کد خبر: ۳۲۳۰
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۰۹:۵۱

لیتزمن پس از پایان سخنرانی دکتر لنکرانی به سالن اجلاس بازگشت. اما زمانی که نوبت به سخنرانی او رسید، این بار نمایندگان ایران و کشورهای عربی در اقدامی مشابه سالن برگزاری اجلاس را ترک کردند.

نمایندگان عرب شرکت کننده در کنفرانس سالانه سازمان بهداشت جهانی (WHO)، اقدام نماینده اسرائیل در خصوص ترک محل سخنرانی وزیر بهداشت ایران را تلافی کردند.

به گزارش عصر ایران (asriran.com) روزنامه یدیعوت آحارونوت گزارش داد: "وزیران بهداشت از کشورهای مختلف جهان روز سه شنبه در مجمع سالانه سازمان بهداشت جهانی در ژنو گردهم آمدند اما حادثه ماه گذشته کنفرانس ضدنژادپرستی «دوربان 2» به شکلی دیگر تکرار شد و این بار نمایندگان عرب شرکت کننده در این کنفرانس محل سخنرانی معاون وزیر بهداشت اسرائیل را ترک کردند."

این حادثه در حالی رخ داد که قبل از آن، «لیتزمن»، نماینده اسرائیل، همزمان با آغاز سخنرانی دکتر «باقری لنکرانی»، وزیر بهداشت ایران، سالن اجلاس را ترک کرده بود.

براساس این گزارش، لیتزمن پس از پایان سخنرانی دکتر لنکرانی به سالن اجلاس بازگشت. اما زمانی که نوبت به سخنرانی او رسید، این بار نمایندگان ایران و کشورهای عربی در اقدامی مشابه سالن برگزاری اجلاس را ترک کردند.


به نوشته یدیعوت آحارونوت، تنش ها از زمانی آغاز شد که نماینده فلسطین با انتشار بیانیه ای خواستار محکومیت اسرائیل در این اجلاس شد. اما لیتزمن در طول سخنرانی خود ادعا کرد اسرائیل در زمان جنگ همیشه کمک های دارویی را برای فلسطینی ها ارسال کرده است.

ترک محل سخنرانی نماینده اسرائیل از سوی نمایندگان کشورهای عربی در حال رخ داد که ماه گذشته نیز در زمان سخنرانی ضدصهیونیستی احمدی نژاد در کنفرانس دوربان 2 در ژنو، نمایندگان برخی کشورهای اروپایی به نشانه اعتراض محل اجلاس را ترک کرده بودند.

مجمع سالانه سازمان بهداشت جهانی از روز سه شنبه با حضور نمایندگان 193 کشور عضو در ژنو سوئیس آغاز به کار کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار