کد خبر: ۳۲۱۹
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۵:۵۶

دولت با همت وتلاش خود تمام اين مشکلات را بر طرف کرد و تمام خلاهاي ناشي از محروميت را پر نمود و دره هايي را که تنها از تبعيض پر شده بودند به فضاي مناسب براي خدمت به مردم تبديل کرد و همين تلاش و همت و عزم راسخ است که احمدي نژاد را از رييسان جمهوري ديگر متمايز مي سازد.

مشاور رييس جمهور در امور روحانيت گفت: همت عالي و تلاش و اراده راسخ محمود احمدي نژاد و دولت نهم بسياري از مشکلات کشور را حل کرد.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام محمدناصر سقاي بي ريا در جلسه طلاب وفضلاي استان کهگيلويه و بويراحمد درمسجد اهل بيت (ع) قم اظهارداشت: با روي کار آمدن دولت نهم به خاطر تلاش مضاعف و توان اجرايي اين دولت به رياست احمدي نژاد بسياري از مشکلات و مسايل اجرايي کشور برطرف شد.

وي گفت: در گذشته مشکل کشور ما يک مشکل مديريتي نبود، بلکه مشکل همواره اجرايي بوده است و در دوران امام خميني(ره) نيز ما به دفعات متعدد مي ديديم که ايشان درباره يک موضوع خاص يک بيانيه را صادر مي کردند و بر اجراي آن توصيه مي نمودند اما در پيچ و خم تشريفات و عدم توانايي مسوولان براي اجراي اين بيانيه در مرحله اجرا گم مي شد واين يک مشکل بزرگ براي کشور و نظام بود.

وي تصريح کرد: دولت با همت وتلاش خود تمام اين مشکلات را بر طرف کرد و تمام خلاهاي ناشي از محروميت را پر نمود و دره هايي را که تنها از تبعيض پر شده بودند به فضاي مناسب براي خدمت به مردم تبديل کرد و همين تلاش و همت و عزم راسخ است که احمدي نژاد را از رييسان جمهوري ديگر متمايز مي سازد.

به گفته وي، در دولتهاي پيشين ملت همواره معطل يک اقدام قطعي براي حل يک معضل کشور بودند اما همان گونه رهبر معظم انقلاب همواره اين ويژگي دولت کريمه نهم را به تفصيل مورد تحليل و بررسي قرار داده اند و تمام شاخصه هاي آن را نيز تاييد کرده اند اين دولت قاطعانه و شجاعانه مشکلات کشور را حل کرده است.

سقاي بي ريا ادامه داد: اين دولت به حق داراي يک همت عالي واراده تاثير گذار است و توانسته تمام سازمانها و نهادهاي کشور را تحت تاثير اين همت عالي خود قرار دهد که آمار رسمي وزارتخانه هاي مختلف گوياي اين حقيقت است.

مشاور رييس جمهوري در امور روحانيت تصريح کرد: متوسط کارهاي اجرايي که در اين دولت انجام شده 600 درصد نسبت به زمان مشابه در سال گذشته خود رشد کرده يعني 6 برابر شده که البته در بعضي از بخشها اين آمار تا 20 الي 30 برابر هم ارتقا يافته و با حداقل تقسيم وجمع بنديهاي صورت گرفته تاکنون در اين دولت بيش از 6 برابردر همه بخشها کار صورت گرفته است.

وي با اشاره به اقدامات گسترده دولت نهم افزود: بسياري از روستاهاي ما که ازحداقل امکانات زندگي بي بهره بودند و حتي خانه هاي آنان همچنان از خشت وگل بود با تسهيلات اختصاص يافته ازسوي دولت نهم اين خانه هاي گلي به خانه هاي بتون آرمه تبديل شده اند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود گفت: بسياري از افراد اين سوال را در اذهان عمومي ايجاد مي کنند که چرا دولت نهم تمام موفقيتهاي هسته اي و فضايي را به خودش نسبت مي دهد و حال آنکه فعاليتهاي هسته اي ايران سابقه اي بيش از سه دهه دارد و يا در زمينه فضايي ما حدود 10 سال است که جز کشورهاي دارنده اين فناوري هستيم، رهبر معظم انقلاب در ديدار نمايندگان مجلس خبرگان رهبري به خوبي پاسخ اين سووال را دادند.

وي ادامه داد: ايشان در آن ديدار تصريح کردند که بعضي از کارها تاثير گذارترند و بعضي از اراده ها نيز بالاترند با توجه به فرمايش ايشان اين مساله را در مي يابيم که در دولت گذشته وقتي تيم مربوطه از آژانس بين المللي هسته اي در مرحله نخست درخواست اجازه نصب 50سانتيزيفيوژ را نمود اين آمار در مرحله دوم به 25 سانتريفيوژ کاهش يافت و در مرحله سوم شوراي امنيت خواهان تعليق غني سازي شد و حتي از ايران خواست که رشته هاي دانشگاهي مربوط به غني سازي را در کشور تعطيل نمايد.

وي افزود: امروز به برکت دولت نهم ما هزاران سانتريفيوژ را وارد چرخه سوخت هسته اي کشور نموده ايم و با تلاش دانشمندان هسته اي موفق به ساخت ميله قرص هسته اي نيز شده ايم.

وي گفت:در شرايطي که دولت پيشين داشت از آنها براي فعاليتهاي هسته اي اجازه مي گرفت، احمدي نژاد شرايط مذاکرات را به نفع ما معکوس کرد.

وي ادامه داد: دشمنان ما با تهديد و ارعاب به حمله نظامي درصدد بودند تا ايران را از غني سازي بازدارند و حتي در مقابل اظهارات پوچ سولانا مبني بر ارجاع پرونده ايران به شوراي امنيت ودر شرايطي که دشمن حتي زمان دقيق حمله به ايران را مشخص کرده بود احمدي نژاد با برگزاري جشن هسته اي به عنوان يک پرچم دار شجاع وبي باک خطاب به آنان گفت: قطار هسته اي ايران درحرکت است وما ترمز اين قطار را کنده و دور انداخته ايم و ديگرراهي براي باز گشت به عقب وجود ندارد.

وي با اشاره به اينکه هر ملتي براي پيشرفت بايد دو شاخصه هسته اي و فضايي را در نظر داشته باشد، افزود: در مساله فضايي نيز ايران در اين دولت مراحل پيشرفت را در واقع آغاز کرد.

وي ادامه داد: ما در حدود 10 سال پيش يک ماهواره به عنوان سينا با همکاري روسها ساختيم اما پس از اينکه مراحل ساخت آن به اتمام رسيد، روسها ماهواره ما را با موشک خود به هوا پرتاب کردند و به ايران گفتند که ماهواره شما در فضا گم شده است و اگر مي توانيد با تحقيقات علت آن را پيدا کنيد و يا يک ماهواره ديگر به نام مصباح را با همکاري ايتاليايها ساختيم، اما ايتاليايي ها هم زماني که کار ساخت اين ماهواره به اتمام رسيد گفتند که ما موشک ماهواره بر نداريم بايد از روسها بگيريم و روسها نيز تحت تاثير لابي گري صهيونيستها مبني بر اينکه اگر با ايران همکاري کنيد رابطه ما و اروپا با شما به هم مي خورد از ادامه همکاري سرباز زدند.

وي گفت: ما به ناچار از هند موشک ماهواره بر خواستيم و هنديها نيز با زرنگي از ما خواستند که اين ماهواره را بيمه کنيم و چون موشک آنها دوازده ماهواره بر دارد ايران بايد پول دوازده ماهواره بر را بدهد سرانجام اين ماهواره نزد خود ايتاليايي ها گروگان ماند و مجموعه اين فعاليتها هيچ دست آوردي براي ما نداشت.

سقاي بي ريا اظهارداشت: اما در دولت نهم پيشرفتهاي هسته اي ايران وارد دوره جديدي شد و در سال 85 وزارت دفاع طرحي را به دولت مبني بر ساخت ماهواره داد و اين دولت مراحل ساخت اين ماهواره را در چهار مرحله ساخت ماهواره، ايستگاه ماهواره، موشک ماهواره بر و ايستگاه زميني را به اجرا گذاشت که منجر به ساخت ماهواره اميد شد.

وي با اشاره به اينکه موشک ماهواره بر ايران نخستين موشک دو مرحله اي بوده است، افزود: هر چهار بخش تا سال 87 به نتيجه رسيد وطبق گواه اکثر کارشناسان حتي يک ساعت هم کار کارشناسي از خارج براي ساخت ماهواره اميد صورت نگرفت و دانشمندان ايراني حين پرتاب اين ماهواره تمام حملات الکترونيکي دشمن را خنثي کردند.

وي در ادامه ساخت سلولهاي بنيادين توسط دانشمندان ايراني را از ديگر دستاوردهاي کشور دانست که به گفته وي در دولت نهم به وقوع پيوست.

وي در ادامه به طرح ديدگاههاي دولت نهم پرداخت وافزود: دولت نهم به روحانيت همواره توجه داشته و آن را منشا کارهاي خوب مي داند و معتقد است بايد اقتصاد کشور را بسازيم نه با فرمول هاي غربي بلکه اين امر بايد با کمک انديشه اي تابناک روحانيت محقق شود.

وي ادامه داد: هيات دولت وهيات وزيران خود را حلقه وابسته به مراجع مي دانند اما به ناچار در مسايل اجرايي تابع امر رهبر معظم انقلاب هستند.

وي ادامه داد: امروز شرکت رييس جمهوري همانند مردم عادي در تشييع پيکر آيت الله بهجت اين را به خوبي روشن ساخت.

سقاي بي ريا در ادامه افزود: برخي ها اين خرده را به احمدي نژاد مي گيرند که چرا افرادي مثل مشايي را به خاطر حرف هايش در خصوص اسراييل از کار برکنار نمي کند و حتي خيلي ها معتقدند چون احمدي نژاد با او فاميل است و از15 سالگي او را مي شناسد اين کار را نمي کند، اما رهبر معظم انقلاب در همان روزهاي اول جواب اين را دادند وگفتند که اين حرف غلطي است اما اين چه اهميتي دارد اين مهم نيست.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: