کد خبر: ۳۱۵۶۴۳
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۵
طنز

این روزها نمایش دل(!) مد شده است و مردم نه تنها دیگر اشتیاقی به لاغر شدن ندارند، بلکه در تلاش هستند تحدب شکمشان را بیشتر هم بکنند.

اندر احوال نام گذاری دختر مهناز افشار؛ پلاک گذاری نوزادان!
گروه طنز و كاريكاتور شفاف، ماني ش:

آخرین خبرها حاکی از آن است از زمانیکه خانم "مهناز افشار" گفته است: "از اينکه دلم معلوم مي‌شود لذت مي‌برم. راستش گاهي وقت‌ها کمرم را گود‌تر مي‌کنم تا بيشتر ديده شود." حجوم مردم به سمت کله پزی ها افزایش یافته است.

یکی از فروشندگان کمربندهای لاغری در این زمینه گفت: "در روزهای اخیر شاهد کاهش چشمگیر فروش محصولاتمان بودیم، بعد از چند روز متوجه شدیم این روزها نمایش دل(!) مد شده است و مردم نه تنها دیگر اشتیاقی به لاغر شدن ندارند، بلکه در تلاش هستند تحدب شکمشان را بیشتر هم بکنند."

یکی از شهروندان نیز در این خصوص گفت: "من واقعا از خانم افشار تشکر می کنم. تا دیروز مدام همسرم به شکمم گیر می داد و هنگام ناهار خوردن مدام با گفتن «کارد بخوره به اون شکم!»، منو از خوردن های بیشتر برحذر می داشت، اما دیروز که متوجه شده نمایش دل(!) کلاس دارد نه تنها به خوردنم گیر نمی دهد، بلکه خودش هم همراهی ام می کند!"

***

اَدَه بَدَه، ما دیدیم دَبَدَه!

مهناز افشار  در گفتگو با "مجله استايل" همچنین گفته است: "به پدرش مي‌گويم اسمش را چه بگذاريم؟ مي‌گويد اجازه بدهيم خودش چهار پنج ساله که شد اسمش را انتخاب کند. پدرش اهل آزادي و دموکراسي است."

پیش بینی می شود در مدت این چهار پنج سال و تا زمانی که دختر مهناز افشار اسم دار می شود، در منزل او را "اوهوی" صدا بزنند!

در همین خصوص و در راستای "عدم استفاده از کلمه اوهوی" پیشنهاد می شود از این پس برای نوزادان به جای انتخاب اسم، شماره پلاک صادر شود و آنها تا سن 5 سالگی نامی نداشته باشند. بعد خودشان هر اسمی خواستند روی خودشان بگذارند.

اخیرا و بعد از صحبت های انجام شده توسط مهناز افشار، کمپینی در شبکه های اجتماعی تشکیل شده است و برخی از نوزادان علاوه بر پستانک و شیرمادر یکی از حقوق مسلم خود را انتخاب نام دانسته اند.

در بخشی از نامه منتشر شده توسط نوزادان می خوانیم: "اَدَه بَدَه، ما دیدیم دَبَدَه!"

به کمک بر و بچ سرویس ترجمه "شفاف نیوز" توانستیم صحبت های این کودکان را به زبان بزرگسالان برگردانیم:

"از ابتدای خلقت بشریت همواره حقوق ما کودکان مورد ظلم قرار گرفته است، به راستی چرا ما کودکان بایستی از خوردن شیر با طعم های متفاوت تا سال ها محروم باشیم؟ ما اگر شیرکاکائو یا شیرموز بخواهیم باید چه کسی را ببینیم؟ چرا بایستی هر لباسی که بزرگترها خواستند تنمان کنیم؟ ما نوزادان از خانم افشار و همسرشان قدردانی کرده و عمل زیبای آنها را گامی در راستای احقاق حقوق از دست رفته خودمان می دانیم. به امید روزی که همه نوزادان خودشان نام خودشان را انتخاب کنند!"

در انتهای این نامه نیز از مسئولان درخواست شده در خصوص شایعاتی مبنی بر پالم داشتن شیرمادران شفاف سازی کنند!

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار