌صورت ویژه برای نوروز درحال ضبط است و برنامه «زندگی ما قصه نبود» به صورت گفتگو محور با تمرکز بر موضوعات خاص و موارد نادر از سرگذشت افراد برای این ایام در نظر گرفته شده است.


ساری گفت: «رخ تو رخ» برنامه دیگری است که برای نوروز باهدف الگوسازی قهرمانان نظام آموزشی کشور و خادمان عرصه آموزش و پرورش  تهیه شده است.


وی گفت: از برنامه های دیگری که در ایام نوروز به صورت ویژه پخش آنها ادامه دارد، می‌توان به «گل آموز»،«مشق  عشق» و «دستان و سفید» اشاره کرد.


مدیر شبکه آموزش سیما افزود: برنامه «رادیو هفت» که  طرف‌داران فراوانی دارد، ویژه برنامه نوروزی ندارد و فقط گزیده برنامه‌های سابق آن پخش می شود، اما از اول اردیبهشت سری جدیدآن روی آنتن می‌رود.


ساری با بیان این که این شبکه ویژه برنامه تحویل سال ندارد؛ گفت: پس از تحویل سال پخش ویژه برنامه های نوروزی این شبکه آغاز می شود.


مدیر شبکه آموزش سیما با تاکید بر این که آموزش و مهارت محور ساخت برنامه های این شبکه است؛ افزود: در سال 94 شاهد تقویت بیشتر این برنامه ها خواهیم بود.


«هفت سلام» برای تحویل سال نو

همچنین مدیرشبکه قرآن سیما در این نشست خبری درباره برنامه های نوروزی این شبکه گفت: برنامه تحویل سال این شبکه با عنوان «هفت سلام» روی آنتن می رود.


بهرام محمدی نیا با اشاره به پخش بخشی از فیلم «محمد رسول الله(ص)» فیلم جدید مجید مجیدی، در برنامه تحویل سال این شبکه گفت: حضور شخصیت های برگزیده، شاعران و کارگردانان برنامه های قرآنی و برگزیدگان مسابقه تلویزیونی اسرا در استودیو، ارتباط زنده با مکان های مذهبی، طرح سؤال پیامکی با محور زن و حضرت فاطمه (س)، یادی از شهیدان، استادان فقید و خاطره گویی قاریان از  بخش های در نظر گرفته شده برای برنامه تحویل سال است.


مدیر شبکه قرآن سیما افزود: «چشمه های جاری» عنوان برنامه دیگر این شبکه است که با هدف حفظ جمعی سوره «ملک» برای ایام نوروز تدارک دیده شده و قرار است هرشب ساعت20به صورت زنده پخش شود.


وی گفت: کارشناسی مفاهیم آیات، ارتباط با کارشناسان، پخش عناوین کوتاه از راهیان نور، دعوت از خانواده های قرآنی و گفتگوی تلفنی با قاریان از بخش های برنامه «چشمه های جاری» است.


محمدی نیا افزود: گل باغ خورشید (ویژه کودکان)، مسابقه تلفنی فردوس، بشری، یاد خدا، سخنرانی های قرآنی علما، مستند عالمان و قاریان قرآنی، ملکوت سخن (مشاعره قرآنی)، شگفتی های آفرینش، بهار در بهار و دردانه از دیگر برنامه های نوروزی شبکه قرآن سیماست. 


پخش سریال خانوادگی "کیم چی" از شبکه نمایش

مدیر تامین برنامه شبکه نمایش نیز درباره برنامه های نوروزی این شبکه گفت: از6 فروردین به مدت 7 شب، سریال خانوادگی "کیم چی" از این شبکه پخش خواهد شد و در ادامه برای10شب بازپخش سریال «نشانی» به کارگردانی رامبد جوان را در نظر گرفته‌ایم.


حسام پور با اشاره به این که در ایام نوروز، شبکه نمایش در ساعات 17، 20، 23 و 1 بامداد فیلم سینمایی پخش خواهد کرد گفت: بیشتر فیلم های سینمایی شبکه نمایش در نوروز، خانوادگی و سرگرم کننده و معطوف به سینمای شرق است.


مدیر تامین برنامه شبکه نمایش، گفت: فیلم های شاخصی از سینمای ژاپن، چین و کره جنوبی به نام های آسمان و زمین، کاراگاه نمونه، سه گانه شمشیر زن دوره گرد، به دنبال رونی، کوهستان تسویاکی، خلبان ابدی، شنای بدون نفس، در راه خانه، داستان پلیس3 و کارگاه خصوصی در ایام نوروز از شبکه نمایش پخش خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: