کد خبر: ۳۲۳۴
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۰:۳۷

ايجاد فضاي ارتباط مستقيم در مردم ايجاد توقعات به جايي كرد كه مردم انتظار داشتند كه به شكايات، انتقادات و درخواست‌هاي آنها پاسخ داده شود.

استاندار زنجان گفت: اجراي طرح ملي سامد يكي ديگر از طرح‌ها و رويكردهاي موفق دولت است.

به گزارش خبرگزاري فارس اززنجان، عبدالمحمد رئوفي‌نژاد عصر چهارشنبه در مراسم افتتاح اين طرح اظهار داشت: دولت نهم در راستاي پاسخگويي به موقع و مناسب دولت و دستگاه‌هاي اجرايي به درخواست‌ها، شكايات، انتقادات و پيشنهادات مردم، اين سامانه را طراحي و اجرا مي‌كند.

وي با اشاره به اينكه اين سامانه همانند مذاكرات روي صحنه تلوزيون است، افزود: هر كس هر شكايت، پيشنهاد و انتقادي به هر دستگاهاي داشته باشد، مي‌تواند از طريق اين سامانه بدون مراجعه مطرح و پيگيري كند.

استاندار زنجان با اشاره به اينكه اين طرح پشرفته صندوق انتقادات و پيشنهادات گذشته در ادارات و سازمان‌ها است، افزود: تاكنون در تمام ادارات و دستگاه‌ها يك صندوق كوچكي به نام صندوق جمع‌آوري انتقادات و پيشنهادات وجود داشت كه پاسخگويي مناسبي در آن انجام نمي‌شد.

رئوفي‌نژاد با بيان اينكه دولت نهم با يك رويكرد، تحول و انتظارات به حقي را در مردم ايجاد كرد، افزود: فضا و زمينه مناسبي براي پاسخگويي به اين مطالبات وجود نداشت و دولت با طراحي اين طرح اين فضا و زمينه را براي پاسخگويي مناسب و به موقع دولت به مردم ايجاد كرد.

وي با اشاره به اينكه دولت نهم به دنبال ايجاد ارتباط با مردم است، افزود: ايجاد فضاي ارتباط مستقيم در مردم ايجاد توقعات به جايي كرد كه مردم انتظار داشتند كه به شكايات، انتقادات و درخواست‌هاي آنها پاسخ داده شود.

استاندار زنجان نظرات و پيشنهادات مردم را يك فرصت دانست و افزود: دولت نهم برخي از پيشنهادات مردم را به تصميم تبديل كرد و از آنها براي پيشبرد اهداف بلند دولت و نظام استفاده كرد.

رئوفي‌نژاد تعامل دولت و مردم را يك تعامل مثبت ارزيابي و خاطر نشان كرد: دولت از يك ظرفيت خفته و نهفته‌اي براي منافع ملي استفاده كرد.

وي با اشاره به اينكه طرح سامد در استان زنجان آغاز به كار كرده است، تصريح كرد: بايد مسئولان دستگاه‌ها در يك دروه زماني مشخص به درخواست‌ها و شكايات مردم پاسخگو باشند.

استاندار زنجان با تاكيد براينكه كنترل دقيقي بر اين سيستم صورت مي‌گيرد، تصريح كرد: مسئولان و كارشناسان ادارات و دستگاه‌ها بايد جدي و منطقي پاسخگوي مردم باشند.

رئوفي‌نژاد خاطر نشان كرد: تمام كارهاي دولت شفاف و روشن بوده و اجراي اين طرح نيز يكي ديگر از نشانه‌هاي شفاف بودن دولت است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: