کد خبر: ۳۲۹۹۵
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۸۹ - ۱۴:۲۶
شفاف : مراسم تودیع و معارفه شهردار منطقه 3 عصر دیروز با حضور دکتر عیسی شریفی معاون امور مناطق شهرداری تهران برگزار شد ؛ در این مراسم درون پرور شهردار منطقه 3 حکم فعالیت خود را از عیسی شریفی قائم مقام شهردار تهران دریافت کرد و از خدمات اقا تقی شهردار سابق این منطقه نیز قدردانی شد.

به گزارش خبرنگار"تهران سما" در این مراسم که در سالن اجتماعات شهرداری منطقه 3 برگزار شد ، معاون امور مناطق شهرداری تهران اظهار کرد : تغییر مدیریت به معنی وجود نقص در مدیر قبلی و قوی بودن مدیر جدید نیست بلکه تغییر مدیریتها از ضرورت های هر سازمانی است و موجب پویایی و رشد می شود، در بیش از سه سال گذشته که دکتر آقا تقی شهردار منطقه 3 بودند این منطقه در اکثر موضوعات و ماموریت ها رتبه برتر را داشته و امروز منطقه 3 با سه سال پیش که ایشان مسئولیت مدیریت را بر عهده گرفتند قابل قیاس نیست.
 
شریفی با بیان اینکه آقاتقی به عنوان مشاور شهردار تهران منصوب شده است گفت: شهردار جدید منطقه 3 نیز 25 سال سابقه مسئولیت های های مختلف در شهرداری و استانداری را دارد که از جمله آنها می توان به ریاست هیات مدیره سازمان همیاری های شهرداری های استان تهران، 6 سال فعالیت در معاونت فنی و عمرانی استانداری تهران، 10 سال معاونت عمرانی استانداری و همچنین شهرداری سمنان  را نام برد.
 
 
معاون شهردار تهران در ادامه خطاب به شهردار جدید منطقه 3 گفت: بحث ناحیه محوری و محله گرایی از موضوعات مورد تاکید شهردار تهران است که باید محور فعالیت ها قرار گیرد.
 
وی توجه به درآمدهای پایدار را از دیگر موضوعاتی دانست که شهردار جدید منطقه 3 باید به آن توجه ویژه داشته باشد و گفت: مجموعه مدیریت شهری باید خودکفا باشد و به جز بخش حمل و نقل که پرداخت برخی از هزینه ها برعهده دولت است در سایر بخش ها باید بتوانیم از درآمدهای شهرداری شهر را اداره کنیم و برای آنکه بتوانیم روند پیشرفت و توسعه در شهر را طی کنیم نیازمند رسیدن به درآمدهای پایدار هستیم.
 
شریفی سرعت، دقت و صحت در کارها را یکی دیگر از اولویت های شهرداری تهران دانست وافزود: رعایت  ضوابط و مقررات در حوزه های تخصصی از موضوعاتی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد به طور مثال در حوزه مالی ثبت و ضبط درآمدها و هزینه ها، شفاف سازی و... باید به طور دقیق و با رعایت ضوابط و مقررات صورت گیرد.
 
وی در حوزه شهرسازی، مبنای کار را طرح جامع و طرح تفضیلی شهرسازی دانست و تاکید کرد: در منطقه 3 به ویژه در بخش ده ونک باید به طور دقیق برساخت وسازها نظارت و از هرگونه ساخت وساز غیر مجاز جلوگیری شود.
 
قائم مقام شهردار تهران توجه به حوزه فرهنگی و اجتماعی را از دیگر موضوعاتی دانست که باید جز اولویت های کاری قرار گیرد و ادامه داد: باید تمام پروژه هایی که در سطح شهر اجرا می شوند پیوست اجتماعی داشته باشند و از سوی دیگر تاکید شهردار تهران برآن است که شهرداری از نهادی خدماتی به نهادی اجتماعی تبدیل شود که این نشان از اهمیت توجه به مسائل اجتماعی دارد.
 
وی در ادامه با اشاره به اینکه پیروزی انقلاب و پیروزی در جنگ تحمیلی با محوریت مساجد صورت گرفت و همچنین فتنه اخیر دشمنان با درایت مقام معظم رهبری و همکاری مسجدی ها از بین رفت گفت: باید موضوع مسجد محوری مورد توجه ویژه قرار گیرد و در سطح محلات و کل شهر به وضعیت مساجد به خوبی رسیدگی شود.
 
شریفی همچنین بر رعایت عدالت محوری و عدم تبعیض در برخوردها تاکید کرد و گفت: اولویت خدمات رسانی باید به قشر محروم جامعه باشد و همچنین موضوع شایسته سالاری مورد تاکید قرار گیر تا بتوانیم از حضور و کمک افراد متخصص و خبره برخوردار شویم.
 
معاون شهردار تهران توجه و رسیدگی ویژه به وضعیت و مشکلات کارکنان شهرداری، توجه جدی به حمل و نقل عمومی، توجه جدی به امور خدات شهری در تمام ساعات شبانه روز، توجه به خانواده شهدا و جانبازان و مشکلات و مسائل آنان، تعامل و پاسخگویی، ارتباط مستقیم با شورایاران محلات و حضور میدانی در تمام صحنه ها را از دیگر انتظارات مجموعه مدیریت شهری از شهردار جدید منطقه 3 عنوان کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: