کد خبر: ۳۱۹۹
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۲:۱۲

طرح تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس یک ماه مسکوت ماند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به یک ماه مسکوت ماندن طرح تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش رای دادند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نمایندگان پس از تصویب نکردن طرح مسکوت ماندن سه ماهه به مسکوت ماندن یک ماهه طرح تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش رای دادند.

غلامرضا مصباحی مقدم که پیشنهاد مسکوت ماندن 3 ماهه این طرح را داده بود، تاکید کرد: در حال حاضر فضای مجلس به‌گونه‌ای نیست که دو سوم رای مورد نیاز را بیاورد.

این اظهارات مصباحی مقدم با فریادهای رای می‌آورد نمایندگان مواجه شد، اما وی اذعان داشت: در حال حاضر برای بیش از 100 هزار نفر، نیرو و امید ایجاد شده است که با این گونه عمل کردن احتمال به ياس تبدیل شدن امید آنها وجود دارد، در نتیجه لازم است 3 ماه به کمیسیون فرصت داده شود.
طرح مسکوت ماندن سه ماهه این طرح با 98 رای موافق، 106 رای مخالف از میان 212 نفر نماینده تصویب نشد.

سمیعی ادیانی راد، در مخالفت با طرح مسکوت ماندن این طرح اذعان داشت: اول آنکه تصویب فوریت این طرح در مجلس صورت گرفته است وتعجب از امنیت که با آنکه چند ماه پیش به فوریت این طرح رای داده شده است اما در حال حاضر پیشنهاد مسکوت داده می‌شود.

وی با اشاره به بار مالی این طرح افزود: در حال حاضر 150 میلیارد تومان كسری وزارت آموزش وپرورش به حق‌التدریسی‌ها پرادخت می‌شود اما در صورت تصویب نشدن باید 850 میلیارد تومان به آنها بپردازد اما سوال اينجاست که با چه حکمی 700 میلیارد تومان حق معلمان نادیده گرفته شده است. مجلس و دولت چه جوابی برای عدم پرداخت حق آنان دارند؟ در نتیجه در حال حاضر مسکوت ماندن این طرح نادرست است.

در پایان طرح مسکوت ماندن این طرح به مدت یک ماه که از سوی 26 نفر از نمایندگان مجلس ارایه داده شده بود با 125 رای موافق، 81 رای مخالف و 3 رای ممتنع موافقت شد.

مصطفی کواکبیان در توضیح این طرح خاطرنشان کرد: بهتر است که در اینگونه شرایط هیجانی تصمیم نگیرم. در نتیجه با مسکوت کردن این طرح به مدت یک ماه مجلس و دولت تلاش کنند تا طرح پخته‌ای مطرح شود که همه موارد در آن رعایت شود.

پس از تصویب این طرح لاریجانی نیز خطاب به نمایندگان و کمیسیون گفت: بهتر است در این مدت اشکالاتی که از سوی مخالفان و موافقان مطرح شد مورد بررسی قرار گرفته و رفع شود و فراکسیون فرهنگیان نیز نظرات خود را ارایه دهد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: