کد خبر: ۳۲۴۳۱۲
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۴

شرکت کنندگان سی و دومین دوره مسابقات بین المللی حفظ و قرائت قرآن کریم با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند.

به گزارش ایرنا، این دیدار در حسینیه امام خمینی(ره) و با حضور حافظان و قاریان شرکت کننده در این دوره از مسابقات در حال برگزاری است.
 
در این مراسم، برخی از برگزیدگان این دور از مسابقات به تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید پرداختند.
 
سی و دومین دور مسابقات بین المللی قرآن کریم از 25 اردیبهشت ماه سال جاری در سالن اجلاس سران با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری آغاز به کار کرد.
 
در این دور از مسابقات 129 قاری و حافظ قرآن کریم از 81 کشور جهان در این دوره از رقابت ها حضور پیدا کردند که از این تعداد 62 حافظ و 67 قاری با حضور برخی از داوران بین المللی به رقابت پرداختند.
 
علاوه بر آن، 10 داور خارجی و 12 داور ایرانی مسابقات سی و دومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم را در دو رشته حفظ و قرائت، قضاوت کردند.
 
بر این اساس، در رشته قرائت به ترتیب حسن دانش از جمهوری اسلامی ایران رتبه اول، محمود عبدالباسط از مصر مقام دوم،ابراهیم محمد از پاکستان مقام سوم،حسیبوان جعفر از اندونزی، مقام چهارم و احمد عباس فرج از عراق پنجم شدند.
 
همچنین در رشته حفظ کل نیز محمد مهدی رجبی از ایران، عبدالله الرفاعی از لیبی، مامود حسن اساکا از نیجر، ابوبکر موسی از اوگاندا و حسین آدم حسن از سومالی به ترتیب مقام های اول تا پنجم را کسب کردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: