کد خبر: ۳۲۵۳
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۸:۰۰
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد قزوین و چهره ماندگار ورزش در سال 87 گفت: بدلیل فشارهای روانی و کم تحرکی متاسفانه امروز جوانان هم در معرض آسیبهای قلبی قرار گرفته اند و سن ابتلا به بیماریهای قلبی در کشور 10 سال کمتر شده است.

به گزارش خبرنگار مهر در قزوین مهرداد بیات ظهر پنجشنبه در سمینار ورزش و سلامت قلب که در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد، گفت: استرس‌های کاذب و بیش از اندازه، کم تحرکی، مصرف سیگار، شرایط روحی، فشار خون بالا، چربی و کلسترول بالا در خون و افزایش سن از عوامل اصلی افزایش بیماری‌های قلبی است.

وی افزود: طبق آمارهای وزارت بهداشت بیشترین مبتلایان به بیماریهای قلبی در کشور بین سنین 40 تا 45 سال قرار دارند که در حال حاضر سن سکته قلبی در کشورمان با 10 سال کاهش به سنین 30 تا 35 سال هم رسیده است و متاسفانه شاهدیم که جوانان بسیاری در کشورمان دچار حمله‌های قلبی می‌شوند.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ورزش را بهترین عامل پیشگیری از بیماری‌های قلبی دانست و تأکید کرد: می‌توان با روزی 30 دقیقه پیاده ‌روی از بروز بسیاری از بیماری‌های قلبی پیشگیری کرد.

در ادامه معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین اظهار داشت: در حال حاضر مصرف غذای نامناسب، کم خوابی و کم تحرکی باعث بروز بسیاری از مشکلات در میان دانشجویان شده است و شمار قابل توجهی از دانشجویان و دانش‌آموزان ساعت‌های زیادی را با کامپیوتر سپری می کنند که این کار موجب کم تحرکی و در نتیجه بروز بی‌اشتهایی، کم خوابی و بسیاری از بیماری‌های قلبی و حرکتی در آنان شده است.

بیت‌الله اکبری افزود: علمی کردن جو حاکم بر تدریس علوم تربیت بدنی در این دانشگاه از اهداف مهم مسئولان دانشگاه آزاد قزوین است که امیدواریم با برگزاری چنین سمینارهایی بتوانیم مسئولان، استادان و دانشجویان را در خصوص اهمیت ورزش و تاثیر آن در تحصیل و زندگی آموزش دهیم و آگاهتر کنیم

وی در پایان خاطر نشان کرد: باید ورزش را به عنوان یک عامل درونی در زندگی دانشجویان نهادینه کرد و آن را به صورت یک فرهنگ درآورد تا دانشجویان به ورزش اهمیت بیشتری دهند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار