کد خبر: ۳۲۳۵
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۰:۴۰

سهيم شدن در درآمدهاي نفتي به معناي توزيع پول بين مردم نيست و ملي كردن صنعت نفت را مي‌توان اينگونه معنا كرد كه پول را از دست دولت بگيريم و به مردم بدهيم.

كانديداي دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري گفت: در اين فضا كه همه قدرت و اختيار در دست اصولگرايان است، تنها اراده مردم و راي آنهاست كه مي‌تواند تعيين كننده باشد.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، حجت‌الاسلام مهدي كروبي در جمع مردم اردبيل در سالن شهيد آسماني مجموعه ورزشي تختي اردبيل اظهار داشت: دولت احمدي‌نژاد با كپي‌برداري از طرح دادن 50 هزار تومان پول نفت به مردم اين بار مي‌خواهد به نفع خود راي جمع كند و پيروزي خود را رقم بزند.

كانديداي دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري گفت: اين بار نيز بنده طرح سهام نفت را ارائه دادم كه دولت نهم با تكيه بر اين شعار قصد جمع‌آوري راي را دارد تا اين طرح را نيز به نام خود مصادره كند.

وي در تبيين طرح ملي كردن سهام نفت گفت: سهيم شدن در درآمدهاي نفتي به معناي توزيع پول بين مردم نيست و ملي كردن صنعت نفت را مي‌توان اينگونه معنا كرد كه پول را از دست دولت بگيريم و به مردم بدهيم.

رئيس مجلس ششم با انتقاد شديد از رسانه ملي گفت: ضرغامي با سياست يك بام و دو هواي خود فقط در رسانه ملي احمدي‌نژاد را تبليغ مي‌كند كه بنده، موسوي و رضايي نيز به اين امر اعتراض كرده‌ايم و معتقديم مردم حق دارند با شناخت كانديداها به آنها راي دهند.

كروبي اصل اول در انتخابات را حضور حداكثري و آگاهانه مردم دانست و افزود: اگر خواهان تغيير هستيم بايد به صحنه بياييم چرا كه عدم حضور و يا كناره‌گيري از انتخابات سم مهلكي است كه موجوديت كشور را تهديد مي‌كند.

كانديداي اصلاح‌طلبان در دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري فضا را بسيار سخت و غيرقابل پيش‌بيني توصيف كرد و گفت: در اين فضا كه همه قدرت و اختيار در دست اصولگرايان است تنها اراده مردم و راي آنهاست كه مي‌تواند تعيين كننده باشد.

وي با تمجيد از سابقه درخشان موسوي در هشت سال دوره نخست وزيري، خاطرنشان كرد: در فضاي رقابتي، تخريب رقيب معنا ندارد بلكه اين نقد است كه مي‌تواند فضا را براي يك تصميم‌گيري قطعي مردم آماده كند.

كروبي طرفداران خود را به رعايت اخلاق سالم انتخاباتي دعوت كرد و گفت: من از طرفداران خود عاجزانه مي‌خواهم در 23 روز مانده به انتخابات با كمال متانت، حفظ تقوا و پاكدامني به اصول و ارزش‌ها پايبند باشند و با دوري از تهمت، افترا، تخريب و كار جعلي، آخرت خود را به دنياي من نفروشند.

كانديداي حزب اعتماد ملي ادامه داد: اردبيل از ديرباز به عنوان يك شهر مقدس در تربيت دانشمندان، علما و بزرگان حوزه و دانشگاه زبانزد عام و خاص بوده است و شخصيت‌هايي نظير مقدس اردبيلي ضرب‌المثل حوزه‌هاست.

وي در پايان سخنان خود به مردم اردبيل قول داد در صورت پيروزي در انتخابات رياست جمهوري بسياري از مشكلات نظير كشاورزان، واحدهاي توليدي و صنعتي را حل كند و براي موقعيت گردشگري ممتاز اين منطقه سرمايه‌گذاري‌هاي بسياري را روانه سازد.

در اين مراسم كه با دو ساعت تأخير و با حضور حدود يك‌هزار نفر در سالن شهيد آسماني اردبيل برگزار شد عده‌اي از حاضران به تأخير دو ساعته حضور كروبي به شدت معترض بودند و پارچه‌هاي ياسمني‌رنگ كه نماد تبليغات كروبي است را به نشانه اعتراض روي زمين و گاه زيرپاي خود گذاشته بودند.

نكته جالب پايان اين مراسم، هجوم مردم به داخل سالن در هنگام جواب دادن كروبي به احساسات شركت‌كنندگان بود كه سبب شد وي در يكي از قسمت‌هاي سالن به شدت با ميله‌ها برخورد كرده و نقش زمين شود.

اما نكته ديگري كه قابل تأمل بود حضور تعدادي از طرفداران موسوي با گل و پارچه‌هاي سبز رنگي بود كه به استقبال كروبي آمده بودند و شعار مي‌دادند " از ما دلخور نشويد ".

در اين مراسم همچنين ورزشكاران رزمي‌كار حركات نمايشي را به اجرا گذاشتند و كروبي بعد از پايان مراسم با اتوبوسي عازم استان گيلان شد.

در سفر كروبي علي‌رغم وعده‌هاي داده شده مبني بر حضور او در بين خبرنگاران استان اردبيل و پاسخ دادن به سئوالات آنها، نه تنها اين اتفاق نيفتاد بلكه همراهان و اسكورت كروبي به بدترين شكل با خبرنگاران برخورد كردند و اجازه ندادند بسياري از خبرنگاران سئوالات خود را مطرح كنند.

در سفر كروبي به استان اردبيل بعد از ديدار با امام جمعه اردبيل، صاحب امتياز اعتماد ملي مهدي كروبي با اهالي سني‌نشين عنبران ديدار و گفتگو كرد كه به دليل بايكوت خبري از حضور خبرنگاران در اين دو جلسه خودداري شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: