کد خبر: ۳۲۵۴۱۸
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۹

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به برخی شایعات درباره سرنوشت کمک‌های بشردوستانه ایران به یمن پاسخ داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر ناصر چرخساز درحاشیه بازدید رییس جمعیت هلال احمر از سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران درباره محموله ارسالی برای کمک به یمن گفت: درباره کشتی اول کمک به یمن شایعات زیادی شد و برخی از همکاران رسانه‌ای آن را نادرست انتقال دادند که باعث تشویش شد و گفته شد که این اجناس به تجار عرب فروخته شده است. ما این قضیه را تکذیب می‌کنیم. نیروهای ما بالای سر این محموله هستند و هنوز هم آنجا حضور دارند و کار هماهنگی برای رسیدن به این محموله به یمن را هدایت می‌کنند.
 
وی افزود: بعضی از افرادی که در کشتی بودند و بازگشتند گفتند که این کار سیاسی‌کاری بوده است. ما بزرگ‌ترین فعالیتی که در این زمینه انجام دادیم، اطلاع‌رسانی به کل جهان بود که در یمن حادثه‌ای پیش آمده و این حصار را شکستیم که باید به این مردم مظلوم کمک کنیم. این کار باعث شد در جیبوتی و سلاله ایستگاهی ایجاد شود و در ژنو نیز جلساتی بگذارند. هیچ بحث سیاسی کاری و به خطر انداختن نیروهایمان نبود و کمک‌ها کاملا هماهنگ با وزارت امور خارجه و سازمان ملل ارسال شد.
 
رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور همچنین درباره ارسال کشتی دوم به یمن نیز گفت: کشتی در حال بارگیری و هماهنگی است و تا این هماهنگی‌ها انجام نشود، چیزی را ارسال نمی‌کنیم. به احتمال زیاد اگر هماهنگی‌ها انجام شود، این محموله به جیبوتی می‌رود.
 
چرخساز درباره کمک‌های ارسالی به نپال نیز گفت: این کمک‌ها قرار به صورت مالی انجام شود چون در آنجا تهیه اقلام سخت است، پیشنهاد شده است که از اطراف آنجا تهیه شود و بخشی را هم ما به صورت نقدی می‌رسانیم.
 
وی درباره فعالیت‌های این سازمان در ایام ارتحال امام خمینی (ره) گفت: ما طرح منتظران ظهور را در جمکران برای نیمه شعبان داریم و راه‌های موصلاتی قم تا مسجد جمکران را پوشش می‌دهد و خدمات امدادرسانی را به مردم ارائه می‌کنیم. به تمام استان‌ها نیز بخشنامه شده است که به همراه کاروان‌های زیارتی که برای مراسم ارتحال امام (ره) حضور پیدا می‌کنند، نیروهای امدادی حضور دارند. در صورتی که حجم کاروان‌ها زیاد باشد، خودروهای امدادی نیز حضور پیدا می‌کنند.
 
رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر افزود: در بحث پوشش مراسم سالگرد در مرقد امام (ره) بخشی از خدمات امدادرسانی بر عهده هلال‌احمر است.
برچسب ها: هلال احمر شایعات
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار