کد خبر: ۳۱۹۵
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۱:۴۰

ما باید به دنبال حضور زنان در تمامی بخشهای تصمیم سازی کشور از جمله شورای نگهبان، مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس باشیم تا بتوانیم با تصویب و اجرای قوانینی خاص نسبت به احقاق حقوق خود امیدوار باشیم.

سخنگوی ائتلاف مردمی حمایت از میرحسین موسوی نقش زنان در تصمیم سازیهای کشور را بسیار ضعیف و ناچیز دانست.

به گزارش خبرنگار مهر در سنندج، سهیلا جلودارزاده شامگاه سه شنبه در جمع مردم و اعضای ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی ضمن انتقاد از شرایط حاکم بر جامعه به ویژه در حوزه زنان اظهار داشت: متاسفانه امروز نقش و تاثیر گذاری زنان در تصمیم سازیهای کشور بسیار ضعیف است.

وی ادامه داد: حرکت زنان ما در 30 سال پیش برای پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال جنگ تحمیلی بسیار ارزشمند و حتی در بعضی از شرایط بسیار تاثیرگذارتر از آقایان بود ولی امروز به وضعیتی رسیده ایم که هیچگونه نقشی در تصمیم سازیهای کشور ندارند.

سخنگوی ائتلاف مردمی حمایت از میرحسین موسوی بیان داشت: امروز در شرایطی میزان حضور و تاثیر گذاری زنان کشور در تصمیم سازیهای بسیار ضعیف است که بیش از 60 از درصد از خروجی دانشگاه های ما را این قشر از جامعه تشکیل می دهند و سئوال اصلی اینجاست که این همه فارغ التحصیل در چه جایگاه و پستی به کار گرفته می شوند.

جلودارزاده عنوان کرد: ما باید به دنبال حضور زنان در تمامی بخشهای تصمیم سازی کشور از جمله شورای نگهبان، مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس باشیم تا بتوانیم با تصویب و اجرای قوانینی خاص نسبت به احقاق حقوق خود امیدوار باشیم.

وی خاطرنشان کرد: حضور زنان در این بخشهای تصمیم سازی در جامعه به معنی این نیست که زنان کشور ما به دنبال قدرت هستند بلکه به معنی استفاده از پتانسیلها و توانمندیهای نصف جامعه برای ساختن کشوری سربلند و مستقل است.

سخنگوی ائتلاف مردمی حمایت از مسیرحسن موسوی افزود: امروز دنیا به این نتیجه رسده که بدون حضور زنان در مراکز قدرت و تصمیم گیری اداه کردن جامعه به سختی امکان پذیر است و در کشور ما نیز باید شرایط را برای نزدیک شدن به این سیاست کاری فراهم کرد.

جلودارزاده با اشاره به تلاشهای صورت گرفته در دولت اصلاحات برای حضور هر چه بیشتر زنان در تصمیم سازی کشور یادآور شد: خوشبختانه ما در طول هشت سال بسیاری از محدودیت ها برای حضور زنان در امر تصمیم سازی در کشور را برداشتیم و به شرایطی رسیدیم که حتی از دورترین مناطق کشور زنانی برای حضور در مجلس کاندید و حتی توسط مردم هم انتخاب می شدند.

وی گفت: امروز متاسفانه نه تنها این جایگاه حفظ نشده بلکه زنان را به حضور در کار خانه داری و تربیت فرزند تشویق می کنند در حالی که با این سیاست بخش عظیمی از سرمایه های انسانی کشور به هدر می رود.

سخنگوی ائتلاف مردمی حمایت از میرحسین موسوی با اشاره به وضعیت کنونی کشور اظهار داشت: کشور در شرایطی قرار گرفته که به دنبال اتخاذ سیاستهای فردی و به دور از خرد جمعی وضعیت معیشتی مردم دچار مشکل شده که باید قبل از تبدیل آن به بحران برای آینده تصمیم درستی را اتخاذ کرد.

جلودارزاده گفت: در کنار مشکلات داخلی سیاست خارجی ما نیز با چالشهای جدی مواجه شده که این کار هم به دنبال ماجراجویی های کشورمان در بحث سیاست های خارجی و اتخاذ سیاست تهاجمی در مقابل کشورهای جهان است.

وی با اشاره به نقش و تاثیر حضور گسترده مردم در انتخابات ریاست جمهوری دهم بیان داشت: حضور گسترده مردم در انتخابات می تواند ما در رسیدن به اهدافمان که همان تغییر در شرایط فعلی کشور است، را کمک می کند.

در ادامه جلسه پرسش و پاسخ برگزار و جمعیت حاضر که اکثریت آنها را زنان تشکیل می دادند پرسشهای خود را در حوزه های مختلف مطرح و جلودارزاده نیز به آنان پاسخ گفت.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: