کد خبر: ۳۳۱۶۶۷
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۰

علیرضا جهانگیریان، رییس سازمان هواپیمایی از سمت خود کنار رفت.

به گزارش خبرنگار ایسنا، اطلاعات رسیده حاکی از آن است که جهانگیریان استعفای خود را که هنوز دلایل آن به درستی مشخص نیست تقدیم وزیر راه و شهرسازی کرده است. البته این استعفا سابقه داشته و جهانگیریان چند ماه پیش نیز درخواست استعفای خود را مطرح کرده بود که از سوی وزیر با مخالفت مواجه شده بود.

اطلاعات رسیده حاکی از آن است که عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی حالا با استعفای معاون خود موافقت کرده و به دنبال انتخاب سرپرست برای سازمان هواپیمایی است. مدیر کل روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی نیز موضوع استعفای جهانگیریان را تایید کرد.

قاسم بی‌نیاز به ایسنا گفت: هر چند هنوز به شکل رسمی استعفای جهانگیریان از سوی آخوندی پذیرفته نشده است، اما به نظر می‌رسد با توجه به آغاز پیگیری‌ها برای انتخاب سرپرست جدید برای این سازمان، این استعفا پذیرفته خواهد شد.

هر چند هنوز به طور رسمی چه از سوی وزارت راه و شهرسازی و چه از سوی سازمان هواپیمایی توضیحی درباره دلیل یا دلایل این استعفا ارائه نشده است، اما به نظر می‌رسد وجود برخی فشارها برای تغییر رئیس این سازمان در این تصمیم بی‌تأثیر نبوده است. چند روز پیش رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا بدون اشاره به فرد یا سمت خاصی گفته بود "هر چند نمایندگان مجلس در طول ماه‌های گذشته بارها از وزیر راه خواسته بودند افرادی را که بدون تخصص و سابقه اجرایی در عرصه هواپیمایی کشور منصوب کرده را برکنار کند، اما هنوز آخوندی نسبت به این مسائل واکنشی نشان نداده است."

اصلی‌ترین دلیل نمایندگان به سقوط هواپیمای ایران‌140 در حدود 11 ماه پیش بازمی‌گردد.

برخی منابع دیگر نیز این استعفا را چندان غیرمرتبط با موضوع استیضاح احتمالی آخوندی در روزهای آینده نمی‌دانند. البته مسوولان وزارتخانه با این موضوع چندان موافق نیستند و دلیل آن را نیز تقدیم استعفای جهانگیریان پیش از مطرح شدن موضوع استیضاح وزیر می‌دانند.

اکنون باید دید آیا فشار مجلس پس از این استعفا بر استیضاح آخوندی ادامه پیدا می‌کند یا می‌توان از آن به عنوان گامی مهم در راستای برطرف کردن نگرانی نمایندگان یاد کرد.

جهانگیریان از ابتدای حضور آخوندی در وزارت راه و شهرسازی با عنوان رئیس سازمان هواپیمایی کشوری کار خود را در این سازمان آغاز کرده بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: