کد خبر: ۳۲۲۶
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۰۹:۰۵

12 خـرداد مـاه، نـخـسـتـيـن مـنـاظـره

پخش مناظره‌ها‌ي تلويزيوني چهار نامزد دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري از 12 خرداد ماه به شكل دو به دو آغاز مي‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، بر اساس جدول زمان‌بندي تبليغات دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري در صداوسيما و هم‌چنين بر اساس قرعه‌كشي كه امروز 30 ارديبهشت ماه با تعيين رنگ‌هاي بين نامزدها صورت گرفت، نخستين مناظره بين حجت‌الاسلام والمسلمين مهدي كروبي و دكتر محسن رضايي در 90 دقيقه روز 12 خردادماه ساعت 22:30 تا ساعت 24 برگزار خواهد شد.

روز 13 خردادماه مناظره بين دكتر محمود احمدي‌نژاد و مهندس ميرحسين موسوي از شبكه 3 سيما در ساعت 22:30 تا 24 به روي آنتن خواهد رفت.

روز 14 خردادماه مناظره بين دكتر محسن رضايي و مهندس ميرحسين موسوي از شبكه 3 سيما در ساعت 22:30 تا 24 به روي آنتن خواهد رفت.

روز 16 خرداد ماه مناظره بين دكتر محمود احمدي‌نژاد و حجت‌الاسلام والمسلمين مهدي كروبي از شبكه 3 سيما در ساعت 22:30 تا 24 به روي آنتن خواهد رفت.

روز 17 خردادماه مناظره بين حجت‌الاسلام والمسلمين مهدي كروبي و مهندس ميرحسين موسوي را از شبكه 3 در ساعت 22:30 تا 24 شاهد خواهيم بود.

هم‌چنين آخرين مناظره 17 خردادماه بين دكتر محمود احمدي‌نژاد و دكتر محسن رضايي از شبكه 3 سيما در ساعت 22:30 تا 24 پخش خواهد شد.

برنامه‌هاي تبليغي نامزدهاي دهمين دوره‌ي رياست جمهوري همچنين در قالب مستند، گفت‌وگوي ويژه‌ي خبري، پاسخ به كارشناسان، گفت‌وگوي يك نفره از شبكه‌هاي يك، دو، سه، چهار، خبر و شبكه جام جم به روي آنتن خواهد رفت.

مراسم قرعه‌كشي برنامه‌هاي مناظره و تبليغات نامزدها با قرعه‌كشي چهار رنگ براي چهار نامزد دهمين انتخابات رياست‌جمهوري جهت جانمايي درجدول زمان‌بندي پخش برنامه‌هاي تبليغاتي انتخابات در صداوسيما برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ايسنا، طي اين قرعه‌كشي، رنگ قرمز براي دكتر محمود احمدي‌نژاد كه مهدي كلهر نمايندگي او برعهده داشت؛ رنگ زرد براي حجت‌الاسلام والمسلمين مهدي كروبي كه مرتضي الويري نمايندگي او را برعهده داشت؛ رنگ آبي براي محسن رضايي كه شهرام گيل‌آبادي نمايندگي او را عهده داشت و رنگ سبز براي ميرحسين موسوي كه بيژن زنگنه و احمد پورنجاتي نمايندگي او را برعهده داشتند، انتخاب شد.

در مراسم قرعه‌كشي مناظره و برنامه‌هاي تبليغي دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري عناصرسراج به عنوان نماينده دادستان كل كشور، شريفي‌راد به عنوان نماينده وزارت كشور و ميرشمسي به عنوان نماينده شوراي نگهبان در كنار رييس سازمان صداوسيما حضور داشتند.

به گزارش ايسنا، عزت‌الله ضرغامي پيش از مراسم قرعه‌كشي گفت: اين جلسه نحوه قرعه‌كشي در جدول‌هايي است كه براي سيما و صدا در چهار رنگ طراحي شده است، اين جدول با اصول علمي و رسانه‌اي براي برنامه‌هاي تبليغاتي نامزدهاي رياست جمهوري در راديو و تلويزيون تنظيم شده است كه هركدام از رنگ‌ها براي يكي از نامزدها تعيين خواهد شد.

وي ادامه داد: براي تنظيم جدول نكاتي را در نظر گرفتيم مثلا در روز آخر تبليغات همه نامزدها يك برنامه داشته باشند و اين‌گونه نباشد كه چون انتخابات گذشته، فقط يك يا دو برنامه روي آنتن برود.

رييس سازمان صداوسيما يادآور شد: با همكاري صميمانه ستاد تبليغات كشور از روز اول برنامه‌ي تبليغاتي خواهيم داشت بنابراين از اول خردادماه برنامه‌ها آغاز خواهد شد و هرچه به شيب قانوني تبليغات نزديك مي‌شويم بر حجم برنامه‌ها و تبليغات اضافه خواهد شد و طي اين ايام هيچ روزي بدون برنامه، تبليغات نخواهيم داشت.

وي ادامه داد: اين قرعه‌كشي صرفا براي اطمينان خاطر و بي‌طرفي ما براي تبليغات نامزدها در رسانه ملي است. چراكه در بين رنگ‌هاي تعيين شده نظم عادلانه وجود دارد و اين نظم شامل برنامه‌هاي صدا در كنار برنامه‌هاي سيما نيز خواهد بود. اين جدول با همراهي آقاي محصولي وزير كشور تنظيم شده است.

رييس صداوسيما همچنين خاطرنشان كرد: در اين ايام مناسبت‌هاي رحلت حضرت فاطمه (س)، رحلت امام (ره) و پانزده خردادماه را داريم و برنامه‌ها را طوري تنظيم كرده‌ايم كه مشكلي براي اين ايام نباشد. همچنين در طول اين مدت دو فوتبال مهم ايران و امارات و يك فوتبال مهم خارجي برگزار خواهد شد كه ما آن را نيز مورد توجه قرار داده‌ايم.

رييس صداوسيما اظهار كرد: بهترين ساعت‌ها و توزيع آن در راديو و تلويزيون را نيز مورد توجه قرار داده‌ايم و در مجموع عناويني كه در حوزه سيما و صدا تعيين شده را در جدول جانمايي كرده‌ايم.

عزت‌الله ضرغامي با بيان اين‌كه ممكن است پرسيده شود كه چرا امروز قرعه‌كشي مي‌كنيم پاسخ داد: بعد از اعلام رسمي وزارت كشور، ما اجازه تعيين جدول را داشتيم هرچند كه ما مقداري كارها را زودتر شروع كرديم و نمايندگان نامزدها در جريان كليات قرار گرفته‌اند و حتي ضبط برنامه‌ها را نيز در دستور كار قرار داديم كه شايد خالي از اشكال هم نباشد، اما اين كار را انجام داديم چرا كه نوار بايد بازبيني شود و اصلاحات احتمالي و نكات ديگر آن زمان‌بر خواهد بود و ما اين نكته را مورد توجه قرار داديم.

وي اعلام كرد: از روز 29 ارديبهشت‌ماه ضبط برنامه‌ها آغاز شده است و تا به امروز هماهنگي قانوني خوبي با نمايندگان نامزدها و دستگاه‌هاي كشوري در حوزه تبليغات داشته‌ايم و پيشنهادهاي صداوسيما عادلانه و صميمانه در مورد برنامه‌هاي تبليغات در نهايت همكاري مورد توجه قرار گرفته است.

ضرغامي از مجيد آخوندي معاون سياسي صداوسيما و رياست ستاد انتخابات صداوسيما تشكر كرد و گفت: تاكنون چنين همدلي در داخل سازمان و مجموعه دستگاه‌هاي قانوني درباره انتخابات نداشته‌ايم.

وي همچنين گفت: برنامه قرعه‌كشي و چرخاندن گردونه به اين شكل بود كه چهارگوي وجود دارد كه هر رنگ به نماينده‌اي كه آن را دريافت خواهد كرد تعلق خواهد گرفت. تعيين رفتن به قرعه‌كشي نيز پيش از اين جلسه صورت گرفته است.

رييس سازمان صداوسيما در پايان تصريح كرد: به اندازه كافي برنامه‌هاي متنوع تبليغاتي وجود خواهد داشت كه نامزدها مي‌توانند در قالب برنامه‌هاي توليدي خود يا برنامه‌هاي داخلي ما فضاي انتخاباتي را هرچه گرم‌تر كنند خوشبختانه با برگزاري برنامه‌ مناظره مستقيم و دونفره كه از اهميت بالايي برخوردار است خيلي مسايل براي مردم روشن خواهد شد تا بهترين انتخاب را داشته باشند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: