کد خبر: ۳۲۸۵۵
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۸۹ - ۱۰:۴۸

روزنامه ایران در سر مقاله خود نوشت:

*وقتی تصاویر استقبال پرشور، کم‌نظیر و میلیونی مردم قم از رهبر فرزانه انقلاب اسلامی از رسانه‌های جهانی پخش شد، افکار عمومی دنیا بار دیگر به ماهیت کاذب تبلیغات گسترده و برآمده از جنگ نرم استکبار پی برد که طی فتنه پس از انتخابات سال 88 نظام جمهوری اسلامی ایران را فاقد پشتوانه مردمی و حمایت نخبگان و علما قلمداد می‌کردند، چرا که همگان به‌درستی می‌دانند ولایت فقیه و رهبری در ایران خلاصه عصاره و نماد تمامیت نظام است.

*از سال‌ها پیش و بویژه در پی فتنه‌گری عقیم و شکست‌خورده پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری، نظام پیچیده رسانه‌ای و تبلیغات غرب درصدد القای این امر به مخاطبان خود بود که انقلابیون اولیه از انقلاب اسلامی فاصله گرفتند و رهبری ایران نتوانسته همچون سلف کاریزماتیک خود - امام خمینی‌(ره) - اجماع روحانیون حوزه علمیه قم را در حمایت از خود به‌دست آورد. هرچند سفرهای پیشین رهبر فرزانه انقلاب به قم این گزاره کاذب تبلیغاتی را قویاً به چالش کشید، اما تمرکز پرحجم تبلیغاتی غرب می‌طلبید با پاسخی درخور مواجه شود که حضور مراجع، نخبگان و خواص حوزوی در محضر فرزند خلف بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، آن را محقق کرد و گرما و صمیمیت این حضور تا فرسنگ‌ها فراتر از قم پیش‌رفت و دل‌های شیفتگان انقلاب و رهبری نظام را در اقصی نقاط جهان امیدوارتر و مطمئن‌تر از پیش ساخت.

*نگاهی گذرا به فهرست اسامی شخصیت‌هایی که در نخستین روزهای سفر حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله العالی) به قم به دیدار ایشان شتافتند، نشان می‌داد که پایگاه ایشان در میان برگزیدگان اخلاقی، عرفانی حوزه به همان اندازه والاست که در بین نخبگان و خواص علمی محل توجه است و این خصیصه‌ای است که به جز امام خمینی(ره) هیچ شخصیتی از آن بهره‌مند نبودند. البته در این میان نباید از یکی از ویژگی‌های مثبت شخصیتی رهبر فرزانه انقلاب غفلت کرد و آن مردمی بودن ایشان است. حضور رهبر انقلاب در میان مردم و رسوخ ایشان در دل‌های خداجویان به سال‌های پیش از انقلاب و دوران مبارزه علیه رژیم ستمشاهی برمی‌گردد.

*در دوران رهبری نیز آنگاه که رؤسای جمهور پیش از دکتر احمدی‌نژاد به ندرت به شهرها و روستاهای دورافتاده کشور سر می‌زدند، این خلأ را شخصیت مردمی ولی امر مسلمین جهان پر می‌کرد که با حضور در مناطق مختلف و دورافتاده کشور از نزدیک به وضع اقشار مختلف مردم رسیدگی می‌کردند و کفایت امور را در ابعاد مختلف به عهده داشتند.

*سفرهای رهبر فرزانه انقلاب خارج از تشریفات بوده و با توجه به جایگاه معظم‌له در نظام کاملاً کاری و کارگشا است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: